PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tekleme sorunu

Emincet
21-12-2015, 11:54
Herkese merhaba aracim 407 1.6 hdi 2007 153.000 km de. Benim sorunum arac 3 ay önce depollation system faulty hatasi vererek motor 3000 deviri gecmiyordu. Sonra bu hata kendiliginden gecti ve bu zamana kadar bidaha yapmadi. Fakat son 2 haftadir bu sefer başka bi sorun yasiyorum. Araç normal seyir halinde giderken hiç bir problem yok. Ama ne zaman yavaslayip devir 1500 lere gelip, tekrar gaza bastigimda motor tekleme yapip stop edecekmiş gibi oluyor. bu olay 2-3 saniye devam edip sonra normale donuyor. Bazende kasislerden sert gectigimde bunu yapiyor. Son 3 yıldır opet ve shell den yakit aliyorum. Ustanin biri egr valfinden yapabilir dedi ama emin değilim. sizlerin görüşlerinizi ogrenmek istedim.

CaglarB
22-12-2015, 10:14
Merhaba, mazot filtrenizi değiştirdiniz mi?
yarıca mazot basınç regülatörünü de temizletmeniz gerekbilir, maliyeti düşük olandan başlayın ilk olarak maot filtrenizi değiştirin
aklıma gelen bir diğer seçenek ise deponun dibini kullanıyor olabilir misiniz? çeyrek deponun altına inmiyorum ben genelde

Ömer Gedik
22-12-2015, 10:34
Genele manada yardımcı olmaya çalışırsak Ray Basınç Müşürü, Krank Okuyucu, Mazot filtresi sebeplerden...

Emincet
22-12-2015, 10:41
Öncelikle teşekkür ederim cevabınız icin, bende çeyrek deponun altına inmiyorum, ayrıca bu yaşadığım olay sadece vites 2 de iken yavaslayip devir 1500 lerde tekrar gaza bastigimda oluyor, yani normal duz yolda giderken hic bi sıkıntı yok, bu arada dün araci çalıştırıp geri cikarken kalkışta da stop etti 2 kez, mazot filtresi 140000 de değişti

Emincet
22-12-2015, 10:53
Omer bey merhaba, kasislerden hizli geçerken motor bi anlik tekliyo, 2. Viteste giderken frene basip yavasliyorum devir düşüyor tekrar gaza bastigimda bu sefer uzun sureli tekliyor.

Ömer Gedik
22-12-2015, 10:54
Yazdıklatımı kontrol ettirin. Soketlerinide tabii

Emincet
25-12-2015, 13:25
Ömer bey dediğiniz gibi. Dun aracı götürdüm problem krank sensorundenmis. Ustalar degistirdi. Aracim cok şükür normale döndü herkese tesekkurler.