PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008'e CD çalar

tsinanb
20-02-2015, 11:40
Merhaba herkese. Bizim 2008'de CD çalar yok onun yerine 2 adet USB girişi ve AUX girişi var. Forumda birçok üyemiz aracına aux veya usb girişi eklemek için uğraşıyor ama benim arabada ters bir durum söz konusu. 308'deki gibi cd çalar yerine jukebox ekleselerdi tamam derdim ama full donanım bir arabada cd çaların çıkarılması bana garip geldi. 407'den kalan bir sürü müzik cd'si var ve hali hazırda birkaç hafta önce de en sevdiğim şarkıcının albümünü aldım ama arabada dinleyebilecek bir cd çalarım yok :kafa merak ettiğim şey bu arabaya cd çalar ekleyebilir miyim? aux veya usb girişine bağlayarak kullanabileceğim cd çalar var mıdır? yardım ederseniz çok sevinirim. :yardim

Ömer Gedik
20-02-2015, 12:02
Sinan yapacağın işi yazayım. Yapılabilir ve zor bir işlem gibi görünmüyor.

CD Okuyucu
Parça Kodu: 16087586ZD
Parça Fiyatı: 295,02 TL

CD Okuyucu Plastik Desteği Torpido içi
Parça Kodu: 96753297ZD
Parça Fiyatı: 44,45 TL

CD Okuyucu için Bağlantı Kablosu
Parça Kodu: 1608481680
Parça Fiyatı: 34,46 TL

Toplam Parça Maliyeti: 373,93 TL

Eğer ServiceBox şifren varsa montaj talimati aşağıdaki gibi olacak.
http://public.servicebox.peugeot.com/docpr/resources/4.17.5/AP/img/secom/fichiersFiche/ACC/CEN/ZD/16087586ZD/A9_Notice_Lecteur_boite_a_gants_1608481680.PDF

tsinanb
20-02-2015, 12:16
Ömer abi bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. bu parçalar diğer donanımlarda standart olan parçalar mı? bir de başka bir sorum olacak. bu orjinal parçaları alıp monte etmek yerine usb girişine bağlayabileceğim seyyar cd çalarlar var mıdır?

orhun57
20-02-2015, 12:40
Sinan, bu konuda haklısın cd çalarsız araç hoş bir durum değil. Cd kalitesini hiçbir şey vermez, maalesef bu müzik işi biraz başa bela bir iş eğer kaliteyi ayırt edebilen bir kulağın varsa vay haline dinleyemez oluyorsun.

Ömer bence sana en mantıklı işlemi söylemiş sen eğer bu yola baş koyduysan Ömer'in dediğini yap orijinal her zaman iyidir.

Usb'den bağlanan rom lar var fakat araçta çalışacağını pek sanmıyorum. Bunlar genelde mac airlarda kullanılır veya diğer cd/dvd romları olmayan laptoplarda.

http://www.teknosa.com/urunler/125440108/hp-8x-external-usb-dvd-rw-dvd-writer

Dediğim gibi çalıştırmayabilir.

tsinanb
20-02-2015, 12:52
Sinan, bu konuda haklısın cd çalarsız araç hoş bir durum değil. Cd kalitesini hiçbir şey vermez, maalesef bu müzik işi biraz başa bela bir iş eğer kaliteyi ayırt edebilen bir kulağın varsa vay haline dinleyemez oluyorsun.

Ömer bence sana en mantıklı işlemi söylemiş sen eğer bu yola baş koyduysan Ömer'in dediğini yap orijinal her zaman iyidir.

Usb'den bağlanan rom lar var fakat araçta çalışacağını pek sanmıyorum. Bunlar genelde mac airlarda kullanılır veya diğer cd/dvd romları olmayan laptoplarda.

http://www.teknosa.com/urunler/125440108/hp-8x-external-usb-dvd-rw-dvd-writer

Dediğim gibi çalıştırmayabilir.

bana bu donanımın eksik olması çok saçma geliyor. arabada standart ses sistemi olduğu için kalite konusunda üst düzey bir beklentim yok. sesi 25'in üstüne çıkarınca ses bozuluyor. 15-20 arası en iyi sesi veriyor. şu anda böyle bir fikir var. ömer abinin dediği yol en iyisi tabiki. biraz araştıracağım bu konuyla ilgili bilgi arayacağım dışarıdan bağlayamazsam cd çaları o yolu deneyebilirim ama şu anda sınava az kaldığı için yaptırabileceğimi sanmıyorum uğraştıracak gibi görünüyor

kırmızı35
20-02-2015, 14:38
Eskiden discmanlar vardı hala satışı vardır muhakkak onlardan alıp aux girişine bağlayabilirsiniz yada cdlerinizi bilgisayarda mp3e dönüştürüp usbden dinleyebilirsiniz

Ömer Gedik
20-02-2015, 15:27
Bence çok saçma değil. CD Çalarlar devre dışı kaldı. Gerçi ben USB Aux vs. de kullanmıyorum. :) Opsiyon olarak satılıyor diye biliyorum.

İsteyenler içinde Peugeot bu sistemi Aksesuar bünyesinde satıyor. Maliyeti de çok yüksek değil bence.

ozyvet
20-02-2015, 19:29
Eskiden discmanlar vardı hala satışı vardır muhakkak onlardan alıp aux girişine bağlayabilirsiniz yada cdlerinizi bilgisayarda mp3e dönüştürüp usbden dinleyebilirsiniz

Kesinlikle en ucuz ve hızlı çözüm

tsinanb
20-02-2015, 20:13

Kesinlikle en ucuz ve hızlı çözüm
Discmanlarin fiyatı nedir tahmini? Cd'lerim boşa gitsin istemiyorum.

converse10
20-02-2015, 21:07
Merhaba herkese. Bizim 2008'de CD çalar yok onun yerine 2 adet USB girişi ve AUX girişi var. Forumda birçok üyemiz aracına aux veya usb girişi eklemek için uğraşıyor ama benim arabada ters bir durum söz konusu. 308'deki gibi cd çalar yerine jukebox ekleselerdi tamam derdim ama full donanım bir arabada cd çaların çıkarılması bana garip geldi. 407'den kalan bir sürü müzik cd'si var ve hali hazırda birkaç hafta önce de en sevdiğim şarkıcının albümünü aldım ama arabada dinleyebilecek bir cd çalarım yok :kafa merak ettiğim şey bu arabaya cd çalar ekleyebilir miyim? aux veya usb girişine bağlayarak kullanabileceğim cd çalar var mıdır? yardım ederseniz çok sevinirim. :yardim
keşke ekransız versiyonunu alsaydınız sonradan takılan üniteler gayet kaliteli ve çok çeşitli amaçta kullanılabiliyor orjinal üniteler çok fazla kısıtlanmış durumda

tsinanb
20-02-2015, 21:27
keşke ekransız versiyonunu alsaydınız sonradan takılan üniteler gayet kaliteli ve çok çeşitli amaçta kullanılabiliyor orjinal üniteler çok fazla kısıtlanmış durumda
2008 ve 208'e sonradan ekran takılmıyor diye biliyorum. Araba zaten allure donanım olduğu için smeg ekran standart. Navigasyon paketiyle birlikte de 2 adet usb girişi geliyor ama cd çalar çıkıyor. Bu ekranın yazılımında da 308'deki jukebox özelliği yok.

converse10
20-02-2015, 21:56
hocam inanın araçlara istediğiniz tüm özellikleri ekleyebilirsiniz inan aracınız ne versiyon olursa olsun malesef ülkemize gelen araçlarda bir çok özellik yok

tsinanb
20-02-2015, 23:05
hocam inanın araçlara istediğiniz tüm özellikleri ekleyebilirsiniz inan aracınız ne versiyon olursa olsun malesef ülkemize gelen araçlarda bir çok özellik yok
Doğru diyorsunuz. Avrupa'da satılan araçlarda daha çok motor-şanzıman kombinasyonu ve donanımlar var ama ülkemize gelmiyorlar. Bunda distribütör ve bayilerin de payı var. Bayiye gidip tam olarak istediğiniz donanımdaki arabayı bulma ihtimaliniz düşük. O arabayı getirin derseniz bekleme süresi 3 aydan başlıyor.

canmühür
20-02-2015, 23:17
Discman ile bağlantı yapılırsa cd lerinizi dinlersiniz ancak aux yolundan bağlıyacağınız için orjinal cd çalar kalitesinde ses alamazsınız. Ömer'in dediği cd çalar eğer teybe entegre bir şekilde çalışıyorsa bende daha mantıklı olur

tsinanb
21-02-2015, 17:23
Discman ile bağlantı yapılırsa cd lerinizi dinlersiniz ancak aux yolundan bağlıyacağınız için orjinal cd çalar kalitesinde ses alamazsınız. Ömer'in dediği cd çalar eğer teybe entegre bir şekilde çalışıyorsa bende daha mantıklı olur
Teşekkür ederim bilgi için. Discmanlara bakacağım hafta içi burda bulabilirsem onu alıp denerim. Olmazsa ömer abinin dediğini sınavdan sonra yapabilirim

Ömer Gedik
21-02-2015, 17:41
canmühür

Dediğim sistem zaten SMEG ünitesine bağlı. Fabrikasyon işlemin aynısı. :)

208 ve 2008 için Peugeot bu aksesuar gamını hazırlamış. İstanbulda olsan ben yapardım.

tsinanb
21-02-2015, 18:08
canmühür

Dediğim sistem zaten SMEG ünitesine bağlı. Fabrikasyon işlemin aynısı. :)

208 ve 2008 için Peugeot bu aksesuar gamını hazırlamış. İstanbulda olsan ben yapardım.
Teşekkürler Ömer abi. Orda olsam zaten direk sana gelirdim :)

ayı_boğan
02-03-2015, 18:54
Hiç masraf yapma istersen Sinan. cd Changer'li aracımda olmuştu 1 kere bile cd takmamıştım :) Ben radyo'yu daha çok seviyorum

tsinanb
02-03-2015, 19:01
Hiç masraf yapma istersen Sinan. cd Changer'li aracımda olmuştu 1 kere bile cd takmamıştım :) Ben radyo'yu daha çok seviyorum
Aslında düşününce bence de masraf yapmama gerek yok çünkü yaza kadar arabayı keyf için kullananayacam sınavdan sonra da ne olacağı belli değil belki başka şehire giderim en iyisi yaza kadar beklemek :)

ayı_boğan
02-03-2015, 19:20
Aslında düşününce bence de masraf yapmama gerek yok çünkü yaza kadar arabayı keyf için kullananayacam sınavdan sonra da ne olacağı belli değil belki başka şehire giderim en iyisi yaza kadar beklemek :)

Aynen Sinan, yaza kadar bekle,ondan sonrası kısmet