PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 1.6 16V XS tekleme ve silkeleme sorunu , çözümü :)

suhacan
13-10-2015, 01:01
Arkadaşlar öncelıkle herkese ıyı forumlar dılerım ..
Cogunuzun bildigi üzere ben daha yenı peugeot sahıbı oldum ve yapılmıcak bı hata yaparak motoruyla ve elektronık sıstemıyle cok oynanmıs araba aldım
Ama artık yapacak bişe yoktu ve ben devrını bıle almıstım
Herneyse esas konumuza gelelım , aracı aldım aracım dururken sarsıntılı çalışıyor , tekliyor , giderken hız ne olursa olsun tekliyordu
Ertesi sabah adana'da ne kadar tamırcı varsa hepsıne gıttım , her kafadan bır ses cıkıyordu , yok üst kapaktan hava alıyor ondan böyle calısıyor , yok sibop ayarı cok sıkı yada gevsek ondan böyle oluyor , yok rolanti valfi, krank sensörü bozuk bilmem ne işte .. Kısacası hepsi gripolan insana kanser tedavisi yapmak istiyorlardı.Allah'tan ki renault clio aracımdada yaşadıgım sıkıntıdan tecrübelı oldugum ıcın sanayıde bır tamırcıye gıttım ona sıkıntıyı söylemedım , sadece 300 tl 'ye bır orjınal benzın pombası ( şamandırasıyla birlikte ) aldım bunu takacagımızı söyledim. 1 saat sürdü sürmedi pompa degişti şimdi araba canavar gibi oldu hicbir sıkıntım yok :) Ha birde bogaz kelebegıne gıden bır kablo var ufak fiş'li onuda kontrol ettırın . Ve unutmadan aracınızda bir sıkıntı oldugunda kesınlıkle 3-5 yere sormadan hıcbırsekılde elletmeyın ve yaptırmayın