PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üçgen içimde ünlem !!!

grkm87
01-01-2016, 17:12
arkadaşlar merhaba arabın kadranında km sayacının hemen üstünde üçgen içinde ünlem işareti çıkıyor kitapçıktan baktığımda 29 nolu arıZa kodu olarak JENERİK arıza demekte araştırdım ama bulamadım jenerik arıza nedir bütün ampülleri kontrol ettim yanmayan yok acaba ne olabilir bilgisi olan varsa sevinirim teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk

gonsales
01-01-2016, 22:23
merhaba o bir arıza bildirimi olmayabilir tahmin ediyorum 0 derecenin altında bir havada yolda buzlanma olabileceğine dikkat çeken bir uyarı olabilir.

grkm87
02-01-2016, 00:05
aklımada geldi opelde saatin yanında kar simgesi çıkardı 308i daha yeni aldığım için açıkcası aracı tanımıyorum yavaş yavaş öğrenicez sanırım peugeot markasına ön yargılı bakan biri olarak keşke daha önce alsaymışım dedim

grkm87
04-01-2016, 23:01
kardan kıştan diilmiş hala yanıyo bugünde motor arızası motoru tamir ettirin çıktı arkasındanda eco mıd aktif değil yazdı ...

mimit
05-01-2016, 18:52
aracı bilgisayara bağlatıp hata kodunu okumak daha verimli olur sorunu çözmek açısından, arızayı tetikleyen farklı faktörler olabiliyor,araç bilgisayara bağlandığında sorunu çözmek daha kolay oluyor. bazı sorunlarda direk şurası arızalı diye uyarı verirken bazı arızalarda sadece bu tarz uyarılar verebiliyor.ben aracın bakımını 10.000 de bir yaptırıyordum bir defasında bakım sayacı sıfırlanmadığı için dediğiniz şekilde ışık yanmıştı bir İngiliz anahtarı işaretiyle.

titu
08-01-2016, 21:12
sorunu çözdüğünüzde bilgi verebilir misiniz teşekkürler

grkm87
10-01-2016, 02:18
bi gün yanıyo bi gün yanmıyo şuanda kafasına göre takılıyo :)

grkm87
31-01-2016, 22:15
sorun evo modun devreye girmemesinden kaynaklıymış eco modun devreye girmemeside alüden dolayıymış aküyü değiştirdik ondan kurtuldum dedim az önce selimpaşadan tam çıktım bütün arızalar yandı birden bire abs esp vites kutusu hepsi yandı vites 5den yukarı çıkmadı durdum stop edip tekrar çalıştırdım ama düzelen bişey olmadı şimdi annemin evine geldim 1 saat sonra çıkıcam bakalım nolcak

Ömer Gedik
31-01-2016, 22:56
Aracınıza hangi aküyü taktırdınız?

Üçgen içinde ünlem işareti arıza belirdiği zaman yanan bir uyarıdır.

grkm87
31-01-2016, 23:10
mutlunun start&stop özellikli aküsü 72 760 olan olması lazım birazdan binicem araca bakalım beni neler bekliyor yarın servis yolları taştan heralde bildiğim kadarıyla sizin yeriniz vardı cihaza bağlıyabilirmiyiz sizde mevcutmu

grkm87
01-02-2016, 00:20
evet arkadaşlar eve zar zor geldim vitesi ne manuelde ne otomatikte nede f1 den arttıramadım çok enteresan n ye alıp tekrar a ya çektim vitesler olması gereken değerlere geçti :) yani 3teyken vites n ne alıp tekrar a ya çektiğimde 5e geçiyordu yine aynı arızalar mevcut ABS ESP ve vites kutusu

grkm87
01-02-2016, 16:14
arkadaşlar aracı paris oto dursun ustaya götürdüm sol ön tekerleğin arkasında bi kablo varmış bi sensör görevi görüyormuş yanlış anlamadıysam o değişti. Sorun çözüldü. bilginize.. ama bu seferde start stop devreye girmedi :) o'da hiç umrumda değil yüzüm güldü açıkcası girmeyince :)

YuHaN
02-04-2016, 12:28
Sorun çöcülmüş çok güzel ama bu sorun neden dolayı kaynaklanmış onun hakkında birşey söyleyen oldu mu. Yada bu arızalar olmadan önce aracın kendini yada motorunu yıkadınızmı veya su birikintisine felan girdiniz mi sol tekerin arkasında bişey yok önünde ise abs beyni var başkada birşey yok.ama iç kısımda sigorta kutusu v.s. Bişeler var ama dedigim gibi sorunun neden kaynaklandıgını bulmak önemli 2gun sonra yine aynısı olsa sen belki bu arabadan sohuyacak ve belki zararına satacaksın birdaha olmaması için bir önlem almalısın bence çok arac görüyorum motor a hava fitresinden su kaçıyor komple motor sıfırlanıyor sonra.

grkm87
02-04-2016, 12:31
abs beyninin kablosunun tırnağı kırılmıştı yanlış hatırlamıyosam sanırım onada yapabilcek bileyimiz yok artık 😄