PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 otomatik bakimi

skullcem
25-10-2015, 21:26
Arkadaslar 206 almayi dusunuyorum nasipse. el sıkıstık sahibiyle ama 2 gun beklicek beni. Benim bekleme nedenimse 206 otomatik araclarda 100binden sonra agir sanziman bakimi gerektirdigini soylediler ve bunun 3 bin tlyi bulabilecegi soylendi. Sizler otomatik araclarinizda bu masraflari verdiniz mi. Otomatikler hakikaten sıkıntılı sanzumana mi sahip? Bir de Feline 2006 model icin 26000 vericem gibi ama cok diyenler var. Sizce nasil? Tum yorumlariniz icin tesekkurler simdiden

HamzaHakkı
26-10-2015, 01:00
100 bini geçti diye illaki bozulacak gibi bir durum yok 20 bin km'de de bozulabilir 300 bin km'de de. Araca binip bir süre kullanın kullanırken hızlı, yavaş, devirli, devirsiz triptronik modunda 10 km kadar test edin şanzımanda vuruntu vitese geçmeme kaçırma gibi bir sorun varsa zaten kendini belli eder, bunun dışında kimse de şanzımanın sağlam ya da bozuk olduğunu söyleyemez. Feeline 206 nın en dolu modelidir, feeline fiyatları o civarda eğer araç temizse verilebilir fakat bütçeniz uygunsa 207 de bakabilirsiniz.

skullcem
30-10-2015, 01:50
Ilk once yorumunuz icin tesekkur ederim Ama araci almadim cunku 206 ile ilgili dikkatimi ceken 2 husus oldu ve bunlari arastirmaya basladi ancak yeterli bilgi asla edinemedim. Ilk sorun su 206 16 ve 8 valf olarak 2ye ayriliyor. Acaba hangi yil ve modeller 16 valf ? Bir de araclarda 2 tip sanziman goruyorum biri - ve+ olan digeri ise sirali bicimde kis ve spor modu olan. Hangi tip sanziman daha az ariza veren, iyi ve kullanisli? Sannirim 2 side 4 vites ama

reisG
30-10-2015, 08:21
Hoşgeldiniz. Öncelikle 206 da da kullanılmakta olan AL4 tipi tam otomatik şanzumanlardaki durumu çok kısa anlatayım.(forumda bu konu hakkında açılmış başlıklar mevcut) AL4 tipi şanzumanlarda kullanım ne kadar iyi bile olsa yoğun şehir trafiğinde kullanılmış ise sensör vb. sistemlerin dayanma süresi 100.000 km. civarı . profesyonel bir bakıma girmesi gerekmekte. Ancak herhangi bir otomatik vites aracı ikinci el olarak almak istiyorsanız zaten mutlaka şanzumanu yetkili servsite kontrolden geçirmeniz gerekmekte. İkinci sorunuz içinse 1.4 lt. benzinli 75 bg. motorlar 8 subaplıdır.çok dayanıklı ve 120 NM tork ile gayet seridir. Bu motorun 16 subaplı olanları ise 90 bg. gücündedir. her iki motorda farklı donanım ve özel serilerde ülkemize gelmiştir. bir de 1.6 lt. 16 subaplı 110 bg.lik seriler mevcuttur. 206 donanım ve motorarı ile ilgili bilgileri 206 konu başlıklarında bulabilirsiniz.Feline modeli ise 206 nın son dönnm ithallerinde gelmiştir. otomatik klima gövde rengi koruma çıtaları tavanda arka ortada yer alan anten, far ve yağmur sensörleri gibi donanım farkları ile diğer baz serilerden ayrılıarlar.

bacadir68
30-10-2015, 08:29
206'larda ki 4 ileri al4 değil diye biliyorum ben.