PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 sis farı sorunu!

elzem33
08-03-2015, 15:06
arkadaşlar araba 2008 model executive black 1.6 dizel full+full yeni aldım sis farını açınca ekrana açıldı işareti gelmiyor ve sisler yanmıyor serviste kol bozuk dediler ama koldaki diğer hersey calısıyor sorun nedir acaba ? ve 2 hafta sonra muayene var sisler olmadn muayeneden geçer mi?

HamzaHakkı
08-03-2015, 15:27
Sisler hafif kusur diye biliyorum. Ampulleri kontrol edin eğer ampullerde sorun yoksa büyük ihtimal kolla ilgilidir. Arka sisler yanıyor mu peki?

elzem33
08-03-2015, 15:57
arka sisler de yanmıyor

M_Yamadag
08-03-2015, 16:02
Aracı çalıştırdıktan sonra yol bilgisayarı bir uyarı verip ses çıkarmıyor mu?

Özel peugeot servisine veya oto elektrikçisine gidin, ampulleri değişip bir denesinler. Yanmazsa elektrik donanımında veya beyinde bir hata olabilir. Kısacası buradan akıl yürütmek ile çözülmez, bir servise gidiniz :)

HamzaHakkı
08-03-2015, 18:13
Büyük ihtimal com2000 denilen parça yani sinyal silecek kolu bozuk. Bu arada aracınız full+full değil. :)

elzem33
08-03-2015, 22:18
Aracı çalıştırdıktan sonra yol bilgisayarı bir uyarı verip ses çıkarmıyor mu?

Özel peugeot servisine veya oto elektrikçisine gidin, ampulleri değişip bir denesinler. Yanmazsa elektrik donanımında veya beyinde bir hata olabilir. Kısacası buradan akıl yürütmek ile çözülmez, bir servise gidiniz :)

ses hatırlamıyorum.
servise götürdüm kol değişecek dediler. elektrikçi 3 yerden olabilir dedi ve tek tek bakmamız lazım dedi fiyatta vermedi en iyisi servise götürmek.

elzem33
08-03-2015, 22:20
Büyük ihtimal com2000 denilen parça yani sinyal silecek kolu bozuk. Bu arada aracınız full+full değil. :)

o kola 700 800 TL fiyat veriyorlar ve sadece sisleri çalıştırmıyor bence cok fazla. 2 hafta sonra muayenesi var arabanın sisler sıkıntı çıkarır mı? full + full değildir doğrudur :)

HamzaHakkı
08-03-2015, 22:26
o kola 700 800 TL fiyat veriyorlar ve sadece sisleri çalıştırmıyor bence cok fazla. 2 hafta sonra muayenesi var arabanın sisler sıkıntı çıkarır mı? full + full değildir doğrudur :)
Kol tek taraflı değil, sağ ve sol kısım ve ortasinda airbag sargısı var. Yani sisler farlar silecekler yol bilgisayari ekran kontrolü vs. O koldan yapiliyor. Sisler hafif kusur diye hatirliyorum, en azinda değiştirmeden böyle gidin eğer vizeden geçmezse mecbur değişim yapilir. Araç bilgisayara bağlanırsa sorunun nerden olduğu görülebilir.

elzem33
08-03-2015, 22:35
Kol tek taraflı değil, sağ ve sol kısım ve ortasinda airbag sargısı var. Yani sisler farlar silecekler yol bilgisayari ekran kontrolü vs. O koldan yapiliyor. Sisler hafif kusur diye hatirliyorum, en azinda değiştirmeden böyle gidin eğer vizeden geçmezse mecbur değişim yapilir. Araç bilgisayara bağlanırsa sorunun nerden olduğu görülebilir.

tamam usta sağol muayeneden geçerse yaptırmayı düşünmüyorum şuan :)

HamzaHakkı
08-03-2015, 22:42
tamam usta sağol muayeneden geçerse yaptırmayı düşünmüyorum şuan :)
İlerleyen zamanlarda zaten daha çok bozulacak, araç sinyal vermemeye, sellektör yapmamaya, hatta korna calmamaya kadar gider. O zamana kadar böyle kullanabilirsiniz. Sis farlari digerleri kadar önemli degil :)

elzem33
08-03-2015, 22:52
İlerleyen zamanlarda zaten daha çok bozulacak, araç sinyal vermemeye, sellektör yapmamaya, hatta korna calmamaya kadar gider. O zamana kadar böyle kullanabilirsiniz. Sis farlari digerleri kadar önemli degil :)

arabayı yeni aldık sis farında lamba yoktu alırken bizde lamba değişir falan diye üstünde durmadık çok masraf oldu 2 3 ay sonra değiştiririm onu :)