PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 406 nasıl bir araba? Alınır mı?

dreamformy
20-01-2016, 18:36
Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım.
Araba almayı düşünüyorum peugeot 406 yı iç ve dış olarak iyi buldum (zamanına göre süper)bu arabalar nasıldır, özellikleri nelerdir , hangi modelinden alsam iyi olur, yakıt tüketimi,arıza,performans,yol tutuşu,lpg uyumu,içeriye aldığı ses ,motor ömrü ve diğr bildiğiniz yönlerine deginirmisiniz .Araba hakkında pek bilgim yok ,
Bana yardımcı olursanız sevinirim .

mimit
20-01-2016, 19:52
2000-2002 2002-2004 modeller arasında elektronik altyapı farklıdır,doğal olarak motor üzerinde de değişen parçalar bulunmaktadır. Lpg konusunda doğru sistem ve doğru işçilik ile sorun yaşayacağınız tek konu zaman içerisinde bozulan rölanti motoru ve manifold basınç sensörleri, bu parçalar lpg takıldıktan sonra belli km aralığında bozuluyor bu durumda rölantide dalgalanmalara neden oluyor zamanla rölantide ki dengesizlik stop etmeye kadar götürüyor işi.Tavsiyem Lpg siz bir model alıp lpg montajını ilk sizin yaptırmanız,çünkü her marka ve model motor ile uyum sağlamıyor,arızasız çalışsa bile yakıt tüketimi farklı oluyor.

ST- SP ve SV olmak üçere üç donanım seviyesine sahipler sv en dolusudur(hız sabitleyici,sunroof asr/esp opsiyon olarak satılmıştır bu araçlarda), sp ise sporpack olarak geçer,st de baz donanım seviyesidir.aracı arştırdığınızı düşünerek detaylar fazla girmiyorum.

yol tutuşu ve konfor olarak üretildiği yıllar içinde en başarılı araçlardan birisi sınıfında,temizini bulmak çok zor artık,zamanında en bakımlı modeli 21 bin tl ye satılamazken bugun 26 27 bin liraya almak güç, uygun fiyatlarından dolayı iş bilmez kişi ve ustaların elinde araçlar haşat oldu,şahin muamelesi gördü.Ben 5 yıl önce sattığım aracımı sadece motor kompresyon testi yaparak 270,000 km de geri aldım,bakımsız bir halde toparlamaya çalışıyorum.otomatik vites revize oldu mesela 2600 tl ye.

Bütçe uygunsa 2003 2004 modeller daha özellikli araçlar,ama 2000 2002 arası olanlarda bir o kadar problemsiz olan modelleridir,elektronik biraz fazla olunca ufak tefek sorunlar artabiliyor.

Düz vites düşünüyorsanız ben spor pack bakmanızı tavsiye ederim.otomatik olsun derseniz de Sv, ama titizlikle incelenip alınması gereken bir araç,yukarıda belirttiğim zamanında uygun fiyat sebebinden dolayı, daha dün dorum dışından bir arkadaşımıza 2003 model HDi sv aldık piyasada kalan nadir temizlikteki araçlardan ama 25.000 tl gibi bir rakama mal olacak, bakım ve muayene zamanı gelmiş aracın lastik ihtiyacı falan var, uzun bir araştırma sonunda bulunan araç.

onur_46
25-01-2016, 16:25
umarım aradıgını bulursun ... bende de sp olan modelı var gayet memnunum bakımını yaptır bın tamam ıhmal etmemen gerek yanı.. iç tasarım olarakta cok hosuma gitti mavi senkronizesi ap ayrı.. sv kasaya nazaran bence bıraz daha cekici bu kasa ...yakıtı da bende daha once efsana kasa toyota vardı ondan az yakıyo işte o an zaten aklım gitti araca...