PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 406 sunroof su alıyor yardım lütfen

onur_46
26-10-2015, 08:23
merhaba 406 aracım sunroof un kose kısımlardan fılan ıcerısıne su alıyor damla damla ... bı arkadas su alır genelde hepsı atar o suyuda dedı bu normal bişi mi ...tahlıye yehrı neresı bılgı verırsenız memnun olurum teşekkurler

mimit
26-10-2015, 17:32
sunrooflu bütün araçlar fitillerin yıpranmaya başlaması ile birlikte su almaya başlarlar,sıfır araçlarda bile az miktarda olabiliyor bu,bunun için aracın tavan kısmında su tahliye hortumları var ön direk kısımlarından aşağı doğru iner, bu hortumlar tıkanırsa tavanda döşemesinde lekeler ve hatta tavandan içeri su sızması bile olabilir,hortumları temizletin aynı zamanda içeride tavan aydınlatmalarının hemen arkasında küçük birde motor var,bu motorda tavan içine hava göndererek bir sirkülasyon sağlıyor hem kurumaya yardımcı oluyor, hemde koku vs olmasını önlüyor,araç aşırı yağışa maruz kaldığı zamanlarda aracı park ederken mümkünse öne doğru açısı olacak şekilde park edin, bu şekilde içeride su kalmasını da önlemiş olursunuz.

onur_46
27-10-2015, 09:40
bilgileriniz için cok tesekkur ederım... en kısa zamanda tahlıye hortumlarını ve fan'ı kontrol ettıreyım

onur_46
25-11-2015, 15:05
genelde sunrooftan su alıyormus araclar ama dendıgı gıbı tahlıye onemlıymıs.tahlıyelere bakıldı arka tahlıye bostaymıs halledıldı.on tahlıyeler kontrol edıldı bakımları yapıldı.. temızlenıp yaglandı tıkır tıkır oldu :)

Sahin74
28-11-2015, 12:39
genelde sunrooftan su alıyormus araclar ama dendıgı gıbı tahlıye onemlıymıs.tahlıyelere bakıldı arka tahlıye bostaymıs halledıldı.on tahlıyeler kontrol edıldı bakımları yapıldı.. temızlenıp yaglandı tıkır tıkır oldu :)

Benim arac bravo cam tavanlı sol arka direk su içinde servise götürdüm ibizalar yaptık dediler ki ne yaptılarsa 3 hafta su almadı sonra almaya başladım tekrar servise gitsem kesin kavga edeceğim daldım tavan döşemesine bir baktım tahliye borusu yarı çıkık. Resimledim gittiğim servisin adını vererek şikayet ettim tofaşa servis arıyor sonra beni çağırıyor sadece güldüm

onur_46
02-12-2015, 22:55
Benım tahlıyede bostaymıs sokulup yerıne monte edıldı ..