PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel Araç Vurdurulursa Ne olur ?

307bursa
06-04-2015, 15:24
Diyelimki olmadık yerde akü bitti takviye yapma şansınız yok ve aracı vurdurarak calistirdiniz . Bunun dizel veya benzinli araca ne gibi zararları vardır . Bu konu hakkında ciddi bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum ...

kral1840
06-04-2015, 16:18
vurdurmayın beyni zarar görür dedilerdi bana ama mecbur akü bittiğinde vurdurmuştum.
araç çalışmıştı ama değişik sesler geliyordu bi ıslık çınlama sesi gibi.
serviste aküyü değiştirmiştim hemen.bi sorunda olmadı.

rocker307
06-04-2015, 17:03
Otomatik vites araç vurdurulmuyor ama diğerlerinde sorun yok diye biliyorum ben.. Dizel minibüsümüzü ve benzinli otomobilimizi vurdurmuştuk..

Pars
06-04-2015, 23:32
Aracı vurdurmanın zararı vardır.
boş aküyle dahada çok zararlıdır akü boş olduhu zaman şarj dinomosu yüksek voltaj cıkarır ve dinomonun içindeki elektronik parçalrı yakar.(konjektör.diyot tablasu)
şarj dinomosu yanmaması için
.çalıştıktan sonra kesinlikle rolantide gaz vermeden çalışmasında fayda vardır..
aracın üstündeki elektronik parçalar kolay kolay zarar görmez voltaj aralıkları çok yüksek tir şarj dinomosu arzalanıp 16 v a kadar çiksada bir şey olmaz koruma devreleri vardır beyinler kendilerini kapatırlar.
ampüller harıştır ampüller patlama ihtimali var
aküden aküye takviye ile çalıştırsan bile kabloları ayırmada en az 5 dakka çalıştırman gerekir ...