PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 yılda akü bitermi???

ozan308
04-10-2010, 21:56
slm arkadaşlar aracım tatilde olduğumdan dolayı 1 aydır yatıyordu.1 ay sonra bindiğimde arabam tek marşta çalıştı bikaç gündür hiçbir sıkıntı yoktu.bugun aracı park ettim yarım saat sonra marşa bastım ve bum! araba kendiliğinden silecek çalıştırıyor,selektör yapıyor,kapılar kitlenip açılıyor vs...yol yardımı aradım geldi akü ölmüş dedi yeni akü taktı sonra araba çalıştı.arabanın garantiside 2 ay önce bittiğinden dolayı garantiyede sokamadım 200 tl hop uçtu gitti:(( daha 2 senelk arabanın aküsü nasıl bitiyor çözemedim 2003 vw passattımızda 7 yıldır aynı aküyü kullanıyoruz hiç tık demedi.şarz ettireyim dedim servis 2-3 gün kullanırsın yine aynı şey olur değişmekten başka çare yok dedi mecburen değişmiş olduk.acaba servis beni mi yedi şarz olmaz diye yada cidden akü 2 yılda öldümü? bu sorunla karşılaşan yada bilgisi olan arkadaşlardan bilgilerini benimle paylaşmalarını rica ediyorum.saygılar...

Ömer Gedik
04-10-2010, 23:24
Dizellerde akü ömrü daha kısadır. Ayrıca akünün amperi vb de etkilidir. Birde araç 1 ay yattı demişsiniz. Bu da önemli bir etken. Aracımı alalı 2 yıl + 2,5 ay oldu. Henüz bir sıkıntı yaşamadım. Çok anormal bir durumda değil. Servise 200 TL vermişsiniz o kötü olmuş. Şarj işine de farklı bir yerde baktırmanız gerekki fikir olsun. Görmeden bişey denilemez.

GLR
05-10-2010, 03:10
Bitiyor benimde aynen gece park ettiğimde bişey yoktu sabah çalışmadı birkaç gün önce.Geçmiş olsun ayrıca tek değilmişim bu konuda. :) 200 tl iyiymiş yine yol bilgisayarı abuk subuk şanzıman arızası falan gösterdi bende.

reisG
05-10-2010, 08:15
Renault akü paketi 79 TL galiba öyle bir reklam dönüyor. Bizim gibi yeni tip ve çok fonksiyonel elektronik donanımları olan araçları kullanmak gerek arada bir yatma olursa akünün boşalma olasılığı var...

Ömer Gedik
05-10-2010, 08:21
Reis abi o paketler en küçük aküler için geçerli vb işlemlerdir. PAzarda güvenilecek tek reklam yok maalesef.

ozan308
06-10-2010, 23:45
2 yılda akü bittiğine ilk defa şahit oldum.acil servisi çağırdım geldi baktılar aküyü değiştiler araç garantilimi diye sordu ewet dedim iyi abi o zaman dedi çekti gitti adam.yarım saat sonra bi telefon aracınızın garantisi bitmiş 200 tl ödemeniz gerek diye.arabayı 2008 ağustosta aldım 2009 model yazıyor ruhsatta nasıl biter garanti araba 2009 model diyorum ben bilmem 2008de çıkmış plazadan araba diyor adam 2 saat kavga ettik sonuçta elimiz mecbur aldık yeni akü.madem garantimiz bitmiş bende daha servise gitmem arkadaş boşuna kazıklanmam hiç değilse.kötü hyundai bile 5 yıl garanti veriyor peugeot her zamanki gibi yine işin kolayına kaçıyor.volkswagen de iyi niyet garantisi diye bişey var bilenleriniz vardır.model ne olursa olsun tüm bakımlar serviste yapılırsa,parçalar serviste değişirse arabayı yine garantide tutuyorlar.peugeot bu konularda biraz pasif.araba alman arabası abi adamlar yapıyor valla.2003 passatımız var 7 yıldır tık demedi,ilk fren balatalarını daha yeni 145000 kmde deiştik.bnm 308 50000'de 2.balatayı deişecem nerdeyse..