PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce Kış Lastiği mi? Yoksa Dört Mevsim Lastik mi?

IlgazOkur
03-09-2014, 17:44
Kullandığım arabamın lasitkleri sanırım 60 bin km yaptı.
Ve önümüz kış sizce kış lastiğimi almak mantıklı yoksa 4 mevsim lastik mi tercih
etmeliyim?

sydoby
03-09-2014, 20:30
Kullandığım arabamın lasitkleri sanırım 60 bin km yaptı.
Ve önümüz kış sizce kış lastiğimi almak mantıklı yoksa 4 mevsim lastik mi tercih
etmeliyim?

kış aylarında mevsimlik lastik sıfır dahi taksanız önemsizdir eger güvenli sürüş yol tutuşu istiyorsanız kışlık lastik şart tabi kış lastikleri karda etkili buzda tek çözüm zincir takmak olur

mygold
03-09-2014, 21:02
kış aylarında mevsimlik lastik sıfır dahi taksanız önemsizdir eger güvenli sürüş yol tutuşu istiyorsanız kışlık lastik şart tabi kış lastikleri karda etkili buzda tek çözüm zincir takmak olur
aynen katılıyorum :)

karayılan
04-09-2014, 00:16
kış şartlarının yoğun oldugu bir yerde yaşamıyorsanız bence kışlık lastik gereksiz.. ancak benm param çok 1takım kışlık 1 takımda yazlık alabilirim derseniz kışın kış lastiği kullanmanız faydalı.. ancak yazın kış lastiği çekilecek dert değil ayrıca 1 yaz kullanımda özelliğini yitirmesi ve fazla aşınmasıda cabası...

bacadir68
04-09-2014, 07:44
Piyasada gerçek manada sadece 1 adet 4 mevsim kullanılacsk lastik vardır. Goodyear 4 seasons. Bu lastik m+s ve kar simgesi taşıyan tek dört mevsim lastiktir.

tsinanb
04-09-2014, 09:17
Yaşadığınız şehrin hava şartlarını düşünüp almalısınız bence de. Sert kış oluyorsa kesinlikle kış lastiği alın faydasını görürsünüz

IlgazOkur
04-09-2014, 13:54
ya aslında benimde aklımdan geçen kış lastiği en mantıklısı ama hava şartları eskisi gibi agır geçmiyo yani 4 mevsim alsam daha karlı olmazmıydım zaten dün kolayoto diye bir site keşfettim adam hem taksit yapıyo hemde ayağına kadar yolluyo valla ama uzun süredir continental kullanıyodum sizce 4 mevsimde şu marka daha iyidir diyebileceğiniz bir öneriniz varmı?

Taylan43
04-09-2014, 14:05
4 mevsim lastiği sadece reklam olsun diye verilmiş bir isimdir bence. Kışın kış lastiğinin yaptığı işi hiçbir lastik yapamaz...

bacadir68
04-09-2014, 16:11
4 mevsim lastiği sadece reklam olsun diye verilmiş bir isimdir bence. Kışın kış lastiğinin yaptığı işi hiçbir lastik yapamaz...
Vector 4season'u araştır derim ;)

IlgazOkur
04-09-2014, 17:28
aynen zaten şimdi fiyatlar çok ucuz http://kolayoto.com/ sitesine baktım ben en iyisi kış lastigini alıyım ya kar kış ceza yaptırımıda varmış zaten yeni yasada hiç acımıyolarmış kesiyolarmış cezayı gerek yok.

titu
10-02-2016, 23:16
Michelin crosclimate 4 mevsim ama ankara gibi çok ağır kış olmayan yerlerde erzurumdaysan kış lastiği kullan derim.

Sent from my iPhone using Tapatalk