PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 208 1.6 THP alınır mı?

hunter26
15-04-2014, 14:44
Arkadaşlar merhaba,

Siteye bugün üye oldum, iki aracımız var biri 308 1.6 hdi diğeri leon 1.4 tsi fr.
Leonu satıp 1.6 thp almayı düşünüyorum, performans olarak 208 çok daha iyi olacaktır, bundan yana şüphem yok.
Kalite, sorunsuzluk, yol tutuş, frenaj konusunda leon kadar başarılı bir araçmıdır ? her iki aracı kullanan var ise yorumlayabilir diye düşünüyorum.

Son olarak forumda bu araca sahip olan var ise, aracından gerçek anlamda memnun mu? İkinci eline baktım topu topu 5 tane satılık thp var, sıfırda pek satmamış sanırım araç. İkinci el satışı zor olacaktır bu durumda diye düşünüyorum.

Selamlar herkese....

reisG
15-04-2014, 15:13
Aramıza hoşgeldiniz. 208 1.6 THP 156 bg. versiyonu sadece 3 kapılı ve en üst donanım olan Allure paketi ile geldi diye aklımda kaldı. GTİ gelene kadar da 208 serisinin ülkemize ithal edilen en üst versiyonu oldu. Az satılan modellerden birisi olarak kaldı. Sürüş keyfi ve donanım olarak sınıfının bence en iyi otomobillerinden birisidir. Bence temiz kullanılmış kazasız bir 208 THP 156 bulursanız alın derim. İkinci elde bu tarz araçların satışı sorun olmaz mutlaka bu tip araç arayanlar ilanı ve sizi bulur aracı da alır gider.

Yasin CCK
15-04-2014, 16:26
İkinci elde zor bulunması; az satılmasının dışanda, sahip olanların satmayı düşünmeyecek kadar kadar araçlarını sevdikleri şekilnde de yorumlanabilir ;)

Yakıt sıkıntınız yok ise (gerçi Leon'a bindiğinize göre yok :D ) 208 THP mükemmel bir performans aracı :kral

HamzaHakkı
15-04-2014, 16:40
Ben her konuda 208 1.6 THP Allure nin Leon dan iyi olduğunu düşünüyorum. Leon a binme fırsatım oldu ama maalesef 208 e hiç binmedim. Fakat teknik özelliklere ve test sürüşlerine baktığımızda 208 in viraj kabiliyeti, motor performansı, frenleri, performanslı kullanımda bile rakiplerine oranla daha az yakıt tüketimine sahip. Bu saydıklarımda aracın rakiplerine oranla 150-200 kg daha hafif olmasının büyük payı var. 208 1.6 THP performansa yönelik bir araç olduğu için rakiplerinden kötü yanı ise konforu, fakat virajlara girdiğinizde küçük direksiyonun verdiği o güveni konfora tercih ederim. :) Reis Abi'nin de söylediği gibi bu tarz sınırlı sayıda çıkmış araçların satılması sıkıntı çıkartmaz bunu 206 RC lerde de görebilirsiniz bakımlı, temiz olduğu sürece bu araçlar her zaman satılır.

budsing
16-04-2014, 19:20
Leon FR Kaç model acaba ? Eğer yeni kasa leon FR ise ben her iki aracıda test ettim küçük olmasının yanısıra ağırlık farkı ve motor hacmi konusunda THP motor ile beraber 208 diyorum . Eski kasa leon ' sa zaten gerek yok her türlü 208 .

Teo
10-05-2014, 01:45
Selam,
1 yıldır 208 THP kullanıyorum. Daha önce 205 GTi ve 306 GTi da kullanmış biri olarak, diyebilirim ki kullandığım en komple Peugeot performans modeli. Ben tavsiye ederim.
Siteye uzun zamandır bakamadım, o yüzden yeni gördüm yazdıklarınızı. Henüz almadıysanız ve hala düşünüyorsanız bir ara buluşabiliriz, aracı da gösterir ve tanıtırım.
Selamlar.

gonsales
10-05-2014, 22:59
Selam,
1 yıldır 208 THP kullanıyorum. Daha önce 205 GTi ve 306 GTi da kullanmış biri olarak, diyebilirim ki kullandığım en komple Peugeot performans modeli. Ben tavsiye ederim.
Siteye uzun zamandır bakamadım, o yüzden yeni gördüm yazdıklarınızı. Henüz almadıysanız ve hala düşünüyorsanız bir ara buluşabiliriz, aracı da gösterir ve tanıtırım.
Selamlar.
güzel bilgiler açıkçası 208 thp sürümü olduğunu dahi bilmiyordum

Leprek0n
02-07-2015, 13:45
Konuyu hortalacam ama :)

Sahibindendekiler hariç bildiğiniz var mı ? Satan veya satmayı düşünen varsa arıyorum.Beyaz renk öncelik.

RCZ-THP200
02-07-2015, 15:47
208 gti thp 200hp, diğer allure paketler ise 156hp.. rcz yi almadan önce liste başımdı. ama Görünüm ve ikinci el olarak RCZ daha mantıklı geldi.. gerçi 10-12bin fazla verdim RCZ ye ama, antalyada 208 gti ile test sürüşü yapmıştım. sanki benim arslanımdan daha seri gibi.. yalnız virajda RCZ farklı harbiden.. belirtmek isterim..

hanımda 208 1.0vti 68hp var. yorumlarımı verebilirim :D..

SerhatRCZ
02-07-2015, 16:29
208 gti bence de rcz den daha performanslı. Bende alirken arada kalmıştım. Ama goruntu olarak bence cok fark var. 208 gt denilen thp 156 ise 2. El de o fiyata gore harika bir spor araç. Bi ara iş icin para lazimdi aklimda rcz yi satip en azindan elime para kalir diye 208 gt alacaktim. Bende lacivert gibi olan rengini cok begeniyorum.

fanoflfc
09-05-2016, 16:01
Merhabalar,

Aracı kullanan var mı acaba ? İnternette 5 adet görüyorum sadece. Aracı önerir misiniz ?

tsinanb
09-05-2016, 20:05
Merhabalar,

Aracı kullanan var mı acaba ? İnternette 5 adet görüyorum sadece. Aracı önerir misiniz ?
Motoruyla oynanmamış bakımlı bir arabaysa alınır çok keyifli bir araç 👍

fanoflfc
10-05-2016, 14:07
Motoruyla oynanmamış bakımlı bir arabaysa alınır çok keyifli bir araç 👍

Çok az sayıda ilan var. Temizini arıyorum açıkçası.

ayzinim
10-05-2016, 22:14
Merhabalar,

Bence alınmaz. Çünkü akıllara zarar :)

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fanoflfc
12-05-2016, 17:00
Bence alınmaz. Çünkü akıllara zarar :)

:) Ben almak istiyorum ancak çok fazla önyargı var peugeot mu alınır, alırsın satamazsın falan gibi. 40 bin civarı bulunur gibi duruyor. Fiyat nasıl sizce ?

tsinanb
12-05-2016, 17:06
:) Ben almak istiyorum ancak çok fazla önyargı var peugeot mu alınır, alırsın satamazsın falan gibi. 40 bin civarı bulunur gibi duruyor. Fiyat nasıl sizce ?
Arabayı düzgün kullanıp bakımları aksatılmazsa hiçbir sorun çıkmaz. 40 bin liraya oldukça dolu ve performanslı bir araba alıyorsunuz daha ne olsun ki?

ayzinim
12-05-2016, 17:12
İşe ticari boyutu ile bakmak ayrı, keyfine binmek ap ayrı. O ön yargılı kişiler acaba neye göre bu fikire sahipler? Peugeot sahibi olmuşlar mı? Satılmaz demek çok iddalı ve yersiz. Bence temiz olursa uygun.

fanoflfc
12-05-2016, 19:09
İşe ticari boyutu ile bakmak ayrı, keyfine binmek ap ayrı. O ön yargılı kişiler acaba neye göre bu fikire sahipler? Peugeot sahibi olmuşlar mı? Satılmaz demek çok iddalı ve yersiz. Bence temiz olursa uygun.

Alırsam performanslı olan ilk aracım olacak. 5 ilan görüyorum internette sadece. Bunlardan birisi temiz olmalı sanırım şansım biraz az gibi :) Keşke bildik tanıdık bir araç bulabilsek.

fanoflfc
13-05-2016, 12:35
@ayzinim, @tsinanb

Arkadaşlar sizce hangisi tercih edilir ? (50 bine kadar bütçem var )

1) 208 1.6 THP
2) Giulietta 1.4 TB MultiAir Distinctive
3) Scirocco 1.4 TSi Sportline

Yasin CCK
16-05-2016, 12:10
@ayzinim, @tsinanb

Arkadaşlar sizce hangisi tercih edilir ? (50 bine kadar bütçem var )

1) 208 1.6 THP
2) Giulietta 1.4 TB MultiAir Distinctive
3) Scirocco 1.4 TSi Sportline

Marka ve model isimlerini kapatın. Seçenekler arasında THP gibi rüştünü ispatlamış efsane bir motor varken diğerlerinin adı bile okunmaz...

fatihtr
16-05-2016, 12:29
Asil 2 elde sikintili olan alfa ondan sonra 208 en kolay scirocco.
Ama en guzeli 208 soyliyeyim ww piyasa da cok var ve hepsi oynanmis riskli yerin de olsam 208 alirdim.

ayzinim
17-05-2016, 19:46
Ben 208i tek geçerim. Hem performans, hem yakıt, hemde yenilenen yüzü ile bir adım önde. Birde gti olursa binmede yanında yat :cool:

gkhnfdnc
20-05-2016, 00:31
40000 mı ?

fanoflfc
25-05-2016, 01:15
Evet neden ?
40000 mı ?

fleacn
09-06-2016, 17:46
Merhaba arkadaşlar.. foruma yeni katıldım ;)
2013 model 208 gti sahibiyim.. her türlü sorularınıza açığım..
Alayım mı diye düşünen varsa kesinlikle tavsiye ederim.. yakıt - performans durumu hayrete düşürecek kadar iyi..
Daha önce sağda solda okuduğum yorumlarda 3. vitesteki isteksizliği ile ilgili yorumlar okumuştum , alakası yok..
0-100 e 6.8 sn bu gerçek rakam..
Modifiye asla düşünmüyorum bence düşünmenize de gerek yok bu araçta.
Yol tutuşu gerçekten başarılı.. Viraja nasıl girilmesi gerektiğini iyi bilmeniz gerekiyor sadece.. Bu her araç için geçerli
Oto. vites bir polo Gtı, cupra asla benlik değil:gül9:
Malzeme kalitesi cidden çok başarılı. İçerideki deri kombinasyonu, dokunmatik ekranı, kliması, JBL ses sistemi aklınıza gelebilecek her şeyi başarılı.
Bu fiyatlara alınabilecek en güzel araç.
Aracım siyah ve 35 plaka :) izmirli arkadaşlara selamlar.

Yasin CCK
10-06-2016, 14:19
Aramıza hoşgeldiniz,

Keyifli sürüşler, keyifli forumlar...

o3o0o
08-02-2017, 08:52
2016 GTi var ve çok memnunum. 208 beygirlik THP motorunun ivmesi ve motor sesi kategorisine göre çok hoş ses veriyor.

Almayı düşünenlere fiyat-performans-dizayn konusunda en iyisi olduğunu söyleyebilirim.

Özellikle iç dizaynına bayılıyorum, internette bolca resimleri var.

30th edition modeli denedim ancak fazla sert süspansiyonlar ve iki renk olması beni rahatsız etti, GTi inci siyahı aldım ve keyifle kullanıyorum.

Ses sistemi gayet iyi, iç mekan işçiliği ve özellikle yarış direksiyonu görüntüsü çok keyifli, en hoş olan ise küçük direksiyon ve kırmızı ışık çerçveli ön panel.

Aracımın arka, yan arka ve panoramik cam tavanı koyu renkli UV geçirmeyen filtreli ve yan ve ön camlara da filtre taktırdım, hem içerisi yazın pek ısınmıyor, kolum güneşten yanmıyor, hem de görsel olarak çok çekici oldu. 2016 yılını gözler üzerimde geçirdim desem yalan olmaz. Ankara'da tüm bahar ve kışı belki tek 208 GTi lı olarak geçirdim ve bolca başka araçlar tarafından "taciz" edildim, yani kırmızı ışıkta kalkışlar ve boş uzun düzlüklerde bolca eğlendim diyebilirim. Trafikte yine de lütfen kurallara uyalım !!!

Özellikle siyah olması ve Ankara'nın tozu aracı sıklıkla yıkamayı gerektiriyor ki bu benim için sıkıntı değil, bahçemde araç yıkama kompresörümle cilalı şampuan ile tabiri caizse yakan bir siyah gövdeyle yola çıkıyorum.

Sanırım bu segmentte başka bir araç beni asla etkileyemeyecek... 209 ne zaman çıkar ? :yahoo

tsinanb
08-02-2017, 11:12
2016 GTi var ve çok memnunum. 208 beygirlik THP motorunun ivmesi ve motor sesi kategorisine göre çok hoş ses veriyor.

Almayı düşünenlere fiyat-performans-dizayn konusunda en iyisi olduğunu söyleyebilirim.

Özellikle iç dizaynına bayılıyorum, internette bolca resimleri var.

30th edition modeli denedim ancak fazla sert süspansiyonlar ve iki renk olması beni rahatsız etti, GTi inci siyahı aldım ve keyifle kullanıyorum.

Ses sistemi gayet iyi, iç mekan işçiliği ve özellikle yarış direksiyonu görüntüsü çok keyifli, en hoş olan ise küçük direksiyon ve kırmızı ışık çerçveli ön panel.

Aracımın arka, yan arka ve panoramik cam tavanı koyu renkli UV geçirmeyen filtreli ve yan ve ön camlara da filtre taktırdım, hem içerisi yazın pek ısınmıyor, kolum güneşten yanmıyor, hem de görsel olarak çok çekici oldu. 2016 yılını gözler üzerimde geçirdim desem yalan olmaz. Ankara'da tüm bahar ve kışı belki tek 208 GTi lı olarak geçirdim ve bolca başka araçlar tarafından "taciz" edildim, yani kırmızı ışıkta kalkışlar ve boş uzun düzlüklerde bolca eğlendim diyebilirim. Trafikte yine de lütfen kurallara uyalım !!!

Özellikle siyah olması ve Ankara'nın tozu aracı sıklıkla yıkamayı gerektiriyor ki bu benim için sıkıntı değil, bahçemde araç yıkama kompresörümle cilalı şampuan ile tabiri caizse yakan bir siyah gövdeyle yola çıkıyorum.

Sanırım bu segmentte başka bir araç beni asla etkileyemeyecek... 209 ne zaman çıkar ? :yahoo

Sizi ve aslanınızı daha yakından tanımak isteriz ve paylaşımlarınızı görmek isteriz 😊 makyajlı kasa 208 gti daha spor bir görünüme kavuştu. Galiba tamamen yenilenecek olan 208 2018 yılında çıkacak 😊

SM-G935F S7 Edge cihazımdan gönderildi.

Aslann
02-11-2018, 17:04
Hocam hoş geldiniz. İhtiyacınız var ise alınabilir aslında kötü bir araç değil...