PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Cam Filmi?

Sayfa : [1] 2

Abdullah
29-03-2010, 13:42
arkadaşlar araçlarınızda kullandığınız cam filminin markası? Kalitesi? Fiyatı nedir? Bunları öğrenmek istedim. Ve kaç numara cam filmi kullanıyorsunuz? Polis bakımından yaşanan sorunlar? Ben kısa bir araştırma yaptım ve LLumar Cam Filmini önerdiler. 4 cam 260TL ön cam 120TL. Polis bakımından sorun olmaması için Maximum 2 numara diyorlar.

Yasin CCK
29-03-2010, 13:51
Abdullah öncelikle ön cama film çektirmeni önermem, hani gayrimeşru iş yapan ve içerisinin hiç görünmesini istemeyen biri olarak yorumlanabilirsin toplum ve polisler tarafından :D

Diğer camlara ise öle zifiri olmasını istemiyorsan 1 numara en incesi kafi, gündüz tatlı bir karartı akşam güzel bir koyuluk veriyor. Yanlız arka camı 2 numara yaptırabilirsin gece uzunların gözünü almasını önler ama park etmede sorun yaşayabilirsin ;)

Lumar kaliteli bir marka gerçekten, maddi durumun el veriyorsa yaptır ama bir anahtar darbesiyle masrafın boşa gicedeğini unutma :)

Abdullah
29-03-2010, 14:06
peki bu cam filimlerinin gerekirse sökülme işlemi hakkında bilgisi olan var mı? Yani rahat sökülüyor mu? sökülürse iz kalıyor mu? Ben şöyle düşünüyorum eğer yaptırırsam ön cam 1 numara. Yanlar 2. Arka 3. Peki LLumar pahalı dersek başka hangi markalar var ve ne kadar kaliteliler.

okann
29-03-2010, 15:32
Sonuna kadar LLumar diyorum ;)

mygold
29-03-2010, 15:58
cam filmi yerine perde taktım arkadaşlar. orjinal peugeot perdesi. dışardan bakan film varmış sanıyor. tavsiye ederim.

inso
29-03-2010, 18:47
abdullah eger içerisi görünmesin diyorsan 2 numara iyidir arkalar 2 de gözükmüyor fakat önler ön camdan gelen ışık dan dolayı gündüzleri içerisi gözükür o da olmasın dersen önlere 3 numara yaptır arkalara 2 numara film çektir. markası Lumar olsun kalitesi iyi. Sökülme konusunda bir sıkıntı yok daha önce bi kere söktürdüm 10-15 dakikada sökülüyor bi sıkıntı olmaz sökülme konusunda.Ben 4 cama 80 tl vermiştim çok kaliteli ve 2 yıl garantisi var.En ufak çizik olursa adam getir hemen degiştiririm dedi. 4 aydır da kullanıyorum hiç bir sıkıntım olmadı.İstanbuldaysan yönlendirebilirim

Abdullah
29-03-2010, 18:49
inso evet istanbuldayım fakat hemen yaptırmayı düşünmüyorum haziran yada temmuz gibi olur büyük ihtimalle şimdi fiyat ve marka araştırması yapıyorum ama senin bildiğin yer varsa işimize yarar. bide mistiks in bir arkadaşı vardı ama mistiks bu aralar forumu boşladı görünmüyor pek.

Gökay
29-03-2010, 18:52
Eski aracımda 2 numara Sonax cam filmi vardı özellikle yazın inanılmaz farkediyor ısı bakımından,ayrıca belki aracın marka ve modelindendir (siyah Volvo S40) polisle hiç sorun yaşamadım.Ama şuanda bende 308'ime film düşünüyorum numarasına karar veremedim?Nede olsa Pejo gençtir fırlamadır ön yargısı var ya 8)

Ayrıca kapı döşemelerinin sökülmesi zor mu?Söküldükten sonra laçka olurmu?

inso
29-03-2010, 18:57
http://www.sahibinden.com/oto_cam_filmi_100_tl-32WQQaXQQ23227443WQQpXQQdisplayitem?

polis konusunda da bi sıkıntın olmasın 5-6 kere çevirmeye girdim 3 ü gece idi hiç biri bi şey demedi.

otmotvmhndsi
29-03-2010, 19:17
Bence de imkan varsa LLmar ya da 3M olsun.

Ankara'da en uygun orjinal 3M 290TL ye buldum. Çoğunluk hele yazın 350-400TL den aşşağı istemiyor... Bende yaptırmadım, elime bol bol para geçmediği sürede yaptırmam gibi. Benim asıl amacım Güvenlikli Cam Filmi. Normal Filmler 50Mikron kalınlığa sahip, Güvenlikli Cam Filmleri markaya göre kalınlığı değişiyor ancak genelde 100-150mikron kalınlığa sahip.

Ömer Gedik
30-03-2010, 11:44
LLumar tercih edebilrisin ben Sonax ta yaptırdım ve hiç memnun değilim. En son ikisi hatal ıtakıldı diye değiştiler bu seferde renk değişmedi tekrar gitmekte istemiyorum. Sökülme kısmında sadece en arka cam rezistans ta sorun olur diye sökmeye yanşamadılar o da altta bir açıklık bırakmış adamlar... Değişin dedim rezistans sökülebilir dedi. Bende öfkeyle iki cam filmini değiştim. Ama hala sinirliyim. İşi bilen bir yerde LLumar taktır ve devam

Abdullah
30-03-2010, 11:54
anladım Ömer. Dediğim gibi LLumar ın en iyi ustası Karacaahmetin ordaki Ahmet Usta diyorlar. Anlaşılan orda yaptıracağım. Birde sizlere birşey daha sormak istiyorum. Ben oraya görüşmeye gittim. Adam elinde bir deste örnek bir sürü farklı tip film gösterdi hangisini yaptıracağım konusunda o kadar kararsız kaldım ki. Ben çok hafif aynalı siyah düşünüyorum ama o senin arabaya yeşil tonları da gider dedi. Benim pek hoşuma gitmiyor yeşil tonlar. Bilmiyorum sizin fikirleriniz nelerdir?

okann
30-03-2010, 12:29
anladım Ömer. Dediğim gibi LLumar ın en iyi ustası Karacaahmetin ordaki Ahmet Usta diyorlar. Anlaşılan orda yaptıracağım. Birde sizlere birşey daha sormak istiyorum. Ben oraya görüşmeye gittim. Adam elinde bir deste örnek bir sürü farklı tip film gösterdi hangisini yaptıracağım konusunda o kadar kararsız kaldım ki. Ben çok hafif aynalı siyah düşünüyorum ama o senin arabaya yeşil tonları da gider dedi. Benim pek hoşuma gitmiyor yeşil tonlar. Bilmiyorum sizin fikirleriniz nelerdir?

Valla ben yeni film çektircek olsam yine siyah derdim :)

Ayrıca ben Defalarca Bostancı Ersel usta ve Üsküdar Ahmey Usta'ya gittim Ahmet usta derim ;)

Ömer Gedik
30-03-2010, 12:37
Abdullah, aynalı değilde füme tonları tercih edebilirisin bence

Abdullah
30-03-2010, 12:51
Hmm evet Ömer füme de çok iyi olur.

Okan evet Ahmet usta hakkında çok iyi yorumlar okudum. Benim düşündüğüm aynalı dediğim filmde siyah ama hafif böyle yansıması var böylelikle içerisinin görünmesi daha da zorlaşıyor. Ama o kadar kararsızım ki adamın elinde bir sürü film vardı ;D ama yaptıracağım zaman zaten forumdan müsait olan kim varsa beraber gideriz karar veririz ;)

MaLi
30-03-2010, 14:45
LLumar tercih edebilrisin ben Sonax ta yaptırdım ve hiç memnun değilim. En son ikisi hatal ıtakıldı diye değiştiler bu seferde renk değişmedi tekrar gitmekte istemiyorum. Sökülme kısmında sadece en arka cam rezistans ta sorun olur diye sökmeye yanşamadılar o da altta bir açıklık bırakmış adamlar... Değişin dedim rezistans sökülebilir dedi. Bende öfkeyle iki cam filmini değiştim. Ama hala sinirliyim. İşi bilen bir yerde LLumar taktır ve devam

Ömer eski arabamda sanayi işi film vardı.
muayenede takıldı.
bende söktürdüm. muayeneden sonra Lumar yaptırdım.
sökme işleminde arka rezistanslara herhangi bir zarar gelmedi.
güzel işçilik yaptılar. ama ücretide o zamanın şartlarına göre yüksekti.
yıl 2007 ücret: 400.000.000 ETL

MaLi
30-03-2010, 14:52
bu arada 308'i 3M e yaptırdım.
Panoramic tavan dahil 270,00 TL tutmuştu.

Abdullah
30-03-2010, 14:58
bu arada 308'i 3M e yaptırdım.
Panoramic tavan dahil 270,00 TL tutmuştu.

bu fiyata ön cam da dahil mi mali?

MaLi
30-03-2010, 15:06
yok değil.
yanlar ve arka 200 TL idi.
70 de üst cam için verdim.
yanlarda seninkinde fazla olarak bagaj camlarıda vardı üstelik.

Abdullah
30-03-2010, 15:08
yok değil.
yanlar ve arka 200 TL idi.
70 de üst cam için verdim.
yanlarda seninkinde fazla olarak bagaj camlarıda vardı üstelik.

ben LLumar dan dediğim gibi 260+ön cam için 120 aldım fiyat. Senin 3m de kullanılan filimin markası ne acaba ve kaç yıl garanti mali biliyor musun? Birde bu 3m nerede?

MaLi
30-03-2010, 16:12
Markası 3M.
Garanti 1 yıl.

birde yanında şöyle bir belge veriyorlar.
Belgede şöyle bir ibare bulunuyor:
3M Güneş Kontrol Filmi
(%55 geçirgenlik) = 2 Numara
Uygulanan 3M film sağlık ve güvenlik amaçlıdır.

http://img717.imageshack.us/img717/2081/img0958u.jpg
By null (http://profile.imageshack.us/user/null) at 2010-03-30

Abdullah
30-03-2010, 16:18
Garantisi düşükmüş biraz acaba 2-3 yıl sonra filimde solma vb.. şeyler oluşur mu? LLumar garantiyi 5 yıl veriyor çünkü. Ama sağlık ve güvenlik amaçlıdır yazısı cezadan kurtulmak için kullanılabilir belki.

MaLi
30-03-2010, 16:40
solma olacağını pek sanmıyorum Abdullah.
sonuçda 3M çok dandik değil.

ama Lumar güzel baya.
3M den daha kalın.
birde ön cama yaptırma bence.
sıkıntı çıkarabilir.

Yasin CCK
30-03-2010, 16:45
birde ön cama yaptırma bence.
sıkıntı çıkarabilir.

Ön cama yaptırmaaa ;)

Abdullah
30-03-2010, 22:50
teşekkürler bulut ama senin filmde gerçekten kaliteli bir o kadar da pahalı neredeyse x2.

Gökay
15-05-2010, 23:09
Bende bugun Llumar Amet ustada keyifle geçen 4 saat sonunda filmlendim arkadaşlar atr-35 tonda film yapıldı.

Kapı döşemesini, fitili çıkarabilmek için vidasını söküp biraz esnetiyorlar.

http://img99.imageshack.us/img99/654/samsungd9000012.jpg

http://img163.imageshack.us/img163/8818/samsungd9000013.jpg

En fazla vakit alan yer en küçük cam alanımız yani kelebekler.Baya uğraştırıyor.
http://img526.imageshack.us/img526/5037/samsungd9000015.jpg

http://img255.imageshack.us/img255/8315/samsungd9000016.jpg

:D

okann
15-05-2010, 23:20
Kelebeklerde hiç açık kaldı mı acaba ?

Ömer Gedik
15-05-2010, 23:31
Benim kelebeklerde çizgi şeklinde köşede açık var. Zaten sonaxta yaptırmıştım pek memnun sayılmam.

hakan308
16-05-2010, 08:34
Benim kelebeklerde çizgi şeklinde köşede açık var. Zaten sonaxta yaptırmıştım pek memnun sayılmam.

benimkindede var o kadar uğraştık kaç kere yapıldı ama kapatılamadı kelebeklerdeki fitil ile alakalı bişey

okann
16-05-2010, 11:28

benimkindede var o kadar uğraştık kaç kere yapıldı ama kapatılamadı kelebeklerdeki fitil ile alakalı bişey

Benim ki de öyle idi. Sırf bu yüzden ön cam fimlerini söktürdüm. :)

Ömer Gedik
16-05-2010, 11:35
Bence o kısım filmle kapanabilir. Genelde dıştan kesim aldıkları için birazküçük kalıyor.

Gökay
16-05-2010, 15:26
Ben çok dikkat etmedim,bakıp yazarım size.

Zaten kelebek camı yapılırken aracın kendi lastik fitilini, filmi iyice sıfırlamak için biraz falçatayla ''fazlasını alıyorlar'' hoş bi durum değil tabi ama başka türlü tam oturmuyormuş..

ali-34
16-05-2010, 15:42
Ben 2 numara kullanıyorum gayet güzel fakat ön cama ekstra olarak 1 numara tavsiye etmiyorum o zaman geceleri görüşü azaltacağını düşünüyorum bu haliyle bile gece park etmek sorun olabiliyor fakat alışıyorsunuz. 1 senedir cam filmim var bu şekilde ve nereden baksanız 10 kere çevirmeye girmişimdir sadece 1 keresinde sorun olur gibi oldu bana kırmızı yanıyordu polis bana geç dedi ve ben geçmedim EDS var sonra polisle bağırışmamız oldu ''sen gel bakim buraya cam filmi mi var sende'' dedi ve ben kaçtım ;D Genelde sorun olmuyor.

ali-34
16-05-2010, 15:46
Kelebeklerde hiç açık kaldı mı acaba ?

Bende hiç açık kalmadı. Adam şöyle bir şey yaptı; Falçatayla kelebek camının lastiğini incecik kesti böyle dikiş ipliği kalınlığında ve araya oturttu. İşçiliği baya iyiydi Maslak Oto Sanayi'de yaptırdım. Bu arada sakın 100 liralık cam filmlerini yaptırmayın ışık vurduğunda içerisi mor gözüküyor sakın ucuza kaçmayın. Pavyon gibi gezersiniz sonra ;D

GLR
16-05-2010, 17:22
Dün gece yine çevirdiler beni muhabbet etmek için heralde.Bu cam filmi yanlış falan içerisi gözükmüyor.Ondan önceki gecede çevirdiler.

Gaza sonuna kadar basmamı istedi arabanın etrafını süzerek gezdiler egzos var sandılar.Ben hiç takmadım ne dediyseler yaptım telefonla konuşuyordum zaten.3 tane ekip arabası diğer arabalarla ilgileniyordu bende ışığı ve camları açtım görsünler diye polisleri görünce.ehliyet ruhsat falan bişey bulamayınca buyrun dediler.Yanımda kızarkadaşlarım varken de çevirdi geçen hafta yine cam filmine laf etti.Bıktım artık ama yapacak bişey yok en kötü söküp 1 numara yapacağım.Özellikle florya bebek ortaköy tarafında geceleri ceza kesmek için bahane arıyorlar.Polisi görünce direk camları açıyorum refleks oldu.

Anlayacağınız gece çıkmıyorsanız bir problem yaşamazsınız fazla.Mümkün olduğunca e5 i kullanın.Yan yollar ve bağlantı yollardan gitmemeye çalışın ve farklı yerlerden çıkın.Mesela taksime gidersem dolapdere tarafından e5 e bağlanıyorum. :)

Aklıma geldi 1 ay olmadı bir kerede sahil yolunda yunuslar çevirdi arkadaşımında benimde emniyet kemerim takılıydı buyrun gidebilirsiniz beyefendi dedi takılı olmayanlar cezayı yedi. :D

ali-34
16-05-2010, 18:11
Ben ruhsata işletme olayını araştırdım baya ama işletilemiyormuş yasal olarak. Deri rahatsızlığınızın olduğunu gösteren bir heyet sağlık raporuyla sanırım böyle bir şey mümkünmüş güneş ışınlarından korunmak amaçlı ama o kadarına da gerek yok sanırım =)

okann
16-05-2010, 18:15
Dün gece yine çevirdiler beni muhabbet etmek için heralde.Bu cam filmi yanlış falan içerisi gözükmüyor.Ondan önceki gecede çevirdiler.

Gaza sonuna kadar basmamı istedi arabanın etrafını süzerek gezdiler egzos var sandılar.Ben hiç takmadım ne dediyseler yaptım telefonla konuşuyordum zaten.3 tane ekip arabası diğer arabalarla ilgileniyordu bende ışığı ve camları açtım görsünler diye polisleri görünce.ehliyet ruhsat falan bişey bulamayınca buyrun dediler.Yanımda kızarkadaşlarım varken de çevirdi geçen hafta yine cam filmine laf etti.Bıktım artık ama yapacak bişey yok en kötü söküp 1 numara yapacağım.Özellikle florya bebek ortaköy tarafında geceleri ceza kesmek için bahane arıyorlar.Polisi görünce direk camları açıyorum refleks oldu.

Anlayacağınız gece çıkmıyorsanız bir problem yaşamazsınız fazla.Mümkün olduğunca e5 i kullanın.Yan yollar ve bağlantı yollardan gitmemeye çalışın ve farklı yerlerden çıkın.Mesela taksime gidersem dolapdere tarafından e5 e bağlanıyorum. :)

Aklıma geldi 1 ay olmadı bir kerede sahil yolunda yunuslar çevirdi arkadaşımında benimde emniyet kemerim takılıydı buyrun gidebilirsiniz beyefendi dedi takılı olmayanlar cezayı yedi. :D

Ahmet'in dediklerine kesinlikle katılıyorum. Olabilidğince e-5'i kullanarak, özellikle yan yollar ve bağlantı yollarından uzak durarak çevirmelerden kaçabilirsiniz :)

Tem'de sizi gişelerden geçerkende avlayabilirler dikkat dikkat. :)

Eğer cam filmi vs. bu tarz bir işe kalkışacam derseniz kesinlikle tetikte olmalısınız. Araba kullanırken göz daima 500 mt. ileride olmalı :D

Abdullah
17-05-2010, 16:29
jakar hayırlı uğurlu olsun ön cama yaptırdın mı? Bide aracın dışından ve içinden fotoları çekebilir misin? Kaç numara oldu filmler ve ücret ne kadar oldu?

Gökay
17-05-2010, 16:53
jakar hayırlı uğurlu olsun ön cama yaptırdın mı? Bide aracın dışından ve içinden fotoları çekebilir misin? Kaç numara oldu filmler ve ücret ne kadar oldu?

Ön cama yaptırmadım şimdilik boyle kullanalım bakalım duruma göre....Filmi yaptırıp aracı garaja bıraktım daha yanına gitmedim o gunden beri ilk fırsatta resim eklerim...Filmin tonu Atr-35 ,maliyet 250 lira ...

Gökay
17-05-2010, 22:24
Llumar ATR-35

http://img20.imageshack.us/img20/5210/dscn0473q.jpg

http://img85.imageshack.us/img85/432/dscn0475q.jpg

http://img685.imageshack.us/img685/5948/dscn0476k.jpg

http://img64.imageshack.us/img64/6299/dscn0477x.jpg

http://img299.imageshack.us/img299/7971/dscn0478z.jpg

http://img204.imageshack.us/img204/4466/dscn0484eq.jpg

http://img688.imageshack.us/img688/8449/dscn0479c.jpg

Ömer Gedik
17-05-2010, 22:39
Arka camın kenar çizgileri fazla belli sanki

ali-34
17-05-2010, 23:15
Arka camın kenar çizgileri fazla belli sanki

Yeni yaptırdığı için öyle zamanla kapanır hava kabarcıkları.

Gökay
18-05-2010, 08:06
2 gun gecti hala aynı duruyor,umarım düzelir.Başka yaptıran arkadaşlarda nasıl?

Abdullah
18-05-2010, 08:18
Arka cam benimde gözümden kaçmadı inşallah gider. Bu arada filmleri Ahmet mi çekti yoksa yanında çalışan bir mi? Bide gerçekten şık olmuş jakar inşallah çiziksiz ve cezasız ağız tadıyla binersin. Yalnız ben sanırım bu filmin ya bir numara daha koyusunu yada aynalısını yaptırırım çünkü içerisi görünüyor bundan bayağı net benim istediğim içerisi görünsün ama böyle içindeki insan gölge gibi olsun belli olmasın tam olarak.

Gökay
18-05-2010, 08:25
Arka camı ve sol kelebeği Ahmet usta kendisi yaptı Abdullah.Bi ara ben çıktım tost yemeğe o sırada araç bitmişti diğer camları kim yaptı bilemiyorum ama diğer Şevket arkadaşta işinin ehli.Bu arada daha koyu yada aynalı yaptırırsan polislerden sıkıntı çekebilirsin.Ben o yuzden bu tonda yaptırdım.Hele aynalı denedik feci oldu ama guzel durmadı tabi apaçi oldu biraz :D

Abdullah
18-05-2010, 08:42
Arka camı ve sol kelebeği Ahmet usta kendisi yaptı Abdullah.Bi ara ben çıktım tost yemeğe o sırada araç bitmişti diğer camları kim yaptı bilemiyorum ama diğer Şevket arkadaşta işinin ehli.Bu arada daha koyu yada aynalı yaptırırsan polislerden sıkıntı çekebilirsin.Ben o yuzden bu tonda yaptırdım.Hele aynalı denedik feci oldu ama guzel durmadı tabi apaçi oldu biraz :D

bende çok kararsızım ya yaptırmaya giderken mutlaka yanıma birisini almam lazım Taner Hocam gelir zaten müsait olursa ;D

okann
18-05-2010, 18:28

bende çok kararsızım ya yaptırmaya giderken mutlaka yanıma birisini almam lazım Taner Hocam gelir zaten müsait olursa ;D

Benide al la :(

ali-34
18-05-2010, 19:53
O kenarlar benim de öyleydi büyük oranda geçti. Zaman zaman parmağınızla bastırın oralara boşluk kaldığı için öyle oluyor o çirkin görüntü kalmaz gider.

Abdullah
18-05-2010, 21:56

Benide al la :(

Ayıpsın Okanım hele o gün bir gelsin gerçi bu aralar çok asiyim herşeyi bir kenara bırakıp kafam atıp her an seni ve Taner Hocam ı arayıp haydi gidiyoruz diyebilirim ;D

otmotvmhndsi
19-05-2010, 19:02
Hayırlı olsun güzel durmuş...

ATR35 dediğiniz filmden daha açığı mevcut mu?

birde 35 neyi temsil ediyor; %35 mi kesiyor içeri giren ışığı yoksa %35 mi içeri girmesine izin veriyor???

Gökay
20-05-2010, 07:50
Hayırlı olsun güzel durmuş...

ATR35 dediğiniz filmden daha açığı mevcut mu?

birde 35 neyi temsil ediyor; %35 mi kesiyor içeri giren ışığı yoksa %35 mi içeri girmesine izin veriyor???

Llumar'ın verdiği degerler boyle Berker.

ATR 35 CH SR HPR (charcoal)

% Görünür ışık geçirgenliği % Güneş enerjisini geri yansıtma % Görünür Işığı Geri Yansıtma % Ultraviole ışını engelleme
38 44 8 99

reisG
20-05-2010, 08:10
Dün atom gri gibi bir rengi olan 207 gördüm. aracın camlarında film vardı ve içerisi görülen fakat siyah ya da füme olmayan Mercedeslerin bazılarında olan maviye çalan renkli camlarındaki gibi bir rengi olan filmdi. çok elit durmuştu.

cmkrpck
26-05-2010, 14:47
arkadaşlar, ankarada cam filmi nerde yaptırılır tavsiyeleriniz var mı?
ziebart 589
sonax 400, güvenlikli 500 e yapıyor (ön cam hariç), 3m ve lumar nerede yaptırılır?

SAMET010
26-05-2010, 15:42
ziebart 589
sonax 400, güvenlikli 500 e yapıyor (ön cam hariç), 3m ve lumar nerede yaptırılır?

ben ankara ziebartta yaptırttım işçilik,kalite çok memnunum daha önce kullandım sıradan filmlere göre gözü yorması ,güneş geçirgenligi falan çok iyi

otmotvmhndsi
26-05-2010, 19:57
ziebart 589

Ankara İvedik Organize Sanayinde OTOMODA var, 3M yetkili bayisi... En son 275TL idi, Güvenlikli Şeffaf olanı 400TL idi...

Gökay
05-07-2010, 08:49
Dun akşam 12 civarı Beylerbeyi çıkışında tam köprü girişinde yani uygulama vardı takıldık haliyle 15 senedir ehliyet var ilk defa alkol testine girdim bu arada ;D

Memur herşeyden önce direk camlara takılıp, söktür bunları 130 lira yazar bağlarım dedi.Tamam dedim.Ehliyete ruhsata baktı geri verdi sonra tekrar,söktür bunları 130 lira cezası var bu seferlik bişey yapmıyorum ona göre dedi >:(

Sonra alete üfleyip oaradan ayrıldım...

Söktürücem mi? tabiki hayır :D

Yasin CCK
05-07-2010, 10:35
Söktürücem mi? tabiki hayır :D

:D

Memur biraz kibar konuşsaymış belki söktürürdünüz :P

pannacotta
12-07-2010, 14:53
bugün bende 2 numara film çektirdim..elgard marka 5 yıl garantili..150 liraya mal oldu..

TanerHoca
12-07-2010, 15:08
bugün bende 2 numara film çektirdim..elgard marka 5 yıl garantili..150 liraya mal oldu..

iyi günlerde kullan. :)
nerede yaptırdın. ve yapılan iş hakkında değerlendirmen nedir.paylaşırsan sevinirim.

pannacotta
12-07-2010, 16:40
teşekkür ederim taner hocam..yenibosnada , internettede ilanları ve reklamı olan bi yerde yaptırdım.direk isim versem reklama girer sanırım.yaptıralı henüz 1 kaç saat oldu , kapıları sökmeden yapıyolar uygulamayı..renk tonu gayet başarılı tam benim istediğim gibi ..kahverengiye kaçan tonları sevmediğim için uygulanan filmin siyah tonunu baya beğendim..yaklaşık 1 buçuk saat sürdü işlem..arabayı teslim alırken uygulamayı yapan arkadaş şunu söyledi : ilk etapta hava kabarcıkları ve camlar ıslak gibi görünebilir , 1 - 2 gün içinde onlar yerine oturacak..2 gün camları açmamamı söyledi..işçilik güzel kapalı ortamda çalışılıyo ..kısacası ben beğendim

SAMET010
12-07-2010, 18:33
teşekkür ederim taner hocam..yenibosnada , internettede ilanları ve reklamı olan bi yerde yaptırdım.direk isim versem reklama girer sanırım.yaptıralı henüz 1 kaç saat oldu , kapıları sökmeden yapıyolar uygulamayı..renk tonu gayet başarılı tam benim istediğim gibi ..kahverengiye kaçan tonları sevmediğim için uygulanan filmin siyah tonunu baya beğendim..yaklaşık 1 buçuk saat sürdü işlem..arabayı teslim alırken uygulamayı yapan arkadaş şunu söyledi : ilk etapta hava kabarcıkları ve camlar ıslak gibi görünebilir , 1 - 2 gün içinde onlar yerine oturacak..2 gün camları açmamamı söyledi..işçilik güzel kapalı ortamda çalışılıyo ..kısacası ben beğendim

o dediğin yere 3-4 arkadaşımı yolladık aynı yerse eger :)
kıbrısa gelip büyükelcilik ve başbakanlık araçlarına falan film çekmişti burda 1-2 arkadaşada çektirttik gelmişken evet gayet başarılı bi işçiligi var

TanerHoca
12-07-2010, 20:14
bugün 17:30-19:30 arası 138 km yaparak istanbuldan çerkezköye gittim.mesajı da oradan yazıyorum.
yolculuk yaklaşık iki saat sürdü.akşam saatlerinde gerçekleştirilen bir yolculuk almasına rağmen
güneş yaktı kavurdu elimi yüzümü.uzun lafın kısası filmi hiç sevmediğim halde yazın yapılacak uzun yolculuklarda kesinlikle şart.
mümkünse ön cama bile...

pannacotta
12-07-2010, 21:40
bugün 17:30-19:30 arası 138 km yaparak istanbuldan çerkezköye gittim.mesajı da oradan yazıyorum.
yolculuk yaklaşık iki saat sürdü.akşam saatlerinde gerçekleştirilen bir yolculuk almasına rağmen
güneş yaktı kavurdu elimi yüzümü.uzun lafın kısası filmi hiç sevmediğim halde yazın yapılacak uzun yolculuklarda kesinlikle şart.
mümkünse ön cama bile...

taner hocam senin alüminyum gri aslana film çok yakışır .. en kısa zamanda bi uygulama bekliyoruz :)

Yasin CCK
13-07-2010, 14:04
Hocam sevilmeyecek bir durum değil, en incesin cam filmi görünüm olarak belli belirsiz...Kullanım olarak çok rahatlık sağlıyor.

Ama ön cama yaptırılmamasını öneririm...

TanerHoca
13-07-2010, 18:55
Hocam sevilmeyecek bir durum değil, en incesin cam filmi görünüm olarak belli belirsiz...Kullanım olarak çok rahatlık sağlıyor.

Ama ön cama yaptırılmamasını öneririm...

yasin bizimkiler de ön cam değil sera tavanı sanki ;D

γuяdaeя
13-07-2010, 19:11

Arabayı her yıkattığımda ön camı silenin yüzüne bakıyorum... Pek güzel şeyler düşünmüyor sanki :D

TanerHoca
13-07-2010, 19:12

Arabayı her yıkattığımda ön camı silenin yüzüne bakıyorum... Pek güzel şeyler düşünmüyor sanki :D

:D :D :D

Yasin CCK
13-07-2010, 22:52
;)

Dip Not : Peugeot 308 sınıfının en büyük ön camına sahip.

γuяdaeя
13-07-2010, 23:01
;)

Valla öyle Yasin... Başka arabaya binince yadırgıyorum ilk başta. Bizim 308'ler epey bi ferah :)

SAMET010
13-07-2010, 23:34
;)

yasin sattıgım 2007 civicin camı daha büyük ve içi d aha ferahtı ama 308de baya büyük ve ferah bi araç ...

sınıfında focus , golf vs ye göre yigidi öldürüp hakkını yemeyelim cok yaksada severim civicleri :)

γuяdaeя
14-07-2010, 00:01
sınıfında focus , golf vs ye göre yigidi öldürüp hakkını yemeyelim cok yaksada severim civicleri :)

Camını bilmem ama Civic olacaksa en homurtulusundan turbo i-VTEC olsun ;)

TanerHoca
16-07-2010, 21:13
film işi kaldı.onun yerine bugün yan camlara iki tanesi 3 liradan dört tane perde aldım.
en azından yarın afyona gitmek üzere çıkacağım yolculukta bizi güneşten koruyacaktır.

γuяdaeя
17-07-2010, 01:33
film işi kaldı.onun yerine bugün yan camlara iki tanesi 3 liradan dört tane perde aldım.
en azından yarın afyona gitmek üzere çıkacağım yolculukta bizi güneşten koruyacaktır.

Güle güle kullan hocam.
Ayrıca hayırlı yolculuk dilerim, yolunuz açık olsun. Sıcaklarda kendinizi Afyon kaymağına fazla kaptırmayın ;)

Ömer Gedik
17-07-2010, 08:00
Hocam hayırlı yolculuklar film işide geldiğinizde de artık :) Aman yollarda dikkatli olun.

reisG
17-07-2010, 08:26
Hocam iyi yolculuklar . Senin araç kullanırken çok dikkatli olduğunu bilirim. Ama yine de dikkatli ol diyeceğim. Çünki yol uzun, özellikle gurbetçilerin de ülkemiz sınırlarına girdikten sonra değişim geçirip tam bir trafik canavarı olduğunu gördüğümüzden dikkatli gitmen gerek . Şimdi tüm otobanlarda gurbetçi araçları her yerde

Ömer Gedik
17-07-2010, 08:35
Gerçekten bu gurbetçi lerin ülkemize kastı nedir? Yaşadıkları ülkelerde kurallara riayet edip ülkelerine gelince sınır tanımıyorlar.

reisG
17-07-2010, 09:50
geçen hafta TEM de Marmara Ereğlisine gidiyorum Büyük Çekmece gölünün üzerindeki uzun viyadükte 140 km. ile giderken arka tamponuma kadar bir Passat SW girdi. Alman plakalı, içinde bagaj dahil 7 kişi var. ve selektör falan yapmadan gemi azıya almış gidiyor. Almanya da ve diğer AB ülkelerinde rüşvetin olmaması cezaların korkunç olması sebebiyle süt dökmüş kedi olan bu insan topluluğu Türkiye'ye girince gerçek kimliklerine bürünüyor. Ben trafik polislerinin ve jandarma trafiğin yerinde olsam bunlara her gördüğüm yerde çok ağır cezalar yazarım ki trafik canavarı gibi hareket etmesinler.Bir de konvoy halinde gidiyorlar bu da en büyük kaza sebeplerinden birisi.

γuяdaeя
17-07-2010, 11:06
Dediklerinizde haklısınız ama işin öteki boyutu da var. Türkiye'de olması gerektiği gibi araba sürdüklerinde insanlar uzaydan gelmiş gibi davranıyor ve taciz ediyorlar. Başımıza çok geldi ordan biliyorum, zamanında biz de geçtik o yollardan.

Gökay
17-07-2010, 13:32
Aha denk geldi anlatayım ;
Yahu arkadaşımın üst komşusu, gurbetçi yazdan yaza gelen bir aile.Geldiklerinde yapmadıkları gürültü ve zıvanalık yok.Şikayet ettik savunmaları şu ''ya kendi memleketimize geldik bi rahat vermediniz''..

Ulan apartmanda huzur bırakmadınız,geldiğin yerde bunun 10da 1ini yapsan koyarlar kapının önüne.

Adam olmayız biz işte daha ne diyim..

γuяdaeя
17-07-2010, 13:57
Aha denk geldi anlatayım ;
Yahu arkadaşımın üst komşusu, gurbetçi yazdan yaza gelen bir aile.Geldiklerinde yapmadıkları gürültü ve zıvanalık yok.Şikayet ettik savunmaları şu ''ya kendi memleketimize geldik bi rahat vermediniz''..

Ulan apartmanda huzur bırakmadınız,geldiğin yerde bunun 10da 1ini yapsan koyarlar kapının önüne.

Adam olmayız biz işte daha ne diyim..

İnsanların çoğu nasıl gittiyse hala o şekildeler (giden insanların büyük kısmının eğitim düzeyi belli zaten). Köyünden, kasabasından çıktığı şekilde duruyor. Yıllarca Almanya'da yaşayıp Almanca derdini anlatamayan nice insan var.
Onlardan sonra gelen nesiller de eğitim açısından pek matah sayılmazlar. Çoğu zorunlu eğitimden sonra meslek sahibi olup kısa yoldan para kazanma derdindeler. İntegrasyonu başarıyla tamamlayanlar da var elbette. Eğitimli insan nerede olursa olsun az çok kendini belli ediyor.
2005'te tam 10 sene yaşadığım Hamburg'a gittim gezmek için. 21 sene önce ayrıldığım insanları hala hatırladığım şekilde bulmak epey şaşırtmıştı beni. Asıl ilginç olanı da benim bilgi düzeyimin ve hayata bakış açımın onları çok şaşırtmasıydı. "Sen bu kadar şeyi nerden biliyosun?" şeklinde bir soruya maruz kalmak ilginç geldi. Çocuklarıyla aralarında epey kopukluk ve iletişim sorunu var. Resmen kültür çatışması yaşanıyor.
Yaşadığı süreç içerisinde kendine fazladan bir katmedeğer olmayan bu insanlar, zaten çok fazla şey paylaşamadıkları, hayatı doğru dürüst yaşayamadıkları ortamdan kurtuldukları ilk fırsatta asıl kimliklerine ışık hızıyla dönüş yapıyorlar. O yaptıkları gürültü şamata onlar için gayet doğal birşey. Adam memleketine gelmiş rahatlamasın mı? Komşular rahatsız olurmuş, saygı duymak gerekirmiş kim takar... Herkesi kendileri gibi görüyorlar zahir ;D

Gökay
17-07-2010, 17:53
Uff süper anlatmışın kardeşim olayın özeti budur ;)

Abdullah
20-07-2010, 12:22

TanerHocam hayırlı yolculuklar dilerim lütfen dikkatli olun.

ata672
20-08-2010, 17:11
bu siyah cam filmleri artık ağır kusur olarak mı geçiyo ? polis çevirmelerinde sorun olurmu ? bide bu ikisinde sorun olmuyosa avrupa yakasında nerede yaptırabilirim tavsiye ediceğiniz bi yer var mı ?

Gökay
20-08-2010, 17:55
Evet kusurlu olark geçiyor,çevirme olursa takılabilirsin,yani bana 1 kere gece denk geldi neyseki üstelemedi bıraktı.Anadolu yakası için yer ismi verebiliriz.

γuяdaeя
20-08-2010, 18:09
Maslak oto sanayi sitesinde Gençler oto var. Llmuar bayii ve çok iyi işçiliği var deniyor.

reisG
20-08-2010, 18:57
valla bir arkadaşımın ikiz bebeği var arka kapı camlarına childguardın A3 kağıt büyüklüğündeki koruyucu filmlerini yapıştıdık ona bile muayenede hafif kusur yazmışlar.çüş dedik artık. siz varın normal cam filmlerine ne kusur derler.

hakan308
20-08-2010, 19:05
valla bir arkadaşımın ikiz bebeği var arka kapı camlarına childguardın A3 kağıt büyüklüğündeki koruyucu filmlerini yapıştıdık ona bile muayenede hafif kusur yazmışlar.çüş dedik artık. siz varın normal cam filmlerine ne kusur derler.

ön camda dahil bütün camlar kömür karası gibi kapkara olsa dahi muayenede hafif kusurlu olarak geçiyor ;)

Gökay
20-08-2010, 21:02
Arkadaşlar muayene gene eski tas eski hamam olmuş,Türklüğümüzü burdada gösterdik TÜV müv dinlemeyiz,parayı severiz.

ata672
21-08-2010, 15:29
ben ön cama cektirmeyi düşünmüyorum yan camlarda önlere 1 yan arka camlarla arka camada 2 düşünüyorum fiyatı ne kadar tutar ?? ilginiz içinde teşekkür ederim :))

otmotvmhndsi
21-08-2010, 16:31
ben ön cama cektirmeyi düşünmüyorum yan camlarda önlere 1 yan arka camlarla arka camada 2 düşünüyorum fiyatı ne kadar tutar ?? ilginiz içinde teşekkür ederim :))

Ankara'da 5 cam kelebekler dahil, Ön Cam Hariç : 3M Marka Garantili Cam Filmini istediğiniz tonda : 275-350TL aralığında çoğu yerde bulabilirsiniz...

Abdullah
23-08-2010, 11:13

ata672 öncelikle filmlerin fiyatları numaralarına göre değişmiyor. İstanbulda Llumar cam filmi 5 yıl garantili 250TL ye yapıyorlar. (ön cam hariç diğer tüm camlar) Forumumuzdan jakar1 isimli üyemiz burada yaptırdı ve gayet memnundu sanırım.

Gökay
23-08-2010, 14:34
Memnunum valla ben ;D Sadece bagaj camını bir ton koyu mu yaptırsaydım diye düşünüyorum.

Yasin CCK
23-08-2010, 22:36
Önceki aracımda arka cama bir numara koyu film çekmiştim. Gece arkadan gelen uzun farları iyice hafifletiyor fakat park sırasında arka görüntünüz bir o kadar da zorlaşıyor.

İyi ve kötü yönü mevcut anlayacağınız, seçim size kalmış...

whynot2
19-09-2010, 05:21
Ahmet ustamızın yeri nerdedir acaba bayağı işin ehli sanırım bende orda yaptırayım. Anadolu yakasındaysa çok memnun olucam. Dükkanın adını ve adresini biri yazabilirmi?

Gökay
19-09-2010, 09:30
Üsküdar Nuh kuyusu caddesi üzerinde Karacaahmet Mezarlık giriş kapısı karşısından biraz aşağıda.
Ahmet ustayı bul zaten gençten bir arkadaş.

http://llumarahmet.com/default.asp

whynot2
20-09-2010, 23:12
Tamamdır gittim konustum bugun tesekkür ederim :)

whynot2
21-09-2010, 22:20
LLumar Ahmet te 3 numara filmleri taktırdım bugun yaklaşık 2bucuk saat sürdü ve kusursuz oldu filmler yaptrcak olanlara tavsiye ederim.

Gökay
21-09-2010, 22:36
Haydin hayırlı olsun,çevirmesiz günler dilerim,özellikle de geceleri :)

otmotvmhndsi
21-09-2010, 22:38
LLumar Ahmet te 3 numara filmleri taktırdım bugun yaklaşık 2bucuk saat sürdü ve kusursuz oldu filmler yaptrcak olanlara tavsiye ederim.

Fotoları bekliyoruz...

Yasin CCK
21-09-2010, 22:38
Hayırlı olsun, Çok koyu bir seçim olmuş...Ben sevmiyorum simsiyah ama tabi tercih sizin ;)

Hem Polis amcalarımız hemde gece karanlığı uğraştırabilir :)

whynot2
22-09-2010, 00:09
Tesekkür ederim :) Gece karanlık sokaklarda görüş gerçekten azalıyor yan camdan otoparka yer varmı diye bakıyordum otoparkın uç kısımlarını görebilmek için baya zorlandım. camıda açamadım ilk gün olduğu için. Arka cam zaten güneş gözlüğü takılı gibi oldu araç farları hiç gözümü almıyor ama karanlıkta park ederken durum vahim ;D neyse gülü seven dikenine katlanır yapıcak bişey yok bunları göze almıştım zaten. Fotolarıda en kısa zamanda çeker eklerim.

Ömer Gedik
22-09-2010, 08:00
whynot pm le kaça yaptırdığını öğreneiblir miyim? Benim camlarda filmli zamanında sonax ta yaptırdım memnun değilim kalitesinden. Çizilme durumları da var. Birde yaptırırsam 2 numara olacak. Sana da hayırlı olsun. Fotolar varsa süper olur.

whynot2
23-09-2010, 15:49
Sagolun. fotoları bi ara arkadasımın kamerayla cekip eklicem. Pm gonderıyorum.

aydın
15-12-2010, 23:42
arkadaşlar bende aracıma cam filmi yaptırdım sözde 2 numara diye faka aracımın içi bej rengi olduğu halde kapkara oldu gece arkanızda ışık yoksa park etmekte zorlaşıyor ilginç olan filmi yapan yere bu 2 numara değil dediğimde kabullenmediler bayağı tartıştık firma sahibi esnaflıktan nasibini almadığını anladım neyse uzatmiyim şimdi gündüzler keyifli ancak geceleri huzursuz oluyorum sökme konusunda deneyimi olan varmı nasıl sökebilirim

whynot2
16-12-2010, 17:42
bence kendiniz sökmeye kalkışmayın rezistansa zarar verebilirsiniz filmleri yaptırdığınız yere veya herhangi bir filmciye götürün makineyle ısıtarak söksünler filmi en temizi.

aydın
17-12-2010, 13:37
doğru arka cam sorun olabilir bilen birine götürmek daha iyi olacak eyvallah.

γuяdaeя
30-06-2011, 20:44
Merhaba arkadaşlar,
Ne zamandır aklımızda olan (kardeşim ve benim) ancak polisten çekindiğimiz için bir türlü cesaret edemediğimiz cam filmini bugün nihayet uygulatmaya karar verdim. Bazılarınız buluşmalarda gördü, bizim araba beyaz renk bir Fiorino Emotion. Havaların da ısınmasıyla içerideki sıcaklık miktarı göreceli olarak artmaya başladı. Umarım bu filmlerin bir nebze faydası olur. En açık (35) ve orta (20) koyulukta film arasında çok gidip geldim ama usta sağolsun 2 dakikada orta koyulukta film için beni ikna etti :D Umarım sorunsuz bir şekilde kullanmak nasip olur. Şu an ufak tefek kabarcıklar var ama onlar da 1-2 güne gider dedi usta. Sorun olursa her zaman işinin arkasında ;)

Filmleri çektirdiğim yer, Abdullah kardeşimin de tanıdığı ve tavsiye ettiği namı değer Llumar Ahmet :) Peugeot Açı Otomotiv'den aşağı inerken trafik ışıklarından sonra 50 metre ileride sağ tarafta (Doraglass). Ahmet usta çok kalender birisi. Sohbeti, işçiliği ve konukseverliği ile 10 numara insan.
Bizim forum için de konuştum. 307 ve 308'i 250 TL civarında kaplıyormuş. Normal uygulama fiyatları üstünden indirim yaparım diyor. Tabi ki daha fazla pazarlık her zaman sünnettir ;)

Abdullah fotoğraf çekmem konusunda çok istekliydi.. Uygulama öncesi ve sonrası birkaç kare ;)

http://img845.imageshack.us/img845/6329/dscn0772d.jpg

http://img685.imageshack.us/img685/7295/dscn0775s.jpg

http://img827.imageshack.us/img827/2817/dscn0779k.jpg

http://img8.imageshack.us/img8/9250/dscn0784xs.jpg

http://img845.imageshack.us/img845/751/dscn0786p.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/1126/dscn0788ov.jpg

http://img638.imageshack.us/img638/4538/dscn0789s.jpg

http://img36.imageshack.us/img36/2148/dscn0797e.jpg

mygold
30-06-2011, 20:59
yurdaer abı hayırlı olsun.. cok yakısmıs ... :havali

otmotvmhndsi
30-06-2011, 21:05
Yurdaer abicim hayırlı olsun, güle güle kullanın =)) Ankara'da da şöyle güzel uygulama yapan bir yer olsa yaptıracağım ama kimsenin sabit tavsiye ettiği güven veren iyi malzeme kullanan yer yok... En azından ben bulamadım... Darısı bizim aslana diyelim =)

γuяdaeя
30-06-2011, 21:14
Teşekkürler arkadaşlar. Berker uygulama konusunda haklısın. Benim araç tam bitmek üzereyken bir tane Kia geldi. Sabah uygulama yapmışlar ancak arka camda sorun olmuş. Kabarcık kabarcık olmuştu. Camı komple söküp benim araca harcadıkları toplam zaman kadar Kia'nın arka camıyla uğraştılar.

Ufuk
30-06-2011, 21:28
Yurdaer abicim hayırlı olsun, güle güle kullanın =)) Ankara'da da şöyle güzel uygulama yapan bir yer olsa yaptıracağım ama kimsenin sabit tavsiye ettiği güven veren iyi malzeme kullanan yer yok... En azından ben bulamadım... Darısı bizim aslana diyelim =)

Ben Ankarada LLumar Yaptırdım Tüm Camlara Temiz Çalışıyorlar..

muhti
30-06-2011, 21:43
İyi günlerde kullan abicim çok güzel durmuş.. :iyi

γuяdaeя
30-06-2011, 22:01
İyi günlerde kullan abicim çok güzel durmuş.. :iyi

Sağol Özdemir ;)

SAMET010
30-06-2011, 22:20
Teşekkürler arkadaşlar. Berker uygulama konusunda haklısın. Benim araç tam bitmek üzereyken bir tane Kia geldi. Sabah uygulama yapmışlar ancak arka camda sorun olmuş. Kabarcık kabarcık olmuştu. Camı komple söküp benim araca harcadıkları toplam zaman kadar Kia'nın arka camıyla uğraştılar.

ankara ABC peugeot altında ki ziebart kesinlikle tavsiye ederim ,2 aracımda da kullanıyorum işçilik ve malzeme 10 numara , ankarada 3m , lumar gibi yerlerde de arkadaslarım işcilik ve malzemeden cok memnun olduklarını söylüyorlar istersen yerleri ve telleri alırım ...

bu arada yurdaner abi hayırlı olsun güle güle kullan , çok yakışmış ...

Yasin CCK
30-06-2011, 22:24
Yurdaer hocam sizide ucundan köşesinde modifiyeye bulaştırdık :)

2 numara cam filmi gece park sırasında sorun yaratabilir ama soğutma konusunda çok faydasını görürsünüz ;)

Hayırlı olsun :)

γuяdaeя
30-06-2011, 22:31
Samet ve Yasin teşekkür ederim... Serinlik konusunda umarım işe yarar. Bir de kardeşimin eşi de arada sürüyor (Koreli) ve insanların uzaylı gibi bakmasından rahatsız oluyordu. En çok da o sevinecek bu işe. Şu an Kore'de oldukları için henüz görmediler :D

Esat
30-06-2011, 23:10
Yurdaer abi öncelikle hayırlı olsun. güya bende ilgilenicektim fiyat alıcaktım ama bu aralar başım inanılmaz kalabalık hastalar dışında gelen giden çok nerdeyse her gün havaalanındayım ve şimdi de yeni geldim eve güzel günlerde kullan tekrardan kusura bakma abicim

TanerHoca
01-07-2011, 03:17
hayırlı olsun.güle güle kullan :iyi

Abdullah
01-07-2011, 07:24
Yurdaer abi öncelikle hayırlı olsun. güya bende ilgilenicektim fiyat alıcaktım ama bu aralar başım inanılmaz kalabalık hastalar dışında gelen giden çok nerdeyse her gün havaalanındayım ve şimdi de yeni geldim eve güzel günlerde kullan tekrardan kusura bakma abicim

abim sen ben mi var ben senin yerine hallettim o işi :D

Yurdaer abim çok yakışmış fiorinoya da hani insanın içi gidiyor güle güle çizksiz kullanman dileğiyle...

Gökay
01-07-2011, 07:39
Ahmet usta iyidir.Fiyatlarda pek değişiklik yokmuş.

Güle güle kullanın.

Dreamcatcher
01-07-2011, 07:44
Yurdaer üstadım hayırlı olsun...ancak kişisel düşüncem keşke en açık olanını yaptırsaydın...güzide trafik polislerimizle sorun yaşama olasılığın daha düşük olurdu...yine de güle güle kullansın çekik gözlü dostumuz :) :) :)

cmr_cihangir
01-07-2011, 07:58
http://img10.imageshack.us/img10/6269/dscn0788f.jpg

Tam "Fiorino da cam tavan haa süperrrr" diyecektim tüh hayal kırıklığı :D :gul6 :gul9

Yurdaer ağabey hayırlı olsun. Bende fırsat bulursam araca film çektirmeyi düşünüyorum

Abdullah
01-07-2011, 08:58

Tam "Fiorino da cam tavan haa süperrrr" diyecektim tüh hayal kırıklığı :D :gul6 :gul9

Yurdaer ağabey hayırlı olsun. Bende fırsat bulursam araca film çektirmeyi düşünüyorum

cihan abi bu film olayına bende gireceğim forumdan başka yaptırmak isteyen arkadaşlar varsa toplu olarak gidip 250 lik fiyatı daha da aşağı çekebiliriz.

Gökay
01-07-2011, 09:18
Apo sen daha yaptırmadın mı ya? :bam3

cmr_cihangir
01-07-2011, 09:23
Çok iyi olur Abdullah. Hatta biz bu konuyu başka bir başlık altında açalım ne dersin?

individual
01-07-2011, 09:39

cihan abi bu film olayına bende gireceğim forumdan başka yaptırmak isteyen arkadaşlar varsa toplu olarak gidip 250 lik fiyatı daha da aşağı çekebiliriz.

selam abdullah
açıkçası bende düşünüyorum cam filmi.
daha ucuz yapan yerler mevcut ama yurdaer abi memnunsa fiyatın pekde önemi kalmıyor.

giderseniz pm atarsınız
:)

gokhancpt
01-07-2011, 09:46
abdullah, ben iki araç içinde düşünüyorum :fiuw

Abdullah
01-07-2011, 09:49

O zaman şuan 4 araç olduk bile :D

cmr_cihangir
01-07-2011, 10:17

O zaman şuan 4 araç olduk bile :D

1-Abdullah
2-cmr_cihangir
3-individual
4-gokhancpt (2 araç)

Toplam 5 araç

Dreamcatcher
01-07-2011, 10:21
Sevgili dostlar sizlere tavsiyem hangi ton yaptırırsanız yaptırın ama LAZER film uygulamasını tercih edin...neden derseniz hem yansıtma özelliği daha fazla hem diğer filmlere göre daha kalın,çizilmez ve kalın olması sebebiyle güvenlik özelliğine de sahip...ben var olan normal filmleri söktürüp lazer li uygulama yaptırdım ve forumda da paylaşmıştım..araştırırsanız inceleyebilirsiniz..şu an son derece memnunum..

Abdullah
01-07-2011, 10:31
Apo sen daha yaptırmadın mı ya? :bam3

abi hep erteledim araya askerlik girdi bakalım hayırlısı diyorum

Sevgili dostlar sizlere tavsiyem hangi ton yaptırırsanız yaptırın ama LAZER film uygulamasını tercih edin...neden derseniz hem yansıtma özelliği daha fazla hem diğer filmlere göre daha kalın,çizilmez ve kalın olması sebebiyle güvenlik özelliğine de sahip...ben var olan normal filmleri söktürüp lazer li uygulama yaptırdım ve forumda da paylaşmıştım..araştırırsanız inceleyebilirsiniz..şu an son derece memnunum..

lazer uygulama tabiki daha güzel abi ama daha pahalı en son 400TL gibi bir fiyat almıştım ben ziebarttan.

bizim kişi sayısı artışı olursa daha sonra ki filmler için de Ahmet Usta ile anlaşabiliriz toplu halde gidip forumdan yaptıracaklar forum sticker ı var ise parlar oto da olduğu gibi bir indirim uyulanabilir diye düşünüyorum tabi potansiyeli ustanın önüne sermeliyiz ki oda böyle birşey ile bize geri dönsün. Bu arada benim Ahmet ustayla herhangi bir bağlantım yoktur arkadaşlar adımı bile bilmez. Sadece zamanında çok araştırdım herkes kendisini tavsiye etti yaptıranlar çok memnun uygulama güzel film kaliteli fiyat normal o yüzden Ahmet ustayla görüştüm.

Gökay
01-07-2011, 10:33
Lazer bir markamı oluyor yoksa piyasa tabirimi?
Bahsettiğinizi tahmin ettiğim filmler normal filmlere göre x2 pahalıydı ben yaptırdığım dönemde.

Karar tabiki yaptıracak olanların..

Dreamcatcher
01-07-2011, 10:40
Lazer film marka değil..piyasa tabiri de değil dostum...filmin özelliğidir..

Esat
01-07-2011, 10:56
Husmen abi avatarda hizliymis bi deklanjorde 2 aslan konusturmussun karizmayi

Gökay
01-07-2011, 13:19
Az önce bizim Envy için fiyat ve randevu aldık yarın için Ahmet ustadan 5 cam (atr-35) + ön cam özel UV yapılacak.

Özellikle ön camı çok merak ediyorum.Aynı akşamda Envy ile tatile çıkacağız kısmetse bolca test edebilirim.

Memnun kalırsam bende dönüşte ön cama şeffaf olandan çektireceğim.

Dreamcatcher
01-07-2011, 13:22

Dostum cam tavan plus lı aslan kadar olmasa da az biraz işte...senden sonra ikinci olabilirim belkim :havali2 :havali2 :havali2

Abdullah
01-07-2011, 13:24
Az önce bizim Envy için fiyat ve randevu aldık yarın için Ahmet ustadan 5 cam (atr-35) + ön cam özel UV yapılacak.

Özellikle ön camı çok merak ediyorum.Aynı akşamda Envy ile tatile çıkacağız kısmetse bolca test edebilirim.

Memnun kalırsam bende dönüşte ön cama şeffaf olandan çektireceğim.

abi forum adına konuşmayı unutma aman forumdan geliyorum ordan daha gelecek var diye bir ön sorguya alırsan Ahmet ustayı çok iyi olur

Dostum cam tavan plus lı aslan kadar olmasa da az biraz işte...senden sonra ikinci olabilirim belkim :havali2 :havali2 :havali2

ohooo Hüsmen abi forumun delikanlısını unutuyorsun yani yapma böyle şeyler bak sen 3.lüğe düş düş :gul9 :gul9 :gul9

Dreamcatcher
01-07-2011, 13:30
Abdullah cım..delikanlılık yaşta değil baştadır unutma :gul6 :gul6 :gul6

Abdullah
01-07-2011, 13:34
Abdullah cım..delikanlılık yaşta değil baştadır unutma :gul6 :gul6 :gul6

abi yapma böyle şeyler bi istanbula hadi ben geliyorum diip gelmedin o kadar yırtındık esat abiyle bu nasıl baş :gul5 :gul5 :gul5 :gul5

Gökay
01-07-2011, 13:42
Apocan, forum indirimi almış zaten benim bacanak :)

Sağolun varolun :alkis2

Abdullah
01-07-2011, 14:08
o zaman fiyat 225 mi oldu abi

Gökay
01-07-2011, 14:21

İvit :D
Ön camla 350-355 falan olmuş galiba.

Abdullah
01-07-2011, 14:39

İvit :D
Ön camla 350-355 falan olmuş galiba.

hadi bakalım hayırlısı o zaman abicim güle güle kullan güneşsiz cezasız sıcaksız günler senin olsun :D

Dreamcatcher
01-07-2011, 14:41
Valla bu işten acayip para kazanıyorlar..ben en pahalılarından filmi 50 tl ye aldım..50 tl de uygulamasına verdim..size Allah kolaylık versin dostlar :gul6 :gul6 :gul6

Abdullah
01-07-2011, 14:45
Valla bu işten acayip para kazanıyorlar..ben en pahalılarından filmi 50 tl ye aldım..50 tl de uygulamasına verdim..size Allah kolaylık versin dostlar :gul6 :gul6 :gul6

hüsmen abi iyiymiş o bize de söyle onu

γuяdaeя
01-07-2011, 20:43
Herkese teşekkür ederim arkadaşlar... Bugün gündüz vaktiyle biraz dolaştım arabanın içinde oturmak daha keyifliydi. Tek hoşuma gitmeyen şey, yan dikiz aynalarına bakarken filmden dolayı torpidonun yansımasını camda görüyosun. Haliyle dikiz aynasındaki görüntü de kısmen engellenmiş oluyor. Sıkıntı yaratabilir!

Bu ton film sadece benim seçimim değildi, özellikle koyu olamasını kardeşim ve eşi istediler. Ancak, bugün yaptırıyor olsaydım ve araç benim olsaydı kesinlikle atr-35 tercih ederdim. Bence fazlasıyla kafi ;)

Esat'cım sen ben diye birşey yok. Düşünmüş olman yeter ;)

Hüsmen abi aslında ısı tabancası ve spatulalar olsa ben kendim bile yapabilirim.. Filmlerin maliyeti çok değil. Sonuçta usta da işçilik için o kadar para alıyor. Az mı? Değil elbette, ama çalışmalarını görünce helali hoş olsun diyosun. Sanayide büyüdüğüm için az çok bilirim o duyguları :)

individual
02-07-2011, 10:16
ee ne zaman yaptırıyoruz ?
akşama yapalım mı ?

Abdullah
02-07-2011, 10:38
bismillahirrahmannirahimmm

individual
17-07-2011, 23:10
bugun yaptırmaya gittim ama kapalıymış.

γuяdaeя
17-07-2011, 23:27
bugun yaptırmaya gittim ama kapalıymış.

Gitmeden telefonla arasaydın keşke :)

kadirco53
17-07-2011, 23:52
yurdaer abi benim eski fiorino bulusmada bahsetmiştim sattık gitti nasıl bir bak hele :) emotion modeliydi kapı kolları aynalar benzin kapagı çıtalar krom kaplattım farlara krom çerçevesi koyduk basamaklar arkada tampon koruması spoiler koyduk kısa uzun ve sis farları xenon koyduk ... camlar 1 numara filmli :D plaka içinde ugrasmıstım haa sonu 53 olsun die ahahaha :D

http://img405.imageshack.us/img405/3104/unledwxa.png

http://img717.imageshack.us/img717/4748/13732522.png

http://img819.imageshack.us/img819/5838/unled1ep.png

kadirco53
18-07-2011, 00:05
abi buda askere gitmeden önce sattıgım 206 bundakiler 2numaramı 3 numaramıydı tam hatırlamıyorum ya :S belki yaptıracaklara bi fikir verir iki araçta

http://img705.imageshack.us/img705/4152/pict0012s.jpg

http://img824.imageshack.us/img824/3562/pict0007ez.jpg

http://img814.imageshack.us/img814/2438/pict0006y.jpg

http://img843.imageshack.us/img843/1342/pict0005fw.jpg

http://img715.imageshack.us/img715/6506/pict0004zf.jpg

http://img96.imageshack.us/img96/4940/pict0002xc.jpg

http://img585.imageshack.us/img585/7513/pict0001dd.jpg

γuяdaeя
18-07-2011, 00:22
İkisi de çok güzelmiş kardeş. Alana da satana da hayırlı olsun ;)
Fiorino'ya aksesuar çok yakışıyor ama ben mümkün olduğu kadar sadelikten yanayım. Kardeşimin isteğiyle şimdilik cam filmi yapıldı (orta koyulukta). Bana kalsa ben de en açık ton yaptırırdım :)

kadirco53
18-07-2011, 00:26
İkisi de çok güzelmiş kardeş. Alana da satana da hayırlı olsun ;)
Fiorino'ya aksesuar çok yakışıyor ama ben mümkün olduğu kadar sadelikten yanayım. Kardeşimin isteğiyle şimdilik cam filmi yapıldı (orta koyulukta). Bana kalsa ben de en açık ton yaptırırdım :)

abi en acık hiç bi işe yaramaz orta koyuluk iyidir yazın güneşi baya bi kesiyor en mantıklısı orta koyuluk bence en iyisini yaptırmıssın için rahat olsun :)

γuяdaeя
18-07-2011, 01:07
1-Abdullah
2-cmr_cihangir
3-individual
4-gokhancpt (2 araç)

Toplam 5 araç

Araya yaz tatilleri girdi sizin eylem liste olarak kaldı. Abdullah bi el at şu işe ;)

Ranilin
18-07-2011, 01:20
Ön cam için tam şeffaf bir uygulama mevcut mu ? Nedir ne değildir bilgisi olan varsa, paylaşırsa memnun olurum :)

Malum geniş ön camımız yaz döneminde önden cayır cayır yakıyor sağolsun :)

Bu arada hayırlı olsun Yurdaer abi, hoş olmuş. Bende de orta koyuluktaki cam filmi var ama geceleri açıkcası problem oluyor yan aynalar vs.

γuяdaeя
18-07-2011, 01:46
Ön cam için tam şeffaf bir uygulama mevcut mu ? Nedir ne değildir bilgisi olan varsa, paylaşırsa memnun olurum :)

Bu arada hayırlı olsun Yurdaer abi, hoş olmuş. Bende de orta koyuluktaki cam filmi var ama geceleri açıkcası problem oluyor yan aynalar vs.

Kardeşim teşekkür ederim.
Gündüzleri yan dikiz aynasına bakarken torpidonun yansıması ve aynadaki görüşü kısmen engellemesi haricinde alıştım diyebilirim. İç mekan sıcaklığını kesmesi ise apayrı bir nimet.
Ön cam için şeffaf filmler mevcut ama renkli filme göre biraz tuzlu olduğunu biliyorum.

Abdullah
20-07-2011, 08:52

Ranilin ön cam için tamamen şeffaf olan film mevcut ve ısıyı renkli olanından daha fazla kesiyor fiyatı komple araca verdiğin film parası kadar ben sorduğumda 270TL dediler sadece ön cam tamamen şeffaf olan film.

1-Abdullah
2-cmr_cihangir
3-individual
4-gokhancpt (2 araç)

Toplam 5 araç

Araya yaz tatilleri girdi sizin eylem liste olarak kaldı. Abdullah bi el at şu işe ;)

Yurdaer abi sanırım yaz sonu gerçekleşir ancak o olay :D

Yasin CCK
11-08-2011, 23:17
Hangi cam filmi sorusuna bir de bu seçeneği ekleyin :D

http://www.facebook.com/video/video.php?v=231311973578904&oid=115966527850&comments

Dreamcatcher
12-08-2011, 07:12
Çok hoş...mükemmellik ayrıntılarda gizlidir :)

Abdullah
23-08-2011, 23:59
arkadaşlar konuyu tekrar canlandırıyorum bir ara bayağı cam filmi yaptırmak isteyen arkadaşlar vardı bugün tesadüf bir kardeşimle karşılaştım ve onun vasıtasıyla bir filimciyle görüştüm Llumar film 5 yıl garanti işçilikte herhangi bir sıkıntı olmadan aracın orasını burasını sökmeden 4 yada 5 araç gelirse 80TL ye bu işi halledebiliyoruz eğer düşünen arkadaşlar var ise toplanıp gidilirse çok daha iyi olur yaptıracak arkadaşlara bilginize...

JET
24-08-2011, 00:06
arkadaşlar konuyu tekrar canlandırıyorum bir ara bayağı cam filmi yaptırmak isteyen arkadaşlar vardı bugün tesadüf bir kardeşimle karşılaştım ve onun vasıtasıyla bir filimciyle görüştüm Llumar film 5 yıl garanti işçilikte herhangi bir sıkıntı olmadan aracın orasını burasını sökmeden 4 yada 5 araç gelirse 80TL ye bu işi halledebiliyoruz eğer düşünen arkadaşlar var ise toplanıp gidilirse çok daha iyi olur yaptıracak arkadaşlara bilginize...

Ne olursa olsun girme derim, benide kandırdılar hemde 2 farklı araçta 207 nin ön camlar soyuldu 308 onlarca hata var :) 2008 de megane aracıma ziebartta yaptırdım araç perte çıktı cam filmleri halen sapa saglamdı, çok pişman oldum ziebartta yaptırmadıgıma.. ama iş işten geçti.

Abdullah
24-08-2011, 00:39

Ne olursa olsun girme derim, benide kandırdılar hemde 2 farklı araçta 207 nin ön camlar soyuldu 308 onlarca hata var :) 2008 de megane aracıma ziebartta yaptırdım araç perte çıktı cam filmleri halen sapa saglamdı, çok pişman oldum ziebartta yaptırmadıgıma.. ama iş işten geçti.

vallahi ne olursa olsun girme lafı benim için geçerli değil diğer arkadaşlar ne düşünür bilemem sonuçta ben gidip sıradan tanımadığım bir esnaftan almadım bu fiyatı herşey arkadaşımın garantisi altında ayrıca film maliyeti zaten 30-40 lira geri kalan parayı ustaya veriyorsunuz ustanın da referansı iyiyse gereğe fazla söylenecek birşey kalmıyor ben arkadaşlarımı bilgilendirmek istedim. İsteyen yaptırır isteyen yaptırmaz ben gidip hallediyorum inşallah bayram sonrası

Dreamcatcher
24-08-2011, 08:05
Hayırlı olsun Abdullah..ama en koyusundan yaptırmamanı tavsiye ediyorum..bir de lazer denilen cinsinden yaptırırsan çok daha rahat edersin..güneş ışığını 60% yansıtmak özelliğine sahip..

TanerHoca
24-08-2011, 08:32
vallahi ne olursa olsun girme lafı benim için geçerli değil diğer arkadaşlar ne düşünür bilemem sonuçta ben gidip sıradan tanımadığım bir esnaftan almadım bu fiyatı herşey arkadaşımın garantisi altında ayrıca film maliyeti zaten 30-40 lira geri kalan parayı ustaya veriyorsunuz ustanın da referansı iyiyse gereğe fazla söylenecek birşey kalmıyor ben arkadaşlarımı bilgilendirmek istedim. İsteyen yaptırır isteyen yaptırmaz ben gidip hallediyorum inşallah bayram sonrası

abdullah bey sanki biraz gergin gibisiniz :fiuw :D

Abdullah
24-08-2011, 09:02

abdullah bey sanki biraz gergin gibisiniz :fiuw :D

yok yahu hocam :D

Hayırlı olsun Abdullah..ama en koyusundan yaptırmamanı tavsiye ediyorum..bir de lazer denilen cinsinden yaptırırsan çok daha rahat edersin..güneş ışığını 60% yansıtmak özelliğine sahip..

abi bende lazer olayını düşündüm polislerle uğraşmamak ve güneşi geçirme özelliği daha az olduğundan dolayı fakat aşırı pahalı bu işlem en koyusundan yaptırmak imkansız zaten durmadan ceza öderim birde işin muayene boyutu var tabi :D

Dreamcatcher
24-08-2011, 09:18
Abdullah camlara lazer yaptırmak değildi kastım..lazerli cam filmleri var..şu an benim aracımda kullandığım...onu demek istedim..:)

Abdullah
24-08-2011, 09:37
Abdullah camlara lazer yaptırmak değildi kastım..lazerli cam filmleri var..şu an benim aracımda kullandığım...onu demek istedim..:)

pardon abi yanlış anlaşılma oldu :D

aydın
24-08-2011, 10:58
abdullah bende yaptırabilirim fiyat uygun yer nerede?

Gökay
24-08-2011, 11:06
Fiyat süper işçilikte iyiyse koşun derim. :ralli

TanerHoca
24-08-2011, 11:37
...bugün tesadüf bir kardeşimle karşılaştım ve onun vasıtasıyla bir filimciyle görüştüm Llumar film 5 yıl garanti işçilikte herhangi bir sıkıntı olmadan aracın orasını burasını sökmeden 4 yada 5 araç gelirse 80TL ye bu işi halledebiliyoruz ...

abdullah sen adamın dükkana gittin mi, yaptığı işi görme imkanın oldu mu ???

cmr_cihangir
24-08-2011, 11:49
Abdullah ben ilgileniyorum dostum. Bayram sonrası eğer şehir dışına çıkmazsam gidip yaptıralım derim. :)

Abdullah
24-08-2011, 12:01
...bugün tesadüf bir kardeşimle karşılaştım ve onun vasıtasıyla bir filimciyle görüştüm Llumar film 5 yıl garanti işçilikte herhangi bir sıkıntı olmadan aracın orasını burasını sökmeden 4 yada 5 araç gelirse 80TL ye bu işi halledebiliyoruz ...

abdullah sen adamın dükkana gittin mi, yaptığı işi görme imkanın oldu mu ???

hocam dükkana gittim işçilik güzel modifiye tutkunlarının uğradığı bir yer tekrar işi yaparken gidip izleyeceğim arkadaşlar sonra bu işi artık bitirelim

γuяdaeя
24-08-2011, 12:13
Kötüdür onların işçiliği :cilgin

Abdullah
24-08-2011, 12:28
Kötüdür onların işçiliği :cilgin

tabi 220 TL vermiyoz ya :D abi seninkileri yaptırırken olsaydı güzel olurdu vallahi :D

γuяdaeя
24-08-2011, 12:32
tabi 220 TL vermiyoz ya :D abi seninkileri yaptırırken olsaydı güzel olurdu vallahi :D

Evet biraz tuzlu oldu ama yapılan iş gerçekten güzel Abdullah.. Sonuçta bilerek gittim yaptırdım. Sağlık olsun, takılmam ben böyle şeylere ;)

Abdullah
24-08-2011, 12:49

Evet biraz tuzlu oldu ama yapılan iş gerçekten güzel Abdullah.. Sonuçta bilerek gittim yaptırdım. Sağlık olsun, takılmam ben böyle şeylere ;)

aynen abi Ahmet ustanın işçiliğine diyecek laf yok ama seninlede uzun uzun konuştuk bu işin maliyeti yok gidip ustaya bakmak lazım eğer düzgün yapıyorsa 220 vermeye gerek yok diye düşünüyorum.

Gökay
24-08-2011, 13:00
Apo bende ön cama seffaf olandan düşünüyorum,fiyatı sormak lazım ön cam için ama dediğim gibi işçilik iyiyse bende varım :alkis

Abdullah
24-08-2011, 13:30
Apo bende ön cama seffaf olandan düşünüyorum,fiyatı sormak lazım ön cam için ama dediğim gibi işçilik iyiyse bende varım :alkis

tamadır abi gidince ona da bakarım.

cmr_cihangir
24-08-2011, 14:04
Abdullah ne zaman gitmeyi düşünüyorsun ?

Abdullah
24-08-2011, 14:10
Abdullah ne zaman gitmeyi düşünüyorsun ?

abi uygulamayı yaptırmak için mi? Yoksa işçiliğe bakmak için mi?

cmr_cihangir
24-08-2011, 14:12
İşçiliği görmeye gideceğini söylemiştin ya ona istinaden sordum.

Abdullah
24-08-2011, 14:23
İşçiliği görmeye gideceğini söylemiştin ya ona istinaden sordum.

abi bir aksilik çıkazsa cumartesi günü olacak

cmr_cihangir
24-08-2011, 14:27
Belki bende seninle gelebilirim. Telden haberleşiriz Abdullah....

Abdullah
24-08-2011, 15:11
Belki bende seninle gelebilirim. Telden haberleşiriz Abdullah....

tabi abi beklerim mutlaka kesinleştirirsem ben haber veririm abi sana.

Abdullah
28-08-2011, 01:46
Evet arkadaşlar bugün yoğun çabalarım sonucu cam filmi olayını netleştirdim. Sabahtan filmi yapacağım arkadaşla görüşmüştüm şehirdışındaydı gece 00:30 sularında yoğun çabalarım doğrultusunda görüştük. Özellikle araçlarımızda hiçbir yerin sökülmemesi konusunu ve araçlarımız söz konusu olduğunda ne kadar titiz gıcık insanlar olduğumuzu kendisine anlattım. Arkadaş genç bir arkadaş fakat özellikle altını çizmek istiyorum meşhur Llumar Ahmet ustanın eski kalfası arkadaş. Ayrıca Anadolu Hisarında bulunan Gürbüzler Fordun Cam filmi işini yapmakta. Ayrıca aynı Ford bayisinin ikinci el ve yıkaması da arkadaşlara ait. Yine Volkswagen bayisininde cam filmi işini yapmakta (hangi bayi olduğunu hatırlamıyorum) araçlara zarar vermeyeceği temiz bir işçilik yapacağı ve 5 yıl garanti vereceği teyidini aldıktan sonra kendisine ait olan Tuning Cadde Dükkanına gittik. Dükkan küçük 2 araçlık bir yer önemli olan mekan değil tabi yapılan işçilik. Bu bağlamda kendi aracımı forumumuz için kobay ilan ettim ve yarın yani 28.08.2011 Pazar günü saat 12:00 da dükkana giderek cam filmi işlemini gerçekleştireceğiz isteyen arkadaşlar gelip yapılırken izleyip bakabilirler.Bende çok heyecanlıyım aslında.

Adres: Kavacık Mahallesi Otağtepe Caddesi No:16-4 Beykoz/İstanbul
Tel: 0216 465 21 39
GSM: 0531 290 56 95 - 0532 344 25 07
Güneş Aydın.

Tarif etmek gerekirse;

FSM köprüsü yolundan Kavacık çıkışından çıkıyoruz. Köprünün üzerine çıkıyoruz göbekten sola doğru dönüyoruz. Aras Kargo binasının önünden geçip düz devam ediyoruz ileride sağda opet var onu da geçip düz devam ediyoruz yol 2 ye ayrılıyor sola dönüyoruz. Sola döndüğümüz yolu düm düz takip edersek o yol bizi FSM yolunun üzerinden geçen bir köprüye götürecek o köprüden geçiyoruz bulunduğumuz cadde otağtepe caddesidir bu caddeden sola bakarak devam ederseniz 500m sonra solda dükkanı göreceksiniz. Yada benim bu karmaşık anlatışıma aldırmayın kavacık göbeğe geldiğinizde otağtepeyi sorun herkes tarif eder size.

Yardımcı olması açısından Harita ve Google Maps yol tarifi
http://img21.imageshack.us/img21/3762/tuningcadde.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/21/tuningcadde.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Bu arada fiyat konusunda şöyle yaptık 4 yada 5 araç olursa 80TL ye işlem yapılacak. Fakat tek gidersek 100TL ya yapıyor benim ki yarın 100 TL ye yapılacak diğer arkadaşlar toplu giderse yada toplu yaptırılacağı sözü verilirse 80 TL ye işlemi yaptırabilirler.

Yasin CCK
28-08-2011, 08:15
Hadi şimdiden hayırlı olsun Abdullahım, Tropixin güneş gözlüklü fotoğraflarını bekliyoruz :havali

Abdullah
28-08-2011, 11:05
Hadi şimdiden hayırlı olsun Abdullahım, Tropixin güneş gözlüklü fotoğraflarını bekliyoruz :havali

teşekkür ederim yasinim hem yapım aşamasında hemde bittikten sonra fotoları koyacağım

muhti
28-08-2011, 11:28
abdullah saat kaça kadar oradasın?

Esat
28-08-2011, 12:27
abdullah saat kaça kadar oradasın?

Kardes bu islem en az 2-3 saati bulur diye tahmin ediyorum :yahoo

Gökay
28-08-2011, 14:25
Ön camı da sormayı unutmaaaa :)

gokhancpt
28-08-2011, 16:41
tropix simdi daha göz alıcı olmuştur :nazar
p.s:abdullah, dondugumde bende yaptiracagım, liste oluşurursan eklersin

cmr_cihangir
28-08-2011, 19:32
Arkadaşlar bugün sevgili Abdullah ile bahsi geçen yerde (tuningcadde adlı bir dükkan) buluşup araçlarımızın camlarına film yaptırdık. Bu işlem araç başına ortalama 1.5 saat sürdü. Yapılan işlemler benim içime sindi. İşlemi neredeyse tek başına gerçekleştiren Güneş kardeşime teşekkür ederim. Öte yandan Abdullah kendi aracına 2 numara film yaptırırken ben dah açık olan 1 numaralı filmi tercih ettim. Bir de Abdullah'tan farklı olarak ön cama da film uygulattım. Bakalım siz beğenecek misiniz?

cmr_cihangir
28-08-2011, 19:41
Bu Tropix'in resimleri (Abdullah'tan vekalet alarak koydum :) )

2 numara filmi sevgili Güneş kardeşimiz uyguladı
http://img718.imageshack.us/img718/9549/70190670.jpg
http://img64.imageshack.us/img64/3474/p10z.jpg
http://img846.imageshack.us/img846/4854/94746414.jpg
http://img577.imageshack.us/img577/6493/70815024.jpg
http://img707.imageshack.us/img707/6185/73536431.jpg
http://img535.imageshack.us/img535/6492/11220281.jpg
http://img20.imageshack.us/img20/6193/44541687.jpg
http://img64.imageshack.us/img64/8882/17672803.jpg
http://img718.imageshack.us/img718/9549/70190670.jpg

Gökay
28-08-2011, 19:46
Cihangir ön cama renklimi yoksa sadece UV zımbırtılı mı uygulattın?

Birde ön cama uygulamadan biraz bahsedermisin nereleri söküp gevşetiyolar yada kesiyolar?

cmr_cihangir
28-08-2011, 19:47
Bunlarda geri kalanlar :D

http://img263.imageshack.us/img263/2607/p13r.jpg
http://img846.imageshack.us/img846/5479/p10p.jpg
http://img508.imageshack.us/img508/4876/p11os.jpg

γuяdaeя
28-08-2011, 19:50
Hayırlı olsun güzel olmuş :havali

Dreamcatcher
28-08-2011, 19:55
Abdullah güzel olmuş,açmış tropix le..
ancak koyuluğu dolayısı ile inşallah polis amcalarla cebelleşmezsin :)

cmr_cihangir
28-08-2011, 19:59
Bunlarda benim hamsiden. 1 numara film uygulaması:

http://img703.imageshack.us/img703/5939/57744922.jpg
http://img94.imageshack.us/img94/9008/87448946.jpg
http://img853.imageshack.us/img853/715/59370626.jpg
http://img829.imageshack.us/img829/4937/49924703.jpg
http://img703.imageshack.us/img703/9060/37574510x.jpg
Ön cama uygulama yapılmadan önce
http://img828.imageshack.us/img828/2018/15858339.jpg
http://img685.imageshack.us/img685/4998/92923101.jpg
http://img231.imageshack.us/img231/864/98769159.jpg
http://img695.imageshack.us/img695/8145/26540695.jpg
http://img197.imageshack.us/img197/9438/p10i.jpg

Dreamcatcher
28-08-2011, 20:02
Cihangir seninkiler de çok hoş olmuş..güle güle kullan.. :)

cmr_cihangir
28-08-2011, 20:09
Cihangir ön cama renklimi yoksa sadece UV zımbırtılı mı uygulattın?
Birde ön cama uygulamadan biraz bahsedermisin nereleri söküp gevşetiyolar yada kesiyolar?

Sevgili Gökay cahilliğimi bağışla, film renkli mi uv mi bilmem ama gerçekten de uygulamayı yapan arkadaşı en çok uğraştıran kısım ön cam oldu. Uygulama öncesi bir tek ogs cihazını çıkarttılar. Ona da önümüzdeki günlerde pek iş düşmeyecek zaten. :) Ama ben yyarın ilk iş onu yerine takacağım. Şimdi adım adım uygulamadan örnekler vereyim.

http://img703.imageshack.us/img703/2100/p11pw.jpg
http://img828.imageshack.us/img828/9282/p12p.jpg
http://img840.imageshack.us/img840/4863/p13p.jpg
http://img231.imageshack.us/img231/6696/p14t.jpg

ve tataaam Hamsi karşınızda :ask :cilgin

http://img545.imageshack.us/img545/7486/p15m.jpg

cmr_cihangir
28-08-2011, 20:12
Cihangir seninkiler de çok hoş olmuş..güle güle kullan.. :)

Saol Hüsmen ağabey. Bence bizim 308 lere en güzel 1 numara gidiyor. Hatta ön cama 1 değil 0.5 dedikleri daha açık tonda film dört dörtlük olurdu ama Güneş in elindeki 0.5 numara filmler 90 cm genişliğinde idi. Bizim camlar 105 cm e yakın olunca önleri 1 numara yaptırmak zorunda kaldım.

γuяdaeя
28-08-2011, 20:14
Güzel olmuş Cihan.. Film ebadının ön cama yetmesi büyük şans :)

Dreamcatcher
28-08-2011, 20:14
Cihangir umarım puslu havalarda ve gece görüşünü düşürmez ön cama uygulanan film..

cmr_cihangir
28-08-2011, 20:17
Güzel olmuş Cihan.. Film ebadının ön cama yetmesi büyük şans :)

Teşekkürler Yurdaer ağabey. Hakikatten devasa bir ön camımız var.

cmr_cihangir
28-08-2011, 20:20
Cihangir umarım puslu havalarda ve gece görüşünü düşürmez ön cama uygulanan film..

İtiraf etmek gerekirse filmler uzaktan biraz dikkat çekiyor.Keza eşimde ilk gördüğünde dışarıdan bakıp çok koyu olmuş dedi. Ama aracın içine geçince o kadar da karanlık değiller. Hatta uygulama sonrası bir avm nin kapalı otoparkına aracı park ettim. Herhangi bir görüş problemi yok gibi. Tabi şimdilik....

Dreamcatcher
28-08-2011, 20:25
1 numara çok koyu değil ama ön cama da yapılması o izlenimi veriyor sanırım..senin içine sindiyse sorun yok dostum güle güle kullan.. :)

muhti
28-08-2011, 20:33
hayırlı olsun aslanlarınız daha da yırtıcı olmuş :havali

Esat
28-08-2011, 20:40
Cihan abi ikinizede hayirli olsun on cam film benimde aklimda olan birsey insallah bende yaptiricam cok gunes aliyor

Selami
28-08-2011, 20:40
her iki aslana da kocaman :nazar
Allah kaza bela vermesin... :)
gerçekten çok çok daha güzel olmuşlar...

Keyifle kullanmanız dileği ile... ;)

cmr_cihangir
28-08-2011, 20:45
Cihan abi ikinizede hayirli olsun on cam film benimde aklimda olan birsey insallah bende yaptiricam cok gunes aliyor

Esat dostum teşekkür ederim. Ama tekrar belirtmem gerekirse ön camın hakkı 0.5 numara film. 1 numara bütün camlar yapılınca biraz koyu oluyor ve dışarıdan dikkat çekiyor.

cmr_cihangir
28-08-2011, 20:48
her iki aslana da kocaman :nazar
Allah kaza bela vermesin... :)
gerçekten çok çok daha güzel olmuşlar...
Keyifle kullanmanız dileği ile... ;)

hayırlı olsun aslanlarınız daha da yırtıcı olmuş :havali

Tüm dostlara iyi dilekleri için teşekkür ederim.

Gökay
28-08-2011, 21:17
Ön cama özel, aslında tabiki diğer camlarada konulabilir, renksiz , sadece Güneş'in zararlı maddi manevi etkilerini absorbe eden özel film var.
LLumar Ahmet ustada ben 5 cama 250 liraya 2 sene önce yaptırıken, sadece ön cam için bahsettiğim özel film 250 lira idi.Yaptırmamıştım haliyle tuzlu gelmişti.

Bu arkadaşta acaba o tür film varmı? Çünkü ben renkli film koymak istemiyorum ön cama...

Esat
28-08-2011, 21:18

Esat dostum teşekkür ederim. Ama tekrar belirtmem gereki

rse ön camın hakkı 0.5 numara film. 1 numara bütün camlar yapılınca biraz koyu oluyor ve dışarıdan dikkat çekiyor.

İnsallah bi sıkınti yasamassin hersey yolunda giderse bende yaptiririm abican insallah hersey gonlunce olur cok yakismis masallah

Yasin CCK
28-08-2011, 21:36
Hayırlı olsun arkadaşlar, aslanlar çok daha yakışıklı olmuş :havali

Abdullah
28-08-2011, 22:36
arkadaşlar Cihan abiyle beraber aslanlarımıza güneş gözlüklerini taktırdık çok da güzel oldu ben 2 numara cihan abim 1 numara yaptırdı. Benim 2 numara olması renkten dolayı aşırı dikkat çeker oldu çok koyu görünüyor ama güzel oldu ilerleyen günlerde polis amcalar kesin sıkıntı çıkartır hayırlısı diyelim. Öncelikle güneşin işçiliği gerçekten çok güzel 24 yaşında genç bir arkadaşımız ama işi çekirdekten yetişme olarak bildiği için gerçekten çok güzel yapıyor keza referansları çok iyi zaten gerek biz orada olurken dükkanının gelip gideninin durmaması gerek gece 00:30 da bile dükkanın önü uygulama yaptırmak için araçla dolması zaten işi iyi yaptığının kanıtı bizim araçlarda sökülen tek yer ön kapı fitilleri onlarda çok basit bir işlemle sol tarafta 1 tane sağ tarafta 1 tane olmak üzere araçlarımızı üzmeden çıkartılan fitiller. Güneş kardeşimle konuştum forumpeugeot sticker ı olan tüm arkadaşlarımıza ön cam hariç 80TL ön cam dahil 150TL ye uygulamayı yapacak giden olursa forumpeugeot sticker ı olması yeterli. Ayrıca dükkanda bilimum tuning malzemeleri ve ses sistemi uygulaması da mevcut ses sistemi uygulamasını başka bir arkadaş yapıyor. Benim yolum devamlı o taraflara düştüğünden bir daha ki gidişimde diğer uygulamalar içinde forumpeugeot a özel indirim için anlaşma sağlayacağım. Anadolu yakasında anlaşmalı filimcimiz oldu darısı diğer işlere hepinize iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

TanerHoca
05-09-2011, 17:09
ben tatil yolunda olduğum için bu konuyu kaçırdım.gerçi yolda giderken telefonla bilgi aldım :D ama fotoları yeni görüyorum.

her ikinizde filmlerinizi güle güle -ama abdullah sen özellikle herhangi bir film çevirmeden- kullanın. :gul5

abdullah sana bir şey soracağım. bir fotoda görmüştüm "avangard mavisi" diye bir film çekilmişti camlara ve çok hoşuma gitmişti.bu arkadaşta var mı? öğrenebilirmiyiz?

Abdullah
05-09-2011, 20:22
hocam arkadaşa sorup geri dönüş yapacağım.

TanerHoca
06-09-2011, 10:28

beklemedeyim abdullah.

Abdullah
06-09-2011, 10:40

beklemedeyim abdullah.

hocam elinde yokmuş bugün araştırıp haber verecek.

Yasin CCK
06-09-2011, 10:59
Ben film yaptırırken vardı hocam o renk, hatta Bizim Rock'ın rengiyle güzel bir uyum sağlayacağını düşünmüştük fakat Mersin'in yakıcı güneşi altında renk solması yapabilir düşüncesiyle en açığından siyah yapmaya karar verdik ;)

TanerHoca
06-09-2011, 11:09
yasin bir bakayım.olmaz ise ben de en açığından siyah düşünüyorum. :iyi

Dreamcatcher
06-09-2011, 11:12
Kaliteli bir marka yaparsanız renk solması vs .sorununuz olmayacaktır hocam..zaten bu gibi durumlar için garanti de veriyorlar..sizin araca da çok şık olacağını düşünüyorum ayrıca..
avantgarde mavisini sanırım benim araçta görmüştünüz zaten :)

TanerHoca
06-09-2011, 12:14
hüsmen üstad ben gri bir araçta görmüştüm ve çok yakışmıştı. :alkis2
ayrıca kalite konusunda söylediklerine tamamen katılıyorum. :iyi

Abdullah
06-09-2011, 12:17
kesinlikle kalite konusuna bende katılıyorum konuşuruz normalde bizim filmlerin 5 yıl garantisi var ona da verir diye düşünüyorum.

Abdullah
06-09-2011, 14:40
Arkadaşlar bu arada kimsenin kafasında soru işareti kalmaması ve hayal kırıklığı olmaması açısından açıklama yapma gereği duyuyorum. Bizim filimlerimizi yaptırdığımız Güneş isimli kardeşim evet çok becerikli ve elinden gelen en iyi işi yapmaya çalışıyor fakat göz ardı etmememiz gereken birşey var bu arkadaş Llumar Ahmet diye adlandırılan meşhur filmci gibi bir arkadaş değil bu arkadaşın tek işi film değil dükkan tuning dükkanı dolayısıyla bir sürü çeşitli işler mevcut film konusunda elinde bulunan çeşit sınırlı en çok tercih edilen çeşit mevcut daha çok Llumar Ahmetteki gibi özel ve çeşitli filmler bulunmamaktadır. Zaten bu arkadaşımız sadece film üzerine olsaydı yapılan uygulamanın fiyatı Llumar Ahmete yakın bir fiyat olurdu. Bu açıklamayı film konusunda farklı beklentiler ile arkadaşın yanına gidip hayal kırıklığına uğranılmaması için yapıyorum.

cmr_cihangir
06-09-2011, 16:16
Abdullah sana katılıyorum. Bende aynı yerde film yaptırdım. Beklentilerim düşük olduğu için yapılan işlem beni büyük oranda tatmin etti. Ama bu her istenileni yapabiliyorlar anlamına gelmemeli. Örneğin ön cam için daha açık renkli film yaptırmayı düşünüyordum. 308 lerin ön camı çok geniş olduğundan elindeki açık renkli filmin genişliği yeterli olmadı ve 1 numara dedikleri filmle kapatmak zorunda kaldılar. BU da aracın genel görünümünü daha dikkat çekici hale getirdi. Aslında pek çok kişi bu durumu daha hoşnut edici bulur. Ama ben etrafımdaki insanların çok ilgisini çekmeyi sevmem.

Abdullah
06-09-2011, 16:46
Abdullah sana katılıyorum. Bende aynı yerde film yaptırdım. Beklentilerim düşük olduğu için yapılan işlem beni büyük oranda tatmin etti. Ama bu her istenileni yapabiliyorlar anlamına gelmemeli. Örneğin ön cam için daha açık renkli film yaptırmayı düşünüyordum. 308 lerin ön camı çok geniş olduğundan elindeki açık renkli filmin genişliği yeterli olmadı ve 1 numara dedikleri filmle kapatmak zorunda kaldılar. BU da aracın genel görünümünü daha dikkat çekici hale getirdi. Aslında pek çok kişi bu durumu daha hoşnut edici bulur. Ama ben etrafımdaki insanların çok ilgisini çekmeyi sevmem.

Evet abi özellikle polis amcaların dikkatini hiç çekmek istemeyiz zaten sıçrayıp sıçrayıp duruyorum ama bu çekirge bir gün sıçramaz yani :D

Dreamcatcher
06-09-2011, 17:01
Evet abi özellikle polis amcaların dikkatini hiç çekmek istemeyiz zaten sıçrayıp sıçrayıp duruyorum ama bu çekirge bir gün sıçramaz yani :D

Kaçıncı sıçrama oldu Abdullah ım çekirgem :gul5 :gul5

Yasin CCK
07-09-2011, 09:13
... Ama ben etrafımdaki insanların çok ilgisini çekmeyi sevmem.

Bende :cilgin :havali

Abdullah
07-09-2011, 09:15

Kaçıncı sıçrama oldu Abdullah ım çekirgem :gul5 :gul5

abi en son kontrolde önümdeki araçta film var diye polis durdurdu bende o arada camları açmıştım bana baktı fakat diğer araçla ilgilendiğinden fırsat bulamadı :D böylece 4 ü de atlattık

tAKreS
06-10-2011, 21:42
Arkadaşlar aracıma en ön cam dahil cam filmi yaptırmak istiyorum. Önceleri llumar 3m ziebart gibi markalara baktım ama fiyatlar biraz tuzlu. Yaptırsam polis zorla söktürse içime oturur. Bu yüzden biraz ucuz yollu işçiliği iyi bir yer arıyorum tavsiyesi olan sevinirim. :)

İlkay
06-10-2011, 22:15
Ankara da Kazım karabekir caddesinde llumar bayi var llumar ve isteğe göre başka marka filimler yapabiliyorlar.
Kendilerine benim ismimi verirsen ibrahim bey foruma özel %10 daha iskonto yapacaktır. Çok temiz ve güzel işçilikleri var.

Çağrı yapı ve güvenlik malzemeleri:
Adres :

KAZIM KARABEKİR CAD. EFELER İŞ MERKEZİ 89 / 26
İSKİTLER / ANKARA
Telefon :
+90 312 341 00 13
Fax :
+90 312 341 00 04
Firma sahibi: İbrahim Abiş

tAKreS
06-10-2011, 22:20
Ankara da Kazım karabekir caddesinde llumar bayi var llumar ve isteğe göre başka marka filimler yapabiliyorlar.
Kendilerine benim ismimi verirsen ibrahim bey foruma özel %10 daha iskonto yapacaktır. Çok temiz ve güzel işçilikleri var.

Adres :

İSKİTLER / ANKARA
Telefon :
+90 312 341 00 13
Fax :
+90 312 341 00 04

fiyat nedir peki diğer markalarda ?

İlkay
06-10-2011, 22:26

Adres :

İSKİTLER / ANKARA
Telefon :
+90 312 341 00 13
Fax :
+90 312 341 00 04

Diğer markaların şu anda ne olduğunu bilemiyorum, ben kendilerine bir arabama 3M diğerine de Llumar yaptırdım.
İbrahim beyle detaylı konuşursanız size hangi marka ve çeşit olduğunu söyleyecektir.

tAKreS
06-10-2011, 22:28

Adres :

İSKİTLER / ANKARA
Telefon :
+90 312 341 00 13
Fax :
+90 312 341 00 04

Diğer markaların şu anda ne olduğunu bilemiyorum, ben kendilerine bir arabama 3M diğerine de Llumar yaptırdım.
İbrahim beyle detaylı konuşursanız size hangi marka ve çeşit olduğunu söyleyecektir.

Teşekkürler peki siz 2 araca ne kadara yaptırdınız?
en ön cam dahil mi?

İlkay
06-10-2011, 23:23
Özel den msj yolladım.

socrates(MeRiÇ)
03-11-2011, 17:20
Bende 3 sene önce Bostancıda LLumar - Ersel ustaya yaptırmıştım. 260 TL civarı vermiştim sanırım. Ön cam hariç, arka cam en koyusu , arka yanlar bir açık tonda, ön camlar ise en açık ton. Bu şekilde aracın canmları yeteri kadar koyu gözükmekle beraber içeriside belli oluyor, bununla beraber geceleri, far ayarı nedir bilmeyen ya da şöförlükten nasibini almamış, uzun ve kısa fark arasındaki farktan bi haber memleketim insanın, kör edici far ışıklarına da çözüm sunuyor :D

kaltunakar
27-11-2011, 22:07
arkadaşlar selam,,,size hangi marka cam taktırayım,,,kaça nerde taktırayıım diye sormayacam...bu konuyla ilgili bi arkadaş başlık açmış zaten...size şunu danışmak istiyorum...benim arabam 308 siyah inci...aracım sayfaa
sında dicleden siyah inci başlığında resimleri var...şimdi ben cam film yaptıracamda 4 yan ve arka cam yarı siyah mı olsun yoksa arka ve arka 2 yan full siyah ön yan filmsiz mi olsun????siyah inciye hangisi iyi gidiyor???kanlı canlı göreni var mı????

Seramana
27-11-2011, 22:11
arkadaşlar selam,,,size hangi marka cam taktırayım,,,kaça nerde taktırayıım diye sormayacam...bu konuyla ilgili bi arkadaş başlık açmış zaten...size şunu danışmak istiyorum...benim arabam 308 siyah inci...aracım sayfaa
sında dicleden siyah inci başlığında resimleri var...şimdi ben cam film yaptıracamda 4 yan ve arka cam yarı siyah mı olsun yoksa arka ve arka 2 yan full siyah ön yan filmsiz mi olsun????siyah inciye hangisi iyi gidiyor???kanlı canlı göreni var mı????

Ton farkı hos durmuyor ama eğer illa arkaları karartacağım diyorsanız orjinal güneşlik aksesuarını alın derim ben. Film yaptıracaksanız da ön hariç 5 cama yaptırın. Benimkiler 3m 2 numaralı tonu. Ucuz film sakın taktırmayın. Güneşi görünce morarıyorlar.

erener
27-11-2011, 22:17
Sadece Ön Kelebek camlar ile Bağaj kapağının yarısını kaplatsan yeter :gul5

Şaka bir yana tüm camları aynı tonda yap 2 numara iyidir koyu seviyorsan gece sorun yaşama diyorsan 3 numara daha iyidir :iyi

kaltunakar
27-11-2011, 22:29
yok zaten ucuz film düşünmüyorum...sonaxta yada yapıyorsa auto kingte yaptıracam...sanayi ustalarına bi ampul taktırdı babam sağolsun ön sağ far buğudan gözükmüyo yıkayınca :uzgun şimdi yaşadağım yer malum terör bölgesi emniyette tanıdık bi çok polis var,,,onlara danıştım ön yan camlara mümkünse taktırma her çevirmede çok sorun yaşarsın yarı siyahta belki yırtarsın dediler...normalde hepsini full siyah yapacaktım ama bu durum var işte...ben arka ve arka 2 yan full siyah taraftarıyım ama öne çektirmeyincede çok sırıtır mı diye düşünüyorum...

Seramana
27-11-2011, 22:34
yok zaten ucuz film düşünmüyorum...sonaxta yada yapıyorsa auto kingte yaptıracam...sanayi ustalarına bi ampul taktırdı babam sağolsun ön sağ far buğudan gözükmüyo yıkayınca :uzgun şimdi yaşadağım yer malum terör bölgesi emniyette tanıdık bi çok polis var,,,onlara danıştım ön yan camlara mümkünse taktırma her çevirmede çok sorun yaşarsın yarı siyahta belki yırtarsın dediler...normalde hepsini full siyah yapacaktım ama bu durum var işte...ben arka ve arka 2 yan full siyah taraftarıyım ama öne çektirmeyincede çok sırıtır mı diye düşünüyorum...

Kesinlikle sırıtır. Bence yaptırmayın öyle

kaltunakar
27-11-2011, 22:46
Kesinlikle sırıtır. Bence yaptırmayın öyle
peki hocam arka full siyah önyanlar mümkün olduğunca açık tonda nasıl olur???bide siz her yeri 2 numara dediniz ya onun tonajı nasıl oluyo tam olarak???bu konuda biraz bilgisizim maalesef...hani benim dediğim temel tarifle--içerisi ne gözüküyo ne gözükmüyor--şeklinde mi oluyor???acaba o çevirmede daha mı az sorun yaratır???yada arkalar yarı siyah ön onun bi açık tonajı olsa nasıl olur acaba????yakışır mı????

Yasin CCK
27-11-2011, 22:56
Hocam hiç maceraya girme, aracın zaten siyah, 1 numara (en açık) cam filmini çektir rahatına bak ;)

2 numara çevirmede mutlaka sorun çıkarır, sadece arka camı 2 numara yaptırabilirsin...

kaltunakar
27-11-2011, 23:04
peki arkalar 2 numara ön 1 numara nasıl olur????hepsinin 1 numara olmasından daha iyi yakışmaz mı???????

socrates(MeRiÇ)
27-11-2011, 23:13
kaltunakar, sorunun cevabı, direkt olarak benim bir önceki mesajımda yatıyo :D aracımın resmi arabam bölümünde var, bi bak istersen :)

Yasin CCK
27-11-2011, 23:14
peki arkalar 2 numara ön 1 numara nasıl olur????hepsinin 1 numara olmasından daha iyi yakışmaz mı???????

Ben 4 kapı camınında aynı ton olması taraftarıyım ama tabi ki karar sizin ;)

kaltunakar
27-11-2011, 23:26
hocam sizinki güzel ama ben arka yan tam siyah olsun istiyorum...acaba arka ve arka yan 3 numara ön 1 numara yaptırsam araya 2 tonaj farkı girdiği için biraz kötü olur mu???sizin kombinasyonu sevdim ben doğrusu...olmazsa öyle yaptıracam...poliste sorun yaşamadınız heralde değil mi bu şekil???????

Yasin CCK
27-11-2011, 23:33
Orda sorun yaşarsın.