PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 308 1.6 HDı auto 6r 112bhp sportium- eksoz ve hava filtre

emax34
19-08-2010, 00:01
Arkadaslar benzer konu ben goremedim o yuzden acayim dedim.

Biraz arastirma yaptim da benim arac icin spor eksoz ve hava filtresi dusunuyorum,

Yaptigim arastirmalarda simota hava filtresi (kutu ici) ve eksoz olarak da Devil veya supersprint oneriliyor, iki eksozu da daha once kullandim ama benzin bir aracta oldugu icin mutlak farklar oalacaktir aralarinda, ben devil konusunda supheliyim cunku ses olayi supersprint e gore cok daha fazla idi. Supersprint yuksek devirlerde kulaga hos gelen bir sesi var ve performansi + yonde etkiliyor dusuk devirlerde oldukca rahat bir eksoz kulagi tirmalamiyor.

Sizin bu konuda tavsiyeleriniz varmi??

Yeni GTİ in eksozu da ayri bir olay ama burda yok ve getirmiyolar da sordum :))

TanerHoca
19-08-2010, 00:19
ekzoz dedin beni bitirdin. ;D
bu aralar deli gibi ekzoz ucu bakıyorum.gözüm yanımdan geçen arabaların k.çında 8)

GLR
19-08-2010, 00:22
Egzoz ve hava filtresiyle ilgili pek bilgim yok ama diesel araçlarda pek iyi bir sonuç verdiğini duymadım bunun yerine chip uygulaması daha yaygın.Gti olayına gelirsek servisten arka difüzörü sipariş verip maslak sanayide aynısı yapılabilir görüntü olarak.

emax34
19-08-2010, 01:19
ekzoz dedin beni bitirdin. ;D
bu aralar deli gibi ekzoz ucu bakıyorum.gözüm yanımdan geçen arabaların k.çında 8)

sorma bende de durum ayni ama ben bir yandan da komple eksoz dusunuyorum :))

emax34
19-08-2010, 01:23
Egzoz ve hava filtresiyle ilgili pek bilgim yok ama diesel araçlarda pek iyi bir sonuç verdiğini duymadım bunun yerine chip uygulaması daha yaygın.Gti olayına gelirsek servisten arka difüzörü sipariş verip maslak sanayide aynısı yapılabilir görüntü olarak.

sanirim dedigin gibi benzin araclardaki gibi performans farki olmayacaktir, chip tuning olayini bir miktar arastirdim, 800tl civari yapiliyor, birkac yer var yapan ama garanti kapsami cikar/cikmaz durumu sozkonusu, ben zaten bir takim seylerden huzursuzum o yuzden riske girmeyecegim simdilik,

eksoz ve hava filtresi ni de alip serviste taktiracagim, hava filtresi kesin kutu ici olacak zaten,

gorunus olarak gti difuzor e gerek duymuyorum benim her halukarda goruntu gayet iyi...

GLR
19-08-2010, 02:07
Garantiyle ilgili bir sorun yaşamazsın ancak aracın yağ değişim aralıklarını kısaltman gerekir.Gti difüzörü egzozlara uyum açısından söyledim bizim difüzörlerden çok daha güzel olduğu için değil. :) Değişim olmadan yapacağın egzoz uygulaması görüntü olarak pek güzel olmaz bende düşünmüştüm böyle bir uygulamayı ilk zamanlar.

hakan308
19-08-2010, 07:26
Chip+kutu içi hava filtresi+katalizör iptali+egr iptali+60lık düz boru sizin aracınıızı 150-160 hp 400nm lere kadar çıkartır ama egzostan çok fazla bir ses beklemeyin

Yasin CCK
19-08-2010, 08:44
Aracımda komple egsoz ve chip tuning uygulaması mevcut. Bir benzinli kadar olmasada tatmin edici bir ses alabilirsiniz. Aracım > "Rock'N Rolla" başlığı altında hem izlenimlerimi hemde videolarımı paylaştım. Fikir vermesi açısından yardımcı olabilir ;)

emax34
19-08-2010, 09:49
Aracımda komple egsoz ve chip tuning uygulaması mevcut. Bir benzinli kadar olmasada tatmin edici bir ses alabilirsiniz. Aracım > "Rock'N Rolla" başlığı altında hem izlenimlerimi hemde videolarımı paylaştım. Fikir vermesi açısından yardımcı olabilir ;)

yasin,

Zaten ses beklentim yok biraz ugultu olmasi bana yeter en onemlisi performans, komple eksoz ve chip le aldigin ekstra guc ve tork nedir??

Yasin CCK
19-08-2010, 10:07
yasin,

Zaten ses beklentim yok biraz ugultu olmasi bana yeter en onemlisi performans, komple eksoz ve chip le aldigin ekstra guc ve tork nedir??

Aracı Dyno ya sokmadım, tork anlamında rakamsal değer veremeyeceğim.

Ama izlenimlerimi şöyle söyleyeyim ; 0-100 : 9sn, tahmini Hp ; 140Hp.

otmotvmhndsi
19-08-2010, 11:11
Tamam modifikasyın yapıcaksınız ancak Auto6R'nin 112hp motor ile kombine edilen yeni versiyonunun dayanabileceği maks TORK 290Nm. Zaten araç üzerinde 285 Nm tork bulunmakta... Yani eliniz kolunuz bağlı bir modifikasyon yapamazsınız... Yaparsanızda şanzıman kısa sürede baskı-balata / Volan vb sorunları çıkartabilir...

BahadırALTUN
19-08-2010, 11:33
Aracı Dyno ya sokmadım, tork anlamında rakamsal değer veremeyeceğim.

Ama izlenimlerimi şöyle söyleyeyim ; 0-100 : 9sn, tahmini Hp ; 140Hp.[/b]

Yasin hocam sen bilirsin ; Kickdown daki anlik tork artışı +20 Nw tüm viteslerde varmı yoksa 3. vites ve üzeri viteslerdemi ?

Yasin CCK
19-08-2010, 12:13
Tamam modifikasyın yapıcaksınız ancak Auto6R'nin 112hp motor ile kombine edilen yeni versiyonunun dayanabileceği maks TORK 290Nm. Zaten araç üzerinde 285 Nm tork bulunmakta... Yani eliniz kolunuz bağlı bir modifikasyon yapamazsınız... Yaparsanızda şanzıman kısa sürede baskı-balata / Volan vb sorunları çıkartabilir...

Aracım 1.6HDI 110Hp Manuel, 112Hp Auto6R'a nasıl uyum sağlar ne şekilde tepki verir bilemiyorum, Berker arkadaşım haklı olabilir.

Yasin hocam sen bilirsin ; Kickdown daki anlik tork artışı +20 Nw tüm viteslerde varmı yoksa 3. vites ve üzeri viteslerdemi ?

Bahadır hocam bu konudaki yorumum şöyle ; Kickdown gaz pedalına sonuna kadar basmamız durumunda otomatik şanzımanın o anki devirden bağımsız olarak 1veya2 vites küçülterek anlık 20-30 arası ekstra tork üretip ani hızlanması durumudur. Bu nedenle sadece 3.vites üzeri durumlarda değil, 3ten2ye geçiş durumunda da kickdown durumunun aktif olacağını düşünüyorum ;)

okann
20-08-2010, 18:15
Bende muhteşem bir egsoz uygulaması yaptırmayı düşünüyorum.

Baştan sona super-sprint.

Ama egsoz ucu nereye ?

Bu difüzörle zor :(

http://img196.imageshack.us/img196/750/190220071726.jpg

hakan308
20-08-2010, 19:10

hiçbir sorun çıkmaz adamlar 10-12 yaşındaki 1.4vti'lara ne yüklemeler yapıp 200 beygirlere ulaşıyorlar.Yada şöyle kısa bir örnek veriyim googleye Faberge 307 yazarsanız hdi motora ne kadar yükleme yapılacağını(en son 330nm idi) öğrenebilirsiniz

hakan308
20-08-2010, 19:11

Ama egsoz ucu nereye ?

Okan malesef egsoz ucu çıkışın olmayacak öylede bir işe yaramıyacak ama yok illa ben yaptırcam dersen kazası belası olmayan comfort tamponla seninkini değişebiliriz ;) ;D

okann
22-08-2010, 01:32

Ama egsoz ucu nereye ?

Okan malesef egsoz ucu çıkışın olmayacak öylede bir işe yaramıyacak ama yok illa ben yaptırcam dersen kazası belası olmayan comfort tamponla seninkini değişebiliriz ;) ;D

Tamam anlaştık Hakan'ım :D