PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 2008 ayna-lütfen biliyorsanız cevap yazın.

Blgslktlk
04-12-2015, 20:04
Arkadaşlar 10 aylık bir peugeot kullanıcısı olarak aranıza yeni katıldım. Aracım 2008 1,6 HDI Active 2014 model. Dün şehir içinde sağ tarafa park etmiş araçların olduğu bir yerde 3 şerit tek yönlü akan trafikte halk otobüsü geçici olarak durmuş ve arkasına da sola biraz daha çıkıntılı olarak partnerden biraz daha büyükçe bir araç daha durmak zorunda kalmıştı. Arkadan gelenler olduğu için biraz bekledim ve uygun bir anda sol yapıp çıktım. Ancak arkadan sol şeritten çok hızlandığını farkettiğim bir araç beni korkuttu ve açıyı daralttım. Zannederim duran aracın sol kenarına aynamı çarptım ve ayna içe kapandı. Ben birşey olmadı zannettim ve sonra baktım ki aynanın sinyal yanıp sönen camlı kısmı kırılmış.Bu kısmı bağımsız olarak değişir mi. Aracımı sıfır aldım ve severek kullanıyorum. Kaskoyu da delmek istemiyorum. Ne yapabilirim, ayna tümden mi değişmeli? :korku3

Ömer Gedik
04-12-2015, 20:23
Merhaba,

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Eğer sadece aynadaki sinyal hasarlı ise ayrı satılıyor. 58,68 TL fiyatı var.

Blgslktlk
04-12-2015, 20:28
Çok teşekkür ediyorum Ömer Bey. Bu kadar kısa sürede cevap vermeniz beni şaşırttı. Evet sadece cam kısmında kırık var. Montajı kolay mıdır? Ayrıca ücret alırlar mı? Ben takabilir miyim?

Ömer Gedik
04-12-2015, 20:35
Vakit buldukça Peugeot sahiplerine faydalı olmaya çalışıyorum. Direk geçme diye hatırlıyorum. Eskisini sökebiliyorsanız yenisini takması kolay. Eğer Kahramanmaraşta bulamazsanız istanbuldan gönderirim.

Blgslktlk
04-12-2015, 20:47
Bu foruma ismi eşimin adına açtım. Yani Mehmet Bey odur. İkimiz de öğretmeniz. Onun Volkswagen Bora var. Benim ilk aracım ve direksiyon deneyimim, dört aydır sorunsuz aktif olarak kullanıyorum. O gün nasıl oldu anlamadım, herkes güzel harika falan derken nazara geldim herhalde. Yanımda arkadaşım tam iyi kullandığımdan bahsediyordu ki bu olay oldu.
O zaman bir soru daha. Biniş ve inişlerde ayaklar siyah eşiklere değdikçe leke oluyor ve yıpranıyor. Temizleseniz de geçmiyor. Yedek parçalarda eşik diye birşey gördüm. 2008 için de var mı acaba? Her şey için teşekkürler. Bulamazsam mutlaka sizinle irtibata geçerim.

tsinanb
04-12-2015, 21:06
Öncelikle hoş geldiniz. Bizim bir önceki aracımız 2013 model Allure 1.6 e-hdi manuel 2008 di. Çok şık bir araç ben çok seviyordum. Ben de ilk araç olarak onu kullandım trafiğe alışma sürecinde çok şey öğrendim ondan :) aynen sizin gibi ben de aynayı sağdan beni sıkıştıran birine vurmuştum onun ayna ters döndü benimki kapanmadı bile taş gibiydi sadece sinyal camı ufak çatlamıştı değiştirmeye gerek duymadım.

Kapı eşiğine uygun parça bulmakta sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum servisten veya Ömer abiden temin edebilirsiniz

Blgslktlk
04-12-2015, 21:17
Çok teşekkür ediyorum cevaplar için. Bu platform çok faydalı oldu. Sık sık ziyaret edeceğim. :)