PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2004 1.4 Hdi 307 Araç içi Isınmıyor

06fn8428
18-12-2015, 11:16
Merhaba dostlar

geçen hafta aldığım araçta analog klima var ancak klimayı açmadan direk kaloriferi açıyorum en sıcakta çok fazla olmasa da biraz sıcaklık geliyor ama araç kesinlikle ısınmıyor. 60 kmlik bir yere giderken donuyorum arabanın içinde. ayrıca bu aracın klimasını açıp yani a/c ye basıp sıcak hava almam mümkün mü yoksa sadece soğuk hava mı verir ?

Özgür D.
18-12-2015, 12:25
Aracinizin motor soyutma suyunun seviyesini kontrol ettiniz mi?
Eger eksik ise sicak su motorda dolasiyor kalorifere gelmiyor olabilir

snlyldz
18-12-2015, 13:18
Merhaba dostlar

geçen hafta aldığım araçta analog klima var ancak klimayı açmadan direk kaloriferi açıyorum en sıcakta çok fazla olmasa da biraz sıcaklık geliyor ama araç kesinlikle ısınmıyor. 60 kmlik bir yere giderken donuyorum arabanın içinde. ayrıca bu aracın klimasını açıp yani a/c ye basıp sıcak hava almam mümkün mü yoksa sadece soğuk hava mı verir ?
Merhaba. Aracınızın motor suyu sıcaklığı yükseldiği halde kalorifer soğuksa ;
- Kalorifer sıcak soğuğunu ayarlayan vana yada düğmeden vanalara giden tellerde(manuel klima ise) sorun var.
-Kalorifer radyatörü tıkalı. Direksiyonun altında sağda radyatör bulunuyor.Oradaki hortumları kontrol edin. Isınıyorlarsa petek tıkalı. Temizlik yapılabilir ama en iyi çözüm değişim.

Bunlar dışında araç ısınmıyorda olabilir. Termostat veya fan sürekli açık kalıyordur.

Klima soğutma amaçlıdır.Isıtma yapmaz. Sıcakkende açık olmasında sorun yok. Araç içindeki nemi ve buharı kompresörde yoğunlaştırıp ortamdan uzaklaştırır.

mimit
20-12-2015, 18:30
Termostat,fan müşürü,soğutma suyu hararet müşürü başlıca şüpheliler,hararet göstergesi yükseldiği halde içeri sıcak hava gelmiyorsa,kalorifer radyatörü kontrol edilmeli.

akisioglu
21-12-2015, 00:16
Klimadan sıcak alamazsınız eğer ki sıcak geliryorsa sorun vardır.

407 exe.b.
21-12-2015, 00:19
Bu manuel klimalara has bir durum mu.Aracımdaki digital klima sıcak üflüyor.Sorun icinse tahminim petek tıkalı.Goguslugun sökülmesi lazim.

snlyldz
21-12-2015, 17:04
Dijital klimalar otomatik olarak başladığında genelde klimayı açar.Siz bunu manuel olarak yapsanız da değişen birşey olmaz, sıcağa ayarlı bir kalorifer ısıtır. Bu sizin klima ile ısındığınız anlamına gelmez. Yukarda da belirttiğim gibi klima nemi ortamdan uzaklaştırır. Özellikle ön camda buğulanma olduğunda klima açılarak hızlı bir şekilde buğudan kurtulursunuz.