PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaz pedalı

ergngll35
01-08-2014, 09:14
Arkadaşlar araçta her şeyi hallettim. Gaz pedalı hatası var sadece. Bu da kronikmiş. Değiştirsek ne olur değiştirmesek ne olur ? Değiştirmek gerekli ise Ankara'da iken hemen halledeyim diyorum.

Gaz pedalı sert sorunsalı diyor kimi yerde, kimi yerde pedal system vs ... diye gidiyor. Ne yapmalıyız ?

ergngll35
02-08-2014, 18:10
Bu pedal arızasını tek ben mi yaşıyorum.

BahadırALTUN
02-08-2014, 18:43
Bildiğim kadarı ile gaz pedalı telli değil . Sertleşme mekanik olarak çalışmasına etki etmez. Pedala ne kadat basildigini ecu ye bildiren bir potansiyometre var. Ya voltaj gönderiyordur yada canbus uzerinden islenmis data. Stand alone ecu lerde bu potansiyometre nin kalibrasyonu yapilabiliyor ve doğru çalışıp çalışmadığı izlenebiliyor. Eğer Peugeot diagnostigi olan bir servise danisirsaniz bence değişimi ile ilgili kesin bilgi alırsınız.

ergngll35
03-08-2014, 11:53
İlk iki serviste sert falan yazmıyordu. Ancak pejo servisi değildi. En son sadece pejo işi yapan bir serviste bosch makineye bağlandı ve sert kelimesi orada çıktı. Ustanın dediği kronik bir sorunmuş. Aynı pedal toyotada da aynı hatayı vermiş. Toyota araç toplamış ancak pejo öyle bir şey yapmamış. Elektronik olduğu için giderken sıkıntı yaşamazsın ama ne olacağı da belli olmaz dedi.