8 sonuçtan 1 ile 8 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    turizm
    Model
    RCZ

Asr - esp hatasi

Arkadaşlar herkese merhaba, aracım az evvel çalıştırdıktan sonra ekranda ASR -ESP arızası aracı tamire götür uyarısı verdi. Vites geçişlerinde sert bir şekilde vuruyor. park edip bıraktım. Yarın servise götüreyim diyorum 50.000 kmde bakımı yeni yapıldı geçen hafta. Neden böyle bir hata vermiş olabilir başına gelen varmı.

Aktif Üye gecegoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    iklimlendirme sogutma teknikeri
    Model
    RCZ
    Cihaz bağlatıp alt ekranda hangi parçadan arıza verdigini görmek gerekli,Birkez bende karşılaşmıştım sag ön abs sensörü hatası vermişti alt ekranda,Söküp sensörü temizledikten sonrası hata vermemişti,Abs sensörlerinde problem olmuş olabilir,En dogru cevap cihaz baglanınca çıkacaktır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yeni Üye
    Meslek
    turizm
    Model
    RCZ
    Daha önce serviste çalışan arkadaşımı aradım. Aynı şeyleri söyledi. Eğer sesnsörden dolayı ise maximum 50 tlye hallolur dedi. Ama vites geçişlerinde sert bir şekilde vuruyor pat diye. Onu anlamadım giderken de her zamandan farklı daha fazla yüklenmem gerekiyor gaza kalkışta. Buda aceba turboda mı bir sıkıntı yarattı sorusundan alıkoyamıyorum kendimi.

Meslek
    Model
    RCZ
    Alıntı izmirli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce serviste çalışan arkadaşımı aradım. Aynı şeyleri söyledi. Eğer sesnsörden dolayı ise maximum 50 tlye hallolur dedi. Ama vites geçişlerinde sert bir şekilde vuruyor pat diye. Onu anlamadım giderken de her zamandan farklı daha fazla yüklenmem gerekiyor gaza kalkışta. Buda aceba turboda mı bir sıkıntı yarattı sorusundan alıkoyamıyorum kendimi.
    Sensör ile işi çözebilirseniz mükemmel olur,Ama şanzımanı baktırmanızı tavsiye ederim,Yanlış hatırlamıyorsam birçok otomatik kullanan Rcz sahibi arkadaşlar serviste şanzıman güncellemesi yaptırdıklarını,güncelleme sonrasıda daha rahat bir kullanım gözlediklerinin söylemişlerdi.Servisten bu konuda bilgi alabilirsiniz

Yeni Üye
    Meslek
    turizm
    Model
    RCZ
    yarın gideceğim servise. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Yeni Üye
    Meslek
    turizm
    Model
    RCZ
    selam bu sabah servise götürmeye karar vermıstım akşam iş çıkışı arabaya bindim hiç bir hata vermedi. vites geçişlerinde vurma falanda olmadı. Aceba sensörler algılamıyordu da ondan mı yapmıştı bide epey yağmur yağdı dün. sabah tekrar çalıştırdım bindim geldim hiç bir sorun yoktu ekranda hata da çıkmıyor.

Meslek
    Model
    RCZ
    selam bu sabah servise götürmeye karar vermıstım akşam iş çıkışı arabaya bindim hiç bir hata vermedi. vites geçişlerinde vurma falanda olmadı. Aceba sensörler algılamıyordu da ondan mı yapmıştı bide epey yağmur yağdı dün. sabah tekrar çalıştırdım bindim geldim hiç bir sorun yoktu ekranda hata da çıkmıyor.
    Yagmur sensörleri etkilemiş olabilir,Araçım arıza verdiginde yagmur yagıyordu

Aktif Üye efe_60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    iş adamı
    Model
    RCZ
    Geçmiş olsun. Sorunun *0* maliyetle çözülmesi ayrı güzel olmuş
    2013 Model Peugeot RCZ Evolution 1.6 THP 200 Hp Sefef Beyaz (2019 - ..... ?)
    2015 Model Fiat Doblo 1.3 Multijet 90 Hp Easy
    Beyaz (2016 - ..... ?)
    2011 Model Peugeot Partner Tepee Premium Pack 110 Hp Beyaz (2014 - ..... ?)

2008 Model Peugeot 407 Executive Black CD 1.6 Hdi 110 Hp Siyah (2012-2017)

2010 Model Peugeot Partner Tepee 110 Hp Aliminyum gri (2010-2012)

2001 Model Renault Laguna 2.0 RXT 140 Hp Kekova Mavisi (2008-2010)
    1993 Model Tofaş Şahin Beyaz (2005-2008)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)