PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 auto6r şanzuman hk.

cankazek
14-10-2015, 12:23
Arkadaşlar merhaba ben ortalama 2 aylık 308 1.6 hdi premium auto6r kullanıcısıyım. Bu araçların debriyaj balataları olduğunu sitemizden okudum. Ancak kimse bu balatayı değiştirip, balata ile hangi parçaların değiştirdiğini, (volan-şanzuman yağı vs.) ve parça fiyatları hakkında bilgi vermemiş. Siz değerli forumpeugeot.com sakinlerinden eğer auto6r şanzumanla ilgili baskı değiştiren varsa biz yeni gelen üyeler ile paylaşmanızı istiyorum.
İnşallah saygıda kusurum olmamıştır. Sevgi ve saygılarla...

mimit
14-10-2015, 12:36
ben aracım ile ilgili bölümde paylaşmıştım bilgileri, öncelikle baskı balatanın ömrü kullanıcıya göre değişiyor, 30,000 km baskı balata bitirenlerin de olduğunu biliyoruz, ben 120,000 km de aracım kalkışlarda hafif titreme yaptığı için değiştirdim, ustalara göre gerek yoktu daha bi 30 bin km kadar ama riske girmek istemedim. Baskı balata ile birlikte,volant dişliside değişiyor, bununla birlikte gerek duyulursa debriyaj bilyası da değişiyor, bu parçada elektronik kontrollü bir parça doğal olarak. ben volant dişlisini sabit volana çevirmeyi de denedim uygun parça bulamadık. volant dişlisi 1000 tl yakın bir fiyata satılıyor, yetkili serviste bu işlemler 2500 tl civarı bir rakama yapılıyor, dışarıda özel bir serviste yaptırmak isterseniz de kullanılacak malzemeye göre fiyat 1500 ile 2000 tl arası değişir.

cankazek
14-10-2015, 13:30
Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Bir sorum daha olacak bir çok marka var hangilerini tercih etmemiz lazım ?

mimit
14-10-2015, 13:46
değişim işlemi sonrası araca birde şanzıman alıştırılması yapılması gerekiyor yazmayı unutmuşum, orijinal ürün aldım ben yanlış hatırlamıyorsan sachs üretiyordu orjinal parçayıda yani sachs markada bulursanız alabilirsiniz.kaliteli muadil de kullanılabilir fiyat olarak zaten hemen hemen aynı oluyor laveonunda vardı diye hatırlıyorum,üstütnden zaman geçtiği için tam hatırlayamadım ama.