PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik basınç düşük uyarısı

sydoby
30-08-2014, 23:00
selam arkadaşlar bu aralar lastik havası tam olmasına rağmen ön lastikleri işaret ederek lastik basınç düşük uyarısı veriyor ayrıyetten ise kontak açıltıktan birkaç saniye sonra gösterge ekranında controle pression diye uyarı cıkıyor

sydoby
02-09-2014, 11:30
kimsenin konuyla ilgili bir bilgisi yok galiba

sydoby
02-09-2014, 11:39
yeni fark ettim sol arka lastikte sensör yok birde lastik yerlerini değiştirmek sorun yaratıyormu sağ sol veya arka ön yapma gibi durumlarda yanlış uyarı verme gibi bir durum söz konusu olabilirmi her sensör belirli bir konum içinmi kodlanıyor acaba ? yerleri değişince hata veriyor

HamzaHakkı
02-09-2014, 11:43
Ön tarafı göstermiyor aslında o uyarı lastik basınç sensörlerinin biri veya birkaçında sorun olduğunu söyler. Sensörün olup olmadığını anlamak için sibop uçlarını sağa sola oynatmaya çalışın sabit şekilde duruyorsa sensörler üzerindedir, sağa sola oynatabiliyorsanız sensör yoktur. Lastiklerin yerlerinin değişmesi sensörleri etkilemez zaten sensörler janta bağlı. Jantların yerlerinin değişmesi de sensörleri etkilemez.

reisG
02-09-2014, 12:06
Bazen uzun süreli beton zemin üzerinde beklemelerde sensorlerin basınç düşüklüğü alarmı verdiği oluyor.

sydoby
02-09-2014, 12:36
Bazen uzun süreli beton zemin üzerinde beklemelerde sensorlerin basınç düşüklüğü alarmı verdiği oluyor.

evet 3 gün gibi hareket etmeden beton üzerinde bekledigi oldu

sydoby
02-09-2014, 12:50
Ön tarafı göstermiyor aslında o uyarı lastik basınç sensörlerinin biri veya birkaçında sorun olduğunu söyler. Sensörün olup olmadığını anlamak için sibop uçlarını sağa sola oynatmaya çalışın sabit şekilde duruyorsa sensörler üzerindedir, sağa sola oynatabiliyorsanız sensör yoktur. Lastiklerin yerlerinin değişmesi sensörleri etkilemez zaten sensörler janta bağlı. Jantların yerlerinin değişmesi de sensörleri etkilemez.

ama şu durum var bütün havaları tamamladım basınc uyarısı sustu kontrol amaçlı sol ve sağ arka lastik havalarını çok düşük şekilde indirdim gösterge panel ekranında lastik patlak uyarısı cıktı bilgi ekranı hata uyarı kaydına girdigimde ise sol ön lastik ve sağ ön lastik patlak uyarısı veriyor

HamzaHakkı
02-09-2014, 12:56
Kontrol ettiginizde tüm siboplar sert mi?
Yani hepsinde sensör olduğuna emin misiniz?

sydoby
02-09-2014, 13:04
Kontrol ettiginizde tüm siboplar sert mi?
Yani hepsinde sensör olduğuna emin misiniz?

3 lastikte sensör görünüyor orjinal sensör sibopları var ama sol arka lastikte ise normal klasik sibop var jant içerisinde sensör varmı emin değilim sibopları sertligini henüz kontrol etmedim

sydoby
02-09-2014, 13:07
lastiklerin birinde sensör olmaması yanlış bir uyarı vermesini sağlarmı yada sadece sensör olmayan tarafımı algılamaz

HamzaHakkı
02-09-2014, 13:09
Ekrandaki görüntüden bahsediyorsanız o nerde sensör olduğunu göstermiyor. Benim araçta hiç sensör yok ama 3 ü sabit biri yanıp sönüyor. Ancak Sibop sertliklerine bakarak nerde sensör olduğunu öğrenebilirsiniz.

sydoby
02-09-2014, 13:17
Ekrandaki görüntüden bahsediyorsanız o nerde sensör olduğunu göstermiyor. Benim araçta hiç sensör yok ama 3 ü sabit biri yanıp sönüyor. Ancak Sibop sertliklerine bakarak nerde sensör olduğunu öğrenebilirsiniz.
tamam ekrandaki görüntüyü anladım sadece simge olarak gösteriyor ama yol bilgisayarı çoklu ekranda uyarı kaydına girdigimde arka sol indirdigimde ön sol latik patlak yazıyor arka sağ indirdigimde ise ön sağ lastik patlak yazıyor yani arka lastik patlak yazmıyor

HamzaHakkı
02-09-2014, 13:31
Önleri indirince ne yazıyor peki? :)

sydoby
02-09-2014, 14:27
Önleri indirince ne yazıyor peki? :)

tam isabet bende şimdi önden bahsedecektim önleri indirincede arka patlak uyarısı verse eyvallah diyecegim ama yok :gül4: sağ indirince sol diyor sol indirince sağ diyor :o

sydoby
02-09-2014, 14:32
nasıl oluyorsa :o

HamzaHakkı
02-09-2014, 14:34
tam isabet bende şimdi önden bahsedecektim önleri indirincede arka patlak uyarısı verse eyvallah diyecegim ama yok :gül4: sağ indirince sol diyor sol indirince sağ diyor :o

Şimdi sensörlerin hepsi aynı koda sahip 5430.93 parça kodunda fakat sensörlerin (esp beynine kodlanıyor galiba) kodlanması gibi bir durum varsa eğer bu kodlama yanlış yapılmış olabilir.

sydoby
02-09-2014, 14:38
Şimdi sensörlerin hepsi aynı koda sahip 5430.93 parça kodunda fakat sensörlerin (esp beynine kodlanıyor galiba) kodlanması gibi bir durum varsa eğer bu kodlama yanlış yapılmış olabilir.

yazlım hatası oldugu kesin gibi görünüyor

sydoby
02-09-2014, 14:53
eger sorun yazılımsal kodlama ile ilgili ise aracım için PP2000 Lexia 3 Diagbox almayı düşünüyorum alacagım forumda pp200 kullanıcısı yok diyecek kadar az galiba forumda pp2000 Lexia 3 kullanımı ve nasıl kodlama yapıldıgı vs gibi konular hakkında detaylı bilgi olsa güzel olurdu yada paylaşım yapılırsa çok güzel olur diye düşünüyorum

efekaancan
20-09-2014, 19:13
pp2000 bende de var.fakat lastik sensörlerini kodlamaya izin vermedi.sağ ön teker sensörünü değiştirmiştim aynı hatayı aldım.50 tl verdim seviste kodlama yaptılar

sydoby
24-09-2014, 06:25
pp2000 bende de var.fakat lastik sensörlerini kodlamaya izin vermedi.sağ ön teker sensörünü değiştirmiştim aynı hatayı aldım.50 tl verdim seviste kodlama yaptılar

PP2000 ile kodlama yapmak için internet baglantısı olması gerekiyor

Zulan
24-09-2014, 07:25
Benimde aklıma takılan bir soru var. Kış için yeni bir jant ve kışlık lastik takımı alsak bunlar içinde basınç senserü taktırmamız ayrıca serviste kodlanması gerekecek değil mi?

G2 ile takaTuka

sydoby
24-09-2014, 08:18
Benimde aklıma takılan bir soru var. Kış için yeni bir jant ve kışlık lastik takımı alsak bunlar içinde basınç senserü taktırmamız ayrıca serviste kodlanması gerekecek değil mi?

G2 ile takaTuka

kodlama gerekirmi bilgim yok ama yeni jantlara sensörü takmanız gerekli yoksa sürekli hata verecektir sensörler sabit değil eski jantlardan cıkarıp yeni jantlara takabilirsin