Değerli büyüklerim ve arkadaşlarım sizlere sormak ve paylaşmak istediğim bir sorunum daha var aracımın kliması ile ilgili biraz canımı sıkan bi durum.

Bi kaç gün önce uzun yola çıktığımda fark ettiğim bi durum. Aracın klimasını açtığımda 3-4 dakika sonra soğutmaya başlıyor yaklaşık bi 15 dakika boyunca soğutma devam ediyor ve ardından soğutmayı kesiyor. Klimayı kapatmıyorum hava üflemeye devam ediyor ama sanki kalorifer açmış gibi yaklaşık bi 10 dakika kadar sürüyor bu durum ve ardından yine 15 dakika kadar soğutmaya devam ediyor bu süreç hep böyle devam ediyor.

Ankara Göral'a uğradım hafta sonu klima kompresörünü incelediler temizlediler, klima gazı hafif eksikmiş ve gaz çökme yapmıştır deyip klima gazını değiştirip eksik kısmı tamamladılar. Polen filtresini söküp kontrol edip tekrar taktılar. Vakit sıkıntısından dolayı test edecek yeterli vaktimiz yoktu. Bi on dakika kadar orda son ayar çalıştı üstüne bende çıkıp eve gelene kadar kapatmadım bi sorun yok gibiydi. ( Bütün işlemleri garanti kapsamında yaptılar)

Birde şunu söylediler komprosör çalışırken donma yapar buz çözmek için ufak bi süre ısıtıp tekrar soğutur dediler ama zaman olarak çok kısa bi süreden bahsettiler.

Bugün aracımı kullanırken yine aynısını yaptı. Bayramdan sonra tekrar götürüp göstereceğim ama kafam karışık.

Sizce bunu neden yapar ?
Diğer 301 kullanıcılarında bu durum var mı?
Daha önce hiç böyle bi sorunla karşılaştınız mı ?
Servise gidince şunlara bi bakarmısınız diyebileceğim bir şey var mı ?