PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 comfort 2010 motor sesi beni üzüyor

filozofing
26-11-2014, 10:33
arkadaşlar öncelikle herkeze selam 308 2010 comfort 1.6 benzinli otomatik bi araç aldım herşey çok güzel ancak206ve307 den sonra 308 motor sesi çok fazlaa geliyor içeriye bunu nasıl çöze bilirim servis normal orjinal sesi bu dedi,birazhomurtulu çalışır bunlardedi amabence bukadar olmaması lazım..?

Yasin CCK
26-11-2014, 10:49
Dizel olsa belki derim ama benzinlinin rahatsızlık derecesinde ses çıkarmaması lazım. Siz biraz hassas olabilirsiniz :) Kaput içi izalasyon iyileştirmesi yapabilirsiniz.

reisG
26-11-2014, 10:50
VTi motor PSA-BMW ortaklığı ile üretilmiş modern bir motordur. Ayrıca triger ssiteminde kayış değil BMW otomobillerde olduğu gibi zincir kullanılır. Bu da kayışlı sisteme göre homurtulu ve sportif bir ses veren bir durum yaratır. ayırca VTİ motorda gaz kelebeği elektronik kontrollü olduğundan her an yüksek tork alınabilen bir sisteme sahiptir. bu da sesin diğer bir kaynağıdır. tam 5 yıl kullandığım VTi motorun sesi kulağa hem hoş gelir hemde gücü temsil eder. Tabii kiaracınızın motorunun problemsiz kazasız ve servis bakımlı olduğunu düşünerek normal ses düzeyinin yazdım.

filozofing
26-11-2014, 10:56
Teşekkür ederim ilği ve alakanız için aracım temiz motor iyi durumda 45.000 km de ancak birde susturucudan şüpeleniyorum acaba susturucu iptali söz konusu olabilşrmi?

filozofing
26-11-2014, 11:02
Dizel olsa belki derim ama benzinlinin rahatsızlık derecesinde ses çıkarmaması lazım. Siz biraz hassas olabilirsiniz :) Kaput içi izalasyon iyileştirmesi yapabilirsiniz.

ilgili tavrınız için teşekkürler,bende onu yaptırıcam bu hafta inşallah biraz azalır ses..

filozofing
26-11-2014, 11:24
VTi motor PSA-BMW ortaklığı ile üretilmiş modern bir motordur. Ayrıca triger ssiteminde kayış değil BMW otomobillerde olduğu gibi zincir kullanılır. Bu da kayışlı sisteme göre homurtulu ve sportif bir ses veren bir durum yaratır. ayırca VTİ motorda gaz kelebeği elektronik kontrollü olduğundan her an yüksek tork alınabilen bir sisteme sahiptir. bu da sesin diğer bir kaynağıdır. tam 5 yıl kullandığım VTi motorun sesi kulağa hem hoş gelir hemde gücü temsil eder. Tabii kiaracınızın motorunun problemsiz kazasız ve servis bakımlı olduğunu düşünerek normal ses düzeyinin yazdım.

reis forma üye olmama sebepsin aracın okadar güzel olmuşki maşallah,ankaradayım modifiye işine uzak birisiyim ufak dokunuşlarla başlamak istiyorum yardımlarını bekliyorum..