Sayfa 13/15 İlkİlk ... 31112131415 SonSon
299 sonuçtan 241 ile 260 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    tüccar
    Model
    308
    aracın aküsünü değiştirdiler garanti kapsamında, buda garantinin devam ettiği anlamına geliyor sanırım.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Garantisinin devam ediyor olması çok iyi haber. Umarım herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Ama yinede periyodik bakımın zamanında yapılmaması gerekçesi ile ortaya çıkabilecek arızalarda nasıl davranacaklarını bilemeyiz. İşi yokuşa sürmeleri için bir bahaneleri var ellerinde. Böyle fırsatları hiç bir servisin kaçıracağını sanmıyorum.
    Bir Kedim Bile Yok..

Aktif Üye By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Detailing Car Care
    Model
    308
    Alıntı gecegoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çınar Güzel kardeşim,Gerçekten çok Hoş,güzel emek verilmiş bir araç,Her emegin ayrı bir güzelligi oldugu besbelli ortada,Mevla Güzel Günlerde kullanmak asip etsin...!!! Her bir sayfasını ayrı bir zevkle okudum...
    Teşekkürler Kamil abicim senin yolundan geliyoruz Beyaz 308 i merakla takip ediyorum arada irtibatı koparmayalım.İyi dileklerin için tekrar teşekkürler.

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Siyah bir 308'in başına gelebilecek en iyi şey bir detaycının eline geçmesidir. Baştan sona baktım ve kara aslan adına çok sevindim. Bizim lincanlar da dönüp dolaşıp size kısmet olmuş onları da güle güle kullanın. Ben paralel park yaparken elim titreye titreye park ediyordum çizilmesin diye eski sahibi Cem de titiz bir arkadaş olduğu için sağolsun çiziksiz vermişti biz de hiç bozmadan Ahmet'e o da size vermiş.

Güle güle uzun yıllar kullanın aracınızı. 308 bence çok özel bir araç, ne zaman satmaya kalksam daha iyisini bulamayıp vazgeçiyordum zaten birini arkadaşım zorla ikna edip aldı yerine envy aldım onunla da kaza yaptık zorunlu bir ayrılık oldu. Suskun'u satma olayına hiç girmeyeceğim o da tamamen zorunluluk sebebi ile oldu. Yoksa satmazdım hiçbirini.
    2015 Peugeot 508 1.6 Blue HDI Allure
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX
    (Satıldı)
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX (Satıldı)
    2012 Peugeot 308 1.6 HDI Access / Suskun (Satıldı).
    2011 Ford Mondeo 1,6 TDCI Trend (Satıldı).
    2011 Peugeot 308 1.6 HDI Envy (Pert oldu)
    2009 Peugeot 308 1.6 HDI Comfort Pack (Satıldı)
    1996 Opel Vectra GLS (Satıldı).

Aktif Üye efe_60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    iş adamı
    Model
    RCZ
    gülerek kullanın hocam, aslanlar kıymet bilen kullanıcıların elinde ayrı güzel.
    2013 Model Peugeot RCZ Evolution 1.6 THP 200 Hp Sefef Beyaz (2019 - ..... ?)
    2015 Model Fiat Doblo 1.3 Multijet 90 Hp Easy
    Beyaz (2016 - ..... ?)
    2011 Model Peugeot Partner Tepee Premium Pack 110 Hp Beyaz (2014 - ..... ?)

2008 Model Peugeot 407 Executive Black CD 1.6 Hdi 110 Hp Siyah (2012-2017)

2010 Model Peugeot Partner Tepee 110 Hp Aliminyum gri (2010-2012)

2001 Model Renault Laguna 2.0 RXT 140 Hp Kekova Mavisi (2008-2010)
    1993 Model Tofaş Şahin Beyaz (2005-2008)

Uzman Üye rocker307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Hadi izolasyona da başla da fotoğrafları görelim

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Meslek
    Detailing Car Care
    Model
    308
    Herkese selam bir güncel çekelim.Orj ses sisteminin beni memnun etmesi az bir volle bile dist. düşmesi ve kapıdan gelen tıkırtı ve zırıldı sebebiyle yalıtım yapmaya karar verdim.Yalıtım malzemesini F/p olan Erkurt dan yana kullandım.Kapılara iç saç ve dış saç şeklinde yaptım.Yalıtım sonrası orj sistemin bile çok iyi çalacak denmesine inanmadım ama baya bir güzelleşti ses.Kapıdan gelen sesler %90 oranda gitti ve Vw kapısı gibi tok kapanma sesi gelmeye başladı.Bu cumartesi kısmetse Pro bir ses sistemine başlangıç yapacağız.3 yol pasif şekilde işlemci destekli bir sistem olacak onuda haftaya paylaşmış olurum.Bana bu yolda destek olan abi ve kardeşlerime teşekkür ederim. Buyrun fotolar.

Yalıtım namına birşey yok,içerdeki sacın içinde 5x10 şeklinde bir plaka var göya yalıtım !

İçini destekli ve arada çok az boşluk şeklinde doldurdum.Ürün ısı tabancası ile hamur gibi olunca yapıştırıyoruz ve 5 dk sonra beton gibi kalıyor orda.

Kapının bitmiş hali .Delikleride kaplamışım yanlışlıkla sonra düzelttim

Özellikle arka koltuk altı firex ve akustik sünger ilavesi yapılacak.En büyük fark aslında burda oldu arkadan gelen sesler azaldı.Bagaj havuzuda ilerleyen boş vakitlerimde yapılacak ve stepne ve diğer ekipman sesleri için gene bir işlem yapacağım.

Meslek
    Detailing Car Care
    Model
    308
    Alıntı ANKA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siyah bir 308'in başına gelebilecek en iyi şey bir detaycının eline geçmesidir. Baştan sona baktım ve kara aslan adına çok sevindim. Bizim lincanlar da dönüp dolaşıp size kısmet olmuş onları da güle güle kullanın. Ben paralel park yaparken elim titreye titreye park ediyordum çizilmesin diye eski sahibi Cem de titiz bir arkadaş olduğu için sağolsun çiziksiz vermişti biz de hiç bozmadan Ahmet'e o da size vermiş.

Güle güle uzun yıllar kullanın aracınızı. 308 bence çok özel bir araç, ne zaman satmaya kalksam daha iyisini bulamayıp vazgeçiyordum zaten birini arkadaşım zorla ikna edip aldı yerine envy aldım onunla da kaza yaptık zorunlu bir ayrılık oldu. Suskun'u satma olayına hiç girmeyeceğim o da tamamen zorunluluk sebebi ile oldu. Yoksa satmazdım hiçbirini.
    Detay virüsünü 2009 da kaptık abi sonrasında baya bi tedaviyi reddettik Lincanlara gözüm gibi bakıyorum fakat çokta rahat edemiyorum yakşalırken felan çok tırsıyorum açıkcası umarım başına birşey gelmez 1.5 yıldır bende şükür 1 çizik dahi yok bakımını sealant larla devam ediyor.308 çok özel söylediğin gibi abi ben uzun süre bineceğimi düşünüyorum daha motor içine gireceğim nasip olursa.Sana da ayrıca geçmiş olsun Suskun da en az zenci kadar emek verilmiş bir araçtı.Allah daha iyilerini nasip etsin.

Alıntı efe_60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gülerek kullanın hocam, aslanlar kıymet bilen kullanıcıların elinde ayrı güzel.
    Teşekkürler hocam.

Alıntı rocker307 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi izolasyona da başla da fotoğrafları görelim

Fotolar sizlerle abi

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Ses izolasyonu yapmak, yaptıktan sonra araca binmek, alışana kadar geçen sürede dünyanın en sessiz arabasına biniyormuş gibi bir duyguyla sürmek en sevdiğim işlerin başında geliyor. Ellerine sağlık. Ayrıntılı bir çalışma ve güzel sonuç alınacağı belli.
    Bir Kedim Bile Yok..

Aktif Üye gecegoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    iklimlendirme sogutma teknikeri
    Model
    RCZ
    Çınar eline gönlüne saglık,Benim Aslana ne zaman bu uygulamayı yapıyoruz,Orjinal JBL bağladıktan sonra bütün kapılar kopacak gibi..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Eline sağlık çok iyi olmuş
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Çınar,ön ark davlumbazları söküp aynı şekilde yalıtım malzemesi üstüne pütür attık mı daha iyi olacak bence
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Tecrübeli Üye HamzaHakkı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    407
    Yalıtım yorucu bir iş ama her şey bittikten sonra arabayla yapılan gezintideki sessizliğin verdiği huzur çok az şeyde var Eline sağlık abi.
    2016 Opel Astra K Dynamic 1.4T 150 HP

2008 Peugeot 407 Executive 2.0 HDI 136 Hp

1994 Peugeot 205 GTi Mi16 160 Hp

1991 Peugeot 205 1.1 XL 60 Hp

Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Alıntı By CrAzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selam bir güncel çekelim.Orj ses sisteminin beni memnun etmesi az bir volle bile dist. düşmesi ve kapıdan gelen tıkırtı ve zırıldı sebebiyle yalıtım yapmaya karar verdim.Yalıtım malzemesini F/p olan Erkurt dan yana kullandım.Kapılara iç saç ve dış saç şeklinde yaptım.Yalıtım sonrası orj sistemin bile çok iyi çalacak denmesine inanmadım ama baya bir güzelleşti ses.Kapıdan gelen sesler %90 oranda gitti ve Vw kapısı gibi tok kapanma sesi gelmeye başladı.Bu cumartesi kısmetse Pro bir ses sistemine başlangıç yapacağız.3 yol pasif şekilde işlemci destekli bir sistem olacak onuda haftaya paylaşmış olurum.Bana bu yolda destek olan abi ve kardeşlerime teşekkür ederim. Buyrun fotolar.

Yalıtım namına birşey yok,içerdeki sacın içinde 5x10 şeklinde bir plaka var göya yalıtım !

İçini destekli ve arada çok az boşluk şeklinde doldurdum.Ürün ısı tabancası ile hamur gibi olunca yapıştırıyoruz ve 5 dk sonra beton gibi kalıyor orda.

Kapının bitmiş hali .Delikleride kaplamışım yanlışlıkla sonra düzelttim

Özellikle arka koltuk altı firex ve akustik sünger ilavesi yapılacak.En büyük fark aslında burda oldu arkadan gelen sesler azaldı.Bagaj havuzuda ilerleyen boş vakitlerimde yapılacak ve stepne ve diğer ekipman sesleri için gene bir işlem yapacağım.

Kolay gelsin çınar. Aslan bu işlemlerden sonra yeni gibi gelecek sana ses sistemiyle de birlikte

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    çınar gule gule kullan.. detayları sonra konuşalım

Meslek
    Detailing Car Care
    Model
    308
    Alıntı NecdetPek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses izolasyonu yapmak, yaptıktan sonra araca binmek, alışana kadar geçen sürede dünyanın en sessiz arabasına biniyormuş gibi bir duyguyla sürmek en sevdiğim işlerin başında geliyor. Ellerine sağlık. Ayrıntılı bir çalışma ve güzel sonuç alınacağı belli.
    Yalıtımla birlikte 16 lara dönmem malum dönem için fark olsa ki şuan en az golf kadar sessizdir

Çınar eline gönlüne saglık,Benim Aslana ne zaman bu uygulamayı yapıyoruz,Orjinal JBL bağladıktan sonra bütün kapılar kopacak gibi..

Abi ne zaman dersen yaparız ayıp ediyosun Jbl beni kesmedi

Alıntı ayı_boğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık çok iyi olmuş
    Teşekkürler hocam

Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çınar,ön ark davlumbazları söküp aynı şekilde yalıtım malzemesi üstüne pütür attık mı daha iyi olacak bence
    İlerde oda aklımda abi söküp yapmak lazım zaten altı komple pütürlenmişti.

Alıntı HamzaHakkı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalıtım yorucu bir iş ama her şey bittikten sonra arabayla yapılan gezintideki sessizliğin verdiği huzur çok az şeyde var Eline sağlık abi.
    Sorma hamza ellerim mahvoldu ama değdiğine inanıyorum

Alıntı rocker307 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin çınar. Aslan bu işlemlerden sonra yeni gibi gelecek sana ses sistemiyle de birlikte

İnş Barış abi merakla cumartesini bekliyorum

Alıntı mygold Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çınar gule gule kullan.. detayları sonra konuşalım
    Uygun bir vakit konuşuruz mücahir abi .

Meslek
    Model
    RCZ
    Alıntı By CrAzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalıtımla birlikte 16 lara dönmem malum dönem için fark olsa ki şuan en az golf kadar sessizdir

Abi ne zaman dersen yaparız ayıp ediyosun Jbl beni kesmedi

Teşekkürler hocam

İlerde oda aklımda abi söküp yapmak lazım zaten altı komple pütürlenmişti.

Sorma hamza ellerim mahvoldu ama değdiğine inanıyorum

İnş Barış abi merakla cumartesini bekliyorum

Uygun bir vakit konuşuruz mücahir abi .
    Eee Güzel kardeşim Senin gibi Aslan severim elinden böyle güzel şeylerin gelmesi çok şahane,Şuan Jbl düşündügümden daha fena,Birde kapıları izalasyon yaptıkmı çok farklı olacak kanatindeyim.Bu arada ilerleyen günlerde bi Ankara ziyaretimiz olucak geldigimde Yakın arkadaşlar ile bi çay içmek isterim.

Meslek
    Detailing Car Care
    Model
    308
    Eee Güzel kardeşim Senin gibi Aslan severim elinden böyle güzel şeylerin gelmesi çok şahane,Şuan Jbl düşündügümden daha fena,Birde kapıları izalasyon yaptıkmı çok farklı olacak kanatindeyim.Bu arada ilerleyen günlerde bi Ankara ziyaretimiz olucak geldigimde Yakın arkadaşlar ile bi çay içmek isterim.
    Elimizden geldiğince yaparız abi sen yeterki sağ salim gel Jbl ve yalıtım senin aracta baya bi güzel olur abi.Başımızın üstünde yerin var abi bekleriz her zaman.Geçen erken kaçtın bu sefer salmam seni öyle erken

Meslek
    Model
    RCZ
    Sıkıntı etme telafi ederiz,Ara boşlugu

Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    308 kardeşliği mi görüyorum orada çınar, kamil abi de yapacak inşallah izolasyon. Tecrübe paylaşımıyla araçlara sınıf atlatıyoruz allahın izniyle

Sayfa 13/15 İlkİlk ... 31112131415 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)