PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turbo sesi? mi? :)

Gökay
07-08-2010, 10:30
Arkadaşlar, mesela seri şekilde hızlanmaya başlayınca,yani mesela yeşil ışık yandı gazladım 1-2-3-4... gidiyorum yada vites küçültüp sollama yaptın diyelim ,turbodan geldiğini tahmin ettiğim yada nerden geliyosa artık '' pla pla pla pla '' gibisinden aslında pekte tam tarif edemiyeceğim fasılalı bir ses geliyor.Turbo panellerinin sesi falan mı,normalmi yoksa nedir yani?
Normalde olmayan bir ses devirli kullanıldığında duyuyorumda..

reisG
07-08-2010, 11:20
Sesi duymadan birşey demek imkansız...

Ömer Gedik
07-08-2010, 12:26
Ses üfleme gibi ise Turbo sesi olabilir. Araç kaç kmde bu önemli birde turbo kullanımına uyuyor musunuz? 100,000 kmden sonra turbonun üflemesi normal karşılanabilir. 200,000 km gibi zaten değişim süreci geliyor.

Gökay
07-08-2010, 14:25
Ömer'im henüz 4.000km'deyiz, yalnız turbo kullanımı derken neyi kast ettin ?

Eğer;aracı stop etmeden rolantide bir süre beklemeyi diyorsan, mutlaka 1 dk yada üzerinde beklerim hatta hanım sinir oluyo ne bekliyosun hala falan ;D

Ömer Gedik
07-08-2010, 14:29
Ömer'im henüz 4.000km'deyiz, yalnız turbo kullanımı derken neyi kast ettin ?

Eğer;aracı stop etmeden rolantide bir süre beklemeyi diyorsan, mutlaka 1 dk yada üzerinde beklerim hatta hanım sinir oluyo ne bekliyosun hala falan ;D

Aynen birde aracı çalıştırıp ilk harekette çok devirli kullanmayın.

lacsdo
09-08-2010, 08:54
Turbo timer mı alsak ;D

Ben turboyla ilgili hiçbirşeye dikkat etmiyorum neticede çok basınçlı turbolar değil sanırım ,sadece 3.000 deviri geçmiyorum umarım yeterli olur ;)

Ömer Gedik
09-08-2010, 10:00
Turbo timer mı alsak ;D

Ben turboyla ilgili hiçbirşeye dikkat etmiyorum neticede çok basınçlı turbolar değil sanırım ,sadece 3.000 deviri geçmiyorum umarım yeterli olur ;)

Mühim olan 3000 deviri geçmek değil aslında. Aracı ilk çalıştırdığınızda hemen hareket etmeyin veya çok düşük devirde seyedin ayrıca aracı stop edecekken de bir miktar bekleyin. Yaklaşık 1 dk. Eğer uzun yol vb ise 2 dk. Burada sağladığımız şey turbonun yağsız kalıp pallerine zarar gelmemesi. Aksi halde aşınma yüksek olacak ve ömrü kısalacaktır.