PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 için usb-aux dönüştürücü

ardadsl
04-10-2015, 22:09
Merhaba arkadaşlar, 2009 model 308 comfort aracımda aux çıkışı mevcut ise de usb çıkışı bulunmamakta. Uygun bir çözüm olarak orjinal teybe cd changer bölümünden takılabilen usb-aux dönüştürücü almayı düşünüyorum. Aracında kullanan veya tecrübe etmiş arkadaşımız var mı varsa fikir alabilir miyim?
Almayı düşündüğüm ürünün linkini de paylaşayım sizlerle...
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-her-araca-uygun-usb-sd-aux-aparati-208419054/detay

sinan34
05-10-2015, 07:12
Merhaba arkadaşlar, 2009 model 308 comfort aracımda aux çıkışı mevcut ise de usb çıkışı bulunmamakta. Uygun bir çözüm olarak orjinal teybe cd changer bölümünden takılabilen usb-aux dönüştürücü almayı düşünüyorum. Aracında kullanan veya tecrübe etmiş arkadaşımız var mı varsa fikir alabilir miyim?
Almayı düşündüğüm ürünün linkini de paylaşayım sizlerle...
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-her-araca-uygun-usb-sd-aux-aparati-208419054/detay

Şarkı listesi ve parçaların isimleri tek tek gözüküyormu ? İkinci el orjinal teyip alsan daha iyi olur gibime geliyor.

ardadsl
05-10-2015, 08:41
Şarkı listesi ve parçaların isimleri tek tek gözüküyormu ? İkinci el orjinal teyip alsan daha iyi olur gibime geliyor.
Merhaba, aracımda zaten orjinal teyp mevcut. Ancak araç donanımında usb çıkış yok onun yerine torpido da aux çıkışı var. Bu bahsettim ürün ile teybin arkasında bulunan cd changer bölümüne bağlantı sağlanıyormuş ve source ile ulaşıp aparat dahilindeki usb, sd kart ve aux çıkışları kullanılıyor. Amacım da bu aparatı torpido bölümünde gizli olarak bırakıp usb ile müzik kısmını kullanmak ve orjinal teybe dokunmamak.. Double din de düşünülebilir aslında ama bunun maliyeti daha uygun..

ufukyus
05-10-2015, 08:56
Merhaba, aracımda zaten orjinal teyp mevcut. Ancak araç donanımında usb çıkış yok onun yerine torpido da aux çıkışı var. Bu bahsettim ürün ile teybin arkasında bulunan cd changer bölümüne bağlantı sağlanıyormuş ve source ile ulaşıp aparat dahilindeki usb, sd kart ve aux çıkışları kullanılıyor. Amacım da bu aparatı torpido bölümünde gizli olarak bırakıp usb ile müzik kısmını kullanmak ve orjinal teybe dokunmamak.. Double din de düşünülebilir aslında ama bunun maliyeti daha uygun..

Aynı cihazı kullandım, şuan bagajda istirahat ediyor. Ses kalitesi tatminkar. Usb, sd card kullanabiliyor, audio-in girişi sayesinde stereo jack ile herhangi bir player a bağlayabiliyorsunuz.
Kullanımı kolay; CD1, CD2, CD3 gibi klasör oluşturup mp3 lerinizi klasörlere atabiliyorsunuz. Ekranda kalasör adları CD1 -CD2 gibi görünüyor. Şarkı bilgisi görünmüyor.
Orjinal teybinize tanımlanması için küçük bir kodlama gerekiyor, bu kodlama ile ekranda Klasörleri CD1 şeklinde görmenize olanak veriyor.
Kullanışlı mı; evet, usb, sdcard kullanımı için güzel mi? evet.. ama ben sıkıldım ve aux a geri döndüm, telefonumu aux dan bağlayıp müzik işini bu yöntemle çözüyorum.

ardadsl
05-10-2015, 09:00
Aynı cihazı kullandım, şuan bagajda istirahat ediyor. Ses kalitesi tatminkar. Usb, sd card kullanabiliyor, audio-in girişi sayesinde stereo jack ile herhangi bir player a bağlayabiliyorsunuz.
Kullanımı kolay; CD1, CD2, CD3 gibi klasör oluşturup mp3 lerinizi klasörlere atabiliyorsunuz. Ekranda kalasör adları CD1 -CD2 gibi görünüyor. Şarkı bilgisi görünmüyor.
Orjinal teybinize tanımlanması için küçük bir kodlama gerekiyor, bu kodlama ile ekranda Klasörleri CD1 şeklinde görmenize olanak veriyor.
Kullanışlı mı; evet, usb, sdcard kullanımı için güzel mi? evet.. ama ben sıkıldım ve aux a geri döndüm, telefonumu aux dan bağlayıp müzik işini bu yöntemle çözüyorum.
Bilgiler için teşekkürler @ufukyus.. Bu parçayı araca taktığımızda torpidodaki aux iptal oluyor mu? Yani ikisinden birini mi tercih etmek gerekiyor.

ufukyus
05-10-2015, 09:05
Aux alternatif olarak çalışmaya devam ediyor ancak aux kablosu yerine cihazın üzerinde zaten stereo girişi var. Cihazı sökmeden önce auxu pek tercih etmiyordum.

küçük dipnot : Cihaz 200 TL
Kodlama için :50 TL

ardadsl
05-10-2015, 09:07
Aux alternatif olarak çalışmaya devam ediyor ancak aux kablosu yerine cihazın üzerinde zaten stereo girişi var. Cihazı sökmeden önce auxu pek tercih etmiyordum.

küçük dipnot : Cihaz 200 TL
Kodlama için :50 TL
İkisinin de aktif olması güzel...
Dipnot için teşekkürler :) Cihazı 2. el buldum 120 TL gibi henüz almadım ama. Kodlama için de nazımızın geçmesi ile uygun bir bedel ayarlarım belki...

timucinnn
05-10-2015, 10:29
Ben yakın bi tarihte 3008 aracıma taktırdım, şahsen tavsiye etmiyorum. 1 saatlik mp3 şarkılarını (arka arkaya albümler) okuyamıyor. Okuyamayınca da deliriyor. Cd çıkarıldı cd takıldı vs vs kitleniyo. Benimki audio marka. kısa normal şarkılarda sorun yok. ses kalitesi olarak güzel.
Naçizane tavsiyem hepsi bir arada olan double din e yönelmeniz. çok daha farklı bir dünya. Ben eski 308 ime onu taktırmıştım. navigasyon bluetooth, dvd mps vsvs. fiyatı taklaşık 750 tl gibi. bu da 250. kararınızı siz verin.

ardadsl
05-10-2015, 10:32
Ben yakın bi tarihte 3008 aracıma taktırdım, şahsen tavsiye etmiyorum. 1 saatlik mp3 şarkılarını (arka arkaya albümler) okuyamıyor. Okuyamayınca da deliriyor. Cd çıkarıldı cd takıldı vs vs kitleniyo. Benimki audio marka. kısa normal şarkılarda sorun yok. ses kalitesi olarak güzel.
Naçizane tavsiyem hepsi bir arada olan double din e yönelmeniz. çok daha farklı bir dünya. Ben eski 308 ime onu taktırmıştım. navigasyon bluetooth, dvd mps vsvs. fiyatı taklaşık 750 tl gibi. bu da 250. kararınızı siz verin.
Tavsiyeniz için teşekkürler... Çok ciddi performans beklememek ile birlikte uzun yolda tercih edilecek bir parça dolayısıyla sürekli kullanımda takılması güzel olmayacaktır.. Diğer alternatifleri de araştırmaya devam edeyim o zaman...

zaferfb
05-10-2015, 13:28
Merhaba,

Ben eski C4 aracımda aux ve usb girişi olmadığı için bu cihazı kullanmıştım. Ses kalitesi iyi olmasına rağmen ses yüksekliği düşüktü. Aracımda ses sistemi olduğu için bu durumu daha fazla hisseddiyordum. Ayrıca karşık şarkı çalma özelliği verimli değil. Devamlı aynı şarkılar üzerinden dönüyordu liste. Bu nedenle cihazı söktüm ve sattım. Tavsiye etmiyorum ki şu an fiyatı 200 TL olmuş, bence o parayı haketmiyor. Orjinal aux girişini kullanmanız daha yararlı olacaktır.

timucinnn
05-10-2015, 13:55
Arkadaş yazınca bende hatırladım. şarkıların sesleri acaip az geliyor. Son sesi bile açsanız sesi çok kısık.
Gerçi mp3 volumer gibi programlar mp3 sesini arttırıyor ama kaliteyi de bence bozuyorlar.

tebukan
05-10-2015, 14:28
Bence araç çok güzel ve daha orijinal ekipman kullanmak gerekiyor. Bir 308 im olsaydı, double din hak ederdi diye düşünüyorum. Böyle uyduruk aparatları kullanma arkadaşım. Biraz daha sabredip bütçeyi denkleştirip daha kaliteli bir çözüm bul bence.

KRATERYA
05-10-2015, 15:10
Bu cihazı ben de kullanıyorum cd kadar kaliteli ses vermiyor ses seviyesi düşük programlarla artırabiliyorsun ama çok fazla değil şöyle söyleyeyim bu cihazın son sesi cd nin 20 22 seviyesi ben direk taktım cd changer aktif edilecek demişti satıcı belkide ondan ses düştüktür cd changer yapan varsa daha yararlı olur....

ardadsl
05-10-2015, 15:15
Anladığım kadarıyla genel kanı performans olarak yeterli değil. Uzun süreli kullanımda da sıkıntılar çıkarmakta.. Arabanın orjinal teybi ile idare edeyim istedim aslında ama double din için araştırma yapayım o zaman biraz daha... Tecrübe ve fikirlerini belirten arkadaşlara teşekkürler...

KRATERYA
05-10-2015, 15:40
Anladığım kadarıyla genel kanı performans olarak yeterli değil. Uzun süreli kullanımda da sıkıntılar çıkarmakta.. Arabanın orjinal teybi ile idare edeyim istedim aslında ama double din için araştırma yapayım o zaman biraz daha... Tecrübe ve fikirlerini belirten arkadaşlara teşekkürler...
double dini bende düşünüyorum navitech in ürünlerini araştırıyorum kışa doğru bi operasyon yapacağız d2 düşünceniz varsa usb aux dönüştürücü almayın ...