PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arkadaşlar merhabalar

muzo42
11-10-2015, 18:41
tekrar merhabalar foruma yüzeysel baktım ama tek tek okuma imkanım yok maalesef. iş çocuk derken vakit kalmıyor inanın. bir kaç sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim. hyundai elantra araca sahibim aracımıda seviyorum ama hem manuel hemde arka süspansiyonlar torsiyon var bağımsız değil maalesef buda kafaya takılıyor bazen...

508 lere baktım biraz hdi e-hdi(bunlar dizel biliyorum)ama e olan yeni nesil mi? thp vti seçenekler var bunlar nedir?. benzinlide yada dizelde hangi motoru tavsiye edersiniz. donanımlarda hangileri fuldur. 50-55 bin tlye kadar otomatik bir araç arıyorum acaba bulabilir miyim. yıl ve donanım olarak nerden bulabılırım inceleemek için yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler. birde yakıtta hangisi üzmez .

kazasız belasız günlere tşkler.

mimit
11-10-2015, 20:16
Thp psa grubunun turbo beslemeli benzinli motoru, vti ise atmosferik benzinli motor, hdi dizel motor yenisi eski motor kodları ile belli oluyor, e-hdi en temelde start stop özeliği bulunan dizel motorlar.

Yeni nesil araçlarda temelde 3 donanım seçeneği var ama farklı paketler alınarak donanım işi biraz karmaşık bir hal almış oluyor. acces(baz) active(orta) ve allure(üst) donanım seviyeleri.

Bizde bir terim var full+full diye biraz saçma ama bu deyimi de genelde üst donanım seviyesi ve modele uygun bütün opsiyonlara sahip araçlar için kullanıyoruz, en basiti sunroof gibi. Peugeotta dizellerde tam otomatik şanzıman yeni 308 ile birlikte geliyor, önceki araçlarda elektronik kontrollü düz vites kutusuna sahip araçlar var, çalışma sistemleri çok farklı olduğundan bilinçsiz kullanımda kısa sürede baskı balata değişimine gerek kalabiliyor ki bu işleme volant dişlişi falanda eklenince masraflı oluyor.

İlk etapta aklımdakiler bunlar, yanlış bir bilgi paylaştıysanız da arkadaşlar zaten düzeltir.

muzo42
11-10-2015, 20:27
öncelikle teşekkürler bilgilendirmeden dolayı. yani tam otomatikler son modellerde var. 2011-2013 modeller yarı otomatik dikkatsiz kullanımda masraflı olur diyorsunuz. peki çok özen isteyen bir kullanmamı istiyor. yoksa ufak bir kaç detaymıdır. daha önce hic otomatik kullanmadım çevremdede yok billmiyorum. birde 508 kullanan arkaadaşlar ne kadar memnun.

mimit
11-10-2015, 20:44
her şey den önce ilk şikayet edilen nokta sarsıntılı vites geçişleri bunu engellemek amaçlı vites değişimlerinde ayağınızı biraz gazdan çekmeniz gerekiyor, yokuş kalkışlarından yokuş kalkış destek sisteminin de arabayı bırakmasını beklemek gerekiyor ve 30 sn üzeri beklemelerde vitesi boş a yani N konumuna almak lazım, Auto6r denen şanzımanı yaklaşık 130,000 km kullandım,120,000 km de kalkışlarda titreme yapmaya başladığı için değiştirdim ustalara göre daha 30 40 bin km giderdi ama ben değiştirmeyi tercih ettim, bu durumun dışında herhangi bir arıza yada sorunla karşılaşmadım şanzımanla ilgili, ki biraz alışım manuel mod ve koltuk arkasındaki ki kulakçıkları kullanınca çok daha eğlenceli bir sürüş oluyor, bu şanzımanın yakıt tüketimine olan olumlu etkisi de cabası 308 aracım ile 1000 km hep üstünde yol yaptım bir depo yakıtla.

508 özelinde değilde Peugeot araçları genelinde bir yorum yapayım ben 508 ile ilgilide mesajları gören arkadaşlar yazar, bakımsızlığa gelmeyen bir yapıya sahip araçlar, yani zorlayabilirsiniz limitlerde kullanabilirsiniz ama araca bunun karşılığı bakımı yapmanız lazım, böyle olduğu sürece uzun km ler sorunsuz bir şekilde binebilirsiniz.bunların dışında şehir efsaneleri hurafeler doludur zaten peugeot ile ilgili, parça fiyatı olarak honda toyota ve vw den ucuzdur genelde.

kullandığım araçtan zevk almalıyım diyorsanız güzel bir seçenek ama satarkende zararım olmasın diyorsanız çok yanlış bir tercih olur, markanın gerçekliği olmayan bir kötü şöhreti var ve satıcılarıda maalesef ikinci eli öldürüyor.

muzo42
11-10-2015, 22:42
zaten en iyi bilgiyi kullanıcılardan almak lazım. meesela bende hyundai elantra var 2013 manuel malum kötü ucuz imajı hala üstünde duruyor aracın markanın. halbuki şahane araçlar hyundai kullanan tekrar hyundai alıyor beğeniyor. bu forumdada pejo kullanan yine pejo diyor. ben genelde dikkat ederim araçlarıma bakım yönünden. demekki alırsak bende umarım uzun yıllar binebilirim. bilgilendirmenizden dolayı teşekkürler. diğer arkadaşlardanda kullananlardan yorumlarınızı bekliyorum