PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 1.4 hdi sw 70hb gelen sesin yükselmesi, yağla ilgili denildi

Forastero
28-01-2015, 02:57
206 1.4 hdi sw 70hb 210bin , orjinalde euro 4 motor 10w 40 yağ kullanılır 5w30da kullanılsa sıkıntı yapmaz diye 5w30 koydurdum

yağ filitresi,5w 30 total yağ ,hava filitresi ve polen filitresi, mazot filitresi değişimi yaptırdım

normalde servise giderken hiçbir sorunu yoktu 5w40 yağ vardı üzerinde herhangi bir sesli çalışma vs yoktu

yağı özellikle çekilerek alınmasını istedim . öylede oldu. sebebi ise tablanın alt contasını yalama yapmalarından dolayı istemedim. mazot filitresi değiştirilip havası alınıp çalıştırıldı ses normaldi.
yağ değiştirdek sonramıdır nedir bilmem ama hava filitresinin üzerine bastırınca ses kesiliyor.

usta çok sesli çalıştığını farketti, zaten keçelerden yağ kaçırıyordu, üste yağ tam anlamlı gelmediğinden böyle bir ses yaptığını söyledi ve fazla yüklenmeden kullanmamı ve ertesi güne gelmemi söyledi motor yağ pompasının arızalı oluğunu söyledi, eğer arıza burda değilse bile rektifiye gerektiğini söylediği. araçta gidişinde her hangi bir sorun yok normal, duman filande atmıyor, herhangi bir arıza lambasıda yakmıyor

acilinden bana cevap verebilirmisiniz sorunum nedir ankarada hangi servise götürmeliyim usta önerisi istiyorum
konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın :anlamadim

ssgti
28-01-2015, 05:09
Yağ filtren orjinalmiydi? Yan sanayi bazı yağ filtreleri ısınınca şişiyor ve basınç düşüklüğünden motorda yeterince yağlama olmuyor. Otomatik subap ayarlı sistemlerde yağ basıncı düşüklüğü nedeniyle fincanlara yeterince yağ dolamaması nedeniyle sesli çalışma meydana gelebilir.

Forastero
29-01-2015, 05:04
pejo citroen poşetinden çıkarttım ama parçacıdan aldım

ssgti
29-01-2015, 07:38
Piyasada orjinal görünümlü yan sanayi parça çok. Öncedende bu konuyu başka bir başlıkta dile getirmiştim. Yedek parçalarınızı yetkili servislerden almanızda fayda var. Parçacılarda satılan çok sayıda ürün sahte...