PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 uğultu

zeus
30-04-2015, 00:43
Herkese merhaba, 2004 model 206 hdi 134bin kmde 1 ay kadar önce aldım yağ filtre,balata,disk ve ses yapan akslarını yeni yaptırdım.
Sorum; 1. Vites kalkışta henüz gaza basmadan debriyajdan ayağımı çekmeye başlayınca ufak bi uğultu oluyor bana sol ön gibi geldi emin fakat değilim debriyaja hemen geri basarsam ses gidiyor yada gaza basıp devam edersen hiç yok diger viteslerde ya da rolantide de yok. Sadece 1. Vites kalkışta oluyor ve canımı sıkıyor tahmin yürütebilecek tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum,teşekkürler..

eleanor
30-04-2015, 23:29
Araç aks koruklerini kontrol ettirin yirtik varsa burdan su alip rulmanlar zarar görmüş olabilir yada tekerlere bağlı poryo bilyesi arizalidir.

zeus
01-05-2015, 11:01
Ön sağ ve sol aks komple yenilendi onlardan gelen ses vardı(direksiyonu çevirince) o ses kesildi, ama 1. Vites kalkıştaki debriyajdan çekip gaza basmadan gelen ses duruyor aksları yaptırdıktan hemen sonra ustayı aradım porya bilya ile alakalı demişti akslar biraz masraflı olmuştu porya bilya kolay uğra hallederiz dedi.Uğultunun masraf büyük müdür sizce? Debriyaja basınca geçtiği için şanzımanla alakalı olamaz mı?

harunyaman
01-09-2015, 10:58
Dediğin gibi bir sorun bende de var bende tam olarak çözemedim konu ile bilgili arkadaşlar bilgi paylaşabilirmi.Ben Şanzımandan diye düşünüyorum.