PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 AUX ÇIKIŞI

ozan308
23-09-2010, 15:27
Slm arkadaşlar 308 comfort modellerinin torpidosunda bulunan kırmızı-beyaz soketin adı nedir acaba? aux çıkışından müzik dinlemek için servisten kablosunu sipariş vericem ne kadar anlattıysam da anlamadı yedek parçadaki çalışanlar.o kabloyu daha önce alan,adını bilen varsa ve bnmle payşaşırsa çok makbule geçer...

teoman
23-09-2010, 15:35
5 tl ye teknosa dan aldım o kabloyu da ismini hatırlayamadım şimdi

cmr_cihangir
23-09-2010, 15:37
Ozan308, bir peugeot kullanıcısı olarak yarama parmak bastınız. O ne idüğü belirsiz uyduruk aparatın yerine Hyundainin yaptığı gibi koysana bir usb girişi arkadaş. >:( Gerçi 2011 308 pluslarda kolçak altındaki saklama alanına usb koymuşlar ama o ismini sorduğunuz girişler torpido gözünde yer kaplamaya devam ediyor. Muhtemelen ben o girişleri hiç kullanmayacağım :P

ozan308
23-09-2010, 16:05
Ozan308, bir peugeot kullanıcısı olarak yarama parmak bastınız. O ne idüğü belirsiz uyduruk aparatın yerine Hyundainin yaptığı gibi koysana bir usb girişi arkadaş. >:( Gerçi 2011 308 pluslarda kolçak altındaki saklama alanına usb koymuşlar ama o ismini sorduğunuz girişler torpido gözünde yer kaplamaya devam ediyor. Muhtemelen ben o girişleri hiç kullanmayacağım :P

servisi aradım az önce zor bela tarif edebildim(umarım) adını bilmediiğimiz için biraz sıkıntı oldu ama adam anladım ben bugun mail atayım yedek parçaya yarın arayın fiyatını sölerim dedi.yarın bakalım ucuz bişeyse alırım yok öle 100-200 derse höst! derm bnde:)

reisG
23-09-2010, 16:31
RCA kablosu diye sor teknosa, darty, teknoloji market, gold hepsinde var. ya da elektrikçilere sor orada da var 5 tl gibi bir fiyata satıyorlar. araç giriş kısmı belli (iki giriş ve renkli) ama diğer ucun kullanacağın telefon veya mp3 ün giriş kısmının şekli ve ölçüsüne göre kablo alman gerekli....

ozan308
23-09-2010, 19:01
RCA kablosu diye sor teknosa, darty, teknoloji market, gold hepsinde var. ya da elektrikçilere sor orada da var 5 tl gibi bir fiyata satıyorlar. araç giriş kısmı belli (iki giriş ve renkli) ama diğer ucun kullanacağın telefon veya mp3 ün giriş kısmının şekli ve ölçüsüne göre kablo alman gerekli....

kardeşim söylediklerine göre elektrikçiye gittim Kırmızı ve beyaz girişli RCA kablosu aldım.usb takmak içinde ayrı bi aparat gerekmiş onuda taktım araçta denemeye fırsatım olmadı çnkü arabam kıbrısta bende tatil için türkiyedeym.okul başladığı zaman deniyecem inş olur...aux girişini kullanabilmem için serviste bi işlem yaptırmam gereklimi?

Gökay
23-09-2010, 19:57
Teybin üstündeki Source tuşuyla yanlış hatırlamıyosam ''yan çıkış yada giriş'' adını verdikleri ayarı seçmen gerekli...

reisG
23-09-2010, 19:58
hayır gerekmiyor.

otmotvmhndsi
23-09-2010, 20:57
Stereo RCA kablo 2 çıkışlı "LALE" diyede geçer bazılarında, ben 2TL karşılığında mahalle arası internet kafeden bulmuştum =)

ozan308
23-09-2010, 21:08
Stereo RCA kablo 2 çıkışlı "LALE" diyede geçer bazılarında, ben 2TL karşılığında mahalle arası internet kafeden bulmuştum =)

7.5 tl ye mal oldu bana da kardeşim:) inş çalışır...

hakan308
24-09-2010, 08:41
çalışmasına çalışırda eğer tesisatınız varsa cd çalar ile aynı ses kalitesi beklemeyin.Normal hoparlörlerde fark hissedilmiyor ama tesisat işin içine girince ses düzeyi ve kalitesi eksi yönde değişiyor.

ozan308
24-09-2010, 11:16
çalışmasına çalışırda eğer tesisatınız varsa cd çalar ile aynı ses kalitesi beklemeyin.Normal hoparlörlerde fark hissedilmiyor ama tesisat işin içine girince ses düzeyi ve kalitesi eksi yönde değişiyor.

yok kardeşim tesisat olayını ben pek sevmiyorum.bnm derdm cd tak-çıkar işi olmasın ve cdler yer kaplamasın o yzden usb ile müzik dnlemek istiyorum. :)

hakan308
24-09-2010, 18:06

yok kardeşim tesisat olayını ben pek sevmiyorum.bnm derdm cd tak-çıkar işi olmasın ve cdler yer kaplamasın o yzden usb ile müzik dnlemek istiyorum. :)

o zaman problem yok müzik çalarına istediğin müzikleri atıp "source" tuşu ile aux baağlantısından rahatlıkla dinleyebilirsin.Tavsiyem müzik çalırından sesi sonuna kadar açma 3/4 oranında açarsan en iyi sesi alırsın;)

ozan308
24-09-2010, 23:17
aynen kardeşm artık cd tak çıkar derdi yok atacam flash a şarkıları oh kebap:))

teoman
25-09-2010, 00:17
aynen kardeşm artık cd tak çıkar derdi yok atacam flash a şarkıları oh kebap:))

ya direksiyondan kontrol, parça değiştirme? benim denediğim mp3 playerdan kaynaklı değilse, ben değiştiremedim parçaları direksiyondan...

Ömer Gedik
25-09-2010, 07:53
Aux bölümünden değişiyor olmalı. Bende bu özellik olmadığı için net konuşamıyorum.

Gökay
25-09-2010, 07:59
Sonuçta mekanik br bağlantı yapıyoruz yüzden parça değiştirme vs. işlemlerin yapılması imkansız gibi.Bende kullanmadım orayı hiç ....

teoman
25-09-2010, 11:28
Sonuçta mekanik br bağlantı yapıyoruz yüzden parça değiştirme vs. işlemlerin yapılması imkansız gibi.Bende kullanmadım orayı hiç ....

işte o yüzden kullanışlı bişi değil, her parça değiştirmek istediğimizde torpido ya uzanıp mp3 playerdan mı değiştiricem, torpido da değil elinin altında bi yerde bile olsa araç kullanırken tehlikeli bişi, bi de iphone yada ipod la denemek lazım belki ona uyumludur

ozan308
25-09-2010, 12:25
mp3 player desteklenmiyor olabilir kardeşm bide flash disk takıp dene istersen

ozan308
03-10-2010, 20:11
Mrb arkadaşlar daha önce aux çıkışını bağlamak için yardımlarınızı istemiştim.bugun aux a RCA kablosunu bağladım,diğer aparatları taktım,usb ya müziklerimi attım fakat çalışmıyor.aux un aktif olması için serviste bi işlem mi yapmalıyım? yada uygulamam gereken başka bi işlemmi var? yardımlarınızı rica ediyorum...

Ömer Gedik
03-10-2010, 20:16
Source dan Aux a geçmiyor mu?

hakan308
03-10-2010, 20:50
Source dan Aux a geçmiyor mu?

+308

reisG
03-10-2010, 21:06
evet source tuşuna basıp ekranda yan giriş yazması yeterli sonra çalışıyor.

teoman
03-10-2010, 21:35
usb ye çevirici aparatta problem olabilir, yada mp3 player yada ipod şartı var sanırım, usb diskten direk çalmayabilir

ozan308
03-10-2010, 22:12
usb ye çevirici aparatta problem olabilir, yada mp3 player yada ipod şartı var sanırım, usb diskten direk çalmayabilir

şimdi iphoneden denedim fakat yine olmadı bağlantıları yapıp source den input2 yi seçiyorum ne iphoneden nede usb den çalmıyor:(((

teoman
04-10-2010, 09:46
nokia e 71 tel ile çalıştırabildim ben, tel den sesi açmayı unutmuş olmayasın :)

reisG
04-10-2010, 10:30
nokia e 71 tel ile çalıştırabildim ben, tel den sesi açmayı unutmuş olmayasın :)

Teoman önemli bir noktaya değinmiş. Bende hem Motorola E6 hemde E71 ile kullanmaktayım. Mutlaka ana cihazın telefon ya da mp3 playerın sesini açmak gerekmekte.

reisG
04-10-2010, 10:32
Ozan arkadaşımızın AUX hakkında açtığı iki konu birleştirilmiştir.

ozan308
09-10-2010, 14:16

Teoman önemli bir noktaya değinmiş. Bende hem Motorola E6 hemde E71 ile kullanmaktayım. Mutlaka ana cihazın telefon ya da mp3 playerın sesini açmak gerekmekte.

yok kardeşim sesi açtım tabiki ses telefondan çıkıyor araca bağlayamadım bi türlü...

aydın
19-11-2010, 22:50
sportium 90 bg kullanan arkadaşlar araçlarında aux yada başka bir bağlantı soketi olan varmıı ???

buraknsx
25-11-2010, 23:43

yok kardeşim sesi açtım tabiki ses telefondan çıkıyor araca bağlayamadım bi türlü...

Ardaki usp donusturucudedir problem. Onu takmanın hiç bir faydası yok zaten.

Ayrıca arkadaşlar biraz daha kaliteli kablo alın 2 tl lik kablo 80 li yllanırım kalitesinde ses verir

emax34
26-11-2010, 02:02
Arkadaslar bende hicbir problem yok bu yonde cunku Aux cikisi yok :)))

Olsa kesin bunda da problem olurdu :))

dely308
05-02-2011, 10:29
Arkadaşlar yaklaşık iki yıldır kullanıyorum ve aracı ilk aldığımda yaptıklarımdan biri hemen RCA kablosu almak oldu ve sorunsuz ipod ve diğer 3.5mm kulaklık çıkışına sahip mp3 çalarla hiçbir sorun yaşamadım hatta laptop umu bile bağladım desem :)) öncelikle sanırım AUX çıkışının ne olduğu hakkında yanlış bilgiler olabilir yazılanları okuyunca konunun biraz karıştığını düşündüm.Bazı arkadaşların yazdığı gibi 3-5 lira değerinde bir kablo ile AUX bağlantısı yapılabilir.Kablo şu şekilde olmalı ;https://www.mycablemart.com/store/images/products/1806_small.jpg
USB çıkış aparatı gibi birşeylerden bahsedilmiş açıkçası bunu hiç araştırmadım gerek de duymucam sanırım çünkü şu anda böyle bir kablo işimi fazlasıyla görüyor(kablo örnektir siz daha uzun bir kablo tercih edin bu örnekteki gibi kısa almayın enaz 1metre olası iyi olur).Kulaklık çıkışını her şeyle rahatça kullanabilirsiniz ve ses kalitesi ise bende gayet iyi

inançbey
20-05-2011, 15:22
arkadaşlar aracımı alalı bir hafta oldu. Allah kazasız belasız sürmemizi nasip eder inşallah. ama bir sorum olacak benim araç 90 beygir comfort pack araç. acaba bu araçta aux girişi var mı? varsa nerde? cevaplarsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler..

Dreamcatcher
20-05-2011, 15:35
Aux girişi torpido gözünün içinde arkadaşım açar açmaz göreceksin..bu arada aracın hayırlı olsun :)

inançbey
20-05-2011, 18:34
teşekkür ederim. baktım göremedim ama bir daha bakayım bakalım.

Dreamcatcher
20-05-2011, 19:02
Dostum arka camların otomatik değilse bahse konu o giriş yoktur aracında....

inançbey
20-05-2011, 19:11
arka camlar otomatik ama göremedim işte. bir daha dikkatli şekilde bakayım.. ilgine teşekkürler..

TanerHoca
20-05-2011, 19:36
konu zaten var olan konuyla birleştirildi.

Ufuk
20-05-2011, 19:45
Bizim araçlarda aux çıkışı yok.

mechanix
20-05-2011, 20:30
Yazılarda bahsedildiği üzere torpido gözüne baktığınız zaman size göre sol tarafta olması gerekir. Yanlış hatırlamıyorsam Darty'den 29,90 TL vererek Monster marka Amerikan malı bir kablo satın almıştım. Pahalı olduğunun farkındayım, ancak ses kablolarının tahmin edildiğinden daha önemli olduğunu belirtmek isterim. Hem ses kalitesi olarak, hem de sürekli bozulup sizi sinir etmemesi açısından. Bu arada kablo hakkında biraz bilgi vereyim. Monster, kablo üzerine yoğunlaşmış bir firmadır. Kablolar altın uçlu ve son derece sağlam. Tavsiye ederim. Bu arada AUX'dan ses alabilmeniz için mutlaka Player özelliği olan bir cihaza bağlamanız (MP3 player, mp3 player'lı telefon ya da Laptop) ve aracın teybindeki Source tuşundan INPUT'a geçmeniz gerekir. Yani bazı araçlarda olduğu gibi sadece hafıza özelliği bulunan bir Flash bellek ya da USB kartla ses alamazsınız. O tarz teyplerde hafızadaki datayı okuyup çalma özelliği vardır. Burada ise sadece aracın ses sisteminden faydalanma durumu sözkonusu. Yani doğal olarak parça değişimini de çalma özelliğini kullandığınız cihazdan yapmanız gerekir.

http://brain.pan.e-merchant.com/0/5/00087550/g_00087550.jpg

Ufuk
20-05-2011, 20:33
2011 112bg comfort pack auto6r'de aux çıkışı yok. Aracınızı
http://public.servicebox.peugeot.com/
Eğer account alıp sorgularsanız olmadığını görürüsünüz.

SuLh
28-05-2011, 17:23
Benim torpido da Ne giriş nede kablo var. Sol tarafda bi tane delik var oda acılıp kapanabiliyor içinde ne var bilmiyorum birisi resim çekip yükleyebilirmi torpido daki kablonun yerini cıkısını. Teşekkürler...

Düzeltme 2. sayfayı okumadan yazmıştım sorumun cevabını aldım teşekkürler.

Elrohir
11-07-2011, 12:52
Yazılarda bahsedildiği üzere torpido gözüne baktığınız zaman size göre sol tarafta olması gerekir. Yanlış hatırlamıyorsam Darty'den 29,90 TL vererek Monster marka Amerikan malı bir kablo satın almıştım. Pahalı olduğunun farkındayım, ancak ses kablolarının tahmin edildiğinden daha önemli olduğunu belirtmek isterim. Hem ses kalitesi olarak, hem de sürekli bozulup sizi sinir etmemesi açısından. Bu arada kablo hakkında biraz bilgi vereyim. Monster, kablo üzerine yoğunlaşmış bir firmadır. Kablolar altın uçlu ve son derece sağlam. Tavsiye ederim. Bu arada AUX'dan ses alabilmeniz için mutlaka Player özelliği olan bir cihaza bağlamanız (MP3 player, mp3 player'lı telefon ya da Laptop) ve aracın teybindeki Source tuşundan INPUT'a geçmeniz gerekir. Yani bazı araçlarda olduğu gibi sadece hafıza özelliği bulunan bir Flash bellek ya da USB kartla ses alamazsınız. O tarz teyplerde hafızadaki datayı okuyup çalma özelliği vardır. Burada ise sadece aracın ses sisteminden faydalanma durumu sözkonusu. Yani doğal olarak parça değişimini de çalma özelliğini kullandığınız cihazdan yapmanız gerekir.

Merhabalar öncelikle bahsettiğiniz kablo ile bende ipone 4 üme bağlayarak kullanabilir miyim?
Çünkü cd olayı gerçekten sıkıntı verici madem usb girişimiz yok ki büyük eksiklik, onun yerine torpidoda ki çıkışları mecburen kullanacağız. Sizin ekte resmini verdiğiniz bu kablo iphone ile de olursa almayı düşünüyorum.
Şimdiden tşk ederim.

γuяdaeя
11-07-2011, 13:14
Herhangi bir RCA kabloyla iPhone bağlayabilirsiniz. Bağladığınız cihazın player özelliğinin olması yeterli ;)

Elrohir
11-07-2011, 15:35
Herhangi bir RCA kabloyla iPhone bağlayabilirsiniz. Bağladığınız cihazın player özelliğinin olması yeterli ;)

O zaman problem yok demektir ilginiz için tşk ederim..

MuSTaFa
14-07-2011, 17:31
Benim aracımda AUX çıkışı yok :D :D Nerede bu çıkış tam olarak yardım edebilrimisiniz :D :D :D

γuяdaeя
14-07-2011, 17:36
Benim aracımda AUX çıkışı yok :D :D Nerede bu çıkış tam olarak yardım edebilrimisiniz :D :D :D

Torpidonun içinde sol yanda.. Aracınızın modeli nedir? Comfort, Comfort + Stil paket vs vs?

MuSTaFa
14-07-2011, 18:59
Comfort Pack + Excutive Paket----2011 Model

γuяdaeя
14-07-2011, 19:24

Baktınız mı, var mıymış?

MuSTaFa
28-07-2011, 09:24

Baktınız mı, var mıymış?

50 kuruş büyüklüğünden biraz küçük bir kare delik var...Onun haricinde bişey yok..

Elrohir
08-08-2011, 07:49

Merhabalar öncelikle bahsettiğiniz kablo ile bende ipone 4 üme bağlayarak kullanabilir miyim?
Çünkü cd olayı gerçekten sıkıntı verici madem usb girişimiz yok ki büyük eksiklik, onun yerine torpidoda ki çıkışları mecburen kullanacağız. Sizin ekte resmini verdiğiniz bu kablo iphone ile de olursa almayı düşünüyorum.
Şimdiden tşk ederim.

Bu kablo ile iphone umu aracıma bağladım ayarlarından da bass ve tizini de yapınca harika ses aldım. Kullanımı çok basit şarkıları iphone dan kontrol etmek zorundayız. Araçtan şarkı geçiş olması çok iyi olurdu cd de olduğu gibi.
Bu kabloyu öneren arkadaşa tekrar tşk ediyorum.

mechanix
02-01-2012, 15:22

Şimdiden tşk ederim.

Bu kablo ile iphone umu aracıma bağladım ayarlarından da bass ve tizini de yapınca harika ses aldım. Kullanımı çok basit şarkıları iphone dan kontrol etmek zorundayız. Araçtan şarkı geçiş olması çok iyi olurdu cd de olduğu gibi.
Bu kabloyu öneren arkadaşa tekrar tşk ediyorum.

Rica ederim. Zaten belirttiğim gibi ben de bu kabloyu kullanıyorum. Hatta bir kere servise gittiğimde de uzun uzun incelemişlerdi. Başarılı bir ekipman...

sinan34
02-01-2012, 19:26
Radyo teyipten giriş 1 seçtiğiniz zaman çızırtı geliyormu?
Aracımı servise bıraktığımda kontrol ettiler ve
bu sesin 308-508 olmak üzere denedikleri tüm arabalarda geldigi söylediler.

Dreamcatcher
02-01-2012, 19:33
Doğrudur bende de va bu ses...

sinan34
02-01-2012, 20:14
Doğrudur bende de va bu ses...

Gaza basıncada ses artıyor .
Bu zamana kadar aux girişine hiç ihtiyaç duymadığım için rahatsızda olmadım.Sadece servise gitmişken sorayım dedim.Bir ara İki girişide bir biriyle köprüleyip deneyeyim bakalım yine yapacakmı?

Uğur Gönül
29-01-2012, 23:49
AUX ÇIKIŞI TÜM 308 Paketlerinde varmı yoksa bazılarındamı var varsada tam olarak nerde bulunuyor bilgilendirirmsnz?

asdfg112
07-12-2015, 09:43
arkadaşlar 2012 model active 308 kullanıyorum, normalde donanım olarak aux olduğu yazıyor broşürde ama ben bir türlü bulamadım. acaba yerini tarif edebilecek olan var mı ?

torpidoya baktım ama yoktu sanki.

kırmızı35
07-12-2015, 11:21
arkadaşlar 2012 model active 308 kullanıyorum, normalde donanım olarak aux olduğu yazıyor broşürde ama ben bir türlü bulamadım. acaba yerini tarif edebilecek olan var mı ?

torpidoya baktım ama yoktu sanki.
Bende 2008 model 308 var benimki torpidoda kulaklık jakı şeklinde değilde ikili rca şeklinde girişi teypte source tuşuna basınca cd radyo input diye değişiyorsa vardır mutlaka

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

asdfg112
07-12-2015, 22:22
Bende 2008 model 308 var benimki torpidoda kulaklık jakı şeklinde değilde ikili rca şeklinde girişi teypte source tuşuna basınca cd radyo input diye değişiyorsa vardır mutlaka

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20151207/58872cacea4e281e1c4cf710b6cb20e6.jpg

Hocam torpidonun fotoğrafını çektim, acaba hangi tarafta aux girişi?
Sanıyorum benim arabamda yok, ama donanım kitapçığında active donanımda var yazıyor.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kemal_53
31-05-2016, 14:14
merhaba arkadaşlar bende bu aux çıkışını denedim ama taktiğim kablo çok kaliteli bir kablo değildi ama araç ta sadece sağ taraf tan ses geldi sol taraftan ses gelmiyor ne yapmam lazım.

Nurullh
02-06-2016, 21:38
Merhaba. Kablo iyi olmadığında zamanla seste kayıplar oluyor sanıyorum. Ben de bir ara AUX girişini aktif kullandım zamanla bir taraftaki ses gitti. Sonra kaliteli bir AUX kablosu aldım Belkin marka şu an sorun yaşamıyorum.

FKZ
11-08-2017, 17:18
Konuyu hortlatiyorum kusura bakmayin, bende de torpidoda bu giris var, acaba bu rca nin teyp tarafindaki baglantisi nasildir bilen var mi? Standart soketin icinde mi yoksa ayri bir jack var mi?