PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 pat sesi sorunu ve vites sorusu?

Nikola_
26-02-2016, 15:41
Arkadaşlar ilk arabam 206 ilk haftam geçti. Şimdilik bir kaç sorum var.
Arkadaşlar arabadan kullanırken pat diye ses geliyor . Arkadan geliyor bu ses . Gecen hafta radyatör bozuktu hararet sıkıntısı varken pat sesi geliyordu . Gider dedim şimdi arada gene çıkarıyor . Sizce sebebi nedir ?

Bunun dışında viteslerde D den sonra 3 ve iki var sıra ile . Bunlar tam olarak nedir. Ben arabayı her türlü D de kullandım . Pat sebebi bu olabilir mi ?
2 ve 3 ün özelliği nedir tam olarak ? Teşekkürler

Düzeltme : Arac 2000 model 1.4 tam otomatik . Pat dediğim ses tek seferlik patlama sesi gibi.

Cagatay
26-02-2016, 19:09
Araçta lpg varmı bilmiyorum ama monifoldtan kaynaklanabilir.Arabanın avans ayarını kontrol ettirin.Arabayla dururken gaza yüklendimi pat diye ses geliyormu ona bakın benim fikrim ya manifold yada avans ayarları.Kolay Gelsin

Nikola_
26-02-2016, 19:13
Lpg yok hocam . Bu şekilde kullanmak sıkıntı midir ? Voteslerle ilgili yardımcı olacak anlatacak biri yokmu yaw ?

fatihtr
26-02-2016, 19:43
Araciniz hayirli olsun . Konu ile bilgisi olan arksdaslar yardimci olacaklardir. Hatta bu bilgiler forum da mevcut .

HamzaHakkı
27-02-2016, 02:00
Lpg yok hocam . Bu şekilde kullanmak sıkıntı midir ? Voteslerle ilgili yardımcı olacak anlatacak biri yokmu yaw ?

Sorununuzun sebebini bilmiyorum 2 ve 3 ün özelliği vites kolunu 2 konumuna getirdiğinizde sürekli 2. viteste gidersiniz yani dik bir yokuş çıkıyorsunuz ve devir arttı şanzıman da doğal olarak vites büyütür ya da inerken araç hızlandı yine vites büyütür, bunu önlemek için yapılmış bir sistem 2 ye ya da 3 e aldığınızda sürekli ya 2 de ya da 3 de seyahat edersiniz.

Nikola_
28-02-2016, 18:16
Peki d ile spor modda gitmek ile 2 veya 3 ile gitmenin farkı nedir ? 2 mi daha hızlı yoksa 3 mü daha hızlı olarak gitme de kullanılıyor ?

Pars
29-02-2016, 00:43
Spor modu vitesleri geç atmasına neden olur buda aracın en çok tork ürettiyi sırada gerçekleşir daha hızlı hızlanmanızı saglar 1- 2ve 3 te manuel attırmanız gerekli .devri sonuna kadar kullanıp vites deyiştirir

Nikola_
29-02-2016, 13:25
Manuel derken ? Araç tam otomatik ama ? Birde çok tork üretimi zararı nelerdir kısa vadede ?