PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pejo301 sorunlari bitmek bilmiyor

pejo301
27-03-2016, 23:23
301 sorunlarimi asagida maddeler halinde yaziyorum sizin de benzer sikayetleriniz varsa yazarsaniz iyi olur. hic degilse araci almayi dusunenler icin bi uyari olur.

1- aracin ic doseme tavani lekeleniyor sari kucuk noktalar.
2- bagaj kapagi dusuyor
3- 35000 kmde sag on amortisor patladi 70000 kmde sol on amortisor patladi. ilki garantiden degisti ikincisinin degisimi icin 450lira servis masrafi
4- arac hiz gostergesinin ici toz doldu nemlede birlesince icinde camur katmani var
5- aracda mazot - su filtresi sag arka tekerin onune tabana yerlestirilmis karli zeminde tasa carpinca patladi. serum gibi sari bi sivi bosaldi degisimi icin 750tl masraf serviste
6- aracin ses yalitimi broadwayden daha kotu ruzgar sesi hep iceride
7- servisler rezalet ve asiri pahali aracin parcalarini tek tek almaya kalksaniz bi ferrari parasi cikar cinde buna mudahale etmisler turkiyedede mudahale edilmesi gerekir diye dusunuyorum
8- arac full ama lastik hava basinci gostergesi yok, acil durum fren sinyali yok, on yolcunun tavanda tutacak kolu yok
9- sehiricinde yakit performansi rehberinde yazanla tutmuyor, sehir disinda is 100km/sa gecmezsen belki
10- 70000km de sag on gunduz fari patladi 10liraya degistirdim 75000km de bu sefer sol on gunduz fari patladi araba kendinden soguttugu icin degistirmiyorum tek goz geziyorum

simdilik aklima gelenler bunlar. ne kadar ekmek o kadar kofte arabasi baska bisey degil.

kırmızı35
27-03-2016, 23:26
Aleyküm selam hoşgeldiniz keyifli forumlar

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mimit
27-03-2016, 23:46
Sizde söylemişsiniz ne kadar ekmek o kadar köfte,bugün bir çok D segmenti araçta bile lastik hava basınç göstergesi opsiyon olarak satılıyor ki bu işi çin malı ürünlerle bile çözeme kalksanız 150 doları aşan fiyatları var, bu segmentte bir araç için fazla bir özellik olduğunu düşünüyorum.İşin ilginç tarafı bu araçlardan bazı kullanıcılar oldukça memnun kalırken bazıları bu sorunlar yüzünden haklı olarak isyan noktasına geliyor.

forum içinde araştırma yaparsanız bazı sorunlarınız için çözüm önerilerine ulaşabilirsiniz.

HarunHoca
28-03-2016, 07:30
301 konusunda olumlu düşüncelerimi bilen bilir. Daha fazla iyi şey söylediğim zaman be birader neden bu aracı bu kadar övüyorsun deniyor. Bazen aynı aracı mı kullanıyoruz acaba diye merak ediyorum. Herhalde benim beklenti kriterlerim çok düşük, standartları minimumda tuttuğum için de yukarıdaki gibi şikayetlerin hiç birini ya görmüyor ya da görmezden geliyorum. B segmenti bir araçtan ne bekleniyor bilemiyorum. Bu aracın üretim amacı belli; yakıt tüketimi az, diz mesafesi fazla, bagaj hacmi büyük, limitlerde gidildiğinde uzun süre sorun çıkarmayacak orta seviye bir araç.
301 alacakları aman uyarayım da aynı hataya düşmesinler şeklinde başlık açmak da neyin nesidir anlamadım. Bilmeyip de okuyan ya bu ne berbat bir araçmış diyecekler. Araçtan memnun olmamak, beklentilerini karşılamadığını söylemek farklı, sorunlar bitmek bilmiyor demek farklı. 70 bindeki aracın gündüz farı patlamışsa ve 10 tl ye değiştirdiysen daha ne bekleniyor ki? Amörtisör neden patlar, demek ki limitler zorlanmış. Ayrıca 2014 modellerinden itibaren lastik basınç sensörü varmış...
Arkadaşımızın canı yanmış, o da bu can havliyle bunları yazmış olmalı. Çeken bilir derler, bize söylemesi kolay tabi.

Eren
28-03-2016, 08:20
1 - İç döşeme tavanı lekelenmeyen otomobil üretildi mi?
2 - Düşmekten kastınız nedir?
3 - Aynı aracı kullanan pek çok kişi mevcut forumda kullanım ile alakalı. Servis iyi niyet göstermiş, değiştirmiş, daha dikkatli kullanın.
4 - Değişim talep edin.
5 - Kullanıcı hatası.
6 - BROADWAY ironik olmuş, 301'lerde bu sorunla karşılaşan arkadaşlar oldu, çözüm üretenler de var forumu araştırın.
7 - Servislerin rezalet olması kişisel görü meselesi,
8 - Bunları bilerek satın almış olmalısınız, nihayetinde marketten günlük alışveriş yapmıyorsunuz. Yorum abesle iştigal.
9 - Rehberiyle tutan hangi marka var merak ediyorum.
10 - Bu majör bir problem değil.

11'i de 'bence' sabiti ile birlikte ben ekleyeyim. Satın siz aracınızı, haybeye uğraşmayın bence.

Emrah_06
28-03-2016, 10:12
1 - İç döşeme tavanı lekelenmeyen otomobil üretildi mi?
2 - Düşmekten kastınız nedir?
3 - Aynı aracı kullanan pek çok kişi mevcut forumda kullanım ile alakalı. Servis iyi niyet göstermiş, değiştirmiş, daha dikkatli kullanın.
4 - Değişim talep edin.
5 - Kullanıcı hatası.
6 - BROADWAY ironik olmuş, 301'lerde bu sorunla karşılaşan arkadaşlar oldu, çözüm üretenler de var forumu araştırın.
7 - Servislerin rezalet olması kişisel görü meselesi,
8 - Bunları bilerek satın almış olmalısınız, nihayetinde marketten günlük alışveriş yapmıyorsunuz. Yorum abesle iştigal.
9 - Rehberiyle tutan hangi marka var merak ediyorum.
10 - Bu majör bir problem değil.

11'i de 'bence' sabiti ile birlikte ben ekleyeyim. Satın siz aracınızı, haybeye uğraşmayın bence.

O 11. maddeyi yazmaya gelmiştim. Geldim gördüm gidiyorum. Selamlar

ssgti
28-03-2016, 10:20
Kati çözüm 'satın kurtulun' rüzgar sesi daha az olan broadway tavsiyemdir.

ayzinim
28-03-2016, 11:03
Hiç birimiz aldığımız araçlarımızda sorun yaşamak istemeyiz. Ama gelin görün ki böyle bir imkan yok. İster istemez farklı sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Burada belirleyici olan beklentilerimiz. Bu kavramda kişiden kişiye değiştiği için, herkesin olaylar karşısında tepkileri farklı olabilir. Ancak kullanıcı hatasını bile araca lanse etmek açıkçası fazlasıyla kolaycılık oluyor. Bu kolaycılığa istinaden arkadaşlarımız size çözüm yolunu sunmuşlar zaten.

fatihtr
28-03-2016, 11:05
Anlamis degilim hala ekonomik araba aliniyor. Sonra fa burasi bozuk surasi soyle. Kardes 2015 1.16 d var onda da aynadan dolayi ruzgar sesi var. bunlar ufak seyler. 2011 207 dizelim var onda da var. 6 ayda bir ampul degistiriyordum. Kaliteli ampul ve araci kapatirken farlari da kapatiyorum ki calirtirdigin da fazla akim cekip patlamasin. 2 senedir de patlamiyor. Yani isin ozu bilincli olarak kullanirsak buyuk masraflar cikarmayan araclardir.

Ömer Gedik
28-03-2016, 11:32
1-Peugot garantiden değişim yapıyor bununla ilgili
2- Kronik sorun forumda biraz gezinin.
3- Sürekli çalışan parçadır. Çukura mı düştünüz fabrika hatası mı belirsiz.
4- Garantiden değişim isteyin.
5- Bahsettiğiniz mazot-su filtresi değil. FAP Sıvısı. Düşük emisyon değerleri için aracınızda bulunur. 268,000 km 308 kullandım aynı noktayı bir kere vurmadım.
6- Yok ARTIK!!!
7- Türkiye'de hangi servis tatminkar ki? Parça fiyatları konusunda Peugeot'u beğenmiyorsanız size hiçbir araç yaramaz.
8-Tutamak kolu yeni araçlarda çıkmamaya başladı zaten kaç kere tutuyorsunuz bilemedim. Lastik basınç sensörü aracımda olsa sökerim sanırım.
9- 301den daha ekonomik araç varsa ona yönelin.
10- Kitapçıklarda ampullerin çift değişmesi gerektiği yazar aksi halde diğeri kısa sürede patlar. 70,000 kmde ampul patladı diye şikayet ilk kez görüyorum.

11- Bence de satın. Araca da yazık günah

tebukan
28-03-2016, 12:05
Bence yazılan maddeler abartı. Yazılan hiçbir madde aracım için geçerli değildir. Kullanım konusunda sıkıntı var gibi. Özellikle forumda tekrarlanan 301 hakkındaki art niyetli gördüğüm yazılardan biri. Sanki birileri marka ve model karalamaya çalışıyor gibi. Trollerin varlığı sözkonusu

tsinanb
28-03-2016, 13:20
10 maddeyi diğer üyelerimiz açıklamış yeterince. Aynı şeyleri bir daha yazmaya gerek yok ben de 11. Maddeyi ekliyorum. Bu kadar şikayetçiyseniz satın aracı kurtulun. 301 gördüğüm en ekonomik araçlardan birisi, daha ekonomik bulursanız haber verin

Emrah_06
28-03-2016, 13:41
o değil de hepimiz ne kadar gaddarmışız hemen satın kurtulun demişiz :p:p:p:p:p

Aslında satın da kurtulun yerine satta araç kurtulsun demeliyiz gibi geldi tekrar bakınca konuya ... :dans4:dans4

mstfkarsli
28-03-2016, 15:18
Konuyu açan arkadaşa katılmıyorum. Yakıtı az, içi geniş ve parasına göre oldukça iyi bir araç.

mstfkarsli
28-03-2016, 15:20

Aslında satın da kurtulun yerine satta araç kurtulsun demeliyiz gibi geldi tekrar bakınca konuya ... :dans4:dans4

:gül8: :gül8::gül8::gül8::gül8::gül8:

Eren
28-03-2016, 16:25
O 11. maddeyi yazmaya gelmiştim. Geldim gördüm gidiyorum. Selamlar

Aleyküm selam. :)

converse10
28-03-2016, 20:05
301 sorunlarimi asagida maddeler halinde yaziyorum sizin de benzer sikayetleriniz varsa yazarsaniz iyi olur. hic degilse araci almayi dusunenler icin bi uyari olur.

1- aracin ic doseme tavani lekeleniyor sari kucuk noktalar.
2- bagaj kapagi dusuyor
3- 35000 kmde sag on amortisor patladi 70000 kmde sol on amortisor patladi. ilki garantiden degisti ikincisinin degisimi icin 450lira servis masrafi
4- arac hiz gostergesinin ici toz doldu nemlede birlesince icinde camur katmani var
5- aracda mazot - su filtresi sag arka tekerin onune tabana yerlestirilmis karli zeminde tasa carpinca patladi. serum gibi sari bi sivi bosaldi degisimi icin 750tl masraf serviste
6- aracin ses yalitimi broadwayden daha kotu ruzgar sesi hep iceride
7- servisler rezalet ve asiri pahali aracin parcalarini tek tek almaya kalksaniz bi ferrari parasi cikar cinde buna mudahale etmisler turkiyedede mudahale edilmesi gerekir diye dusunuyorum
8- arac full ama lastik hava basinci gostergesi yok, acil durum fren sinyali yok, on yolcunun tavanda tutacak kolu yok
9- sehiricinde yakit performansi rehberinde yazanla tutmuyor, sehir disinda is 100km/sa gecmezsen belki
10- 70000km de sag on gunduz fari patladi 10liraya degistirdim 75000km de bu sefer sol on gunduz fari patladi araba kendinden soguttugu icin degistirmiyorum tek goz geziyorum

simdilik aklima gelenler bunlar. ne kadar ekmek o kadar kofte arabasi baska bisey degil.
ben gülerim bu arkadaşa

converse10
28-03-2016, 20:05
:gül8: :gül8::gül8::gül8::gül8::gül8:
abi çok güldürdün ya

HarunHoca
28-03-2016, 21:17
Arkadaş nereye kayboldu. Cevap hakkı doğdu sanki.

Mustafa_03
28-03-2016, 21:59

Abi ben sattım kurtuldum :dans3:D:gül8:

Şaka yapıyorum tabikide arkadaşlar ciddiye almayın bugün aracımın satışını yaptım fakat kurtuldum değil iyi bi aileye gitti o konuda içim çok rahat fakat arkadaşın bahsettiği sorunlardan bi kaçını bizde yaşadık fakat burda onlara bi çözüm bulmaya çalıştık. size şöyle söyleyeyim aracı sattığıma gerçekten üzüldüm ben bu kadar problemi 3.5 senedir yaşamadım.

hüsom
28-03-2016, 22:15
herkeze slm bende 2000 model astra sedan vardı sattım 2015 model 301 active 1.6 hd aldım şimdilik memnunum yakıt zaten süper ayrıca rüzgar sesi olayını forumlarda görmeseydim farkına varmazdım bile kısacası aracını hor kullanırsan hurdası çıkmıcak araç yok herkese saygılar...

fatihtr
28-03-2016, 22:17
Bence yazılan maddeler abartı. Yazılan hiçbir madde aracım için geçerli değildir. Kullanım konusunda sıkıntı var gibi. Özellikle forumda tekrarlanan 301 hakkındaki art niyetli gördüğüm yazılardan biri. Sanki birileri marka ve model karalamaya çalışıyor gibi. Trollerin varlığı sözkonusu

+301

Kesinlikle kullanim sekliyle alakali. Bir amortisor bile patlatamadim ben ona yanarim.

407 exe.b.
28-03-2016, 22:59
Takoz gibi araba bence..Bakın bence diyorum.2002 model 307 im daha konforluydu bu araçtan. Şimdiki kara aslanımla kiyaslamiyorum bile.Mamafih fiyatı uygun ve 40 bin tl civarı Euro5 motora binmek isteyen için İdeal araç. Yakıtı iyi ve geniş.

Emrah_06
29-03-2016, 07:03
Takoz gibi araba bence..Bakın bence diyorum.2002 model 307 im daha konforluydu bu araçtan. Şimdiki kara aslanımla kiyaslamiyorum bile.Mamafih fiyatı uygun ve 40 bin tl civarı Euro5 motora binmek isteyen için İdeal araç. Yakıtı iyi ve geniş.

Takoz derken ?

Sanırım takozun ne olduğunu bilmiyorsunuz ...

b.kocer
29-03-2016, 07:43

Segment farkı var aradıgınız rahatlıgı bulamamnız dogal

biraz araştırıp yorum yapalım
1-ARACINIZI SATIN
2-ARACINIZI SATIN
3-ARACINIZI SATIN
4-ARACINIZI SATIN
5-ARACINIZI SATIN
6-ARACINIZI SATIN

ercoooo
29-03-2016, 08:57
Ampul bu sonucta cogu aracta ayni marka kullaniliyor :s omurluk olsa inanin bir araci da bu fiyatlara alamayiz. Cunku adamlar arac satisindan degil yedek parca satisindan para kazaniyor.

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa_03
29-03-2016, 09:18
Takoz derken ?

Sanırım takozun ne olduğunu bilmiyorsunuz ...

Bencede abi ;)

ssgti
29-03-2016, 09:37
307 artık üretimi bitmiş miyadı dolmuş bir araç. Her ne kadar 307 C segmenti olsada allure donanım 301 bir çok yönden 307 nin önünde. Bundan 10-15 yıl önceki C segmenti araçlar günümüz B segmentini özellik bakımından yakalayamıyor. Mesela 306 C segmentidir. Bu aracı günümüz 308 iyle mukayase edilebilir mi? Veya C segmenti Fiat Temprayı günümüz bir B sınıfı aracıyla mukayese etmemk mümkün mü? Yanlış bir karşılaştırma olmuş. Peugeot 307 o dönem üretilen Fiat Tipo, Golf 4 veya Astra H gibi araçlarla karşılaştırılmalı. Bu arada takoz ne anlama geliyor? Amortisör takozu, motor takozu, lastik takozu!!!!,

407 exe.b.
29-03-2016, 10:53
Allah herkesin gonlune gore versin.

tebukan
29-03-2016, 12:22
Takoz lafı biraz ağır olmuş.

Emrah_06
29-03-2016, 12:47
Hadi bakalım 2 hurda satıp 1 takoz alabiliyor musunuz :)

HarunHoca
29-03-2016, 13:22
İki gün foruma uğramadım, çok şey kaçırmışım. Takoz muhabbeti nedir anlamadım. Üst bölümleri döndüm okudum yine anlamadım. 301 bir otomobildir, takoz nedir?

407 exe.b.
29-03-2016, 15:40
Kusura bakmayin elestirim daha yapici olabilirdi.Sonucta bahsi gecen bir araba ve aslolan biziz.Ozur dilerim.

HarunHoca
29-03-2016, 17:59
Kusura bakmayin elestirim daha yapici olabilirdi.Sonucta bahsi gecen bir araba ve aslolan biziz.Ozur dilerim.

Neticede teneke parçalarından ibaret olan araclarimiz için birbirimizi incitmeye gerek yok. Neticede eleştiri gören araclarimiz biz değil. Başta kendine söylüyorum kendimizi araçlar ile bu kadar özdeştirmemeliyiz.

acemli68
30-03-2016, 05:58
Bence arkadas biraz kizginlik birazda ufaktefek hatalarin birikmesiyle sitemde bulunmus.tavsiyem daha da sorunları birikmeden araci satmasi.

ayzinim
30-03-2016, 08:37
Arkadaş üye olup konuyu açmış ve firar etmiş. Bir daha da foruma giriş yapmamış :aran. Resmen fitne soktu aramıza :gül4:

tsinanb
30-03-2016, 08:46
Arkadaş üye olup konuyu açmış ve firar etmiş. Bir daha da foruma giriş yapmamış :aran. Resmen fitne soktu aramıza :gül4:
Bence forumun birliği kanıtlandı :D fitne soktu aramıza ama tutmadı :D

tebukan
30-03-2016, 10:56
Trol diyorum size, inanmıyorsunuz

pejo301
03-04-2016, 19:26
Arkadaslar,

Sikayetlerime vermis oldugunuz cevaplar icin tesekkur ederim. Sat diyen arkadaslarin yaklasimi gercekten komik. Sikayetleri genel merkeze soylesem eminim onlar bile sat demezdi. Birlik olup genel merkeze sikayetleri soyleyelim sosyal medyada sesimizi duyurulaim baski olusturalim araclardaki eksiklikler giderilsin demiyorsunuz da sat kurtul diyorsunuz. Amortisor konusunu servisteki ustayla gorustum bizzat kendisi bu araclarin uzerinde gelen amortisorler dandik bu takacagimiz yeni versiyonlari daha kaliteli icin rahat olsun dedi. Oyle bi sat demissinizki sanki turkiye olarak arac uretmisiz ben de karaliyorum gibi olmus. Pejo fransanin 301 aracini kastederek turkiye gibi gelismemis ulkelerde bu araci piyasaya surduk lafina dami alinmadiniz??? Sat kurtul deyeceginize birleselim sorunlari cozmemiz daha kolay olsun. En basitinden servis aracin ses yalitimini yapsa kotumu olur? ha bi de piyasayya gore bu arac ucuz diyorsunuz ama bu araci almak icin kac sene calistiginizi bi dusunun sanki bedavaya verdiler.

HarunHoca
03-04-2016, 21:23
Leküm diniküm veli ye din (sizin görüşünüz size, bizim görüşümüz bize). Olay; tamamen nereden baktığınızla alakalı. Ben o kadar beğeniyorum ki (eksiklerini bilerek) neresine ne yapacağımı şaşırıyorum. Birileri o kadar nefret ediyor ki yerin dibine sokuyor. 301 tüm eksiklerine rağmen (parasını hah etmemesi konusunda haklısınız ) alınabilecek bir araç. Limitler dahilinde kullanıldığında gayet iyi araç. Ben linea symbol ile kiyasliyorum. Polemiğe gerek yok. Aracı aldıktan sonra büyük keyifle yaklaşık üç bin TL harcadım. Halâ da harcıyorum. O kadar çok eksigi var ki.

sdstc
07-04-2016, 14:05
ben 82.000 kmdeyim ben de bir liste yapayım

araçta değişen/onarılan parçalar
1- 60.000 fren balatası
2- 60.000 fren diski
3- 60.000 fren yağı
4- 15.000de bir yağ değişimi

peugeot tarafından ücretsiz olarak çağrı ile değişen parçalar;
1- radyatör

başka da bir şey yok

aracımda çok şükür hiç bir sıkıntı yok.
her 15binde bir bakımlarını yaptırdım, yağını suyunu sürekli kontrol ettim.
hala yollarda...

tebukan
07-04-2016, 17:08
ben 82.000 kmdeyim ben de bir liste yapayım

araçta değişen/onarılan parçalar
1- 60.000 fren balatası
2- 60.000 fren diski
3- 60.000 fren yağı
4- 15.000de bir yağ değişimi

peugeot tarafından ücretsiz olarak çağrı ile değişen parçalar;
1- radyatör

başka da bir şey yok

aracımda çok şükür hiç bir sıkıntı yok.
her 15binde bir bakımlarını yaptırdım, yağını suyunu sürekli kontrol ettim.
hala yollarda...
Maaşallah. Allah nazarlardan korusun

sdstc
18-04-2016, 17:14
demek istediğim olay, ben agresif-normal seviye arasında bir kullanıcıyım.
aracı zorluyorum hakkını verdirtiyorum ama benim kahrımı çekiyor. demek ki bu araç kötü bir araç değil.

HarunHoca
18-04-2016, 17:31
Kötüdür kötü, biz anlamıyoruz. Araclarimizi ferrari zannediyoruz:D

Pars
18-04-2016, 21:19
Aracı kötülüye kötüleye bitiremediler yok neymiş gündüz lambası patlamış çok güldüm buna reno 9 ları 100 bin km yapmış diye kimse aracın yüzüne bakmazdı
aracının 75bin km gündüz ampülü patlamış adam (pejo301 sorunlari bitmek bilmiyor (http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?9984-pejo301-sorunlari-bitmek-bilmiyor/page3)) diye konu açmış
bu arcın ampülü kaç km gidecek annamış deyilim 1 milyon km araç hurdaya cıkıncaya kadarmı 100 yılmı ne istiyorsun araçtan .pejo301 (http://www.forumpeugeot.com/member.php?5526-pejo301) nikli üye

pugasigi
08-12-2020, 09:26
307 artık üretimi bitmiş miyadı dolmuş bir araç. Her ne kadar 307 C segmenti olsada allure donanım 301 bir çok yönden 307 nin önünde. Bundan 10-15 yıl önceki C segmenti araçlar günümüz B segmentini özellik bakımından yakalayamıyor. Mesela 306 C segmentidir. Bu aracı günümüz 308 iyle mukayase edilebilir mi? Veya C segmenti Fiat Temprayı günümüz bir B sınıfı aracıyla mukayese etmemk mümkün mü? Yanlış bir karşılaştırma olmuş. Peugeot 307 o dönem üretilen Fiat Tipo, Golf 4 veya Astra H gibi araçlarla karşılaştırılmalı. Bu arada takoz ne anlama geliyor? Amortisör takozu, motor takozu, lastik takozu!!!!,

307 kullanmadığınız belli oluyor. 3 yıl 307 sahibi oldum. Mevcut olarak da 308 sahibiyim. Şirket aracı olarak 301 kullanmaktayım. Şuna eminim ki 301, 307 nin yanında gerçekten takoz gibi kalıyor. Bunu 301 den 307 ye bindiğiniz anda direk hissedebiliyorsunuz. Koltuk konforundan, sürüşe kadar her şeyde 307 bariz bir şekilde üstün.

lKamikazel
10-12-2020, 07:23
Selam

Böyle polemiklere girmeyi tercih etmezdim.
Citroen C-Elysee kardeşini yaklaşık 1 ay aktif tecrübe eden birisi olarak kendi yorumlarımı katarak konuşabileceğimi düşünüyorum.

PSA 301-C-Elysee

1- Kötü bir araç mı ?

Evet ne yazık ki kötü !
Çünkü güvenli değil.

2- Tercih edermiyim ?

İkinci otomobil konumundayken elbette. Markete gidip gelmek , şehir içinde ki aktivasyonlar için gayet makul bir alternatif.
Fakat ailemi yada bizzat kendimi 301-C-Elysee , Symbol , Accent Blue gibi araçlara emanet edip uzun mesafeli seyahatlere çıkmam...
Skoda Rapid , Seat Toledo hatta belki Egea daha iyi alternatiflerdir bana göre.

3- Bir B+ segment araçtan ne beklenir ?

- Herşeyden evvel ben A yada F sınıfı farketmez bir araçtan güvenlik beklerim.
Hyundai i10 kullanıcısıydım ve 4 yıldız almıştı mesela , güvenle kullanabiliyordum..
- Ekonomik bütçeli planlamalar içine gireceği için sorunsuzluk , yedek parça fiyat politikalarını gözetirim.
- Makul tüketim sınıfına giren verimli motor seçenekleri , birazcık ta yüklü kullanımda hantal kalmayacak performans parametreleri elbette..
ABS-ESP , 6 hava yastığı , 4 cam otomatik , far ve yağmur sensörü , klima gibi basit ama önemli donanımların olması.
- Geniş iç ve bagaj hacmi.
- Bununla beraber ileri de satma durumunda prim oranına bakardım.

C-Elysee yumuşak karakteri ile bozuk zeminlerde oldukça rahat yolculuk sağlayan bir vaziyetteydi.
Evet , rüzgar ve yol sesi alıyor ancak segmenti ortada..
Arka bölüm diz mesafesi sanırım 607 aracımızdan geniş , bu en büyük avantajı. :)
Bagaj hacmi de fena değil , eşik kısmında plastik bir koruyucu trim koymamaları saçma bir tasarruf planı.
Motor performansı da hiç fena değiller.

Son tahlilde tek otomobil olacak kapasitede görmüyorum. Renault Clio SportTourer bana göre daha doğru tercih olurdu.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi