PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ve sonunda RCZ lansmanı

reisG
15-07-2010, 12:23
Berke oto da müşteri ilişkilerinden Şermin Hanımdan alınan sıcak bilgi,
19 Temmuz 2010 pazartesi günü RCZ lansmanı yapılacak ve showroomlarda son yılların en güzel coupesi arz-ı endam edecek. Fiyat donanım paketine göre değişecek de olsa henüz sır verip ser vermiyorlar ama 65-70.000 TL gibi bir fiyat başlangıç olacakmış 1.6 THP otomatik motor/şanzuman olacakmış.Kendi kişsel tahminleri 308 CC ile RCZ nin hemen hemen aynı fiyatta olacağı , 100.000 TL gibi rakamlar olursa araç ne kadar iyi bile olsa Peugeot müşterisine uzak kalacaklarını söylüyorlar.

Yasin CCK
15-07-2010, 12:38
Arayım da rezervasyon yaptırayım o zaman ;)

γuяdaeя
15-07-2010, 13:25
Sadece otomatik mi olacakmış? :(

reisG
15-07-2010, 13:37
Sadece otomatik mi olacakmış? :(

Benim bugüne kadar medyadan bildiğim 1.6 THP düz vites 156 bg. ve 200 bg.lik versiyonalrdı fakat bugün THP motor ve otomatik lafı söylendi. Pazartesiye kadar beklemek lazım.

γuяdaeя
15-07-2010, 14:12
Benim bugüne kadar medyadan bildiğim 1.6 THP düz vites 156 bg. ve 200 bg.lik versiyonalrdı fakat bugün THP motor ve otomatik lafı söylendi. Pazartesiye kadar beklemek lazım.

Yani böyle spor bir arabayı manuel ithal etmezlerse akıllarına şaşayım zaten. İsteyene dandirik otomatik şanzımanı kullanacakmış buyursun kullansın :)

reisG
15-07-2010, 14:48
Sabah serviste sohbet ederken servis müdürünün söylemi bana şöyle oldu VTi veya THP motorun performansını ve keyfini sadece düz vites ile alırsınız. Bu iki motorun da bazı aynı sadece THP de değişken geometrili çok teknolojik bir turbo görev yapmakta. Ayrıca her ikisinde de BMW nin geliştirdiği çift Vanos sistemi var. Bunun en büyük faydası motor atmosferik bile olsa maks. torku çok alt devirlerde sunabilimesi ve düz vites ile bunun etkili kullanmak çok güzel oluyor.
Bu arada kızım Ceren geçen hafta bir milli piyango bileit aldı ve ne ilginçtir ki çekiliş tarihi 19 Temmuz yani RCZ lansmanının olduğu gün bir ikramiye çıkarsa hemen gidip RCZ siparişi vereceğim. Güzel bir hayal inşaallah gerçekleşir. ;)

Yasin CCK
15-07-2010, 15:03
Bu arada kızım Ceren geçen hafta bir milli piyango bileit aldı ve ne ilginçtir ki çekiliş tarihi 19 Temmuz yani RCZ lansmanının olduğu gün bir ikramiye çıkarsa hemen gidip RCZ siparişi vereceğim. Güzel bir hayal inşaallah gerçekleşir. ;)

Bir Peugeot'cunun başka ne hayali olabilir ki :)

İnşallah Reis, Allah gönlüne göre versin...

Ömer Gedik
15-07-2010, 17:39
Bugünlerde aklımda sürekli ah keşke biraz param olsaydı da 200Hp için sipariş geçseydim diyorum. RCZ yi görmek için bekleyenler 19 Temmuz maalesef hayal kırıklığına uğrayacak. Çünkü o kadar davetler vs olmasına rağmen Peugeot bayilere 19 Temmuz bayi lansmanlarının iptal edildiğini belirtmiş.

Bu arada RCZ de 6 ileri klasik otm. şanzıman sunulacak. 200 HP ilk aşamada gelmeyebilir.Zaten avrupada da 200 hp geç satışa sunuldu. 156 hp düz gelir mi bilmiyorum.

hakan308
16-07-2010, 09:50
Evet arkadaşlar beklenen gün geldi RCZ türkiye asfaltlarına pençelerini bastı...

Edit:Resimler başka bir siteden alındığı için kaldırdım

Ömer Gedik
16-07-2010, 10:01
Gefco (nakliye yeri) nde çekilmiş. Ama farklı bir klüpten alınan fotoğraf olduğu için kaldırmayı düşünüyorum.

reisG
16-07-2010, 10:27
Aynı konuyu anlatan ikinci başlık olduğundan iki konu birleştirilmiştir.

Abdullah
16-07-2010, 10:51
neden pazartesi ya offf insan cumartesi yada pazar yapar şu lansmanı

Ömer Gedik
16-07-2010, 11:27
Arkadaşlar yukarıda yazdım ama tekrar yazıyorum pazartesi lansmanı İPTAL edildi. Saat 19 dan sonra bayilerde yapılması düşünülen lansmanı Peugeot Türkiye iptal etmiş.

reisG
17-07-2010, 08:11
Bir gece ansızın o bekleme alanına gidip alıp kaçmak lazım. ;D

reisG
17-07-2010, 08:13
Bu arada resmi çeken arkadaşlar başka araç var mı diye not düşmemişler ama burada da karşımıza çıkan renkler beyaz ve siyah. o güzel mavisini ve diğer renkleri getirmezler mi acaba?

γuяdaeя
17-07-2010, 11:08
Siyah, beyaz ve gri garanti gelir... ;D

reisG
19-07-2010, 16:30
Araçlar gelmiş. Berke ve Açı oto da sadece siyah ve beyaz renk var. Liste fiyatları 72.000 ve 76.000 TL karbon tavanlı karbon tavansız diye farklar var. (yandaki kromajlı sütunlar herhalde) araçlar 1.6 THP 156 bg. otomatik vites. Başka renk alternatifi yokmuş. Aradaki fiyat farkı donanım farkından dolayı imiş. karbon tavanlı daha ucuz ve daha az donanımlı,,,, karbon tavanı olmayan ise daha donanımlı imiş ve pahalı imiş. telefonda bu kadar bilgi aldım.

γuяdaeя
19-07-2010, 16:42
Reis ilk fırsatta Berke'ye gider diye tahmin ediyorum :)

Ömer Gedik
19-07-2010, 21:06
72 ve 76 TL lik fiyatlar motor-şanzıman vb değerler de göz önüne alındığında aslında makul sayılabilir. Alıcıları için şimdiden hayırlı olsun. Forumda bir RCZ mi olmalı :D Bundan sonraki buluşmaya RCZ istiyorum tez vakit alına :D

Ben yarın bayiye bir uğrarım fotoğraflarım.

γuяdaeя
19-07-2010, 21:11
Karbon tavan dedikleri muhtemelen karbon desenli kaplama ya da boya olsa gerek. Gerçek karbon olduğunu sanmıyorum. Ama öyleyse harika elbette ;)

Ömer Gedik
19-07-2010, 21:16
Kesinlikle karbon kaplamadır. :D Karbon tavan maliyeti çok şişirir.

γuяdaeя
19-07-2010, 21:20
Kesinlikle karbon kaplamadır. :D Karbon tavan maliyeti çok şişirir.

Daha önce eklediğim konfigüre et linkinde 3 seçenek vardı. Mat siyah, parlak siyah ve karbon desen ;)
Şu Türkiye'ye gelen beyazlar muhtemelen düz renktir değil mi?

reisG
19-07-2010, 22:09
Reis ilk fırsatta Berke'ye gider diye tahmin ediyorum :)

Yarın sabah uğrayacağım galiba. işimi ayarlayabilirsem

Ömer Gedik
20-07-2010, 01:02
Yurdaer belki sedefli beyaz olabilir ama sanırım opak.

Reis abi bende muhtemelen bir bayiye uğrarım yarın :)

γuяdaeя
20-07-2010, 01:11
Yarın akşam fırsat bulursam ben de Mepa'ya bir uğrayayım bakalım getirmişler mi.. 8)

reisG
20-07-2010, 10:24
Bu sabah işi gücü bırakıp Berke'ye gittim. İçeride bir tane beyaz bir tane de siyah renk RCZ durmaktaydı. Canlı canlı görmek bambaşka bir duygu .Bu araç gerçekten çok kaslı, alımlı, gösterişli ve şık ayrıca her tarafından buram buram estetik ve kalite akmakta. Alman coupelerin (SLK,Z4,TT) gibi soğuk havası RCZ de yok. Şimdi gelelim diğer izlenim ve aracın özelliklerine. Öncelikle her bayiye lansman amaçlı biri siyah birisi beyaz olmak üzere ikişer araç göndermişler ve bu hafta içerisinde araçlar Peugeot merkeze alınacakmış. Ha, bu arada parasını verip satın almak isteyenler bu araçları alabilecek. Esas ithalat ve sürekli satış Ağustos içinde başlayacakmış. Şuan için katalogta olan renk sayısı iki adet evet yanlış duymadınız sadece siyah ve beyaz satışı var. Diğer renkler konusunda bir bilgi yokmuş. Araçlarda 19 inch ve nefis şekli olan çift renkli alaşım jant mevcut, kokpit dahil her yer deri kaplı, navigasyon ve RT4 gibi donanımlar lansman araçlarında bile yok bu tip araçlara std. bir müzik sistemi (bizde olanlar ) yakışmıyor.opsiyon olacakmış deniyor ama kesin bir şey yok. orta havalandırmaların içine monte edilmiş analog saat çok şık. Boyum 1.92 olmasına rağmen koltuk ayarını yapınca tavan ile aramda 4 parmak mesafe kaldı. Bu süper bir şey RCZ nin tavanındaki o estetik bombenin faydası bu işte. uzun boylular bile rahat edecek. Siyah rengin içinde beyaza yakın gri deri döşeme, beyazda ise siyah renk deri döşeme var. Karbon tavan beyaz renkte idi ve sarıya bakan krom renkli yan tavan çıtalarının arasındaki bölüm karbon olarak geçiyor. siyah renkte ise normal siyah tavan vardı. onun yan çıtaları da sarıya bakan krom renkli idi.Beyaz olanda karbon tavan opsiyonu varken,siyah olanda xenon far ve far yıkama, elektrikli ayarlanan koltuklar ve hafıza sistemi mevcuttu. beyaz da bu donanımlar yoktu. bagaj 384 lt. ve enine boyuna çok kullanışlı, büyük bir bavulun yanında pek çok ıvır zıvır da koyulabilir. arka koltukları unutun orası sadece çantalar için kullanılabilir.zaten adı üstünde 2+ 2araç bu. şuanda sadece 1.6 THP 156 BG. otomatikler lansmanda. Cep telefonu ile çektiğim resimler aşağıda. Alınacak araçlar listesinde bir numara oldu RCZ . 1-2 sene içerisinde mutlaka alacağım.

reisG
20-07-2010, 10:29
Ve resimler kalitesi için kusura bakmayın Bu arda beyaz renkte direksiyon 308 sportiumdaki direksiyondan dı siyah renkli olanda ise altı düz ve RCZ logolu direksiyon vardı.Ayrca piyano boyası kokpite harika durmuş (Taner Hocamın kulakları çınlar şimdi)
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/20/1147.jpg
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/20/1152.jpg
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/20/1154.jpg
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/20/1156.jpg
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/20/1158.jpg
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/20/1160.jpg

Yasin CCK
20-07-2010, 10:42
Eline sağlık Reis, eminim canlı görmek bambaşkadır.

İlk fırsatta bende incelemeye gideceğim ;)

reisG
20-07-2010, 11:05
Ayrıca RCZ Peugeot'un yeni amblemi ile satışa sunulan ilk aracı .

Ömer Gedik
20-07-2010, 17:27
Bugün bende RCZ leri Mepa otomotiv de inceledim. Araçlar aynı şekilde siyah ve beyazdı. Donanımlar ise Reis abinin dediği gibiydi. KAtaloglarını edindim buradan bilgilerini paylaşacağım. Enfes bir araç olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Yalnız bugün canımı en çok sıkan şey foto çekmek için makineyi elime aldığımda hafıza kartı yok uyarısını almaktı. :S

Bu arada Yurdaer, Beyaz aracın tavanı karbondu. Kaplama değil :D

γuяdaeя
20-07-2010, 17:38
Bu arada Yurdaer, Beyaz aracın tavanı karbondu. Kaplama değil :D

E o zaman duble süpermiş ;D

Ömer Gedik
20-07-2010, 18:27
Peugeot RCZ Yearling (Standart Donanım)

ESP, ABS, REF, CDS (Dinamik denge Kontrolü), ASR, Hill Asist
Sürücü ve Yolcu Havayastığı
Yan havayastıkları
ISOFIX Bağlantısı
Elektrikli Otomatik Ön camlar
Çift bombeli Arka Cam
Elektrikli ve Isıtmalı Yan aynalar
Uzaktan kumandalı merkezi kilitleme
Çift bölgeli otomatik klima
Süper kilitleme
Lastik Tamir kiti
Ön kol dayama
Gövde rengi ön ve arka tamponlar
Alüminyum tavan kuşakları
Led tipi arka stoplar
Ön,arka Park yardım sistemi
Deri direksiyon simidi
Alüminyum ve deri vites topuzu
WIP Sound (Direk. kumanda kollu Mp3 uyumlu radyo-cd çalar (Tek cd) ve portatif MP3 çalar bağlantısı)
Soğutmalı Torpido Gözü
Özel 19" Soltice Antra gri alüminyum jantlar (Gövde:rengi inci beyaz)
Özel 19" Soltice mat siyah onyx alüminyum jantlar (Gövde Rengi: Obsidien Siyah)
Çift krom egsoz çıkışı
Ön sis farları
Alarm
Parlak ön konsol trimi
WIP Bluetooth-Bluetooth telefon kiti ve usb girişi
Nappa Deri Pack (Nappa deri koltuklar-elektrikli ve ısıtmalı ön koltuklar)
Vision PAck (Xenon farlar ve far yıkama sistemi, Sürüşe duyarlı yönlendirmeli farlar)
Easy Motion (Otomatik yanan farlar, otomatik katlanan yan aynalar, yağmur sensörü, elektrokrom iç dikiz aynası, ön park yardım sensörü)
Sport pack (Küçük çaplı direksiyon simidi, kısa vites kolu, motor özel ses sistemi)
Aktif Kanat
Alüminyum Pedallar
Özel Perla Nera black yan ayna kapakları (gövde rengi: inci beyaz)

Ömer Gedik
20-07-2010, 18:38
Peugeot RCZ Carbon (Standart Donanım)

Yan havayastıkları
ISOFIX Bağlantısı
Çift bombeli Arka Cam
Süper kilitleme
Lastik Tamir kiti
Ön kol dayama
Özel Sable Alüminyum tavan kuşakları (gövde rengi: inci beyaz)
Alüminyum tavan kuşakları(gövde rengi: obsidien siyah)
Led tipi arka stoplar
Deri direksiyon simidi
WIP Sound (Direk. kumanda kollu Mp3 uyumlu radyo-cd çalar (Tek cd) ve portatif MP3 çalar bağlantısı)
Soğutmalı Torpido Gözü
Özel 19" Soltice Antra gri alüminyum jantlar (Gövde:rengi inci beyaz)
Özel 19" Soltice mat siyah onyx alüminyum jantlar (Gövde Rengi: Obsidien Siyah)
Çift krom egsoz çıkışı
Ön sis farları
Alarm
Parlak ön konsol trimi
Deri Döşeme Koltuklar ve Deri kaplı ön konsol (İntegral deri döşeme)
Easy Motion (Otomatik yanan farlar, otomatik katlanan yan aynalar, yağmur sensörü, elektrokrom iç dikiz aynası, ön park yardım sensörü)
Aktif Kanat
Alüminyum Pedallar
Özel Karbon Tavan
JBL Hi-fi Müzik Sistemi

Ömer Gedik
20-07-2010, 18:44
Üstteki iki model THP 156Hp motor için geçerlidir.

Daha kolaylıkla irdelemeniz için 156 HP lik motorlarda Yearling ve Carbon modelini birbirinden ayıran farkları Sizin için ben yazayım.

Yearling farkı
Nappa Deri Pack (Nappa deri koltuklar-elektrikli ve ısıtmalı ön koltuklar)
Sport pack (Küçük çaplı direksiyon simidi, kısa vites kolu, motor özel ses sistemi)
Vision PAck (Xenon farlar ve far yıkama sistemi, Sürüşe duyarlı yönlendirmeli farlar)
Özel Perla Nera black yan ayna kapakları (gövde rengi: inci beyaz)

Karbon farkı
Özel Sable Alüminyum tavan kuşakları (gövde rengi: inci beyaz)
Özel karbon tavan
JBL Hi-fi Sistemi

Karbon tavanın kaplama değil gerçek odluğunu ispat eden bir şey de yazayım. Karbon modeli Yearling modelinden 4.000 TL daha pahalı

Ömer Gedik
20-07-2010, 18:53
Peugeot RCZ Yearling THP 200 (Standart Donanım)

Yan havayastıkları
ISOFIX Bağlantısı
Çift bombeli Arka Cam
Süper kilitleme
Lastik Tamir kiti
Ön kol dayama
Alüminyum tavan kuşakları
Led tipi arka stoplar
Deri direksiyon simidi
Soğutmalı Torpido Gözü
Özel 19" Sortilege Mat Siyah Onyx alüminyum jantlar
Çift krom egsoz çıkışı
Ön sis farları
Alarm
Parlak ön konsol trimi
Deri Döşeme Koltuklar ve deri kaplı ön konsol (integral deri döşeme)
Aktif Kanat
Alüminyum Pedallar
JBL Hi-fi Müzik Sistemi
Parlak Siyah ön ızgara
Siyah fren kaliperleri
Özel Perla Nera black yan ayna kapakları

Ömer Gedik
20-07-2010, 19:00
Peugeot RCZ Carbon THP 200 (Standart Donanım)

Yan havayastıkları
ISOFIX Bağlantısı
Çift bombeli Arka Cam
Süper kilitleme
Lastik Tamir kiti
Ön kol dayama
Özel Siyah Krom Alüminyum tavan kuşakları
Led tipi arka stoplar
Deri direksiyon simidi
Soğutmalı Torpido Gözü
Özel 19" Sortilege Mat siyah onyx alüminyum jantlar
Çift krom egsoz çıkışı
Ön sis farları
Alarm
Parlak ön konsol trimi
Deri Döşeme Koltuklar ve Deri kaplı ön konsol (İntegral deri döşeme)
Aktif Kanat
Alüminyum Pedallar
Özel Karbon Tavan
JBL Hi-fi Müzik Sistemi
Parlak Siyah ön ızgara
Siyah fren kaliperleri

Ömer Gedik
20-07-2010, 19:12
Yearling THP 200 ve Carbon THP 200 farkını da kısaca yazalım.

Yearling THP 200 farkı
Özel Perla Nera black yan ayna kapakları

Karbon THP 200 farkı
Özel Karbon Tavan
Özel Siyah Krom Alüminyum tavan kuşakları

Fiyat farkı: 3.050 TL

Dikkat: Nappa Deri Pack (Nappa deri koltuklar-elektrikli ve ısıtmalı ön koltuklar) donanımı Yearling THP 156 Hp de sunulurken Yearling THP 200 Hp de sunulmuyor. Bunun sebebi artan fiyatı düşürmek olabilir. Sport Pack de Yearling THP 156 Hp de sunulurken Yearling THP 200 de sunulmuyor. Bunu sebebi ise standart özel ses ve standart küçük direksiyon şeklinde çözümlenmiş olması olabilir. Bunu THP 200 Hp yi görünce net olarak söyleyebilriz.

Ömer Gedik
20-07-2010, 19:19
Birde THP 200 ile THP 156 Hp lerin temel farklarını yazalım.

Parlak Siyah ön ızgara
Siyah fren kaliperleri
Özel 19" Sortilege Mat siyah onyx alüminyum jantlar
Özel Siyah Krom Alüminyum Tavan Kuşakları (Carbon THP200de)
Yearling 156 ye göre Yearling THP200 de + JBL Hi-fi Ses sistemi
Carbon 156 HP ye göre Carbon THP200 de + Vision Pack (Xenon farlar ve far yıkama sistemi, Sürüşe duyarlı yönlendirmeli farlar)

γuяdaeя
20-07-2010, 19:21
Kafa karıştıran donanımlar... Niye böyle arap saçı etmişlerki ??? Artan maliyeti de alan düşünsün. Para verip bir üst motor seçeneğini alacağım ama donanımım eksik olacak. Bu kafayla tabiki de gidip diğer markalara müsteri kaptırırlar >:(

Ömer Gedik
20-07-2010, 19:22
Şimdi fiyatlar nedir diyen arkadaşlar olabilir. İşte Cevabı :)

Yearling 1.6 THP 156 Hp 6 İleri Düz 69.700 TL
Yearling 1.6 THP 156 Hp 6 İleri Otm. 72.700 TL
Yearling 1.6 THP 200 Hp 6 İleri Düz 78.250 TL

Carbon 1.6 THP 156 Hp 6 İleri Otm. 76.700 TL
Carbon 1.6 THP 200 Hp 6 İleri Düz 81.300 TL

Ömer Gedik
20-07-2010, 19:26
Yurdaer maalesef katılamayacağım.

THP 200 daha çok sportif araç sevenlere hitap edeceğinden Nappa deri Paketi çok da umurlarında olmayacaktır.

Birde Peugeot RCZ bir nevi kişiselleştirilebilir otomobil olduğu için tavan kuşakları, ayna kapakları, jant renkleri, ön ızgara, fren kaliperleri gibi şeylerde bile farkılık olabiliyor. Bu da kafa karıştırabilir. Ama şu an deli gibi RCZ donanımını çözmüş durumdayım. :D

Bu araç yerine alternatifini almak bence makul olmayacak :D

Ömer Gedik
20-07-2010, 19:29
RCZ ile ilgili detaylara devam edelim mi? Yoksa sıkıldınız mı? :D

γuяdaeя
20-07-2010, 19:39
Yurdaer maalesef katılamayacağım.

THP 200 daha çok sportif araç sevenlere hitap edeceğinden Nappa deri Paketi çok da umurlarında olmayacaktır.

Birde Peugeot RCZ bir nevi kişiselleştirilebilir otomobil olduğu için tavan kuşakları, ayna kapakları, jant renkleri, ön ızgara, fren kaliperleri gibi şeylerde bile farkılık olabiliyor. Bu da kafa karıştırabilir. Ama şu an deli gibi RCZ donanımını çözmüş durumdayım. :D

Bu araç yerine alternatifini almak bence makul olmayacak :D

Yaa adamın canı nappa çekiyosa n'olacak? ;D
Alternatif neymiş ki??? :)

Bu arada şu 200 beygirlik 6 ileri düz fena cezbetti beni 8)

hakan308
20-07-2010, 19:43
RCZ ile ilgili detaylara devam edelim mi? Yoksa sıkıldınız mı? :D

Ömer bence bir adet rcz al kendi tanıtımımızı kendimiz yapalım ilk olalım forumun fena reklamı olur ;D

γuяdaeя
20-07-2010, 19:43
Bu arada aktif kanat ne olaki? Kuyruğa hareketli spoyler mi atmışlar?

Ömer Gedik
20-07-2010, 19:49
Yurdaer

Eğer canın nappa çekerse sipariş çekeriz o da gelir. RCZ Sloganı: Arzulamak için bir an yeter Sahip olmak için beklemeye değer :)

hakan

Aslında iyi fikir de 80,000 TL miz yok. :D

Ömer Gedik
20-07-2010, 19:56
Aktif Kanat

Peugeot RCZ'de arkada aktif kanatlar vardır. Aracın hızına bağlı olarak otomatik kumanda edilen veya sürücünün isteği üzerine açılan aktif kanatlar, hava akışını optimize ederek aerodinamizmi arttırır.

hakan308
20-07-2010, 20:45
Yurdaer

Eğer canın nappa çekerse sipariş çekeriz o da gelir. RCZ Sloganı: Arzulamak için bir an yeter Sahip olmak için beklemeye değer :)

hakan

Aslında iyi fikir de 80,000 TL miz yok. :D

226 üyemiz var herkes ortalama 350 lira verirse bir tane rcz alabiliyoruz senede 4er gün bineriz fenamı 4 günlüğüne şahin kiralamıyorlar 350 TL'ye ;D ;D ;D

γuяdaeя
20-07-2010, 20:46
Bu jant isimleri Dingilizce broşürde ve Alman Peugeot sayfasında neden farklı ola ki? Almanların sayfasındaki isimler daha hoş sanki ;)

Original - Le Castellet (18")
Solstice - Magny-Cours (19")
Sortilege - Monte Carlo (19")

γuяdaeя
20-07-2010, 20:50
226 üyemiz var herkes ortalama 350 lira verirse bir tane rcz alabiliyoruz senede 4er gün bineriz fenamı 4 günlüğüne şahin kiralamıyorlar 350 TL'ye ;D ;D ;D

226 x 4 = 904 gün (yaklaşık 2.5 yıl)

O iş yaş Hakan, daha şimdiden hesabı karıştırdın ;D ;D

Ozan
20-07-2010, 20:57
Senelik izindeyim ve Bursa'da geçiriyorum.
RCZ' yi görmek için Bursa bayisi Şançelik'e gittim müthiş bir heyecanla ve.....................

Göremedim

araçları daha gelmemiş!!!

Sportiumlarda söylediklerine göre gemideymiş.Ağustos ayı içerisinde gelecekmiş

Ömer Gedik
20-07-2010, 21:19
Hakan işlem yarım kalmış :D

Daha fazla detay istemiyorsunuz sanırım :D

γuяdaeя
20-07-2010, 21:26
Hakan işlem yarım kalmış :D

Daha fazla detay istemiyorsunuz sanırım :D

Vallaha aganin eli dutilmazmış ;D

Ömer Gedik
20-07-2010, 21:29
Mepa ve Berke deki araçlar bu akşam farklı yerlere geçecek anladığım kadarıyla. Ben yarın baykaralar a gideceğim. Eğer araçlar orda olur ise kesinlikle fotolar gelir :D

Ömer Gedik
20-07-2010, 21:37
RCZ ile ilgili bir kaç teknik bilgiyle devam edelim.
1.6 THP 156 Hp 6 ileri otm.

6000 devirde maksimuum güç olan 156 Hp üretilir.
1400 devirden itibaren 240 Nm tork üretilir.
Euro 5 normu karşılanıyor.
Boş ağırlık: 1297 kg
Bagaj Hacmi: 384 / 760 Lt
0-100 km/h : 8,4 sn
Maks. Hız: 214 km/h
Şehiriçi Tüketimi : 10.3 lt/100km
Karma Tüketim: 7.3 lt/100km
Şehirdışı Tüketim: 5.5 lt/100km
Emisyon(karma) : 168g/km

Ömer Gedik
20-07-2010, 21:39
1.6 THP 200 Hp 6 ileri Düz

5500 devirde maksimuum güç olan 200 Hp üretilir.
1700 devirden itibaren overboost ile 275 Nm tork üretilir.
0-100 km/h : 7.5 sn
Maks. Hız: 237 km/h
Şehiriçi Tüketimi : 9.1 lt/100km
Karma Tüketim: 6.9 lt/100km
Şehirdışı Tüketim: 5.6 lt/100km
Emisyon(karma) : 159g/km

Ömer Gedik
20-07-2010, 21:41
Aracın boyutları ve depo kapasitesi

Uzunluk: 4287 mm
Genişlik : 1845 mm
Yükseklik : 1359 mm

Yakıt deposu: 55 Lt

Edit: Genişlik değeri kataloğa aynalar dahil yazıldığı için yanlış oldu. Düzeltildi.

Ozan
20-07-2010, 21:42
RCZ ile ilgili bir kaç teknik bilgiyle devam edelim.
1.6 THP 156 Hp 6 ileri otm.

6000 devirde maksimuum güç olan 156 Hp üretilir.
1400 devirden itibaren 240 Nm tork üretilir.
0-100 km/h : 8,4 sn
Maks. Hız: 214 km/h
Şehiriçi Tüketimi : 10.3 lt/100km
Karma Tüketim: 7.3 lt/100km
Şehirdışı Tüketim: 5.5 lt/100km
Emisyon(karma) : 168g/km

206 GTİ ımın canını seveyim be bu akselere değerlerine ve son hıza 138 hp lik makinayla ulaşıyordu ve 190 nm torkla.Ama 1050 kg idi.

Ömer Gedik
20-07-2010, 21:43
İyide Ozan abi hem 1050 kg hemde manuel araçtan bahsediyorun. :D

hakan308
20-07-2010, 21:46

226 x 4 = 904 gün (yaklaşık 2.5 yıl)

O iş yaş Hakan, daha şimdiden hesabı karıştırdın ;D ;D

ya ben aktif olan 70-80 üye var diye hesapladım aktif olanlar biner sadece diye düşünmüştüm yazmaya unutmuşum ;D

bu arada aktiflik derken okanı gören varmı benmi rastlamıyorum yoksa girmiyormu foruma ???

Ömer Gedik
20-07-2010, 21:47
Biraz mukayese ile devam edelim.

Peugeot 308'in boyutları

Uzunluk : 4276 mm
Genişlik : 1815 mm
Yükseklik : 1498 mm

RCZ nin değerlerine baktığımızda
RCZ 11 mm uzun
RCZ 30 mm geniş
RCZ 139 mm alçak

Edit: Genişlik değeri kataloğa aynalar dahil yazıldığı için yanlış oldu. Düzeltildi.

γuяdaeя
20-07-2010, 21:50
Bu 407 ve 407 coupe'de kullanılan 6-ileri otomatik şanzımanla RCZ şanzımanı aynı mı acaba?

Ömer Gedik
20-07-2010, 21:53
Bu 407 ve 407 coupe'de kullanılan 6-ileri otomatik şanzımanla RCZ şanzımanı aynı mı acaba?

Service box tan baktım bu soru üzerine :)

407 deki 6 ileri otm. şanzıman kodu AM6

RCZ nin 6 ileri otm. şanzıman kodu AT6

Yani farklı şanzımanlar.

γuяdaeя
21-07-2010, 01:53

Yani farklı şanzımanlar.

Ben de şanzımanlarla ilgili arama yaparken Citroen'de kullanılan (ve 308'de) AL4 ile ilgili 50 küsür sayfalık pdf dosyası buldum. Boş bi zamanımda inceleyeyim bakalım bizim otomatiğin ne marifetleri varmış. Yalnız bu bizim şanzımanlardaki başınç regülasyonundan kaynaklanan problem epey kronikmiş. Nasıl bir çözüm üretemiyorlar anlamıyorum :(

γuяdaeя
21-07-2010, 02:18

Yani farklı şanzımanlar.

Farklılıkları sadece boyut ve ağırlıktan kaynaklanıyor. AT6 tamamen AM6'nın teknolojisiyle üretilmiş ve her ikisinde de esas amaç düşük yakıt tüketimi ve daha az CO2 salınımı.
AT6 maksimum 300 nm torka dayanabilecek şekilde üretilirken, AM6 450 nm torka dayanabiliyormuş :)

The new “AT6” automatic gearbox has been developed by “Aisin AW” to specifications defined by the PSA Peugeot Citroën group. Close in engineering terms to the “AM6” (fitted to the group’s most powerful HDi diesel engines – V6 HDi, 2.2 litre and 2.0 litre HDi), this new gearbox is designed to withstand a maximum torque of 300 Nm (450 Nm for the AM6).

Lighter and even more compact than the AM6, the AT6 has been designed to reduce the vehicle’s fuel consumption and CO2 emissions, (around 7% less than the previous model). It also benefits from a more efficient torque converter and a significant reduction in internal friction losses.
http://emotorauto.com/category/automakers/peugeot/

reisG
21-07-2010, 07:43
Gecenin üçüne kadar oturup RCZ olayını Peugeot Türkiye'den daha iyi bir şekilde çözmüşşünüz tebrikler.İster nappa deri doanım, ister karbon tavan hiçbiri farketmez. RCZ yi canlı olarak görüp içine bindikten sonra ben kararımı verdim. önmüzdeki 2 yıl içinde bir RCZ alacağım.Ama bir şeye inanıyorum Peugeot bu aracı belli sabit donanımlar ile getirecek ve öyle satacak çok fazla kişiselleştirme yapmayacağına eminim. Tanıtıma bile bence fazla dikkat çekmeyen iki rengi siyahı ve beyazı getirerek bunu gösterdiler.tanıtım amaçlı gelen araçları bile bayi bayi gezdiriyorlar.Berke'deki araçalr bugün yoklar. Ömer ve Ben şanslı idik araçları görebildik. Ozan Bursa'da görememiş.-ki Bursa ne de olsa çok büyük bir şehrimiz.

okan
21-07-2010, 08:48
Dün akşam itibarıyle yakından bakma fırsatım oldu,tasarım çok iddalı. Ajda Pekkan ın Kuruçeşme Arena da ki konserinde araç teşhir ediliyordu,tek kelimeyle müthiş...........

Ömer Gedik
21-07-2010, 10:46
Dün akşam itibarıyle yakından bakma fırsatım oldu,tasarım çok iddalı. Ajda Pekkan ın Kuruçeşme Arena da ki konserinde araç teşhir ediliyordu,tek kelimeyle müthiş...........

Vow çok iyi düşünülmüş bir taınıtm. Sonuçta ajda pekkan a giden kitle bir alıcı kitlesi olabilir. :D

Bu arada Reis abi , satışlar aslen ağustosta başlayacak ama Peugeot'un istediği sipariş RCZ için sipariş alarak araç satmak çünkü çok farklılık ve çok donanım seçeneği var. :)

reisG
21-07-2010, 10:53
Kişiye özel satış çok iyi düşünülmüş fakat bayilerde belli paketlerde araç bulundurmak, satmak ve sıkı bir reklam kampanyası şart RCZ deki olası başarı hem Peugeot'un hedeflediği premium segmente ulaşmasını hem de gelecek olan 508 için ciddi bir satış arzı yaratabilir.

Ömer Gedik
21-07-2010, 19:49
Reis abi dediğin gibi umarım bunu düşünüp hazır araç bulundururlar. Çünkü tüm alıcı kitleyicisi beklemek istemeyecektir.

Bir arkadaşımla beraber RCZ yi inceledik. Peugeot için bu araç fazla baksana KArbon tavan vb var. Ve acaip bir araç dedi. Açıkçası biraz gülümseyerek kızdım. Umarım bundan sonraki tüm araçlarda aynı kalite yakalanır.

Bugün baykaralar otm. gittim eğer araç varsa fotolayacaktım. Ama araçlar dün gitmiş. :( Müzik sisteminden motor sesi dinleme özelliği varmış. Onu bolca yapmışlar. :D Ayrıca araç dururken 4000 devirin üstüne çıkmıyor diye ilginç bir şey söyledi SAtıştaki arkadaşım. Onlarda çok beğenerek incelemişler. Peugeot merkezden bir bey 200 hp gelmeyeccek gibi birşey ler söylemiş umarım böyle saçma birşey olmaz.

γuяdaeя
21-07-2010, 19:53
Gecenin üçüne kadar oturup RCZ olayını Peugeot Türkiye'den daha iyi bir şekilde çözmüşşünüz tebrikler.İster nappa deri doanım, ister karbon tavan hiçbiri farketmez. RCZ yi canlı olarak görüp içine bindikten sonra ben kararımı verdim. önmüzdeki 2 yıl içinde bir RCZ alacağım.Ama bir şeye inanıyorum Peugeot bu aracı belli sabit donanımlar ile getirecek ve öyle satacak çok fazla kişiselleştirme yapmayacağına eminim. Tanıtıma bile bence fazla dikkat çekmeyen iki rengi siyahı ve beyazı getirerek bunu gösterdiler.tanıtım amaçlı gelen araçları bile bayi bayi gezdiriyorlar.Berke'deki araçalr bugün yoklar. Ömer ve Ben şanslı idik araçları görebildik. Ozan Bursa'da görememiş.-ki Bursa ne de olsa çok büyük bir şehrimiz.

Hangi renk? :) (yani katalogdaki mevcut renkler demek istedim)

γuяdaeя
21-07-2010, 20:08
Bir arkadaşımla beraber RCZ yi inceledik. Peugeot için bu araç fazla baksana KArbon tavan vb var. Ve acaip bir araç dedi. Açıkçası biraz gülümseyerek kızdım. Umarım bundan sonraki tüm araçlarda aynı kalite yakalanır.

Fransız arabası diyince insanlar hiç düşünmeden yaftayı yapıştırıyor "kötü, dandik vs". Burada en büyük etken araçlardan ziyade, insanların Fransızlara karşı olan antipatisi. Ne yalan söyleyeyim ben de çok hazzetmem kendilerinden, ama tarih boyunca birçok keşife ve kültür olaylarına imza atmışlardır. Görmemezlik edemem, şapka çıkarırım sadece.

Peugeot merkezden bir bey 200 hp gelmeyeccek gibi birşey ler söylemiş umarım böyle saçma birşey olmaz.

Onu biraz da getirilen mevcut araçların satış grafiği belirler diye düşünüyorum ama Peugeot Türkiye bu, n'apacağı belli olmaz ;D

Ömer Gedik
21-07-2010, 20:20
Eğer imkanım olursa ilk alacağım araç diyebilirim bende :D İki sene de imkan bulursam Reis abi ile RCZ kardeşliği kurarız.

γuяdaeя
21-07-2010, 20:35
Eğer imkanım olursa ilk alacağım araç diyebilirim bende :D İki sene de imkan bulursam Reis abi ile RCZ kardeşliği kurarız.

Bizim 308'lerin sözleşmesi bu yıl sonunda bitiyor... Patrona şirinlik yapsak RCZ kiralar mı acep :p

reisG
21-07-2010, 21:20
manifolda özel bir sistem koymuşlar o sesi içeriden dinleyebiliyorsunuz. bu özellik 200 bg. de std. diğerlerinde ops.Yurdaer renk mavi olacak.

Ömer Gedik
21-07-2010, 21:49
156 lık bir modelde bu sistem var. Sanırım sport pack li araçta yani siyah olanlarda mevcut. Yearling modeli :D

Yurdaer abi
Hani o modelin üstüne birde şirket logosu olsa acayip dikkat çeker. İşte Şirket reklamı böyle olur derseniz iş bitebilir :D

γuяdaeя
21-07-2010, 22:12
156 lık bir modelde bu sistem var. Sanırım sport pack li araçta yani siyah olanlarda mevcut. Yearling modeli :D

Yurdaer abi
Hani o modelin üstüne birde şirket logosu olsa acayip dikkat çeker. İşte Şirket reklamı böyle olur derseniz iş bitebilir :D

Sittin sene iş yapamayız ondan sonra, doktorlar ilaç falan yazmazlar ;D

Soylukan
22-07-2010, 16:39
Harika bir aletmiş, 2. ele düşmesini beklemekten başka elden ne gelir. ;D

γuяdaeя
22-07-2010, 16:44

Ya da 206 reklamındaki Hintli çocuk gibi kendi başımızın çaresine bakarız ;D

reisG
22-07-2010, 21:50

Ya da 206 reklamındaki Hintli çocuk gibi kendi başımızın çaresine bakarız ;D

işte bu çözüm bu olacak :D

γuяdaeя
22-07-2010, 21:57
işte bu çözüm bu olacak :D

;D ;D

reisG
22-07-2010, 22:00
ben hemen hoşafı çıkmış 2000 model bir TT bulayım yurdaer ve Taner hocam ile çekiçlemeye başlarız. Okan amblemleri sipariş eder, Ömer ile Berker çizikleri giderir, cilayı yapar...

γuяdaeя
22-07-2010, 22:13
TT zaten yatık olduğu için fil kullanmaya gerek yok ;D

TanerHoca
21-08-2010, 12:06
güncel... :)
http://img836.imageshack.us/img836/1417/otomobilcomtrpeugeotrcz.png

γuяdaeя
21-08-2010, 12:37
güncel... :)
http://img836.imageshack.us/img836/1417/otomobilcomtrpeugeotrcz.png

Verdin mi siparişi hocam? :)

Yasin CCK
21-08-2010, 14:42
1.6 THP 200 HP YEARLING çok alınası duruyor ;)

γuяdaeя
21-08-2010, 15:01
1.6 THP 200 HP YEARLING çok alınası duruyor ;)

Onun teybi de dandiktir :P

TanerHoca
21-08-2010, 15:05
Verdin mi siparişi hocam? :)

o zor be yurdaer.ama bir günlüğüne kiralayıp tadını çıkarabiliriz. ;) :D

Yasin CCK
21-08-2010, 17:10
Onun teybi de dandiktir :P

Ben onuda değiştiririm :D

mygold
21-08-2010, 17:37
peugeot cuyuz ama teybi dandik arabayada 80 bin verilmez bence ;D

γuяdaeя
21-08-2010, 17:40
peugeot cuyuz ama teybi dandik arabayada 80 bin verilmez bence ;D

80K olanın teybi dandik değildir heralde... :)

uzman
21-08-2010, 22:49
Opelin 1.6 motora 180 hp sığdıran tek otomobil sloganıda tarih oldu.

Ömer Gedik
22-08-2010, 01:06
Peugeot 308 RCZ konspepti 1,6 THP 218 hp idi ve yürür bir araçtı. 200 Hp ye çekilmesinin sebebi belkide yakıt ekonomisidir diyebiliyorum. Yani aslında Opel in sloganı 2008 de tarhi olmuştu :)

reisG
22-08-2010, 18:24
arkadaşalr cuma günü servisten aracı alırken satış ve müşteri ilikilerindeki personelin dediğine gör RCZ ağrılıkla sipariş ile ithal edilecekmiş.yani show roomlarda sadece sipariş edilmiş olarak gözükecekmş. personelin dediği bu ve bunun yanlışbir yol olduğunu söylediler.

γuяdaeя
23-08-2010, 02:39
arkadaşalr cuma günü servisten aracı alırken satış ve müşteri ilikilerindeki personelin dediğine gör RCZ ağrılıkla sipariş ile ithal edilecekmiş.yani show roomlarda sadece sipariş edilmiş olarak gözükecekmş. personelin dediği bu ve bunun yanlışbir yol olduğunu söylediler.

Siparişler nasıl acaba? Belki talebe göre kararları değişir. Henüz çok erken. Bakalım yollarda ne zaman göreceğiz :)

Abdullah
23-08-2010, 10:50
Bugün mynet te çıkan detaylı 308 RCZ haberi.

Peugeot'dan sıra dışı bir otomobil
Peugeot RCZ, bir konsept otomobilin hayata geçmesinin ötesinde, Peugeot markasının yenilenme unsurlarından birini ve “keyif modelleri” çizgisinde yeni bir aşamayı oluşturuyor.

RCZ, özgün ve yenilikçi tarzı, özel iç mekânı, sürüş keyfi, dinamik ve çevreci motor seçenekleri ile 200 yıllık tarihinden güç alan Peugeot markasını daha fazla tutku ve heyecan dolu bir geleceğe doğru taşıyor.

Peugeot RCZ 2+2 Sportif Coupe, zor beğenen, bilinçli, farklılaşma arayışında olan ve ilk görüşte tutulmaya, baştan çıkarılmaya hazır bir müşteri kitlesine yönelik sıra dışı özel bir araç olarak tasarlandı:

• RCZ ismi, aracın Peugeot ürün gamındaki tek ve benzersiz konumunu simgeliyor. RCZ, isminin ortasında sıfır ya da çift sıfır kullanılmayan ilk Peugeot binek modeli oldu.

• Tasarımıyla Peugeot’nun « Yeni Marka Dünyası »nı yansıtan RCZ, markanın yeniden tasarlanan logosunu karoserisinin üzerinde gururla taşıyor.

Peugeot RCZ, Eylül ayı itibariyle Türkiye pazarına Euro 5 standarlarına sahip olan 2 farklı motor seçeneği ile sunulacak. Manuel ve otomatik vites seçenekleri bulunan 1.6 THP motor, 156 hp güç ve 240 Nm tork üretiyor. Beyaz ve Siyah olmak üzere 2 renk seçeneğine sahip olan Peugeot RCZ Yearling 1.6 THP 156 hp Manuel 69 bin 700 TL anahtar teslim fiyatla sunulurken, yepyeni 6 ileri otomatik vites kutusu ile donatılan versiyonun fiyatı 72.700 TL olarak belirlendi.

Peugeot RCZ’in diğer motor seçeneği 6 ileri manuel vites kutusu ile sunulan 200 hp gücündeki 1.6 THP motor, 275 Nm tork üretiyor. Sadece siyah renkli olarak pazarda yerini alacak olan RCZ Yearling 1.6 THP 200 hp versiyonunun anahtar teslim fiyatı ise 78.250 TL seviyesinde olacak.

Güçlü ve yenilikçi bir tasarım
RCZ’in atletik, aerodinamik ve şık tasarımı, orijinal bir gövde üzerinde yükselen yeni, uyumlu ve enerjik dengeler sunuyor.
Çift bombeli tavan ve arka cam, teknik bir ustalık oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda her ayrıntısı kalite ve özgünlüğü maksimum düzeyde işlenen bir tasarım imzasını da taşıyor. Ön cam, siyah tavan ve renkli arka cam, alüminyum iki kuşak ile belirgin şekilde bir süreklilik sağlıyor.

Profilden bakıldığında, “virgül” şeklindeki girintili bölüm, aracın ileri uzanan burnu ile kaslı omuzları arasında daha önce eşi görülmemiş bir bağlantı yüzeyi oluşturuyor.

Aracın bir diğer belirleyici özelliği, ön çamurlukların bir bölümünü kaplayan ve böylece aracın genişliğini daha fazla ön plana çıkaran alüminyum geniş kaput. Peugeot dünyasının karakteristiği olan kedimsi ön burun, kasa yanları ile aynı hizadaki büyük tekerleklerin doldurduğu kaslı çamurluklar, hava difüzörü ve kristal bir pençe ile bölünmüş yakut renkli LED’li arka farlar... Bu özellikler aracın görünümüne çekicilik ve güç, teknoloji ve seçkinlik kazandırıyor.

Orantılı boyutlar ve aktif kanat ile optimize edilen aerodinamik yapı
Aracın boyutları, üzerinde çalışılmış üst çizgiler ve çift bombeli tavan, hava akışını kolaylaştırarak optimal bir aerodinamik yapının oluşmasına katkıda bulunuyor. 19” geniş tekerleklerine rağmen, RCZ 0,32 Cx ve 0,67’lik mükemmel bir SCx değeri sergiliyor.
RCZ, 308’e göre sırasıyla 23 ve 40 mm alçaltılmış bir zemin yüksekliği ile ağırlık merkezine sahiptir. Ayrıca 308’e göre ön ve arka tekerlek izleri genişletilmiştir (+ 44 mm ve + 63 mm).

Aktif arka kanat da bu aerodinamik etkinliğe katkıda bulunuyor:
Kanat, otomobilin hızına göre iki pozisyonda açılarak yol tutuşu ile yakıt tüketimi arasında ideal dengeyi sağlıyor.
Buna göre, ilk pozisyon (19°) 85 km/h hızın üzerinde açılıyor (ve 55 km/h’nin altında kapanıyor); ikinci pozisyon ise (34°) 155 km/h’nin üzerinde açılıyor (145 km/h’nin altında 1. pozisyona geri dönüyor).
Bununla birlikte sürücü, orta konsol üzerindeki bir buton yardımıyla kanadı da 2. pozisyonda açabiliyor.

Etkin bir platform temelinde yükselen orijinal bir mimarı
Aracın modern ve özgün tasarımı orijinal bir mimariyi temel alıyor; PSA Grubu’nun 2. platformunu baz alan kompakt sedan coupe tarzı. Bu özel platform, yürüyen aksamın en iyi şekilde değerlendirilmesinin garantörü olan sert rijiditesi ile aynı zamanda iyi bir akustik ve titreşim yalıtımıyla ayırt ediliyor.

İÇ TASARIMDAKİ HEYECAN
İdeal sürüş konumu, akıcı ve pürüzsüz torpido paneli, yeni teknolojik malzemeler ile donanmış RCZ’in iç mekanı, sürücüyü araca bindiği andan itibaren sportif ve seçkin bir atmosferle karşılıyor.

Burak
23-08-2010, 10:54
Hafta sonu Can oto'da sedefli beyaz olanına oturma şansım oldu. Araç hakkaten dikkat çekici bir araç. Çok büyük bir bagaj koymuşlar, sanki tavan içeri girecekmiş gibi.
Deri işçiliği süperdi. CC'lerdeki gibi dashboard ve kapılar full deri. Dikişler beyaz iplikten ve çok muntazamdı. Analog saat çok hoş bir ayrıntı olmuş.
Ama açık söyleyemeliyim ki tavan çok basık olduğu için veya 308'e çok alışmışım bana biraz daral geldi. Sürerken belki kasvet masvet kalmaz ama fazla oturulmuyor içinde.. ;)

reisG
23-08-2010, 11:35
Audi TT nin dar imal edilmiş tabut misali iç mekanına göre RCZ özellikle tavanında yer alan dalga şekli ile çok rajhat eden bir iç mekana sahip -ki ben çok rahat ettim (boyum 1.92) tabii ki MPV formatında iç hacmi olan 308 in iç mekanı ile RCZ tabii ki bir tutulmamalı. 2 sene içerisinde eğer planlarım tutarsa bir RCZ sahibi olacağım ...

cmr_cihangir
23-08-2010, 11:59
Hafta sonu Can oto'da sedefli beyaz olanına oturma şansım oldu. Araç hakkaten dikkat çekici bir araç. Çok büyük bir bagaj koymuşlar, sanki tavan içeri girecekmiş gibi.
Deri işçiliği süperdi. CC'lerdeki gibi dashboard ve kapılar full deri. Dikişler beyaz iplikten ve çok muntazamdı. Analog saat çok hoş bir ayrıntı olmuş.
Ama açık söyleyemeliyim ki tavan çok basık olduğu için veya 308'e çok alışmışım bana biraz daral geldi. Sürerken belki kasvet masvet kalmaz ama fazla oturulmuyor içinde.. ;)

Bu hafta sonu bizde can otoda idik. Siyah bir Premium Plus vardı otoparkta showrooma koymamışlar getirtip onu inceledim. Bayiye annemi de götürmüştüm. Bütün araçları beğenerek hatta 5008 in arka koltuklarındaki lcd ekranlara hayran kalarak binip inceledik. Sıra rcz ye gelince "oğlum bu tek kapı aman küçücük araba bunu kim ne yapsın?" :) demesi beni çok güldürmüştü.

Burak
23-08-2010, 12:05
Audi TT nin dar imal edilmiş tabut misali iç mekanına göre RCZ özellikle tavanında yer alan dalga şekli ile çok rajhat eden bir iç mekana sahip -ki ben çok rahat ettim (boyum 1.92) tabii ki MPV formatında iç hacmi olan 308 in iç mekanı ile RCZ tabii ki bir tutulmamalı. 2 sene içerisinde eğer planlarım tutarsa bir RCZ sahibi olacağım ...

İnerken binerken v.s herhangi bir zorlanma yok zaten. Sadece tavanı alçak. Yoksa bir spor araba için içi çok geniş bile diyebiliriz. Ben de pek ufak tefek sayılmam zaten. :D

Şimdiden hayırlısı olsun. Ben de 3008 hayali kuruyorum :)

Abdullah
23-08-2010, 12:20

Reis abi benden de şimdiden hayılı uğurlu olsun. RCZ ile 1 tur için ilk sıraya yazılmak istiyorum :D

+1 Abdullah ;D

TanerHoca
23-08-2010, 17:13

Reis abi benden de şimdiden hayılı uğurlu olsun. RCZ ile 1 tur için ilk sıraya yazılmak istiyorum :D

+1 Abdullah ;D

gün boyu foruma giremedik hemen birinci sırayı kapmışşın ;D
saygı da kalmadı zamane gençlerinmde artık :P ;D

Yasin CCK
23-08-2010, 22:47
Hocam Abdullah'ın sırasını seve seve size vereceğine eminim ;)

Olmadı ön koltuğa siz, arka koltuğada Abdullah'la ben otururuz (Nasıl sığacaksak) Fotoğrafını çeker Fransaya yollarız, Türkiye'den RCZ manzaraları diye...

Abdullah
24-08-2010, 16:05

+1 Abdullah ;D

gün boyu foruma giremedik hemen birinci sırayı kapmışşın ;D
saygı da kalmadı zamane gençlerinmde artık :P ;D

ufff yaaa :'( şu yaşlı amcalarda hep gençlerin arabalarında gözleri tamam verdim sıramı ;D

γuяdaeя
24-08-2010, 16:08
ufff yaaa :'( şu yaşlı amcalarda hep gençlerin arabalarında gözleri tamam verdim sıramı ;D

;D ;D

TanerHoca
24-08-2010, 18:04

sen daha gençsin önünde uzun yıllar var.yaşlı amcalar olarak bizim bir ayağımız çukurda.tabiki öncelik bizde olacak ;) ;D

cmr_cihangir
24-08-2010, 18:09

Eğer sıralama büyükten küçüğe gidiyorsa Yurdaer ağabeyden ses çıkmadığına göre Tanerhoca dan sonra ikinciliğe ben talibim. Kusura bakma Abdullah :D :P :D
Böyle giderse Reis aracını kullanamadan biz eskitmiş olacağız ;D
Üstadım latife bir yana şimdiden hayırlı olmasını temenni ederim. ;)

Soylukan
24-08-2010, 18:34
Aşık olmamak adına devamlı ertelediğim buluşmayı sonunda gerçekleştirip RCZ ile tanışma fırsatını geçen gün yakaladım. :) Detaylı bir kritik yapmadan önce kullanmayı arzu ederim şimdilik söyleyebileceğim tek şey oturma pozisyonuyla, bombeli tavanıyla insanı havaya sokabilen hoş bir makina, görünüşünü TT yi ona katlayıp okek ini aldıktan sonra bi de kare köke sokar gibime geliyor ;D şimdilik bu kadar ışınla beni spak ;D

γuяdaeя
24-08-2010, 19:10
TT yi ona katlayıp okek ini aldıktan sonra bi de kare köke sokar gibime geliyor ;D şimdilik bu kadar ışınla beni spak ;D

Harikasınız ;D ;D

reisG
24-08-2010, 20:16
hem otohaber hemde autoshow da RCZ sürüş deneyimleri var. Peugeot Türkiye nin komik Fransız müdürü Eylül ayında siparişleri teslim edilecek olan araçlardan bu yıl 300 2011 yılında ise 600 adet satmayı planlıyorlarmış. Bu kafayla giderlerse bu yıl 30 bile satamazlar 2011 de de 60 ı zor bulurlar. Şaka bir yana inşaallah dedikleri rakamı bulurlar ama sadece siyah ve beyaz renklerle sıfır reklamsız lansman yapanların o satış rakamlarına ulaşması hayal gibi geliyor bana.

γuяdaeя
24-08-2010, 20:32
hem otohaber hemde autoshow da RCZ sürüş deneyimleri var. Peugeot Türkiye nin komik Fransız müdürü Eylül ayında siparişleri teslim edilecek olan araçlardan bu yıl 300 2011 yılında ise 600 adet satmayı planlıyorlarmış. Bu kafayla giderlerse bu yıl 30 bile satamazlar 2011 de de 60 ı zor bulurlar. Şaka bir yana inşaallah dedikleri rakamı bulurlar ama sadece siyah ve beyaz renklerle sıfır reklamsız lansman yapanların o satış rakamlarına ulaşması hayal gibi geliyor bana.

Bugün gazetenin birinde siyah bir RCZ'nin kuşbakışı çekilmiş fotoğrafı vardı. Gazeteye tersten bakıyordum, arka camı son anda farkedene kadar 308 reklamı sandım ;D

Televizyonda hiç reklamı dönmedi di mi henüz?

reisG
24-08-2010, 20:33
pazar günü cnn türk teki bir otomobil programında uzun metrajlı bir tanıtım filmi yayınlandı. harikaydı.

reisG
24-08-2010, 21:16
Bir haber daha sadece siyah ve beyaz renk gelecekmiş. 156 bg.lik olanlar siyah veya beyaz 200 bg.lik olan ise sadece siyah gelecekmiş. (tam bir rezillik >:() daha önce bilgisi gelmiş müşteriye göre donanım talebi ise kalkmış. std. aks. ile gelecekmiş. bu kafayla biraz zor 300 ve 600 adet araç satarlar :P

Yasin CCK
24-08-2010, 21:20
Ön 308, arka 350Z, tavan bağımsız :)

γuяdaeя
25-08-2010, 01:12
Bir haber daha sadece siyah ve beyaz renk gelecekmiş. 156 bg.lik olanlar siyah veya beyaz 200 bg.lik olan ise sadece siyah gelecekmiş. (tam bir rezillik >:() daha önce bilgisi gelmiş müşteriye göre donanım talebi ise kalkmış. std. aks. ile gelecekmiş. bu kafayla biraz sonra 300 ve 600 adet araç satarlar :P

Referandum hengamesi bir yandan, Peugeot bir yandan içimizi kararttılar. Son günlerde içimiz dışımız HAYIR-evet, siyah-beyaz kelimeleriyle doldu... BJK'yı hariç tutuyorum. Gerçi onlar da Robinho ha geldi ha gelecek kurdaşen döktüler son günlerde ;D

Yasin CCK
25-08-2010, 09:17
Yeni bir siyah aldık Hocam ; Mehmet Aurelio ;)

Robinho artık gelmesede olur, Taraftarın ruh sağlığı bozulacak, bu kadar transfer bir sezonda olmaz ki canım :D

γuяdaeя
25-08-2010, 10:35

Robinho artık gelmesede olur, Taraftarın ruh sağlığı bozulacak, bu kadar transfer bir sezonda olmaz ki canım :D

E hadi hayırlı olsun camiaya... Bu Mehmet Türk vatandaşı olmuştu değil mi? :)

Yasin CCK
25-08-2010, 10:41
Hocam adam milli takımda oynuyor ya :)

γuяdaeя
25-08-2010, 10:48
Hocam adam milli takımda oynuyor ya :)

Yahu Yasin he de geç... Futbola olan ilgisizliğimi bu kadar açık ve süslü ifade etmeyeydin keşke ;D

Yasin CCK
25-08-2010, 10:57
;D Pardon Hocam :-[

okan
25-08-2010, 11:11

Robinho da neyin nesi, gelsin artık Lionel Messi, ‘Real’den Inter’den topçu almayın, taraftarı çıldırtmayın:)

Abdullah
25-08-2010, 15:13

Eğer sıralama büyükten küçüğe gidiyorsa Yurdaer ağabeyden ses çıkmadığına göre Tanerhoca dan sonra ikinciliğe ben talibim. Kusura bakma Abdullah :D :P :D
Böyle giderse Reis aracını kullanamadan biz eskitmiş olacağız ;D
Üstadım latife bir yana şimdiden hayırlı olmasını temenni ederim. ;)

:D öyleyse sondan 3. oluyorum o zaman Reis abiyle konuşmak lazım RCZ den 2 tane alsın forum için ;D

BahadırALTUN
25-08-2010, 16:44
Sıralama yasa göre ise ilk üçe girmem lazım.Belkide birinciyimdir. Ancak ben sıramı Abdullah kardesime veriyorum. ;)

Abdullah
26-08-2010, 08:56
Sıralama yasa göre ise ilk üçe girmem lazım.Belkide birinciyimdir. Ancak ben sıramı Abdullah kardesime veriyorum. ;)

heytt beee Bahadır abim benim senin ruhun genç işte gördünüz mü ;D diğer yaşlı amcalara örnek olsun (TanerHOCAAAA) ;D ;D ;D

reisG
11-09-2010, 17:39
haberturk gibi internetteki bazı haber portallarında sayfaya girişti ortalık sisiyah oluyor bir RCZ tepeden görünür şekilde çıkıyor . ekranda; "bir RCZ satın alırsınız" diye bir ibare veriyor. bu yazı kaybolunca ikinci yazı ortaya çıkıyor. "sonra o size sahip olur. " güzel düşünülmüş...

γuяdaeя
11-09-2010, 17:53
Hehe hemen baktım.. Güzel olmuş. Biraz da hızlı yapmışlarki millet neymiş bu araba diye meraklansın Peugeot sayfasından baksın diye heralde :D