PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debimetre arızası

e_uludag
08-05-2014, 18:22
Herkese iyi akşamlar

Dün aracın arıza ışığı yandı, bu sabah servise götürdüm, araç bilgisayara bağlandı; debimetre sensör arızası tarzı bir hata verdi, parçanın değişimi işçilikle 332 tl ki bu fiyat çok fazla geldi bana.Debimetre sökülüp temizlendi tekrar takıldı arıza ışığı söndü, bilgisayara tekrar bağlandı arıza vermedi.

Sorum şu; debimetre neden arıza verir? Bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi?

Bu arada araç 68000 km de.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

des0uza
08-05-2014, 19:27
Bildigim kadarı ile debimetre , motor içerisine giren temiz havanın hacmini ölçer. Hava yakıt karışımı için gerekli temiz hava miktarını elektronik beyne iletir.
Aşırı tozlu veya asfalt olmayan yolda gittiyseniz arıza vermesi doğal. Ancak her parçada olduğu gibi bununda bir ömrü vardır. 😄

Sent from iPhone with Tapatalk

Ömer Gedik
08-05-2014, 19:30
İçinde Çok ince bir tel bulunur ve bur parça temizlenmez, hava tutulmaz. Parçanın amacı hava debisi ölçmektir.

Arızanız ilk sürüşte geri gelir veya sokette temasızlık sorununuz vardı söküp takınca düzeldi.

tapatalk...

e_uludag
08-05-2014, 19:35
Doğru söylediniz temassızlık vardı büyük ihtimal, peki Ömer Bey fiyat çok değil mi? Uzaktan plastik basit bir parça gibi duruyor.

Ömer Gedik
08-05-2014, 20:56
e_uludag

Debimetre içinde sadece yansıtmasıyla görebileceğin incelikte bir tel var. Yani basit bir parça değil aslında :)

Parça Kodu: 1610874680
Parça Fiyatı: 329,70 TL

Parça için arzu edersen yardımcı olurum. ;)

e_uludag
08-05-2014, 21:02
Anladım:) arıza ışığı yanarsa rahatsız ederim sizi. Bilgilendirme için teşekkürler.

sessizgece
08-05-2014, 22:32
Yanlış bilmiyorsam, araç çekişten de düşüyor. Eski albea ile Ankara cinnah yokuşunu çıkmıyordu. 2 yetmiyor, 3 çekmiyordu. Sebebi debimetre demişlerdi.
Inşallah yanmazda ihtiyaç duymazsınız.

Mobil cihaz

Ömer Gedik
09-05-2014, 07:20
Bizim araçlarda debimetre o derece bir zaafiyet doğurmuyor. Ben bir kere değiştim o da 235000km de

tapatalk...

e_uludag
09-05-2014, 07:48
Yanlış bilmiyorsam, araç çekişten de düşüyor. Eski albea ile Ankara cinnah yokuşunu çıkmıyordu. 2 yetmiyor, 3 çekmiyordu. Sebebi debimetre demişlerdi.
Inşallah yanmazda ihtiyaç duymazsınız.

Mobil cihaz

Evet ustada çekiş düşmesinden bahsetti ama ben çekişte hiç bir sıkıntı hissetmedim temizlenip takıldıktan sonra da bi artış olmadı, hayırlısı inşallah yanmaz.