PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : peugeot 208 ıslık sesi

murater
15-03-2016, 11:52
Arkadaşlar merhaba

208 1,2 bir araç aldım 2 ay önce. Araçta 3. ve 4. viteslerde çok hafif bir ıslık sesi geliyor. Şanzumandan mı diyerek peugeot servisine götürdüm.

Orada test turuna çıktık bu sesin 208 ve 308 lerde olduğunu söylediler. Hatta başka bir 208 ile test turuna çıkalım onda da aynı sesi duyarsınız dediler.

Bu sesin şanzumandan bir rulmandan geldiğini de kabul ediyorlar ve bunun çözülemeyen bir problem olduğunu söylediler.

Açıkçası orada ikna oldum fakat yinede içim içimi yemiyor değil. Arkadaşlar sizde de böyle bir ses var mı?

Bu ses teyp kapalıyken duyulabiliyor. Şimdiden teşekkürkler...

RcA
31-03-2016, 10:45
bendede var bu ıslık sesi. bende çözemedim. gaza çok yuklenınce oluyor. aracım 1.4 hdi. bende acaba turbomu dıyıp dusunuyorum.

murater
31-03-2016, 11:07
Abi yok ya. Bu ses bende de düşük devirde çıkıyor. Benim ki 1.2 ve bildiğim kadarıyla turbo yok. Ben peugeot merkeze kadar aradım bana geri dönüş yaptılar. 2 kere de servise gittim. Kesinlikle bu sesin normal olduğunu bildiriyorlar. enteresan... aslında ilk aldığımda da çok korktum. Ses yükselirse mutlaka servise gitmek lazım. Bana serviste bir 208 daha bindirdiler onda da var...

mechanix
31-03-2016, 11:33
Peugeot 208 başlığı altında "208 şanzıman sesi" başlığıyla konu açmıştınız ve orada soruyu yanıtlamıştım. Aynı konunun 1'den fazla yerde açılması forumda düzensizlik yaratıyor. Buna dikkat edilmesi lazım. Konunun Teknik konular kısmnda "şanzıman ıslık sesi" gibi bir başlıkta birleştirilmesi doğru olacaktır.

murater
31-03-2016, 11:38
çok özür dilerim ama daha önce hiçbir foruma üye olmadım. Bu benim forum kullanamama özürümden kaynaklanıyor. inanır mısınız bu başlığıda bulamadım.

raikkonen
20-05-2018, 16:14
Aynı sesi bende duymaya başladım. Sebebi ne olabilir?

208ht208
10-07-2018, 13:58
Merhaba,
Bende 1 yıllık 10 bin km de ki aracımı geçen ay ilk bakımına götürdüm ve bakımdan sonra daha önce duymadığım bazı sesler çalınmaya başladı kulağıma.
Birincisi 2000 - 3000 devirlerde gaza bastığımda ve bazende ayağımı gazdan çektiğimde bir ıslık sesi gibi tiz gıcık bir ses, ikincisi araç rolantide çalışırken kaputun altından gelen sanki bir fanın dönerken bir yere sürtüyormuşçasına ''pııırt pıııırt'' diye gelen bir ses ve direksiyonu çevirdiğimde gelen 'katur kutur' sesler.
Aracı tekrar servise götürdüm ve ıslık sesi ile ilgili ''alternatör'' değişti. Ki bence yanlış bir tespit ve işlem olduğu kesin çünkü bu ses devam etmekte ve araçtan oldukça soğumuş durumdayım. İkinci sesi zaten hiç dikkate almamışlar ve hiçbir işlem yapmamışlar.Direksiyondaki problem halledildi.
Neyse araca bindim ve daha servisten çıkmadan aynı seslerin devam ettiğini duydum bir kaç gün sonra tekrar aracı götürdüm ve bu sefer ıslık sesini hiç dikkate almayıp ikinci bahsettiğim sese bakmışlar ve ismini hatırlamadığım bir düzeneğin çalışmasından kaynaklandığını normal olduğunu hatta 0 km de ki araçta da aynı ses olduğunu söyleyip dinlettiler.Şaşırdım 1 yıldır hiç dikkat etmemiştim sonradan ortaya çıktığını düşünüyordum fakat 0 km araçta da aynı sesi duyunca bir şey diyemedim doğal olarak.
sonuç itibariyle bu ıslık sesi ile baş başa kaldık,her ne kadar duymamaya çalışsam da insanı gıcık eden bir ses.Bakalım herhalde bir süre sonra vedalaşacağız bu araçla artık hayırlısı...