6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    308

2015 308 bluehdi direksiyondan ses geliyor

merhaba, yaklaşık 1 ay önce 2015 308 bluehdi araç aldım. araç 40 bin kmde. araçtan çok memnunum yalnız son 1 haftadır direksiyonu çevirirken gıcırtı geliyor (ses daha çok bebek ağlamasına benziyor) bu konuyla ilgili bir fikri olan var mı? yine 1 haftadır şöför koltuğundan da gıcırtı geliyor. havaların soğumasına bağlıyorum ama yine de iki sesle de daha önce hiç bir aracımda karşılaşmadığım için biraz garip geldi.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Bende böyle bir ses yok. En azından şimdilik.

Direksiyondan ses gelmesi ilginç. Ciddi bir hasara yol açmaması için bir an önce kontrol ettirmenizi öneririm.
    Bir Kedim Bile Yok..

Tecrübeli Üye Cem B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    parekende
    Model
    308
    Alıntı gencmuzik0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba, yaklaşık 1 ay önce 2015 308 bluehdi araç aldım. araç 40 bin kmde. araçtan çok memnunum yalnız son 1 haftadır direksiyonu çevirirken gıcırtı geliyor (ses daha çok bebek ağlamasına benziyor) bu konuyla ilgili bir fikri olan var mı? yine 1 haftadır şöför koltuğundan da gıcırtı geliyor. havaların soğumasına bağlıyorum ama yine de iki sesle de daha önce hiç bir aracımda karşılaşmadığım için biraz garip geldi.
    MErhaba;

aynı ses bir kaç haftadur bende de var.birseyler çiziliyormuş gibi ince bir ses.bazen ses kesiliyor bazen devam ediyor.bu hafta gösterecegim bende servise.
    2011 308 HDİ İnci Siyah
    2014 308 e hdi Allure 115

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    direksiyon milinin kabine girdiği noktadaki plastik parçanın yağlanması ve mafsal bölgesindeki vidaların gevşekse sıkılması sonucu bu gıcırtının sona erdiği paylaşılan bir bilgi.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Yeni Üye
    Meslek
    mühendis
    Model
    307
    bende de benzer bir şikayet oldu teknik servise götürdüm servisteki arkadaş paspası biraz geri çekti düzeldi.
    paspas ilerledikçe direksiyon miline çarpıyor sürtme sesini yapanda o, hani haklı olarak diyekesinizki koskoca peugeot neden orayı kapatmamış yada bir kapak koymamış, orasını bende bilemedim

Yeni Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    Alıntı draggar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de benzer bir şikayet oldu teknik servise götürdüm servisteki arkadaş paspası biraz geri çekti düzeldi.
    paspas ilerledikçe direksiyon miline çarpıyor sürtme sesini yapanda o, hani haklı olarak diyekesinizki koskoca peugeot neden orayı kapatmamış yada bir kapak koymamış, orasını bende bilemedim
    ben daha servise götüremedim zamanım olmadı ama bu sesi ilk duyduğumda direk paspas aklıma geldi kontrol ettim yerindeydi, yine de iyice geri çektim ama ses devam ediyo, ilk başlarda arabanın içinde bi yerde kedi filan mı var dedim çünkü ağlama sesine benziyo )
    bu ses bir şekilde çözülür de ön şöför koltuğundan gelen gıcırtı beni daha rahatsız ediyor, sağa-sola dönerken ya da fren yaptığımda bildiğin gıcırtı sesi geliyor. bu sizde var mı?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)