PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor yıkama

onur_46
17-02-2016, 09:29
merhaba herkese iyi forumlar .. aracım 406 sportpack onceden kalma yag kırlerı var motorda.. ve herhangi bı kacak varmı motorda sanzımanda vs kontrol edemıyoruz bu yuzden. ustam motoru yıkatman lazım dedi sizce yıkatmalımıyım yada yıkatmadan nasıl bı cozum olabilir.. elektronık aksamdan dolayı cekınıyorum.. bıde auto kıng yıkama yapıormus sıkıntısızmıdır acaba daha once yaptıran vamıdır yardımcı olursanız sevınırım :)

mimit
17-02-2016, 11:17
korunmaya alınması gereken parçalar var konuşmuştuk sanki bu durumu, işini düzgün yapan ve sonrasında garanti veren bayi ağı olan firmalarda yıkatmakta fayda var.

onur_46
19-02-2016, 13:58
auto kıng yıkıormus ama ne kadar saglıklı bılmıorum ve 250 tl istıyo bu ıslem için.. bi yağlamacı ıle gorustum oda bobını sokuyorum lpg beynını sokuyormus ole yıkama yapıyorum dedı .. yaglamacıya yaptırmayı dusunuyorum..

servet
19-02-2016, 14:16
Siz blirsiniz ama uzak durun derim ben.Motoru yıkatmamak için google açıp arama kısmına "motoru yıkattım" yazmanız bile geçerli bir sebep.Yıkanacak birşey olsaydı su almaması için o kadar önlem alıp kesinlikle maliyeti yükseltmezdi şirketler.Hayırlı günler.

muro06
19-02-2016, 15:23
bende 307 1.6 hdi pejo var motorunu yikattirdim yol bilgisayarinin yarisi kararmaya basladi fakat araba 1 saat filan calistiginda iyice karariyor

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mimit
19-02-2016, 20:20
Sizin sorununuz motorun yıkanmasından kaynaklı değil 307 lerin ekranlarında olası bir problem bu kararma işi ısındıkça kararması,havalar ısınınca belki hiç görğnmez ekran. Çözüm yoluda var tabi ki yok değil.

mimit
19-02-2016, 20:21
Motorun üstünde ki parçalar aslında suya dayanıklı parçalar ancak basınçlı su başka bir konu tabi ki 308 inde 406 nın motorlarını bir kaç kere yıkattım her hangibir sorun yaşamadım. İşini bilen usta zaten önlemini alır işe öyle başlar.

emax34
20-02-2016, 09:00
Ben bugune kadar 1 kez Sonax ta yıkattım, motor temizleme sprayi ile her tarafı spreyleyip firca ile temizlemis ve akabinde basınclı makine ile yıkayıp pırıl pırıl yapmıstı, yalnız motor icerisinde bulunan yalıtım keceleri cok kotu oldugundan iyice dagilmasına sebep olabiliyor, Yıkandıktan sonra herhangi bir sorunla karşılasmadım, yakın zamanda tekrar yaptıracagim.

CES
20-02-2016, 20:33
merhaba herkese iyi forumlar .. aracım 406 sportpack onceden kalma yag kırlerı var motorda.. ve herhangi bı kacak varmı motorda sanzımanda vs kontrol edemıyoruz bu yuzden. ustam motoru yıkatman lazım dedi sizce yıkatmalımıyım yada yıkatmadan nasıl bı cozum olabilir.. elektronık aksamdan dolayı cekınıyorum.. bıde auto kıng yıkama yapıormus sıkıntısızmıdır acaba daha once yaptıran vamıdır yardımcı olursanız sevınırım :)

Motor yıkamayı kendi adıma tavsiye etmiyorum. Çok profesyonel olmadıkça, ki ben daha motor konusunda Sonax ve Meguiars da dahil olmak üzere görmedim, iyi fikir değil. Aracın BSI dahil elektronik elemanları zarar görebilir. Diğer tarftan tavsiyem WD40 tabir edilen ürün/sprey ile biraz zahmetli de olsa doğruca sonuca "bence" ulaşabilirsin.

mimit
21-02-2016, 13:50
Motor yıkamayı kendi adıma tavsiye etmiyorum. Çok profesyonel olmadıkça, ki ben daha motor konusunda Sonax ve Meguiars da dahil olmak üzere görmedim, iyi fikir değil. Aracın BSI dahil elektronik elemanları zarar görebilir. Diğer tarftan tavsiyem WD40 tabir edilen ürün/sprey ile biraz zahmetli de olsa doğruca sonuca "bence" ulaşabilirsin.

wd 40 ın faydasından çok zararı olur temizlik konusunda yağlı yapısı gereği daha fazla toz toplayacaktır, profesyonel ürünler bu konuda antistatik bir yapıda dersek yanlış olmaz sanırım,toz tutmayan bir yapıya sahiptirler tabi işlem sadece yıkama ile kalmamalı yıkama ve koruma uygulaması yapılması lazım, motor yıkama ince işçilik isteyen bir iş.

Halil5759
21-02-2016, 14:58
Yıkamadan ziyade benim tavsiyem wd 40 ile parlatmanız ancak bu işlemden sonra motoru toz kaplıyor, bununda çözümü var wd 40 ı bir cam sil kutusunun içine sıkarak boşaltın, üzerine %40 civarı cam sil ve %25 civarında mutfaklarda kullanılan yağ çözden koyarak karıştırıp motora sıkın, 10 dk sonra kuru bir bezle silin, artık aracınızın motoru hem temiz görünüp parlayacak hemde toz kapmayacaktır.
Tapatalk For Windows Phone

onur_46
22-02-2016, 10:15
motorun temız gorunmesınden ziyada motorda veya sanzımanda yağ kacagı olup olmadıgını varsa eger nerden oldugunu tespet etmek için yıkatmayı dusunuyorum..hatta ustaya gıttım yıkat gel yoksa çözume ulaşamayız dedı o yuzden.. bı yıkama yaglamacı ıle gorustum oda bobınlerı ve beynı sokup oyle yıkıyorum dedı ..umarım bı sııkntı cıkmaz :(

onur_46
22-02-2016, 11:27
CES yıkamacı bobin ve beynı sokup temızledıgını soyluyor bılmıorum :(