PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 depollution system faulty Çözüm Bulunamadı.

Kumrulee
12-04-2014, 21:44
Merhaba Forumda yeniyim yaklaşık 9 ay oldu peugeot 307 1.6hdi premium 110ps lik bir araç aldım.aldığım bu yana araçda bir isteksizlik vardı.(gidiş konusunda).ilk önceleri bu hatayı vermiyordu yaklaşık 2 aydır bu hatayı verip 3000 devirde gaz kesmeye başladı.sorunu stop edip tekrar calıstırarak bir süreliğine gideriyordu ancak arıza lambası yanmaya devam ediyordu.bunun üzerine bir servise gittim 1700 lira masraf ettim.1 hafta aracımın başında bekledim

öncelikle vakum borularını tek tek kontrol edip kacak varmı diye bakıldı.sonra eskiyenleri değiştirdik (sorun devam etti.)
egr valf ve selenid valfi değiştirdik( sorun yine aynı)
turbo değiştirdik ( sorun yine aynı )
manifota bakıldı
ekzantirk zinciri değişti.
enjektörler temizlendi.
motor üst kapağını açtık.motorun durumu dayet iyi dediler (170.000de aracım)
contayı değiştirdik.
16 tane itici değişti.
filtrelerinden alında motor ile alakalı tüm değişmesi gerekenleri değiştirdik.

bilgisayara bağlayıp yola çıktık araç 400 değerde bir basınç isterken turbodan turbo 403 405 değerinde bir basınç üretiyordu.bununda normal olduğu söylendi.

sonuçmu yine aynı hatayı verip duruyor.hata vermediği zamanlarda 2600 devire kadar çok iyi sonrasında bir yığılma isteksizlik oluyor arabada
aramadığım servis bakmadığım yer kalmadı.
ve şuan itibari ile aldığıma pişman oldum denilebilir.
bir çok forumda baktım hepsi bir alternatif bulmuş çözüm üretilmiş.forumlarda denilenlerin hepsini tek tek usta ile oturup konuştuk.
usta bile kafayı yedi bir çözüm bulamadık.
sizinde önerilerinizi çözümlerinizi bekliyorum.

Ömer Gedik
12-04-2014, 22:19
Yakıt Ray basıncı veya Krank okuyucu ilk denenecek şeyler olmalıydı. Sorun sadece yazdıklarınız ise gereksiz yere çok masraf edilmiş. Ayrıca lütfen konu açmadan forumda var olup olmadığını araştırın. Forumda benzer konumuz var.

Yasin CCK
12-04-2014, 22:29
Partikül filtresine baktırın.

Tapatalk'tan...

Kumrulee
12-04-2014, 23:13
forumda yeniyim ve diğer konularınıda tek tek okudum.
verilen cevapların hepsi uygulandığından yeni bir konu açma gereği duydum ve
verdiğiniz cevaplar içinde teşekkür ederim.

Yakıt basınç sensörü veya Krank sensörünüde deneme amaçlı değiştirdiler sonradan yerine benimkini taktılar.
DPF nin normal olduğu söylendi.

sorun yine aynı devam etti.

Ömer Gedik
13-04-2014, 06:13
Aracınız makineye bağlandı mı?

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bacadir68
13-04-2014, 08:15
Oksijen sensörü olabilir mi?

Kumrulee
14-04-2014, 13:17
sensör kontroleri yapıldı sensörlerim sağlam
aracı bilgisayara bağladık
herhangi bir sorun görünmüyor anlık olarak turbo basıncı izlendi normalinden 1 yada 2 fazla deger veriyor buda normal dendi
2700 3000 devir arasında yığılma olduğu anda turbo basıncı normalin altına düştüğünü gözlemledik ama çözüm bulamadık

Kumrulee
14-04-2014, 21:37
bugün cihaza tekrar bağladık ve yakıt basıncı çok düşük uyarısı aldık.
usta poma muşurundan olacağını söyledi sipariş verdik tekrar kontrol edeceğiz.

Ömer Gedik
15-04-2014, 07:32
Pompadan olduğunu sanmıyorum. Yakıt Rayına giren soket olmalı.

tapatalk...

karayılan
27-05-2014, 00:11
sorun bence ortek hat rayına giden sensörlerde yada elektrik temaslarında olabilir. bu kadar masraf edip sorunu deneme yanılma yoluyla bulmak yerine ustayı değiştirip hatta servise gidip sorunu çözebilirdiniz. burdaki hatanın üstkapakla hiç bir alakası olmamasına ragmen üst kapak değişiyor.. burda sorun arabada değil bence sizin ustanızda..

mustafaf
29-05-2014, 23:28
Bakılmadı ise debimetreye de bakılabilir. Bakmakla arızası anlaşılmayabilir. Yenisi ile değişip denemek lazım.

mobil

Kumrulee
04-06-2014, 13:04
üst kapak değişmedi ustam üst kapağı açtık.o kadar çok şey denendiki artık oturup araca bakıyoruz o hale geldik.
debimetreyi de değiştirdik, ustam konusunda kendisine güvenirim citroen yetkili servis de baktırıyorum zaten.

Kumrulee
04-06-2014, 13:08
tek denemegiğimiz rail müşürü kaldı ondada artık sipariş verdim netten geldiğinde tekrar bakacağım bu aracın hatası bir yana 2700 3000 devir arasındaki isteksizliğinide giderir umarım

Kumrulee
14-06-2014, 23:52
şuan itibari ile kafayı sıyırdık.elektronik aksamlarını kontrol ettirdik soketleri söküp tek tek temizledik.rail muşuruda değişti. galiba benim şansızlığımdan kaynaklanıyor sonuç yine aynı.
Son olarak ordu peugeot bayram servisine götüreceğim. bakalım orda ne diyecekler.bir gelişmede sizleri haberdar ederim tekrardan ilgi alakanıza teşekkürler

kenanca307
10-09-2014, 14:20
Merhabalar bende araniza yeni katildim 2004 307 sw 1.6 HDİ 110 bg şeytan kirmizisi arabamla... Diyeceğim su ki bendede ayni sorunlar cikti arabada hizlanmalarda isteksizlik çekiş düşüklüğü ve sonrasında antipollution fault türkçesi cevre kirliliği hatasi olarak ortaya cikti... Ariza lambasi yandiktan sonra ECU kendini korumaya alarak 3000 devir yukarisina cikarmiyor... Sorununuz ve yaptiginiz masraflardan ötürü çok üzgün ve ayni zamanda telasliyim sizden ricam sorununuz cozuldugunde bilgilendirme yaparsaniz ayrintili bana ve burayi takip eden sessiz çoğunluğa isik tutacaktır ...Ankaradan sevgiler...

kenanca307
10-09-2014, 14:28
şuan itibari ile kafayı sıyırdık.elektronik aksamlarını kontrol ettirdik soketleri söküp tek tek temizledik.rail muşuruda değişti. galiba benim şansızlığımdan kaynaklanıyor sonuç yine aynı.
Son olarak ordu peugeot bayram servisine götüreceğim. bakalım orda ne diyecekler.bir gelişmede sizleri haberdar ederim tekrardan ilgi alakanıza teşekkürler

S.a. merhabalar... Ayni sorun ve sikintilar anlattiginiz şekilde bende bulunan 2004 307 sw 1.6 HDİ 110 bg aracimda mevcut sorununuz cozulduyse nasil cozulduguyle ilgili sizden bilgi alabilirmiyim tskler...

rocker307
10-09-2014, 14:29