PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 GT line ve Detaling Buluşması

Ömer Gedik
04-08-2010, 08:39
Arkadaşlar Pazar günü Hüseyin arkadaşımızın aracına ilk yıkama ve boya koruma işlemini yapacağım. Bu esnada bize katılmak isteyenler benimle irtibata geçebilir veya bu başlık altında yazabilirler. İşlem erken biterse de bir yerde kahve içmeye gidebiliriz.

Katılımcılar
OmerG ve 308 HDI 110
Huseyin ve 407 GT line
ve muhtemel katılacaklar
TanerHoca 407 HDI 110

acemiasker
04-08-2010, 08:48
Aslında Ömer'e şöyle bir başlık önermiştim.

"407 GT Line test sürüşü buluşması" :)

Bu arada Ömer'in söylediğine göre 5 saat sürebilecek bir işlemmiş. Bu sebeple bu kadar vaktiniz yok ise işlem sonuna doğru da gelebilirsiniz.

TanerHoca
04-08-2010, 09:03

Bu arada Ömer'in söylediğine göre 5 saat sürebilecek bir işlemmiş. Bu sebeple bu kadar vaktiniz yok ise işlem sonuna doğru da gelebilirsiniz.

ömer iş bittikten sonra hala kahve içebilecek durumda olacak mısın ;D

Ömer Gedik
04-08-2010, 20:24

ömer iş bittikten sonra hala kahve içebilecek durumda olacak mısın ;D

Aslında Hocam yazdıktan sonra düşünmedim değil. Sıcakla beraber işlem sonunda bitmiş durumda oluyorum. :D

Test sürüşü kısmını özellikle belirtmedim ki tüm forum adına ben kullanırım :D

γuяdaeя
04-08-2010, 20:42
Hemen koordinatları alalım.. Dünya gözüyle bi GT line görmek güzel olur :)

acemiasker
04-08-2010, 22:31
Test sürüşü kısmını özellikle belirtmedim ki tüm forum adına ben kullanırım :D

Sevgili Ömer, gelen gelsin, toplam test sürüşü kadar senin ayrıca süren var :)

Hemen koordinatları alalım.. Dünya gözüyle bi GT line görmek güzel olur :)

Ömer'in tükanda buluşuyoruz. Bilmiyorum yerini biliyormusunuz ama detayı Ömer PM'den atar Yurdaer hocam.

TanerHoca
04-08-2010, 22:41
kısmetse biz orada oluruz da bakalım GT orada olabilecek mi :D
umarım bizim GT Line 508 türkiye ye gelmeden bayiden çıkabilir ;D

acemiasker
04-08-2010, 22:45
umarım bizim GT Line 508 türkiye ye gelmeden bayiden çıkabilir ;D

Hocam eğer yetişmezse bayiinin adını senin önerdiğinle değiştirir, buradan ilan ederiz :)

Şimdilik yapmayalım o kötülüğü :)

Enes Gedik
05-08-2010, 09:31
Bende ordayım :D GT Line detaling varken yardım etmeden olmaz :P

Abdullah
05-08-2010, 10:52
Arkadaşlar kesin birşey söylememekle beraber eğer vakit bulabilirsem bende uğrayabilirim belki tabi Tropixim İzmirde olduğundan babamın dozeriyle gelicem eğer gelebilirsem işlem saat kaçta başlayacak belli mi? :D

acemiasker
05-08-2010, 11:05
Arkadaşlar kesin birşey söylememekle beraber eğer vakit bulabilirsem bende uğrayabilirim belki tabi Tropixim İzmirde olduğundan babamın dozeriyle gelicem eğer gelebilirsem işlem saat kaçta başlayacak belli mi? :D

Abdullah, saat 10 gibi başlamayı planlıyoruz.

TanerHoca
05-08-2010, 11:08

öyleyse başlamadan hemen önce bir simit-çay operasyonu yapalım. ;)

Abdullah
05-08-2010, 11:08

Öğlen 1-2 gibi biter uğramam çok zor ama inşallah bir fırsatını bulabilirim. :(

Hocam yaaa :'( yapmayın ya olmaz ki şimdi bensiz nasıl boğazınızdan geçecek :'(

TanerHoca
05-08-2010, 11:10

abdullah maksat zaten milleti simit-çayla oyalayıp süreyi uzatmak ki sen yetişebilesin ;D

Abdullah
05-08-2010, 11:18

abdullah maksat zaten milleti simit-çayla oyalayıp süreyi uzatmak ki sen yetişebilesin ;D

inşallah hocam :D

acemiasker
05-08-2010, 11:22

Taner Hocam, az önce haber geldi, ruhsat çıkmış, noter satışı yapılacak artık iş ona kaldı. Bu akşam buyrun gelin dediler. Sanıyorum bu akşam kavuşuyoruz nihayet... Yani GT 'de orada olabilecek :)

Bu arada bu aslana bir isim koymak lazım, değil mi ?

TanerHoca
05-08-2010, 11:24

Taner Hocam, az önce haber geldi, ruhsat çıkmış, noter satışı yapılacak artık iş ona kaldı. Bu akşam buyrun gelin dediler. Sanıyorum bu akşam kavuşuyoruz nihayet... Yani GT 'de orada olabilecek :)

hadi gözün aydın ;)

detailingden sonra ismiyle birlikte açarız bir başlık gt ye :)

Ömer Gedik
05-08-2010, 11:26
Arkadaşlar gelecek olanlar bana telden ulaşabilir. 0533 591 23 15

Hüseyin abi, isim önerim Karakız olacak ama takdir sizin :D çok klişe geleblir isim şart :D

TanerHoca
05-08-2010, 11:28
Arkadaşlar gelecek olanlar bana telden ulaşabilir. 0533 591 23 15

Hüseyin abi, isim önerim Karakız olacak ama takdir sizin :D çok klişe geleblir isim şart :D

o kullanıldı ömer.
bakınız:http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=556.0

γuяdaeя
05-08-2010, 11:32

Kocaman bir nazar boncuğu gönderiyorum burdan... Senin arslana siyah inci diyelim. Bulunması zordur ve çok değerlidir ;)

TanerHoca
05-08-2010, 11:35

Kocaman bir nazar boncuğu gönderiyorum burdan... Senin arslana siyah inci diyelim. Bulunması zordur ve çok değerlidir ;)

o da var :D
http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=919.0

böylece sizin 407 aracım bölümüne hiç uğramadığınız belli oldu ;D ;D ;D

acemiasker
05-08-2010, 11:39

o da var :D
http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=919.0

böylece sizin 407 aracım bölümüne hiç uğramadığınız belli oldu ;D ;D ;D

Tamam madem siyah inci var o zaman aynı anlama gelebilecek birşey diyelim. meselaaa, PELEEE :)

TanerHoca
05-08-2010, 11:42
benim ilk aklıma gelen bu...
http://i1008.hizliresim.com/2010/8/5/1576.jpg

acemiasker
05-08-2010, 11:44

Ooooy bu ne hocam :) Tırstım yaw, ama çok güzel hayvan. Puma mı bu ?

TanerHoca
05-08-2010, 11:47

Ooooy bu ne hocam :) Tırstım yaw, ama çok güzel hayvan. Puma mı bu ?

KARA PANTER

Ömer Gedik
05-08-2010, 11:48
:) Tanerhocam 407 bölümüde hep siyah. O zaman gücü ve siyahı temsil eden bir isim bulmalıyız.

TanerHoca
05-08-2010, 11:52
:) Tanerhocam 407 bölümüde hep siyah. O zaman gücü ve siyahı temsil eden bir isim bulmalıyız.

ömer ben de bunu düşünerek "KARA PANTER" dedim ya zaten.
elimizde 2.0 litre 163 hp lik güç ve zerafetin bileşimi bir araç var. ;)

γuяdaeя
05-08-2010, 11:53
Karaoğlan çok klasik ama güzel... Kara pençeye ne dersiniz? :)

Abdullah
05-08-2010, 12:29
bence KARABAŞ olsun :D :D :D :D

BahadırALTUN
05-08-2010, 18:24
Arkdaslar araç bir kahramanlık göstermeden isim konulmaz. ;D

TanerHoca
05-08-2010, 19:06
Arkdaslar araç bir kahramanlık göstermeden isim konulmaz. ;D

:D

o zaman bize bir de "dede korkut" lazım :D

bilgi notu:Dede Korkut destanların ilk anlatıcısıdır. Dede Korkut, hikâyelerinde veli bir kişi olarak ortaya çıkar. Oğuzlar önemli meseleleri ona danışırlar. Keramet sahibi olduğuna inanılır. Gelecekten haberler verdiği söylenir. Ozan ve kamdır.Dede Korkut hikayelerinde olay bittikten sonra çıkar bir destan söyler ve dua eder.

Çocuklara ad verilirken yaptıkları işin gözetilmesi de eski bir Türk geleneği olarak kabul edilmelidir. Örneğin Boğaç Han ismini boğayı öldürmesiyle almıştır.

γuяdaeя
05-08-2010, 19:23
Aha da bu minval üzerine Kara Pençe ismini öneriyorum... :D

**Kara Pençe: Yağız bir Osmanlı akıncısı (Serdar Gökhan). Hala ne severek izlerim o filmleri ;D

acemiasker
05-08-2010, 19:47

Nazar boncuğunu aldım ve aynama astım abi :) Teşekkür ederim.

Taner Hocam, GT Line ile konuştum, Pazar günü geleceğini söyledi. Şu an otoparkta misafir ediyorum kendisini :)

TanerHoca
05-08-2010, 20:09

Taner Hocam, GT Line ile konuştum, Pazar günü geleceğini söyledi. Şu an otoparkta misafir ediyorum kendisini :)

gözün aydın hayırlı uğurlu olsun.güle güle bin.pazarı sabırsızlıkla bekleyeceğim.umarım bir sorun çıkmaz da gelebilirim.

bu arada adettendir. ;)
http://img705.imageshack.us/img705/2521/56903718.jpg

γuяdaeя
05-08-2010, 20:09

Hadi gözün aydın Hüseyin. Tekrar hayırlı uğurlu olsun. Ağız tadıyla kullan inşaallah ;)

uzman
05-08-2010, 20:18
Simgesi ''aslan'' olan araca panterli isim olmaz hocam. Ama en uygunu KARA KOCA olsa gerek.Bu arada ağustos e oto dergide GT Line testi var.

TanerHoca
05-08-2010, 20:35
Simgesi ''aslan'' olan araca panterli isim olmaz hocam. Ama en uygunu KARA KOCA olsa gerek.Bu arada ağustos e oto dergide GT Line testi var.

hocam farketmez hepsi kedigillerden.kara kedi ;D
testi okudum.gayet olumlu bahsetmişler ;)
sen esas bir fransızla bir türk'ün araç alabilmek için ne kadar çalışmaları gerektiği hakkındaki yazıyı okudun mu.
üzülmemek elde değil >:(

acemiasker
05-08-2010, 21:26
gözün aydın hayırlı uğurlu olsun.güle güle bin.pazarı sabırsızlıkla bekleyeceğim.umarım bir sorun çıkmaz da gelebilirim.

bu arada adettendir. ;)

Hocam çok teşekkür ederim, umarım aksilik çıkmaz da seni tanıma şerefine erişirim :)

Hadi gözün aydın Hüseyin. Tekrar hayırlı uğurlu olsun. Ağız tadıyla kullan inşaallah ;)

Eyvallah Yurdaer abi. Hepimiz için , her zaman ağız tadı daim olsun. Pazar günü görüşürüz değil mi ?

TanerHoca
05-08-2010, 21:31
estağfirullah hüseyin.ne demek.
tanışmak keyif olur hepimiz için ;)

yeri gelmişken arada sırada kafayı camdan uzatıp araca şöyle bir bakıyormusun :D

acemiasker
05-08-2010, 21:35
abi utanıyorum söylemeye ama evet :) 3. kez inip tur attım, görende görmemişin oğlu olmuş diyecek :)

Hele bir de yanında 2010 model 206+ var bir tane, o da siyah. Çok güzel görünüyorlar birlikte:)

TanerHoca
05-08-2010, 21:37
abi utanıyorum söylemeye ama evet :) 3. kez inip tur attım, görende görmemişin oğlu olmuş diyecek :)

Hele bir de yanında 2010 model 206+ var bir tane, o da siyah. Çok güzel görünüyorlar birlikte:)

:D :D :D

boş ver milleti keyfini çıkart ;)

γuяdaeя
05-08-2010, 21:47
Eyvallah Yurdaer abi. Hepimiz için , her zaman ağız tadı daim olsun. Pazar günü görüşürüz değil mi ?

Allah kısmet eder de bir engel çıkmazsa, inşaallah ;)

γuяdaeя
05-08-2010, 21:49

Yahu kardeşim niye fotoğraf çekmiyon şurda iki gözümüz gönllümüz şenlenirdi ;D

BahadırALTUN
05-08-2010, 22:06
Hüseyin hayırlı olsun tekrar. Yurdaer hocamın dedegi gibi foto olayına girersen benimde bir istek fotom olacak .
Foto cekerken Bluetooth telefon olayı ile ilgili foto belgesel hazırlamanı istiyoruz (m). Çok makbule gecer ve merak ettigimiz bir konuyu aydınlatmış olursun.

Güle güle ağız tadiyla bin inşallah.

TanerHoca
05-08-2010, 22:13

valla yurdaer ben de teslim anından itibaren foto çekmesini istemiştim.
aynen bahadırın dediği gibi tüm detayları fotolandırıp belgesel tadında bir başlık açmasını istiyorum hüseyinden.

acemiasker
05-08-2010, 22:49

Abi arabayı yıkatmadan aldım. O sebeple oldukça kirli :) Bu haliyle sizinle tanıştırmak istemem. Fotoğrafları Ömer işini bitirdikten sonra çekeceğiz, hatta inşallah hep birlikte çekeceğiz.

acemiasker
05-08-2010, 22:50
Hüseyin hayırlı olsun tekrar. Yurdaer hocamın dedegi gibi foto olayına girersen benimde bir istek fotom olacak .
Foto cekerken Bluetooth telefon olayı ile ilgili foto belgesel hazırlamanı istiyoruz (m). Çok makbule gecer ve merak ettigimiz bir konuyu aydınlatmış olursun.

Güle güle ağız tadiyla bin inşallah.

Bahadır çok teşekkür ederim. Senin söylediğini unutmamıştım zaten, ilk denediğim konulardan biri oldu Bluetooth telefon olayını. Mükemmel çalışıyor abicim, yok böyle bir şey :) Hele telefonun rehberini RT4 ekranında görmek çok keyifli, mutlaka senin için özel bir sunum hazırlayacağım.

acemiasker
05-08-2010, 22:51

valla yurdaer ben de teslim anından itibaren foto çekmesini istemiştim.
aynen bahadırın dediği gibi tüm detayları fotolandırıp belgesel tadında bir başlık açmasını istiyorum hüseyinden.

Taner Hocam, teslim anında sadece bir foto çektik, o da yarın aktifiriyıl ın web sitesinde yayınlanacak , inan oo telaşla çok fazla ilgilenemedim fotoğrafla :)

acemiasker
06-08-2010, 07:01

Sabah işe gelirken cep telefonuyla bir resim çektim. Kir bile çirkinleştiremiyor bu aleti :)

http://img694.imageshack.us/img694/3512/img00077z.jpg

GLR
06-08-2010, 08:26
Keyifle güle güle kullanın. :)

Abdullah
06-08-2010, 08:32

Hüseyin abi hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela GT line a çizik vermesin inşallah. umarım bende pazar günü gelip doyumsuz sohbetin keyfini çıkarabilirim. =)))

acemiasker
06-08-2010, 08:47

Çok teşekkür ederim, eksik olmayın :)

Hüseyin abi hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela GT line a çizik vermesin inşallah. umarım bende pazar günü gelip doyumsuz sohbetin keyfini çıkarabilirim. =)))

Çok teşekkürler Abdullah, inşallah problem olmaz ve gelirsin. Konuşulacak çok konu var :) Ama keşke tropix'te seninle olsaydı :-[

Abdullah
06-08-2010, 08:51

Çok teşekkür ederim, eksik olmayın :)

Çok teşekkürler Abdullah, inşallah problem olmaz ve gelirsin. Konuşulacak çok konu var :) Ama keşke tropix'te seninle olsaydı :-[

sorma abi zaten tropixi çok özledim şuan elimde bir dozer var ve tropixden sonra yakıtı öldürecek ocağıma incir ağacı dikti valla :D

cmr_cihangir
06-08-2010, 08:59
Sabah işe gelirken cep telefonuyla bir resim çektim. Kir bile çirkinleştiremiyor bu aleti :)

Hüseyin, yeni aracın hayırlı olsun. Allah kazalardan belalardan muhafaza etsin. Eğer fırsatın olursa aracın iç mekanına ait fotoları bi kaçamak gönderir misin? :) Bu arada pazar günkü organizsayon için mekan bilgisini verirseniz sevinirim. Saygılar....

acemiasker
06-08-2010, 09:10

Hüseyin, yeni aracın hayırlı olsun. Allah kazalardan belalardan muhafaza etsin. Eğer fırsatın olursa aracın iç mekanına ait fotoları bi kaçamak gönderir misin? :) Bu arada pazar günkü organizsayon için mekan bilgisini verirseniz sevinirim. Saygılar....

Sağolasın Cihangir. Kaza ve beladan cümlemizi uzak etsin Allah. Pazar günü organizasyonunun mekanı Ömer'in tükanı :) Kağıthane civarında, ben de yerini tam bilmiyorum. Ömer'in telefonu 0 533 591 23 15, kendisi detaylı tarif eder.

cmr_cihangir
06-08-2010, 09:12
Tamam teşekkürler

Ömer Gedik
06-08-2010, 10:50
Hüseyin abi hayırlı uğurlu olsun. Aracın güle güle kazasız belasız kullan. Temizlikten sonra ayrı bir başlık bu aracın konusu olmalı. :)

Gelmek isteyenler bana ulaşsın arkadaşlar yalnız tekrar edeyim işlem uzn sürecek. 10 gibi buluşmayı planlıyoruz. Belki biraz daha sarkabilir.

cmr_cihangir
06-08-2010, 10:54
Hüseyin abi hayırlı uğurlu olsun. Aracın güle güle kazasız belasız kullan. Temizlikten sonra ayrı bir başlık bu aracın konusu olmalı. :)

Gelmek isteyenler bana ulaşsın arkadaşlar yalnız tekrar edeyim işlem uzn sürecek. 10 gibi buluşmayı planlıyoruz. Belki biraz daha sarkabilir.

Ömer ben şöyle bir uğrayıp tanışmak ve yerinizi görmek istiyorum . Adresi ileti olarak bana gönderirsen sevinirim.

acemiasker
06-08-2010, 13:23

Ömer sağolasın. Aracı temizleyelim, resimleyelim, ismini koyalım , sonra da başlığını açalım :)

Bugün şirkete getirdim, bizim direktörlerin hepsinin A4'leri var rengarenk . Aralarına benim kara panteri (şimdilik ismi bu olsun :)) koydum, yemin ediyorum, o leş gibi haliyle hepsinden güzel duruyor. Aslında bir resim çeksem ? fena olmaz di mi ?

γuяdaeя
06-08-2010, 13:26
Aslında bir resim çeksem ? fena olmaz di mi ?

Durduğun kabahat ;)

acemiasker
06-08-2010, 13:32
Durduğun kabahat ;)

http://img541.imageshack.us/img541/8813/img00078j.jpg

http://img341.imageshack.us/img341/4005/img00079k.jpg

Not : Resimlerde audi leri farkedebildiniz mi ? Ben edemedim:)

TanerHoca
06-08-2010, 13:43
Bugün şirkete getirdim, bizim direktörlerin hepsinin A4'leri var rengarenk . Aralarına benim kara panteri (şimdilik ismi bu olsun :)) koydum, yemin ediyorum, o leş gibi haliyle hepsinden güzel duruyor. Aslında bir resim çeksem ? fena olmaz di mi ?

"gümüş ok" un "kara panter"e selamı var.bi zahmet iletiver :D

acemiasker
06-08-2010, 13:48
"gümüş ok" un "kara panter"e selamı var.bi zahmet iletiver :D

Hocam söyledim, aleykümselam diyor , pazar gelsin de bana yarenlik etsin diyor :)

Ömer Gedik
06-08-2010, 13:51
Audi mi nerde ben göremedim :D cosmos jantlı inci siyah ı bir 407 fotoğrafı vow :D

TanerHoca
06-08-2010, 13:55
Audi mi nerde ben göremedim :D cosmos jantlı inci siyah ı bir 407 fotoğrafı vow :D

aynen ömer ;) cosmoslar yeter :D

Ömer Gedik
06-08-2010, 13:56

Yalnız hocam Pazar günü inşallah gelirseniz. 18" Galaxie 407 ve 17" Cosmos 407 buluşması olacak. Belkide Dünyada ilk ve tek diyebiliriz. :D:D:D

TanerHoca
06-08-2010, 14:04

Yalnız hocam Pazar günü inşallah gelirseniz. 18" Galaxie 407 ve 17" Cosmos 407 buluşması olacak. Belkide Dünyada ilk ve tek diyebiliriz. :D:D:D

bahadır da gelse seriyi tamamlamış olurduk :D

TanerHoca
06-08-2010, 14:27
benim aracın difüzörü piano black boyattığımdan beri siyah 407 lerin difüzör rengi ile de ilgili bir fantazim var onu da buradan paylaşayım ;)
şu s60 ın arka tampon difüzör rengini siyah 407 ye uyguladığımızı bir düşünün ne dersiniz ;)

http://img225.imageshack.us/img225/3900/2011volvos60sedan6.jpg

acemiasker
06-08-2010, 14:46
benim aracın difüzörü piano black boyattığımdan beri siyah 407 lerin difüzör rengi ile de ilgili bir fantazim var onu da buradan paylaşayım ;)
şu s60 ın arka tampon difüzör rengini siyah 407 ye uyguladığımızı bir düşünün ne dersiniz ;)

Hocam ben yorum yapmayacağım :) şu an araba o kadar güzel görünüyor ki gözüme, değil boyatmak, elimi sürmeye kıyamıyorum :)

Bu arada benim difizörde iki tane ince kırmızı lamba var, acaba sis farlarımı onlar ? (Gülmek yok :))Allah'ım daha arabayı tanımıyorum :))

http://img208.imageshack.us/img208/3308/peugeot407gtline433710.jpg

Ömer Gedik
06-08-2010, 14:55
Hocam gri çok sırıtır ve hoş olmaz bence.

Hüseyin abi onlar sadece reflektör.

reisG
06-08-2010, 14:57
diğer adıyla kedi gözleri

γuяdaeя
06-08-2010, 15:02
Bu arada benim difizörde iki tane ince kırmızı lamba var, acaba sis farlarımı onlar ? (Gülmek yok :))Allah'ım daha arabayı tanımıyorum :))

http://img208.imageshack.us/img208/3308/peugeot407gtline433710.jpg

Kedi kedi ;D

acemiasker
06-08-2010, 15:07

Hüseyin abi onlar sadece reflektör.

Cehalet işte, ne yaparsın. Bugün dikkatimi çekti .

TanerHoca
06-08-2010, 19:03

emin misin ömer?

http://img716.imageshack.us/img716/2852/brabustuningforthemerce.jpg

γuяdaeя
06-08-2010, 19:14
emin misin ömer?

Hocam orantısız güç kullanıyosun ama sen de, olmaz ki ;D

TanerHoca
06-08-2010, 19:18
emin misin ömer?

Hocam orantısız güç kullanıyosun ama sen de, olmaz ki ;D

407 nin yukarıdakinden neyi eksik ??? 8)
daha bile güzel olur ;)

γuяdaeя
06-08-2010, 19:22
407 nin yukarıdakinden neyi eksik ??? 8)
daha bile güzel olur ;)

Yok o anlamda kullanmadım ben orantısız gücü.. Boyasının nasıl olduğu önemli değil, BRABUS sonuçta, olay bitmiştir ;)

TanerHoca
06-08-2010, 19:42
Hocam ben yorum yapmayacağım :) şu an araba o kadar güzel görünüyor ki gözüme, değil boyatmak, elimi sürmeye kıyamıyorum :)

hüseyin seni çok iyi anlıyorum ;) arabayı aldığım ilk günlerde biri bana böyle bir teklif yapsaydı sopayla kovalardım onu :D

Ömer Gedik
06-08-2010, 20:10
Hocam ben 407 nin difüzöründe bu işlemin çok sıratacağını ve kötü duracağını düşünüyorum tüm araçlar için böyle demedim. Birde bahsettiğiniz araçlarda mat alüminyum renk. Uygulama yapılacaksa önemli.

TanerHoca
06-08-2010, 20:23
Hocam ben 407 nin difüzöründe bu işlemin çok sıratacağını ve kötü duracağını düşünüyorum tüm araçlar için böyle demedim. Birde bahsettiğiniz araçlarda mat alüminyum renk. Uygulama yapılacaksa önemli.

+407. ömer; benim de tam olarak kasdettiğim şey buydu ;)

otmotvmhndsi
07-08-2010, 22:40
Yarın sabah buluşma var sanırım... İstanbul'da olsaydım mutlaka gelirdim hatta Ömer'e yardımda ederdim işte ancak bir dahaki sefere inşallah...

Yarın GT Line Detailing İşinin Detaylı Fotoğraflarını bekliyorum...

Kolay gelsin, iyi eğlenceler...

Ömer Gedik
07-08-2010, 22:55
Şöyle işi bilen biri olsada beraber çalışsak :D Berker umarım bir gün beraber de uygulama yaparız.

acemiasker
07-08-2010, 23:52
Şöyle işi bilen biri olsada beraber çalışsak :D Berker umarım bir gün beraber de uygulama yaparız.

Berker ve Ömer, ikisi bir arada..Benim için büyük şans olurdu ve Eminimki Türkiye'deki en kral siyah , benim siyahım olurdu :)

Ömer Gedik
08-08-2010, 07:05
Hüseyin abi Berker bir ara hep siyah araçta çalıştı. Siyahın ustası diyebiliriz. :D

acemiasker
08-08-2010, 07:11
Hüseyin abi Berker bir ara hep siyah araçta çalıştı. Siyahın ustası diyebiliriz. :D

Bence biz bugün ondan daha güzel yapacağız :)

BahadırALTUN
08-08-2010, 07:17
Hayırlısı . Sanırım heyecan var . :D
Merakla bekliyoruz sonucları.

acemiasker
08-08-2010, 07:34
Hayırlısı . Sanırım heyecan var . :D
Merakla bekliyoruz sonucları.

Evet Bahadır, heyecan var. Yaklaşık bir saat sonra Taner Hocam'la bulularak Ömer'e doğru yola çıkıyoruz. Size güzel bir fotoroman hazırlamak üzere fotoğraf makinamı ve video kameramı şarj ettim :)

mygold
08-08-2010, 10:52
fotoları beklıyoruz... :D

reisG
08-08-2010, 11:07
çok güzel bir sonuç çıkacağını biliyorum. fotolardan göreceğiz zaten. hava sıcak .Allah kolaylık versin.

BahadırALTUN
08-08-2010, 19:36
Nerde bu devlet nerde bu fotograflar ?
;D

mygold
08-08-2010, 19:41
buyuk bır hızla ınternete gırdım ama daha foto yok :(

otmotvmhndsi
08-08-2010, 19:50
Nerde bu devlet nerde bu fotograflar ?
;D

+308 ;D ;D ;D ;D

acemiasker
08-08-2010, 20:29
Herkese iyi akşamlar,

Öncelikle sevgili Ömer ve Enes. Sizlere kocaman bir teşekkür gelsin. Bu sıcakta tam 8 saat süren bir operasyonla detailing işlemini yaptılar. Sonuç muhteşem oldu. İyiki onları tanımışım, iyiki onlar yaptılar bu işi. İşini titiz ve temiz yapmak için olağanüstü bir gayret gösterdi. Benim önemsemediğim noktalar için çok uğraştı, o beni yönlendirdi. Çok şey öğrendim kendisinden bugün, ellerine sağlık Ömer.

Özellikle araç üzerinden düzgün çıkarılamamış olan reçine tabakası ve ne idüğü belirsiz minik noktalar halindeki minik boya zerrecikleri nedeniyle hesapta olmayan kil ile temizlik işi de girince, işlem bir hayli uzadı. Ancak sonuçlar harika. Bu yorgunlukla resimleri seçip yayınlamak zor iş şimdilik. Ancak bir duş alıp birşeyler atıştırdıktan sonra bendekileri paylaşmaya başlayacağım, en kötü ihtimalle yarın upload ederim. Bu arada Ömer'de hala hal kaldıysa belki o benden önce davranır. :)

Bu arada başta bugün sabahın köründen itibaren yanımdan ayrılmayan Taner Hoca'mıza teşekkür etmek isterim. Hem kendisiyle, hem de Gümüş Ok ile tanışmak inanılmaz keyifliydi. Bu arada bir not, Gümüş Ok resimlerinden çok daha güzel, canlı görmeniz gerekir.

Ayrıca Yurdaer Abi'de beni yalnız bırakmadı, onu da tanımaktan büyük keyif aldım, ona da çok teşekkür ediyorum.

Sabah saatlerinde Changir kardeşimiz de geldi ziyaretimize, onu da tanımaktan büyük keyif aldık. Ona da çok teşekkür ediyorum.

Bugün emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum.

mygold
08-08-2010, 20:34
Hüseyin kardeş hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin ;)

otmotvmhndsi
08-08-2010, 20:37
Hüseyin Abi, hadi tekrardan hayırlı olsun, eminim çok güzel olmuştur GT Line...

γuяdaeя
08-08-2010, 20:53
Hüseyin'im.. seni ve minik Gülce'yi tanımak da çok güzeldi. İnşaallah hep birlikte nice buluşmalarımız olur.

Bu sıcakta bizler durduğumuz yerde yapış yapış olurken büyük bir azimle detailing işini yapan Ömer ve Enes'e bir kez daha gıpta ettim. Harika iş çıkarıyorsunuz arkadaşlar. Emeklerinize sağlık ;)

TanerHoca
08-08-2010, 21:01
herşeyden önce forum tarihine geçecek uzunlulta bir buluşma oldu.
saat 10:00 başlayan buluşma 20:30 da bitti.
araba yıkandıktan sonra simit, puaça ve meyve suyundan oluşan sabah kahvaltısını mideye indirildi, işe girişildi.

işin erbabı tüm titizliği ve ciddiyetiyle işe koyulurken cihanın da katılmasıyla hüseyin, cihan ve ben keyifli ve derin bir sohbete koyulduk.
cihanın ayrılmasından sonra yurdaerin aramıza katılmasıyla sohbet keyfi akşama kadar sürdü.hüseyini ve cihanı tanıdıktan sonra forumdaki
sohbet ve muhabbet ortamının kalitesinin artarak devam edeceğine olan kanaatim iyice güçlendi.ikisi de pırıl pırıl arkadaşlar.bu da doğrusu forumun bir tılsımı olsa gerek. ;)
bu arada gün boyu şirinliği ve güzelliği ile bize eşlik eden ve yaptığı fotoğraf çekimleriyle neşe kaynağı olan hüseyinin sevgili kızı gülceyi de gözlerinden öpüyorum. :)
ben şimdilik bir iki foto yayınlıyorum.ayrıntılar hüseyin ve ömerde...

usta işbaşında
http://img39.imageshack.us/img39/3149/resim026a.jpg
http://img718.imageshack.us/img718/1248/resim027o.jpg
http://img205.imageshack.us/img205/7993/resim031v.jpg
http://img294.imageshack.us/img294/7004/resim029b.jpg

işlem sonrası
http://img30.imageshack.us/img30/7066/resim036y.jpg
http://img97.imageshack.us/img97/3158/resim046up.jpg

galaxie ve cosmos kardeşliği :D
http://img517.imageshack.us/img517/1287/resim048at.jpg

Ömer Gedik
08-08-2010, 21:10
Sizce neden cosmos lar parlıyor ;D

TanerHoca
08-08-2010, 21:13

bence galaxienin beş kolundan herbirindeki cosmos yansımalarına dikkat et. :D

TanerHoca
08-08-2010, 21:18
bu arada hüseyin bugün itibariyle yapılan işlemden sonra "0 km gıcır gıcır" bir 407 gt line sahibi oldu. ;)

Ömer Gedik
08-08-2010, 21:19

bende onlar nedir diye düşünüyorum :D

acemiasker
08-08-2010, 21:27
Hüseyin kardeş hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin ;)

Çok teşekkür ederim, Allah hepimizi kazadan beladan korusun.

acemiasker
08-08-2010, 21:29
Hüseyin Abi, hadi tekrardan hayırlı olsun, eminim çok güzel olmuştur GT Line...

Berker çok teşekkür ederim. Gerçekten Ömer kardeşim senden iyi olmasın bu işi çok iyi biliyor, daha önemlisi büyük bir şevk ve titizlikle uyguluyor. Hakikaten çok güzel oldu :) Asıl bugün hissettim aracımın sıfır olduğunu.

acemiasker
08-08-2010, 21:30
bu arada hüseyin bugün itibariyle yapılan işlemden sonra "0 km gıcır gıcır" bir 407 gt line sahibi oldu. ;)

Kesinlikle öyle hocam, kesinlikle... :D

Ömer'in , Enes'in ellerine sağlık

Enes Gedik
08-08-2010, 21:39
GT Line la keyifli sürüşler dilerim Hüseyin Abi :) Tekrar hayırlı olsun :)

hakan308
08-08-2010, 22:26

ikiside güzel diyelim tatsızlık çıkmasın ;D ;D ;D ;D

γuяdaeя
08-08-2010, 23:45

Gerçekten ikisi de çok güzel.. ;)

reisG
09-08-2010, 07:07
Harika bir gün yaşamışsınız. katılmak isterdim. Ama benim pazar programı acayip yoğundu. Her iki 407 de nefis gözüküyorlar.

Ömer Gedik
09-08-2010, 08:33

Gerçekten ikisi de çok güzel.. ;)

İkiside çok güzel şahsi tercihim Galaxie olurdu. :D

Ömer Gedik
09-08-2010, 09:31
Dünle ilgili bende birşeyler yazıp fotoğrafları eklemek istedim.

Dün sabah 10 gibi buluşma gerçekleşti. Hüseyin abi GT line'ı ve TanerHocam Gümüş ok ile geldi. O esnada bir kaç aksilik yaşadık. Ama daha sonra atlattık. :) Kahvaltımızı ederkene bol bol Abdullah'ı andık :) Ben işlemlere başladığım anda da Cihan arkadaşımız bize bir müddet eşlik etti. Daha sonra Yurdaer abi bize eşlik etti. Bütün gün kardeşim le GT line üzerinde çalıştık. Ayrıca bantları sökmekte bana yardım eden ve bol bol fotoğraf çeken Gülce ye teşekkür ederim. Bana gün boyu yardım eden kardeşime de teşekkürü borç bilirim. Sağol Enes :)

Enes'in çekiminden Fotoğraflar..

http://img72.imageshack.us/img72/9363/dsc07695b.jpg

http://img36.imageshack.us/img36/5209/dsc07699u.jpg

http://img717.imageshack.us/img717/9715/dsc07701t.jpg

http://img442.imageshack.us/img442/4681/dsc07702x.jpg

http://img217.imageshack.us/img217/2728/dsc07703.jpg

http://img29.imageshack.us/img29/6567/dsc07704p.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/8177/dsc07705l.jpg

http://img821.imageshack.us/img821/6126/dsc07706v.jpg

http://img200.imageshack.us/img200/5676/dsc07707z.jpg

http://img38.imageshack.us/img38/3579/dsc07708s.jpg

http://img709.imageshack.us/img709/8053/dsc07709g.jpg

http://img709.imageshack.us/img709/2207/dsc07710a.jpg

http://img267.imageshack.us/img267/5850/dsc07711q.jpg

http://img195.imageshack.us/img195/5753/dsc07712b.jpg

http://img31.imageshack.us/img31/5636/dsc07713x.jpg

http://img827.imageshack.us/img827/8136/dsc07720.jpg

http://img51.imageshack.us/img51/8065/dsc07721f.jpg

http://img812.imageshack.us/img812/8040/dsc07722u.jpg

http://img299.imageshack.us/img299/37/dsc07726i.jpg

http://img251.imageshack.us/img251/7386/dsc07729p.jpg

reisG
09-08-2010, 09:56
Resimlerde araçlar çok güzel ,ama siz ekip olarak harikasınız.

Abdullah
09-08-2010, 11:56
Arkadaşlar öncelikle hepinizden özür diliyorum ve kendi adıma inanılmaz derecede üzülüyorum bu güzel buluşmaya katılamadım. Hüseyin abi tekrar hayırlı uğurlu olsun araç inanılmaz güzel olmuş uzun yıllar çiziksiz kullanman dileğiyle...

BahadırALTUN
09-08-2010, 14:11

Mahşerin dört atlısı olmuş bu foto. Ömer eline koluna sağlık , Hüseyin allah nazadan saklasın süper olmuş. Bu arada diğer aslanlarda mükemmel .

acemiasker
09-08-2010, 15:31

Mahşerin dört atlısı olmuş bu foto. Ömer eline koluna sağlık , Hüseyin allah nazadan saklasın süper olmuş. Bu arada diğer aslanlarda mükemmel .

Sağolasın Bahadır, çok teşekkür ederim. Allah cümlemizi nazardan saklasın, hepimizde birer aslan var ne de olsa :)

Bu arada tişörtlerimizin renklerindeki cümbüş te ayrı bir güzellik katmış fotoğraflara :) Herkes düz renk tercih edince :)

acemiasker
09-08-2010, 16:29
Arkadaşlar öncelikle hepinizden özür diliyorum ve kendi adıma inanılmaz derecede üzülüyorum bu güzel buluşmaya katılamadım. Hüseyin abi tekrar hayırlı uğurlu olsun araç inanılmaz güzel olmuş uzun yıllar çiziksiz kullanman dileğiyle...

Abdullah çok teşekkür ederim. Kısmet başka sefere :)

acemiasker
09-08-2010, 16:30
GT Line la keyifli sürüşler dilerim Hüseyin Abi :) Tekrar hayırlı olsun :)

Çok teşekkürler Enes. Her şey için..

γuяdaeя
09-08-2010, 16:47
O kadar uğraşıldı bi boncuklanma fotoğrafı çekseydiniz keşke :D Hüseyin ilk fırstta sen çekiver bakalım koruma nasıl olmuş ;)

Enes Gedik
09-08-2010, 19:47
Ben teşekkür ederim Abi :)

Ömer Gedik
09-08-2010, 22:27
O kadar uğraşıldı bi boncuklanma fotoğrafı çekseydiniz keşke :D Hüseyin ilk fırstta sen çekiver bakalım koruma nasıl olmuş ;)

Evet aslında en son yıkayıp boncuklamaya bakacaktık ama Hüseyin abi gerek yok diyince camları ve detayları silip teslim aldık. (teslim ettik diyemiyorum hemen ardından direksiyona geçtim :D:D:D ) Ardından teslim ettik.

TanerHoca
09-08-2010, 22:32
ömer, enesin çektiği bizim kapıdan yansıyan görüntümüzün olduğu foto nerede ???

Ömer Gedik
09-08-2010, 22:59
Hocam atlamışım buyrun istediğiniz fotoğraf :)

http://img705.imageshack.us/img705/5255/dsc07683h.jpg

TanerHoca
09-08-2010, 23:05
Hocam atlamışım buyrun istediğiniz fotoğraf :)

http://img705.imageshack.us/img705/5255/dsc07683h.jpg

bu unutulur mu ömer!?
sana bir menajer lazım ;D

mygold
09-08-2010, 23:07
bak bak daha neler cıkacak bakalım :D

BahadırALTUN
09-08-2010, 23:21
Sanırım aracın dışıyla uğraşmaktan içeriden hiç fotograf çekmediniz. ??? RT4 mesela ???

TanerHoca
09-08-2010, 23:25
Sanırım aracın dışıyla uğraşmaktan içeriden hiç fotograf çekmediniz. ??? RT4 mesela ???

çekildi ama bekliyoruz bakalım 8)

acemiasker
10-08-2010, 07:13

Merhaba Bahadır,

Araç içinden Ömer çekimler yaptı ama henüz fırsat olmadı sanırım yayınlamaya. Ama ben trafikte Gümüş Ok'u çekmeye çalışırken bir kareye RT4'de girmiş.

http://img15.imageshack.us/img15/6350/p1060506c.jpg

RT4'ün sağ üst köşesindeki telefonun sinyal ve batarya seviyesine dikkat :) Bu konuyla ilgili ayrıca detaylı fotolar ve bir makale yayınlayacağım.

cmr_cihangir
12-08-2010, 11:22
407 Gt line ve yaptırdığınız boya koruma uygulaması gerçekten tam isabet oldu. Araç gerek 2 lt lik güçlü motoru ile gerekse beyaz ve ferah iç mekanı ile aslan parçası idi uygulamadan sonra aslan kral olmuş :) (Ömer'e ve kardeşi Enes'e tebrikler. Ama hakkını yemeyelim Gülce de abilerine yardım etmişti. Ona da tebrikler :D ) Aynı zamanda yaptırdığınız bu uygulama sayesinde hem sizinle hem de forumdaki diğer dostlarla tanışma imkanı yakaladım buda benim kazancım oldu. (keşke biraz daha sabredip Yurdaer ağabeyi de yakalamış olsaydım daha güzel olacaktı tabi artık başka sefere inşallah) Öte yandan 407 GT her ne kadar aslan kral olsa da Taner Hoca'nın gümüş oku o model araçlarda gördüğüm en iyi janta sahip idi. Ama iç mekan olarak 407 gt nin eline su dökemeyiz tabii. Yoğun iş temposundan ötürü gecikmeli bir cevap oldu tekrar hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

Ömer Gedik
12-08-2010, 19:13

çekildi ama bekliyoruz bakalım 8)

Yok paylaşmam kendim bakıp durucam baktırmam ;D

TanerHoca
12-08-2010, 20:41
Yok paylaşmam kendim bakıp durucam baktırmam ;D

sakla samanı gelir zamanı ;D

acemiasker
12-08-2010, 21:49
407 Gt line ve yaptırdığınız boya koruma uygulaması gerçekten tam isabet oldu. Araç gerek 2 lt lik güçlü motoru ile gerekse beyaz ve ferah iç mekanı ile aslan parçası idi uygulamadan sonra aslan kral olmuş :) (Ömer'e ve kardeşi Enes'e tebrikler. Ama hakkını yemeyelim Gülce de abilerine yardım etmişti. Ona da tebrikler :D ) Aynı zamanda yaptırdığınız bu uygulama sayesinde hem sizinle hem de forumdaki diğer dostlarla tanışma imkanı yakaladım buda benim kazancım oldu. (keşke biraz daha sabredip Yurdaer ağabeyi de yakalamış olsaydım daha güzel olacaktı tabi artık başka sefere inşallah) Öte yandan 407 GT her ne kadar aslan kral olsa da Taner Hoca'nın gümüş oku o model araçlarda gördüğüm en iyi janta sahip idi. Ama iç mekan olarak 407 gt nin eline su dökemeyiz tabii. Yoğun iş temposundan ötürü gecikmeli bir cevap oldu tekrar hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

Cihan seni tanımak ta güzeldi. Allah gönlüne göre versin, sportim unu bekliyoruz hep birlikte :)

otmotvmhndsi
14-08-2010, 21:00
Aaaa...Hani fotolar...?????????????? ???

TanerHoca
14-08-2010, 23:10
Aaaa...Hani fotolar...?????????????? ???

ben de bu soruyu daha farklı sorayım:Aaaa...Hani 407 gt line başlığı...?????????????? ???
bir hafta oldu konu yok hala ???

γuяdaeя
14-08-2010, 23:16
ben de bu soruyu daha farklı sorayım:Aaaa...Hani 407 gt line başlığı...?????????????? ???
bir hafta oldu konu yok hala ???

Hüseyin arabanın tadını çıkartıyor forumu unuttu anlaşılan :D
Şaka bir yana.. Bildiğiniz gibi evde şu an 2 tane bebek var (Yiğit ve 407 GT Line). Eminim ikisi de epeyce vaktini alıyordur. Nasıl olsa kaçarı yok. Önünde sonunda açacak başlığı. Sağlıkları yerinde olsun yeterki :)

TanerHoca
14-08-2010, 23:21
Hüseyin arabanın tadını çıkartıyor forumu unuttu anlaşılan :D
Şaka bir yana.. Bildiğiniz gibi evde şu an 2 tane bebek var (Yiğit ve 407 GT Line). Eminim ikisi de epeyce vaktini alıyordur. Nasıl olsa kaçarı yok. Önünde sonunda açacak başlığı. Sağlıkları yerinde olsun yeterki :)

ağzının tadı da, 407 gt keyfi de hiç eksik olmasın ;)

γuяdaeя
14-08-2010, 23:32
Amin derim işte ben buna... Hepimizin ;)

Ömer Gedik
14-08-2010, 23:44
Fotolar ın büyük çoğunluğu nu Gülce çekti. Ondan da ses seda çıkmadı bizde elimizdeki fotoları genel olarak paylaştık. Paylaşacakları fotolar ile yeni başlıkta açabilirim.

acemiasker
15-08-2010, 09:28
Hocam yoğun bir hafta geçirdim, o sebeple yayınlayamadım henüz bendeki fotoları. Çok az kaldı, geliyor :) Affedin beni.

Yurdaer abi, bebekler konusunda haklısın, hangisiyle ilgileneceğimi şaşırdım bu ara :) İyi dileklerin için tekrar teşekkür ederim.

Ömer Gedik
15-08-2010, 09:35
Evet Hüseyin abi fotoları bekliyoruz. :) Bu arada kil işlemi bitti sayılır. :)