PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakit seviyesi düşük uyarisi

Kalkan
31-03-2016, 09:13
Merhaba arkadaşlar;

Dün aldığım 2011 model Peugeot 3008 VTI LPG li aracımın deposunda benzin olduğu halde yakıt göstergesi sürekli 0 (sıfır) konumunda ve ekranda devamlı ''Yakıt Seviyesi Düşük'' ikazı çıkıyor. Tüm formu araştırdım ama bu sorunun cevabını bulamadım. Yaşadığım yerde Peugeot servisi de yok.

Şimdi bu soruma ''ne var bunda? yakıt gösterge müşürü arızalıdır'' diyenler olacaktır. Durum bildiğiniz gibi değil..! Her benzin alışımdan sonra aracı çalıştırdığımda benzin göstergesi, içinde ne kadar benzin varsa o seviyeyi gösteriyor. Ancak aracı LPG ile kullandığım halde benzin ibresi yavaş yavaş yaklaşık 1 saat sonra tekrar sıfır konumuna düşüyor. Ve bu durum her benzin alışımda tekrarlanıyor. Aldığım adama bu durumu sorduğumda, 'ben de bilmiyorum bu araçlar böyleymiş' diye cevap aldım. Bu araçtan kullanan arkadaşlar bunlar gerçekten böyle mi?

serdarhoca
31-03-2016, 14:25
Ayni sorun eski komsumun 307 aracindada vardi. Benzin oldugu halde gostermiyordu, o sekilde biniyordu.

converse10
31-03-2016, 18:11
Benim citroen C4 aracım dada böyleydi.Fazla önemseyin ama depodaki yakıtı iyi hesaplayın yoksa yolda kalırsınız.

Kalkan
01-04-2016, 07:55
Bi çaresini araştıracağım. Önemsenmeyecek gibi değil hele de sık sık ekranda sinyal eşliğinde uyarı çıkması.