PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankarada Bi Xenon Far Yapabilcek Olan Var mı

coosmanli
15-10-2015, 12:27
Ankarada Bi Xenon Far Yapabilcek Olan Var mı

canmühür
15-10-2015, 21:39
Hemde krali var:)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coosmanli
15-10-2015, 23:50
Hemde krali var:)

o kralı görmek isterim ustaa :D

canmühür
16-10-2015, 08:19
Oktay toker internette once blog ve yaptiklarina bak istersen zaten nunarasida var sayfasinda dukkan falan yok evde yapiyor herseyi ozgur hocam daha iyi bilgi verir ke disini iyi taniyor benden daha net cevaplar verir

mimit
18-10-2015, 16:50
ama ismi geçen şahısın kullandığı mercekler çıkma ve mercek başından ayna kısmına giden kapakları normal montaj fiyatına dahil değil, bunlar için ekstra ücret talep ediyor, ayrıca böyle bir uygulamaya gidecekseniz ya yeni bir far takımı yada çıkma bir far takmı yedeğiniz olsun,muayenede sorun yaşanıyor.

canmühür
19-10-2015, 07:09
Muayenede sorun yasanacagi kesin ancak hangi xenon uygulamasi yapilirsa yapilsin muayenede sorun yasanacak zaten. Ucretlendirmesi nasil bilemiyorum ben fiyat aldigimda 1100-1200 tl gibi bir fiyat cikti dediginiz gibi mercedes audi ve bmw gen5 bixenon cikmalariyla yapiyor işi ama zaten sifiriyla yapma sansi yok olursa herhalde bi 5-6000gozden cikartmak lazim.

mimit
19-10-2015, 18:08
Muayenede sorun yasanacagi kesin ancak hangi xenon uygulamasi yapilirsa yapilsin muayenede sorun yasanacak zaten. Ucretlendirmesi nasil bilemiyorum ben fiyat aldigimda 1100-1200 tl gibi bir fiyat cikti dediginiz gibi mercedes audi ve bmw gen5 bixenon cikmalariyla yapiyor işi ama zaten sifiriyla yapma sansi yok olursa herhalde bi 5-6000gozden cikartmak lazim.

valeo ve bocsh marka xenon mercekler piyasada daha ekonomik rakamlara satılıyor, bi xenon değilde sadece kısa farlar için araştırdığınızda fiyat 350 400 tl ye kadar düşüyor, bu ürünlerinde balastlarını normal aksesuarcılar da satılan ürünlerin balastlarından kullanıp ampulü kaliteli seçerek te daha ucuza yaptırabilirsiniz.

canmühür
19-10-2015, 20:33
Maalesef uygun fiyatli balasta sahip markalar bildiginiz uzere peugeotlarda sikinti yaratiyor. Bosch-philips dahi bazen sikinti yarattigi oluyor. Ayrica bu tur xenonlari taktiginizda aracta mercek dahi olsa halogene uygun mercek oldugu icin karsidaki suruculerin gozlerini cok aliyor. Bu kisinin yaptigi bixenonlar mercekle birlikte ve gen5 urun oldugu icin bence cok daha mantikli aslinda mimit. Ve senin bahsettigin xenonlar cikma dahi olsa bmw audi yada mercedesin orjinal urunlerinin yarisi kadar dahi kaliteli degiller maalesef.

mimit
19-10-2015, 21:02
Maalesef uygun fiyatli balasta sahip markalar bildiginiz uzere peugeotlarda sikinti yaratiyor. Bosch-philips dahi bazen sikinti yarattigi oluyor. Ayrica bu tur xenonlari taktiginizda aracta mercek dahi olsa halogene uygun mercek oldugu icin karsidaki suruculerin gozlerini cok aliyor. Bu kisinin yaptigi bixenonlar mercekle birlikte ve gen5 urun oldugu icin bence cok daha mantikli aslinda mimit. Ve senin bahsettigin xenonlar cikma dahi olsa bmw audi yada mercedesin orjinal urunlerinin yarisi kadar dahi kaliteli degiller maalesef.

benim 308 de kullandığım balastlar çin malı ama can-bus uyumluydu, hiç bir sorun yaşamadım, ampul olarak ta marceksiz farlar için üretilen R kodlu ampullerden almıştım ki ampuller balastlar dan pahalı olmuştu o zaman ki rakamlar ile , audi yada mercedes te çok farklı mercekler kullanmıyorlar, Audi nin bir çok aracında da valeo marka mercekli farlar kullanılmıştır,aynı şekilde xenonlar da valeo markadır, burada ürünün orijinal olup olmadığı daha dikkat edilmesi gereken bir konu. Kaza sonrası elimde kalan bir adet balastı 406 da denedim, xenon 406 da da riskli bir uygulama sürekli bsi hatasına sebep olabiliyor, hazır araç sanayi deyken dedim bir deneyeyim, sağ ön fara balastı bağlayıp aracı çalıştırdım farları açtım ne bir bsi karmaşası nede silecek motorlarında bir hata hiç bir şey olmadı. Çin malı ama içlerinden en iyisini almaya gayret etmiştim. bu tip işleri yapan arkadaşların emeklerine saygı duyuyorum,bir farı açmak nedenli zor biliyorum ama çıkma parçalar için fiyat bana oldukça yüksek geliyor.

canmühür
19-10-2015, 23:07
Konuyu baltaladik:)

aokaymaz
23-10-2015, 14:22
Yaptırmayı yada kendisi montaj yapmayı düşünen arkadaşlar için
bosch
valeo
hella
bixenon mercek var elimde
çin malı vidalı olan tipleri tavsiye etmiyorum (ama yinede karar sizin)
forum üyelerine yardımcı olmaya çalışırım
ayrıca
d1s çevirici kablo
ve d2s ampul de bulunmaktadar
size sadece xenon balastı bulmak kalıyor
Bu arada önceki 2003 model peugeot 307 ve 2005 marea exlusive araçlarımda uygulama yapıp kullandım

kullanması keyif verici bir uygulama

bixenon merceklerin ortalama fiyatı
100-200 arasında
kapaklarda 50-100 arası çifti ( tanesine 100 isteyende var)
Ekonomik olsun derseniz valeo bixenon merceğe h7 ampulün kenarlarını hafif traşlayıp takarsanız eksta ampul ve çevirici kablo masrafınız olmaz
Bosch mercekte aynı şekilde
Ancak yeni hella istiyorsanız tutucu almanız ve d serisi ampul ve çevirici almanız gerekir (ancak selektörü en hızlı olan helladır)

aokaymaz
23-10-2015, 14:25
buda sattığım aracımın yeni hella mercekli videosu oradan diğer videolarımada bakabilirsiniz mercek ile ilgili

https://www.youtube.com/watch?v=Pxvn0Wlz494

aokaymaz
23-10-2015, 14:27
Mercek konusunda kafanıza takılan olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım

ANKA
23-10-2015, 15:23
Mert yakında süper bir video şov yapacak hazır olun. İşin içinde ben de varım tabi :)

coosmanli
23-10-2015, 18:49
Özgür abisiz işmi olur :)

converse10
23-10-2015, 21:08
Meraklardayım

ayzinim
24-10-2015, 22:14
Ne olay oldu senin şu farlar be Özgür.

tsinanb
24-10-2015, 22:19
Ne olay oldu senin şu farlar be Özgür.