Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abs ışığı yanıyor acil yardım!!!

blurysman
12-01-2016, 21:15
Arkadaslar xenin far taktirdiktan sonra abs isigim ve airbag isigiyla birlikte stop yazisi yanmaya basladi ertesi gun xenon lari sokturdum ama uyari hala ayni sekilde devam ediyor neden kaynaklanabilir ?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

converse10
12-01-2016, 21:40
Allah olaylık versin inşallah bsi zarar vermemişsinizdir.

shaho
12-01-2016, 21:48
Allah olaylık versin inşallah bsi zarar vermemişsinizdir.
Nasıl zarar verilebilir ki? İlk okuduğumda arıza lambaları bir uyumsuzluk sonucu yanmış, bilgisayarla söndürülmesi gerekir diye düşündüm. Ben de taktırmayı düşünüyorum takarken zarar veriliyorsa hiç girmiyim o işe

converse10
12-01-2016, 21:58
Xenon yüksek voltaj çeker peugeot araçları bu konuda hassas araçlardır.

mimit
13-01-2016, 13:39
xenon beyni(balast) bsi ye yakın konumlandırılırsa,bsi ye zarar verebiliyor,aracı en kısa sürede servise götürmenizi tavsiye ederim, abs ve airbag can güvenliği açısından önemli uyarılar,arıza kayıtları silindikten sonra uyarı vermezse bunun la geçmiş olsun deriz,diğer türlü bsi tamiri yada değişmesi gerekebilir aynı şekilde airbag beyni ile bsi yakın mesafedeyse onunda zarar görmesi olası.

merceksiz fara xenon takmayı düşünenleri de biraz duyarlı olmaya davet ediyorum, aracınız ne olursa olsun sorunsuz çalışacak bir sistem bulunur ama işi kitabına göre yapmak lazım,biraz daha beyaz olsun diye karşıdan gelen sürücüleri rahatsız etme hakkımız yok, merceksiz farlar için üretilmiş xenon ampullerde var yok değil kaliteli bir takım ampul 250 300 tl arası böyle bir ampül ve bunlara uygun balast sistemini alabiliyorsanız eyvallah,muayene de geri söktürürler büyük ihtimal, ben artık bana saygı duymayana bende saygı duymam diyerek o an içimden geçenleri söylüyorum,aynı şekilde açık hava da arka sisleri yakan sürücüler içinde, ışıklarda falan denk gelirse, yanlarına gidip nedenini soruyorum,bunu yaparken bir çoğu nasıl açıldığını bile bilmediği söylüyor, neyse uzatmayayım fazla.

dediğim en kısa sürede aracın servise gitmesinde fayda var,bir daha böyle bir işe girmek isterseniz de mercekli far ile can-bus destekli dijital balast kullanmanızı ve mümkün olduğunca cihazları tamponun alt kısmına doğru yerleştirmenizi tavsiye ederim.

blurysman
13-01-2016, 14:33
Arkadaslar cevaplariniz icin cok tsk ederim. Bugun araci bilgisayara baglattim hiz sensoru arizasi verdi ve airbag le hava yastigi arizasini silemedi beyine girilmesi gerekiyormus onuda yapan bi kac usta varmis bakalim hafta sonu goturcem servis cok maliyetli oluyor o yuzden ilk olarak sanayide kendi imkanimla yaptirmaya caliscam. Boylede binersin bisey olmaz havasinda adamlar ama bence onemli bi sorun. Xenon zararli degil ancak sadece unlu bi marka oneriyor ustalar arastirirsaniz bulursunuz benim durumuma dusmeyin

blurysman
17-01-2016, 15:33
Arkadaslar sorunu kendi imkanlarimla cozdum. Basina boyle birsey gelen olursa kutup baslarini sokup 5 dk beklesin tekrar taksin tamamdir. Ama kutup basini sokerken 3 dakika kuralini yapmaniz lazim