9 sonuçtan 1 ile 9 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    muhasebe
    Model
    406

Unhappy Hararet sorunu

Bende 300 e merdes vardı bu gün takas ettim arabamı 406 aldım ikinci viteste bi 300 metre kadar gittim yavas yavaş bi baktım hararet göstergesi 100 ü az geçmiş neden olabilir...arkadaşlar tavsiyelerinize ihtiyacım var dah hiç bişi bilmiyorum araba hakkında.

Aktif Üye CaglarB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bankacı
    Model
    308
    Merhaba, hoş geldiniz forum kuralları gereği kendinizi ve aracınızı tanıtırsanız seviniriz. sorunuza yanıt olarak;
    Aracınızın su ve yağ seviyelerini kontrol ettiniz mi?
    Fan sesi 406 larda duyamazsınız kaputu açıp bakmanız gerekebilir, fan devreye giriyor mu girmiyor mu gaz vererek ısıyı yükseltip kontrol edin, fan devreye girmiyorsa soketlleri paslanmış, bazen devreye girip bazen girmiyor olabilir.
    Aracınız dizel mi benzinli mi LPG li mi belirtmemişsiniz... durum ona göre de değişebilir
    308 1.6 HDI(92) 2013 (SATILDI)

Acemi Üye
    Meslek
    Gıda Mühendisi
    Model
    306
    Biraz arabanın durumundan lpg benzin felan bahsederseniz birde fan çalışıyormu ona bakın sonra size yardımcı olacağız elimizden geldiği kadar.

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Termostat,fan rölesi;hararet müşürü,soğutma suyunun yetersiz olması,devir daim,radyatör diye listeyi daha da uzatabilirim,arkadaşlarımızın dediği gibi araç ile ilgili biraz daha bilgi verirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz, öncesinde sizinde aracı bir kontrol edip eksik varsa onları söylemeniz işi çok daha kolay bir hale getirir.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Yeni Üye
    Meslek
    muhasebe
    Model
    406
    ben uğur denizliden yazıyoruum 406 1.6 benzin+lpg li aracım fan çalışıyor daha pazartesi bırakıcam ustaya nesi var nesi yok nasıldır araçlar aldıım ama adam akıllı bişi bilmiyorum 406 hakkında

Acemi Üye
    Meslek
    Gıda Mühendisi
    Model
    306
    Conta felan sorunu inşallah çıkmaz belki müşür arızalıdır tam da bilemeyiz inşallah büyük bir sorun çıkmaz.

Yeni Üye
    Meslek
    muhasebe
    Model
    406
    en kötüsünü düşünürsek conta diyelim ne kadar olur tahmini parçasıdır falan.

Acemi Üye
    Meslek
    Gıda Mühendisi
    Model
    306
    Conta fiyatları her yerde farklı farklıdır lakin 80 tlye bulursunuz 110 Tlyede bulursunuz orjinal alın ama ithal veya yan sanayi fazla ömürlü değil arada 40 tl fark oynar ortalama ama açıkçası söylemek gerekirse sorun contaysa conrayla birlikte 1-2 parça daha değişmesi gerekir dicektir usta sadece conta olsa keşke ama illaki sağa sola bi şey çıkarıyor bu conta En az masrafla yırtmanız dileğiyle

Yeni Üye AliUmut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    bankacı
    Model
    206
    Dostum öncelikle telaş etme derim çünkü bizim aslanların hararet göstergesi sabit durmaz. 100e kadar yükselir sonra fan açar geri düşer. Özellikle dur kalklarda bunu çok yaşarsın. Sabit hızla düz yolda 70e dayanır kalır.

Bu durumun dışında bir durum varsa eğer hiç düşmüyorsa arkadaşlar gerekli herşeyi zaten yazmış durumdalar. Peugeotlarda hararet göstergesi her zaman doğruyu gösterir OBD yi de bağlayıp kontrol edebilirsiniz.

BEŞİKTAŞ
    Peugeot 206 2.0 GTI
    Mutluluğu bende bulan benimdir. Gerisi misafir
    Şeytanla işim yok benim. Hurilerin peşindeyim...

Saygılar

206 GTI 2.0 138 beygir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)