PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar Sizce Kırmızı nasıl olmuş ??

MrT308ReD
20-05-2014, 02:35
ARKADAŞLAR BASKA NE YAPABİLİRİM ? YADA NEYİ SÖKELİM SİZCE KIRMIZI JANT YAKISIRM__??

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/839/f97p.jpg (https://imageshack.com/i/nbf97pj)
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/841/e0nqu.jpg (https://imageshack.com/i/nde0nquj)
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/838/aw69.jpg (https://imageshack.com/i/naaw69j)

ayzinim
20-05-2014, 09:11
Hoş geldiniz. Öncelikle yaptıklarınıza saygı duyuyorum. Şahsi fikrim kırmızı biraz sırıtmış. Aslanınızın görünüşünü basitleştirmiş.

Ömer Gedik
20-05-2014, 09:16
Kare plaka ve kırmızı uygulamaları beğenmedim. Kırmızı jantta bence yakışmayacaktır.

SerhatRCZ
20-05-2014, 09:27
Kare plaka bence de güzel durmamış , kırmızı jantın yakışması çok zor çok iddalı ve riskli. Uygulamalara gelince bence siyah araca kırmızı yakışır ancak kullandığınız ton pek uymamış gibi yoksa siyah-kırmızı uyumu güzeldir. Nacizane fikrimdir.

s.seckin
20-05-2014, 09:29
bencede sıırıtmıs kırmızı kırmızı jantta olmaz die düşünüyorm.

GOXIN
20-05-2014, 10:21
Bende arkadaşlara katılıyorum. Sadece aynalardakiler kalırsa belki daha güzel olabilir. Ama renk tonunu biraz koyulaştırmanız gerekiyor diye düşünüyorum. Jant konusunda ise boyamayı Plasditip sprey ile denemenizi öneririm, olmazsa söker atarsınız.

Alper134
20-05-2014, 10:49
hoşgeldiniz.. Biraz acımasız eleştireceğim için üzgünüm..affınıza sığınarak söylüyorum ama çok kötü durmuş yaptığınız uygulamalar. Aracın tüm havasını mahfetmiş. Şahin,doğan dan farkı kalmıyor böyle uygulamalar yapınca araçların..

Tavsiyem orjinal haline geri çevirin.Göğüsdeki kokuyu kaldırıp,folyoları söküp,amblemli ışıklandırmaları sökmekle başlayın.. ve lütfen o kare plakalığıda kırıp atın.. yapacaksanızda daha göz zevkine hitap eden uygulamalar yapın derim :anlamadim

Forumda çok başarılı orjinale uygun,orjinal parçalarla modifiye edilmiş 308 ler var.. tavsiyem başlıklara biraz göz atmanız..

307bursa
20-05-2014, 11:02
Hoşgeldiniz ben beğendim süper olmuş demek vardı ama malesef bencede olmamış
Kapilardaki logolar güzel fakat kırmızı çok siritmis
Bi aralar bende yapmıştım ama sonradan distaki kirmizilardan kurtuldum yeni favorim bakır rengi :-)

Teknolojinin Gözünü Seveyim :-)

307bursa
20-05-2014, 11:05
http://img.tapatalk.com/d/14/05/20/5e5udu4u.jpg

Kırmızı olarak iç kısım var bende :-)

Koltuk kılıfı kapılar filan

Teknolojinin Gözünü Seveyim :-)

tetiksoner
20-05-2014, 11:24
bence kırmızının iyi durmaması rengin mat olmasından kaynaklanıyor.parlak kırmızı olsaydı daha hoş duracağından eminim...

TanerHoca
20-05-2014, 11:35
Ben kare plakayi ve aynalardaki kirmizi kaplamayi begendim.ama aslan logosundaki ve tampon citasindaki kirmizi bence hos olmamis.kirmizi janti soylemeye bile gerek yok.belki jantin dis kenarina ince bir hat olarak kirmizi denenebilir.

tapatalk...

POLISTNBLS
20-05-2014, 11:53
Kardeşim belki seni bunaltıyoruz ya da kızdırıyoruz ama burada sen bir uygulama paylaşıp görüşlerimizi sorduğun için sana yapıcı ve aracını nasıl güzel gösterir şeklinde tavsiyelerimizi iletiyoruz.
Arkadaşlarımın görüşlerine sonuna kadar katılıyorum maalesef. Benim ilk tavsiyem öncelikle kaput alt kısmı ve tampon üst kısmının birleşim yerindeki paralel olarak çekmiş olduğun nikelaj şeriti acilen sökmen. Daha sonra araçta bulunan bütün kırmızı folyoları çıkartıp atman. Aslanın parlaklığıyla folyonun matlıpı gerçekten çok tezat duruyor. Çıtaları boyatma şansın yoksa siyah parlak folyo ile onları kaplayabilirsin ve aracın premium gibi olur görünüş itibariyle. Kırmızı bu siyah renge az ama öz uygulandığında çok güzel durabiliyor. Oyüzden kırmızı parlak folyo ile sadece aynaları kaplarsan bence şahane olur.
Kazasız belasız kullanman dileğiyle kardeşim...

enis.u
20-05-2014, 13:18
kırmızı ve siyah aslında cok uyumlu renklerdir. benimde aracım kırmızı kapı citalarım parlak siyah tavanım parlak siyah kuyrukta parlak siyah jantlarıda sedefli beyaza boyadım güzel oldu gibi geldi bana(tabi zevk meselesi) kare plaka güzeldir ama dikdörtgen plaka yerine oturtulan kare güzel durmuyor. tampona modifiye yapıldıktan sonra olsa daha güzel olur ama aracınızda oyle bir imkan yok. bence on tampondaki kırmızıları sokun. kapı şeritlerini kırmızı yapın. ve armada sadece aslan kırmızı kalsın cercevesi siyah olsun. o şekilde daha güzel olur kanaatindeyim.kaplama oldugu için renk pek güzel olmamış bencede. genede zevk sizin. gözünüze hoş geliyorsa en güzel budur.

jerpelea
20-05-2014, 14:00
Affınıza sığınarak fikirlerimi söyleyeceğim.
Bencede kırmızı gitmemiş aracınıza. Şahsi fikrim Aslan logosu siyah, sağ-sol dikiz aynaları alüminyum gri, sis farının üzerindeki plastikte aynı şekilde alüminyum gri olabilir veya aracın gövde rengine boyatılabilir. Jantlarınız tam gözükmüyor ama gerek olursa jantlarıda alüminyum griye boyatabilirsiniz. Adını getiremiyorum ama tamponun önündeki korumalık gibi olan yerde (çeki demirinin bulunduğu kısım) metalik siyah (piano black) boyatılabilir.
Bu arada alüminyum griden kastım metalik gri.

Plakada kesinlikle dikdörtgen olmalı diyorum böyle çok sırıtmış.

ayı_boğan
20-05-2014, 18:29
Kırmız jant riskli, Kare plakayıda değiştirin ama atmayın ebay'da satın 25-30 dolar arası gider, plaka koleksiyoncuları var. Kazasız belasız sürüşler.308 gerçekten çok güzel bi araç güzel ve 308'e yakışan parçalar kullanılırsa gerçekten daha da güzel olur.Aslana Maşallah:nazar

vanheru2
20-05-2014, 21:28
Pek olmamış...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

gonsales
20-05-2014, 22:22
karanlıkta güzel gözüküyor:fiuw

fatihtr
20-05-2014, 22:48
Dostum bir önceki aracın sahinmiydi :).

Saka yapıyorum kızma. Ama lütfen aracına sahin muamelesi yapma. Arkadaşların dediklerini dikkate alırsan kalem gibi araç canavar olur çıkar.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

reisG
21-05-2014, 08:10
Ne yazık ki ben de beğenmedim. Ben olsam kapı altı logo aydınlatmaları hariç herşeyi söküp orjinal haline dönerim.Tabii ki zevk size ait. Siz beğenmişseniz bize saygı duymak düşecektir. Ancak 308 çok özel tasarımlı bir otomobildir. Orjinal aksesuar paketleri ile mükemmel hale gelir. -Ki örnekleri forumumuz da mevcut ve bunlar Türkiye deki en iyi örneklerden sayılmakta.

converse10
21-05-2014, 09:09
Hocam orjinal herzaman iyidir.Malesef ülkemizde 308 modifiyesi konusunda fazla bir örnek yok.Yapabileceğiniz 308 GTI baz alarak gerekli modifiyeler yapabilirsiniz diye düşüyorum.

converse10
21-05-2014, 09:12
Zevk size ait mat kırmızı yerine stop kaplamasında kullanılan renkte folyo ile kaplarsanınız logoyu daha iyi durur diye düşünüyorum.

whynot2
21-05-2014, 11:34
Ben bu 308 i biyerde gorsem cidden gulerim suna bak diye dalga gecerim fotosunu falan ceker arklarima atarim makara icin. Lutfen alinmayin biran once yaptgnz her uygulamayi orjnale cevrmeniz icin soyluyorum sizn iyiliginiz icin gercek dusuncemi soyluyorum. Cidden berbat olmus isikli logosuda kaplamalarda plakada hepsi kotu.. Jantlarda kirmizi olursa hepten yazik olcak guzelim arabaya.

Yasin CCK
21-05-2014, 12:29
Eleştiri dozumuzu ayarlayalım lütfen...

BahadırALTUN
21-05-2014, 12:39
Kaput ucundaki çıta yakışmamış diğerleri olmuş .

converse10
21-05-2014, 23:26
Anlaşılacağı gibi bir çoğumuz yeniliklere ne kadar kapalı olduğumuzun göstergesi olsa gerek arkadaşımız kendi çapında birşeyler yapmış ve ben taktir ediyorum ve çalışmalarını bekliyorum. Lütfen paylaşımlarda bulunsun

whynot2
22-05-2014, 11:46
Hele su kaputun ortasindan gecen krom çitayi kim uretmis cokmu dusunmus o ne sacma biseydir yav emin olun elestiri duzeyimin en mumkun haliyle ayarlanmis sekli bu. Cidden su haliyle sokaklarda olmamasi lazim mumkunse heryerini maskeleyip oyle goturmek lazim sanayiye sokulmesi icin.

ayzinim
22-05-2014, 13:48
Arkadaş aracıyla ilgili kendince uygulamalar yapmış. Bizlerinde beğenisine ve eleştirisine sunmuş sağ olsun. Yaptıklarını beğenmiyor olabiliriz. Ancak her görüşe ve uygulamaya saygı göstermeliyiz.

POLISTNBLS
22-05-2014, 15:32
Cem kardeşime katılıyorum!
Şu olmamış, şöyle yaparsan daha güzel olur gibi eleştiri yaparsak daha yapıcı oluruz. Benim aracımda ilk aldığımda garip uygulamalar vardı ve bende stop kaplama gibi garip şeyler yapmıştım. Ancak forumdaki arkadaşlarımdan göre göre ve yapıcı eleştiriler aldıkça aslanımı kademe kademe orjinale uygun, az ama öz dokunuşlarıyla son güncel haline getirdim. Halende eksikleri var aslanımın ama o yapılacakları forumda daha önce uygulayan arkadaşların yaptıklarından örnek alarak ve eleme yaparak bir sonuca varmaya çalışıyorum.
Konuyu açan arkadaşta görünmüyor, ya işi var yada bizim yorumlar onu yormuş olabilir!...

Yasin CCK
22-05-2014, 16:37
Şamil arkadaş üye olup, konuyu açtıktan sonra hiç girmedi.

POLISTNBLS
22-05-2014, 17:08
Şamil arkadaş üye olup, konuyu açtıktan sonra hiç girmedi.
Evet Yasin bende sonradan baktım, mesajdan sonra hiç giriş yapmamış!

Ömer Gedik
22-05-2014, 18:48
Konu tarafımdan kitlenmiştir.

Yapıcı eleştiriler yerine saygısızlık etmek ForumPeugeot'un değerleriyle bağdaşmamaktadır.

Konu ileride silinecektir. Konuya aşağıda belirttiğim kurala aykırı mesaj yazanlar uyarılacaktır.

10. ForumPeugeot üyelerinin forum içerisinde veya haricinde Forum huzurunu bozmaya yönelik hareket etmesi veya buna yönelik yazıların yazılması yasaktır. Aynı şekilde forum içinde veya haricinde Forum Yönetimine veya üyelere karşı hakaret etmek, küçümser yaklaşım vb. tavır sergilemek yasaktır.