PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selam Arkadaşlar

pejo308
23-06-2015, 12:27
Öncelikle herkese işlerinde başarılar dilerim,aranıza yeni katıldım,bi konu hakkında tavsiyenize ihtiyacım var; aracım 2012 308 e-hdi 1.6 auto 6r.aracımın bakımı geldi ,bir önceki bakımda yetkili serviste motor yağı ile ilgili olarak total 5-30 ineo yağ koyacağız en uyumlu bu ,başka markalarda sorun yaşadık dediler,sizce böyle bişey varmı önerileriniz nelerdir,itimat etmelimiyim?

ayzinim
23-06-2015, 14:58
Aramıza hoş geldiniz.

pejo308
23-06-2015, 16:00
teşekkür ederim

ahmetyldz
23-06-2015, 16:07
Hosgeldiniz. Ben surekli castrol edge 10-40 diesel kullaniyorum iki senedir bir sorun yok.

HamzaHakkı
23-06-2015, 17:00
Öncelikle herkese işlerinde başarılar dilerim,aranıza yeni katıldım,bi konu hakkında tavsiyenize ihtiyacım var; aracım 2012 308 e-hdi 1.6 auto 6r.aracımın bakımı geldi ,bir önceki bakımda yetkili serviste motor yağı ile ilgili olarak total 5-30 ineo yağ koyacağız en uyumlu bu ,başka markalarda sorun yaşadık dediler,sizce böyle bişey varmı önerileriniz nelerdir,itimat etmelimiyim?

Aramıza hoşgeldiniz, çok güzel bir araca sahipsiniz güzel günlerde kullanın.

5-30 ineo aracınız için uyumlu bir yağdır. Fakat başka markaların da aracınız için uyumlu yağları vardır. Mesela Mobil-1 5-30 ESP Formula da bu yağlardan biri ki benim tercihim de mobil oluyor yağ değişiminde. Aracınıza dpf partikül filtresine sahip olan araçlar için üretilmiş bir yağ dışında yağ kesinlikle koymayın derim. Servisin Total koyma sebebi ise Peugeot'un yağ anlaşması Total firması ile olduğu için. Başka markalarda sorun yaşadık diye bu sebeple demişlerdir, ben 3 senedir aracımda Mobil-1 ESP Formula kullanıyorum ve gayet memnunum.

pejo308
24-06-2015, 18:13
gerçekten çok teşekkür ederim ,ayrıca aracınız güzel güle güle kullanın demişsiniz sizede tşkr ederim.opel astra classic hb 1.5 benzinli otm.bu araçtan geçiş yaptım,308 ile ilgili birçok acabaları geride tutarak aracı aldım,korktuğum gibi olmadı,birtek donanım olarak eksik bence diğer artıları ile güvenimi kazandı.herkese slm iyi akşamlar,hayırlı ramazanlar tekrar tşkkrlerimi sunuyorum.