PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam Düğmesine Uzun Basınca Camların Otomatik İndirilmesi

mstfkarsli
30-09-2015, 09:13
Selamun Aleyküm arkadaşlar, merhaba ben de yeni katıldım aranıza. Adım Mustafa KARSLI. 301 grubu olarak pek aktif değiliz sanırım çok katılan yok. Ben de yeni katıldım. Deneyimlerinizi okudum ellerinize sağlık.

Benim de sorum olacak.

1) Cam düğmesine uzun basınca camların otomatik indirilmesi ve kaldırılması için bir güncelleme mevcut mu?

2) Kumandadan uzun basarak camları açıp kapatmak için bir güncelleme var mı?

Soran arkadaşlar varsa paylaşırsanız sevinirim. Ben Aksaraydayım burada servis yok soramadım.

HarunHoca
30-09-2015, 10:22
Öncelikle merhaba, aramıza hoş geldiniz. Aslın da ben de yeni katıldım sayılır, dediğiniz gibi 301 ci arkadaşlar pek aktif değil. Yeni üye olarak pek hoş geldin diyen veya ilgilenen de olmadı. Sorduğum sorulara sağolsun bir iki arkadaş bireysel cevap veriyorlar. Sorunuza gelince maalesef cam düğmeleri çok gıcık şekilde uzun basınca otomatik açılmıyor. Sonuna kadar beklemek gerekiyor ve bu çok zor bir çaba oluyor. Hele bir de vitesin yanında olunca bu düğmeler gerçekten tatsız oluyor. Bari tek dokunuşla kapansa idi yeri çok sorun değildi.

ssgti
30-09-2015, 10:28
Alarmlarda kullanılan modül takılarak bu yapılabilir. Alarm işi yapan bir elektrikçi bunu yapabilir diye düşünüyorum.

mstfkarsli
30-09-2015, 10:29
Harun hocam teşekkür ediyorum. Araç güzel de cam indirip kaldırma eziyet oluyor. Buna bir çözüm bulunmalı.

mstfkarsli
30-09-2015, 10:32
Alarmlarda kullanılan modül takılarak bu yapılabilir. Alarm işi yapan bir elektrikçi bunu yapabilir diye düşünüyorum.

Alarm modülü dediğiniz tam olarak nasıl çalışıyor.

HarunHoca
30-09-2015, 10:38
Alarm modülü dediğiniz tam olarak nasıl çalışıyor.
Alarm değil de cam kapatmanın tek bir dokunuşla kapanmaması birinci sorunsa benim için ikinci sorun arka park sensörünün olmaması. Bu araçlara sonradan park sensörü takılıyor mu acaba?

mstfkarsli
30-09-2015, 10:44
Alarm değil de cam kapatmanın tek bir dokunuşla kapanmaması birinci sorunsa benim için ikinci sorun arka park sensörünün olmaması. Bu araçlara sonradan park sensörü takılıyor mu acaba?

Harun Hocam benim araç allure modeli park sensörü var. Sonradan takılıyordur.

ssgti
30-09-2015, 11:13
Sonradan bu araca veya başka marka araçlara park sensörü takılabilir... Park Sensörü günümüzde BİM gibi süpermarketlerde dahi satılan bir parça. Bir elektrikçide taktırabilirsiniz. Alarmlarda bulunan bu modül camların uzaktan kumandayla kaldırılmasını veya uzun basmalarda camın kaldırılmasını sağlar. Oto alarmı takan bir yerle görüşürseniz size daha ayrıntılı bilgi verecektir.
Şöyle bir şey işinizi görebilir
http://www.hepsiburada.com/modacar-termikli-4-cam-otomatik-kaldirma-modulu-840296-p-OTM840296?wt_gl=cpc.nelk.oto.urun.pla&gclid=CjwKEAjwkK6wBRCcoK_tiOT-zFASJAC7RArikIMUrELhvx_zMGcp460B_6ZRupDhx1uOfBQ3eF Ly6hoCIBjw_wcB

mimit
30-09-2015, 11:22
Yeni nesil alarmlar da cem kaldırma desteği,elektrikli katlanır aynalar için ayna kapatma ve far sensörü gibi destek özellikleri olabiliyor yada 4 cam için cam kaldırma modülleri satılıyor, aracın orjinal kilit sistemine entegre edilen modül ile kapı kilitleme düğmesine basıldığı anda açık olan camlar kaldırılıyor.

HarunHoca
30-09-2015, 11:42
İyi güzel de benim araçta alarm yok. Ayrıca bu tür elektrikli sonradan dahil edilen malzemeler beyine zarar verme tehlikesi taşıyor endişesindeyim. Ama eğer işe yarıyorsa dediğiniz gibi düşünülebilir.

mimit
30-09-2015, 12:01
sadece cam kaldırma modülü için alarma gerek yok zaten, yapmanız gereken önce iyi bir elektrik ustası bulup fikrini almak ve ustanın yönlendirmesine göre araç ile uyumlu modülü temin etmek. 4 cam için araç kumandası ile çalışacak bir modül olmasına dikkat edin,bazı modüller çünkü alarm tetiklemesi istiyor.

mstfkarsli
30-09-2015, 15:07
Arkadaşlar böyle farklı modüller yerine servisin bir çözümü yok mu? Soran oldu mu?

ssgti
30-09-2015, 16:55
Orjinal olarak yok.

tebukan
30-09-2015, 18:35
Öncelikle hoşgeldiniz. Keyifli forumlar dilerim. Peugeot 301 sahibi olarak forumda çok fazla arkadaş yok. Cevap meselesine gelince belki arkadaşlar görmemiştir. Yoksa forum oldukça samimi bir yer.

HarunHoca
01-10-2015, 06:47
Öncelikle hoşgeldiniz. Keyifli forumlar dilerim. Peugeot 301 sahibi olarak forumda çok fazla arkadaş yok. Cevap meselesine gelince belki arkadaşlar görmemiştir. Yoksa forum oldukça samimi bir yer.
Hoş geldiniz deyince üzerime alındım, teşekkür ederim hoş bulduk. Sesime cevap alabilmek güzel bir duygu. Daha önceki aracım opel idi ve opelin bence en güzel forum sitelerinden birine üye idim iki yıl boyunca. Her gün mutlaka ziyaret eder, işimin el verdiği ve özel hayatımıö sınırları çerçevesinde her gün mutlaka yazılanları okur en az 8-10 farklı mesaj yazarakl paylaşım ve sohbetler yapardık. Aracı satmış olmama rağmen bu olay hala devam ediyor. Tabi peugeot araç satın alınca bir de buraya üye olayım dedim. Arkadaşlarımın paylaşımlarından istifade edeyim, dilimin döndüğünce katkı sağlayayım dedim ama dediğiniz gibi 301 i olan arkadaş herhalde az ve moderatör arkadaşlar biraz yoğun sanırım. Veya ben yanlış yerden başladım bilemiyorum, henüz o samimiyeti göremedim. Herkese iyi forumlar dilerim.

bartinli67
01-10-2015, 09:07
Selamınaleyküm degerli arkadaşlar bende 301 ailesi olarak yeni katıldım.araniza ama bu aracı aldıgım icin gercekten pişmanım çok olumsuz yonleri var 80km hızla giderken sanki camlar kapilar acıkmış gibi rüzgar sesi alıyo vites gecişleri cok zor özellikle 1.vitese atarken resmen güç uyguluyorum acaba bu sorunlar sizin aracınızdada varmı yoksa benimkindemi bi sorun var?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tebukan
01-10-2015, 09:35
Aleykümselam Harun bey ve bartınlı arkadaşım. Harun bey vakit geçtikçe forumdan daha çok keyif alacağınıza eminim. Çok kalabalık bir forum değil. Bizler burada birbirimize, 301 sahibi olarak daha çok vakit ayırırız. Vites geçişleri biraz kemikli, haklısınız. Rüzgar sesi 301 kronik sorunu gibi duruyor. Sanırım yetkili servisler bu konu ile ilgili bir işlem yapıyormuş. Kapı fitillerine işlem yaptıranlar var. Ben öyle bir sorun hissetmedim. Sadece şanzımandan bazen aşırı bir ses geliyor. Servis bilye sesi dedi. Normal olduğunu söyledi.

mimit
01-10-2015, 11:32
Hoş geldiniz deyince üzerime alındım, teşekkür ederim hoş bulduk. Sesime cevap alabilmek güzel bir duygu. Daha önceki aracım opel idi ve opelin bence en güzel forum sitelerinden birine üye idim iki yıl boyunca. Her gün mutlaka ziyaret eder, işimin el verdiği ve özel hayatımıö sınırları çerçevesinde her gün mutlaka yazılanları okur en az 8-10 farklı mesaj yazarakl paylaşım ve sohbetler yapardık. Aracı satmış olmama rağmen bu olay hala devam ediyor. Tabi peugeot araç satın alınca bir de buraya üye olayım dedim. Arkadaşlarımın paylaşımlarından istifade edeyim, dilimin döndüğünce katkı sağlayayım dedim ama dediğiniz gibi 301 i olan arkadaş herhalde az ve moderatör arkadaşlar biraz yoğun sanırım. Veya ben yanlış yerden başladım bilemiyorum, henüz o samimiyeti göremedim. Herkese iyi forumlar dilerim.

Ben foruma ilişkin düşüncelerinize istinaden bir şeyler yazmak istedim,Her şeyden önce Peugeot markası altından birden çok forum sitesi ve facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde gruplar mevcut, Burada 301 sahibi olan üye sayımızda çok az, butarz sitelere genelde sorun çözüm merkezi gibi yaklaşılmasını pekte doğru bulmuyorum,sizin yaşadığınız sorunu bir başkası aynı model araçta yaşamıyor olabilir yada başka bir üyenin sorunu sizin için sorun olmaya bilir, burayı geliştirmek paylaşımları çoğaltmak biz üyelerin elinde,Siteye bir çok üye kayıt oluyor sorununu söylüyor cevabını alıyor ve bir daha göremiyoruz, burada istenilen bu değil, burada gerçek arkadaşlıklar dostluklar var,şahsım adına Ankara da forum buluşmaları dışında görüştüğüm, bir birimize hal hatır sorduğum bir abim var,diğer üyeler ile de buluşmalarda hoş sohbetlerimiz olur,daha önceden bende bir kaç forum sitesinde moderatörlük yaptım, bu tarz platformlar gelip geçicidir,önemli olan insan kazanmaktır,çok Fazla aktif üyemiz yok belki ama faydalı paylaşımlarımız var, kalabalık kuru gürültü dense az kişiyle daha verimli bir platformda olmayı tercih ettiğim için,diğer platformlara artık giriş bile yapmıyorum.Bence sizde doğru yerdesiniz ve deneyimlerini bizimle paylaştıkça bu platformda güzelleşecek, arabasıyla değil insanlığıyla aramıza katılan kaliteli üyelerimizle çok daha hoş bir ortam olacaktır.

mstfkarsli
01-10-2015, 13:53
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Elimizden geldiğince tecrübelerimizi paylaşacağız inşaallah. Bartınli67 arkadaşım. Benim arabamda dediğiniz sorunlar yok. Rüzgar sesi de yok vites geçişleri de çok yumuşak. sadece vites yolunu uzun bırakmışlar.

HarunHoca
01-10-2015, 14:05
Ben foruma ilişkin düşüncelerinize istinaden bir şeyler yazmak istedim,Her şeyden önce Peugeot markası altından birden çok forum sitesi ve facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde gruplar mevcut, Burada 301 sahibi olan üye sayımızda çok az, butarz sitelere genelde sorun çözüm merkezi gibi yaklaşılmasını pekte doğru bulmuyorum,sizin yaşadığınız sorunu bir başkası aynı model araçta yaşamıyor olabilir yada başka bir üyenin sorunu sizin için sorun olmaya bilir, burayı geliştirmek paylaşımları çoğaltmak biz üyelerin elinde,Siteye bir çok üye kayıt oluyor sorununu söylüyor cevabını alıyor ve bir daha göremiyoruz, burada istenilen bu değil, burada gerçek arkadaşlıklar dostluklar var,şahsım adına Ankara da forum buluşmaları dışında görüştüğüm, bir birimize hal hatır sorduğum bir abim var,diğer üyeler ile de buluşmalarda hoş sohbetlerimiz olur,daha önceden bende bir kaç forum sitesinde moderatörlük yaptım, bu tarz platformlar gelip geçicidir,önemli olan insan kazanmaktır,çok Fazla aktif üyemiz yok belki ama faydalı paylaşımlarımız var, kalabalık kuru gürültü dense az kişiyle daha verimli bir platformda olmayı tercih ettiğim için,diğer platformlara artık giriş bile yapmıyorum.Bence sizde doğru yerdesiniz ve deneyimlerini bizimle paylaştıkça bu platformda güzelleşecek, arabasıyla değil insanlığıyla aramıza katılan kaliteli üyelerimizle çok daha hoş bir ortam olacaktır.
Sevgili moderatör arkadaşım, olayı gayet de güzel anlatmışsınız. Amaç sadece sorunu paylaşıp çözümü bulup ortadan kaybolmak zaten değil. Dediğim gibi Opel forum platformunda da iki yıldır dört bini aşkın mesajı olan, takip eden dostluğu paylaşmaya çalışan, organizasyon ve buluşmalara katılan bir üyeyim. Şimdi aracım peugeot olunca oradaki arkadaşların pek de ilgisini çekmeyen konuları yazmak bir anlam ifade etmiyor. Bir şeyleri güzelce paylaşmak, hep almamak, vermeyi de düşünmek olması gereken diye düşünüyorum. Aynen dediğiniz gibi arabasıyla insanlığı ile ön plana çıkan insanlardan oluşan nezih ve elit bir grup, kuru gürültü çıkaran insan grubundan çok daha kıymetlidir. Doğru yerde olduğumu düşünüyorum. İlginize teşekkür ederim.

ssgti
01-10-2015, 15:41
Peugeot 301 ler piyasaya yeni çıkmış sayılabilecek araçlar. Bunun yanında bagaj kapağı düşmesi ve tavan döşemesinin leke olması dışında kronik sorunu da yok. Sıkıntısız ve sorunsuz bir aracında pek arıza paylaşımı da yok. Bu nedenle size pek aktif gelmeyebilir ancak en sıcak arkadaşlık ortamı burada diyebilirim. Hele birde bizim buluşmalarımıza katılırsanız bu sıcaklığı daha da yakından görürsünüz.

HarunHoca
01-10-2015, 17:53
Tarih ve yer bilgileri uyarsa neden olmasın. 301'e gelince; henüz tam bir kanaatim oluşmadı. Ilk alış amacım yakıt tüketimi ekonomisi. Bunda da şimdilik iyi gibi görünüyor. Neticede B segmentinde bir araç. Muadilleri symbol, linea. Dolayısıyla kıyaslamaya böyle yapmak lazım. Arka diz mesafesi,' bagaj hacmi ve motor gücünün iyiliği ve atikligi hoşuma gidenler. Cam açma ve kapatmanın tek dokunuş ile olmaması en ciddi sorun kullanım açısından. Aracı 57 binde alınca sıfır halini bilmiyorum nasıldır. Ama debriyaj son derece sert geldi tabii baskı başlara bitmiş olabilir. 60 bin bakımında baktiracagim. Genel olarak memnunum.

ExCaLiBuR
21-10-2015, 01:50
Peugeot 301 ler piyasaya yeni çıkmış sayılabilecek araçlar. Bunun yanında bagaj kapağı düşmesi ve tavan döşemesinin leke olması dışında kronik sorunu da yok. Sıkıntısız ve sorunsuz bir aracında pek arıza paylaşımı da yok. Bu nedenle size pek aktif gelmeyebilir ancak en sıcak arkadaşlık ortamı burada diyebilirim. Hele birde bizim buluşmalarımıza katılırsanız bu sıcaklığı daha da yakından görürsünüz.

Hocam benim bagaj kapağı düşmeye başladı. Servis çözer mi? Garanti kapsamına giriyor mu?

Bir de şöyle bir ilan gördüm. Yarı deri döşeme gibi koltuklar. Yeni modellerde böyle bir opsiyon mu var?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-hic-pesinsiz-301-full-plusfull-233888585/detay

ssgti
21-10-2015, 04:51
Garantiden bagaj kapağını çözerler. Torsiyon çubuklarını daha kalın olanlarıyla değiştirerek düşmenin önüne geçiyorlar. Deri döşemeyi ise sonradan yaptırmışlar. Aksesuar kataloğunda deri döşeme yok. Deri döşeme görsel olarak güzel olsada yazın yakar kışın dondurur. Devamlı bakım ister yoksa kısa sürede çatlar.

mstfkarsli
04-01-2016, 15:19
arkadaşlar merhaba konuyu hortlatacağım ama ön camları tek dokunuşla açma güncellemesi hala yokmuymuş peugeotta. Burada servis yok soramıyorum.

HarunHoca
04-01-2016, 15:48
arkadaşlar merhaba konuyu hortlatacağım ama ön camları tek dokunuşla açma güncellemesi hala yokmuymuş peugeotta. Burada servis yok soramıyorum.
Tek dokunuşla camlar açılsaydı gerçekten çok işlevsel olurdu. Camın tamamını açmak veya kapatmak için sonuna kadar tuşa basmak cidden eziyet. Ya nolur 4-5 sn. tuşa bassan demeyin yeri geldiğinde o 4-5 sn. o kadar uzun bir zamanki.

mstfkarsli
04-01-2016, 15:52
Tek dokunuşla camlar açılsaydı gerçekten çok işlevsel olurdu. Camın tamamını açmak veya kapatmak için sonuna kadar tuşa basmak cidden eziyet. Ya nolur 4-5 sn. tuşa bassan demeyin yeri geldiğinde o 4-5 sn. o kadar uzun bir zamanki.

Evet Harun hocam dediğiniz gibi bazen eziyet oluyor cam aç kapa.

Emrah_06
04-01-2016, 17:10
Bu işlev için satılan modüller var alıp takabilirsiniz. Sırayla 4 camı kapatmakta. Akü korumalı

301gti
04-01-2016, 17:21
Cam modülünü : 2 cam 100 tl , 4 cam 150 tl ye yapiyorlar

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HarunHoca
04-01-2016, 18:08
Bu işlev için satılan modüller var alıp takabilirsiniz. Sırayla 4 camı kapatmakta. Akü korumalı

O modüller, yanlış bilmiyorsam uzaktan kumandanın kapı kilitleme tuşuna uzun basınca camları kapatan bir düzenek. Yanlış bilebilirim bu modül ile tuşların tek dokunma ile kapatılabileceğini sanmıyorum. Oluyorsa güzel.

rocker307
04-01-2016, 18:09
Benim 307de açılma özelliği yok sadece kapanıyor. Bence takılmayın saniyeye:)
Modül işini de denedim ama beceremedi elektrikçi. Üstüne düşmedim sonra..

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

HarunHoca
04-01-2016, 18:11
Benim 307de açılma özelliği yok sadece kapanıyor. Bence takılmayın saniyeye:)
Modül işini de denedim ama beceremedi elektrikçi. Üstüne düşmedim sonra..

Öyle demeyin çok da önemsiz ve gereksiz değil yapmayın.

rocker307
04-01-2016, 18:15
Bizde açılma da yok gene iyi sizinki diye espirisine dedim:) Sonradan takılacak modülü okudum ondan yazdım aslında. iyi araştırın, benim araca uyduramadı elektrikçi. Ama başka yere gidip denemedim daha sonra. Belki benim elektrikçi becerememiştir..

HarunHoca
04-01-2016, 18:24
Bizde açılma da yok gene iyi sizinki diye espirisine dedim:) Sonradan takılacak modülü okudum ondan yazdım aslında. iyi araştırın, benim araca uyduramadı elektrikçi. Ama başka yere gidip denemedim daha sonra. Belki benim elektrikçi becerememiştir..

Anlaşıldı tamam. Ben de şaşırmıştım. Çünkü gerçekten tek dokunma ile açılıp kapanışa işi bayağı kolay hale gelecek.

sdstc
11-04-2016, 12:13
bu durumu çözebilen var mı :)

mstfkarsli
11-04-2016, 13:51
henüz bir gelişme olmadı ben de takipteyim...

tebukan
11-04-2016, 14:20
Sanırım modül yardımı ile dışardan yapılabiliyor

tekkral34
20-07-2016, 20:46
İstanbul'da 2 farklı servise sordum. İkisi de elimizde 301 için alarm ve modül yok dedi. Artık gelmiyormuş. Elinde olan başka yer var mıdır bilmiyorum.

Bunun üzerine Yenibosna Cenmax'ta alarm ve cam kaldırma modülü yaptırdım. Ustaları işinin ehli markanın ürünlerini de bilenler bilir üst sınıftır. Montaj işlemi 4 saati buldu.
Alarm kurulana kadar camlar kapanmış oluyor. Sırayla 4 camı kapatıyor.
Kapı açık kalır tam kapanmazsa alarm farklı bir sesle ikaz ediyor. Aynı şekilde bagajın açık kalmasında da uyarıyor.
Hareket sensörü mevcut. Hassasiyet ayarı mevcut. Yedek anahtarla giriş yapılırsa kontak açıldıktan sonra susturmak için düğmesi mevcut. Anahtarla sistem açılmadığı müddetçe düğme çalışmıyor, susturulamıyor.
Diyelim gök gürültüsü, güçlü motor sesi vb durumlarda alarm bangır bangır ötmüyor farklı kısa bir tonda daha kısık bir ses çıkıyor, şayet araca temas olursa normal şekilde bağırıyor.

Ben memnun kaldım size de tavsiye ederim.

tebukan
20-07-2016, 23:05
Hayırlı olsun o Sadece cam kaldırma ne kadara mal olur acaba

sdstc
27-07-2016, 08:42
çok güzel özelliklerden bahsetmişsiniz hayırlı olsun. istanbulda olmamak büyük dezavantaj :)

atn42
01-08-2016, 22:41
çözüme ulaşan hala yokmu?

atn42
01-08-2016, 23:11
çözüme ulaşan hala yokmu?

tekkral34
21-08-2016, 19:50
Hayırlı olsun o Sadece cam kaldırma ne kadara mal olur acaba

Gözümden kaçmış mesajınız. İstanbul'da 150 TL gibi fiyatlara yapıyorlar. Ben alarmla beraber alınca 100 TL'den yaptılar.

tebukan
21-08-2016, 20:06
Gözümden kaçmış mesajınız. İstanbul'da 150 TL gibi fiyatlara yapıyorlar. Ben alarmla beraber alınca 100 TL'den yaptılar.
Modül fiyatı dahil değil o zaman

tekkral34
21-08-2016, 21:00
Modül fiyatı dahil değil o zaman

Dahil modül + işçilik toplam 150 TL isteniyor. Alarm ve cam kapamanın beyinleri ayrı ayrı kutular. Birbirinden bağımsızlar normalde.

mehmet_alp
20-09-2017, 21:23
Peugeot 301 tek tuş ile otomatik cam hareket tamamlama
https://youtu.be/N2IlZuSFuUs

mstfkarsli
26-09-2017, 08:40
Peugeot 301 tek tuş ile otomatik cam hareket tamamlama

https://youtu.be/N2IlZuSFuUs

iyiymiş bu daha detaylı bilgi alsak iyi olurdu

selocan26
29-03-2018, 15:30
kolay gelsin anladığım kadarıyla 301 ve c elysee üzerindeki cam açma düğmeleri tek kademelidir 206-208-307-308 gibi araçların cam açma düğmeleri çift kademelidir anahtarları deneyin derim

selocan26
29-03-2018, 15:31
http://www.forumpeugeot.com/digitalvb/morbid/statusicon/user-online.png
Yeni ÜyeÜyelik tarihi03-2018Yaş47Mesajlar1MeslekEmekliModel301

kolay gelsin anladığım kadarıyla 301 ve c elysee üzerindeki cam açma düğmeleri tek kademelidir 206-208-307-308 gibi araçların cam açma düğmeleri çift kademelidir anahtarları deneyin derim

selocan26
29-03-2018, 15:54
Bu ürün hakkinda biraz bilgi verebilirmisiniz filtre değişimi ne kadar zamanda olacak ayri yeten yedek filtresi bulunuyormu müşterilerinizin memnuniyet durumlari nedir teşekkürler