PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dün Arabayı Parçalıyordum :D

xZONEx
20-12-2014, 11:43
Arkadaşlar nedense dün çok garip birşey oldu yolda gidiyorum vites 2 de ayağımı gazdan aniden çektim araç otomatik gaz vermeye devam etmedi ( yavaş yavaş gaz kesmesi gerekirken ) oda birden gaz kesti ve araba birden öne yığıldı tekrar gaz verdim bu seferde kökledi gazı sanki tekrar baş kaldırdı bu şekilde 3-4 kez git gel yaptı araba nasıl sallandı ama gün boyu devam etti bu olay. şimdi yaparmı bilmiyorum. sebebi nedir ?

ssgti
20-12-2014, 12:36
Aracınız benzinilimi, lpglimi dizelmi?

xZONEx
20-12-2014, 12:49
Dizel araç.

ssgti
20-12-2014, 13:05
Yakıt seviyesi azalmışsa sistemde hava oluşmuş olabilir. Yakıt hortumları veya geri dönüş hortumlarında kaçak olabilir. Rail pompası veya dağıtıcısında arıza olabilir. Eksantrik veya krank kaptörlerinde temassızlık veya arıza olabilir. Bunlar öncelikli olasılıklar. Enjektör, filtre ve yakıtta bu tip sıkıntılara yol açıyor. En sağlıklısı arızanın kodunu aldırmak.

xZONEx
20-12-2014, 21:46
Yakıt seviyesi azalmışsa sistemde hava oluşmuş olabilir. Yakıt hortumları veya geri dönüş hortumlarında kaçak olabilir. Rail pompası veya dağıtıcısında arıza olabilir. Eksantrik veya krank kaptörlerinde temassızlık veya arıza olabilir. Bunlar öncelikli olasılıklar. Enjektör, filtre ve yakıtta bu tip sıkıntılara yol açıyor. En sağlıklısı arızanın kodunu aldırmak.
araç arıza vermiyor ama sadece gazdan ayağımı çekince birden gaz kesiyor sanki ani fren yapmışım gibi