PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 motor sarsırlması ve ışıkların titremesi

metro60
02-11-2015, 00:18
slm arkadaşlar 2004 model 1.6 xt 307 im var araç rölantide bütün ışıklar dahil titreme söz konusu aracın ışıkları rölantide kısılıp açlıyor sık aralıklarlada motor sarsıntılı çalışıyor aracı sallıyor elektrik konusunda araca daha yüklenildiğinde (yani frene basınca kalörifer açınca farları yakınca gibi )motor sallanıyor resmen araçta sallanıyor böyle bir sorunla karşılaşan varmı sorunu çözen varmı acaba bujileri değiştirdik bobin denedik aküyü kontrol ettirdim volatjı ölçtüler bı sonuc alamadım yardımcı olursanız sevirinirim bu durum çok moral bozucu aracımdan sogudum resmen şimdiden tşk

bacadir68
02-11-2015, 07:26
Öncelikle akü sonra şarj dinamosu sonra da ateşleme bobinine baktırın. Geçmiş olsun.

metro60
02-11-2015, 08:50
ilginiz için tşk akü denedik bobinde denedik sadece şarj dinamosu kaldı onuda kontol ettiler ölçtüler voltajlar normal sıkıntı yok dediler ışıkların titremesini şarj dinamosuna bağlayabilrim ama motorun sarsıntılı çalışmasıda şarj dinamosuna bağlayamıyorum anlamdım vaziyet öle olunca araç ivmelenmeside zayıflıyo

Ömer Gedik
02-11-2015, 11:33
Şarj dinamonuzda problem var gibi. Öncelikle ona baktırın.

metro60
02-11-2015, 22:59
Tsk.ins sorun ondandir bakalim en kisa zamanda gostericem sonuc alabilirsem yazarim belki ayni sorunla karsilasan arkadaslara yardimci olmus oluruz